Skocz do zawartości
Luk@s

Tania Panorama 19''

Rekomendowane odpowiedzi

ja tam nie widze złącza DVI, 1916Wsd chyba ma DVI, wg mnie dvi nie jest takie istotne przy tak małej rozdzielczosci..

Wedlug mojej wiedzy wersja Was i Wsd maja DVI (ta druga na 100% ma). Drugie zlacze video zawsze sie moze przydac jezeli w przyszlosci chcielibysmy podlaczyc np. X360. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również chciałbym się Was poradzić jaką panorame kupić :)

 

Acer 1916WAs - monitor na nowej matrycy, brak dvi

 

Acer 1916Ws - na starej sprawdzonej matrycy m.in. test na egielda.com.pl w którym wypadł całkiem nieźle, brak dvi

 

MIRAI DML-519W - ma złącze DVI i jest tańszy od acer'ów ale dla mnie ten monitor jest wielką niewiadomą... Nie znalazłem ani jednego testu tego monitora... parametry matrycy są takie same jak w Acer 1916Ws - czy to jest ta sama matryca???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 800 zł Mirai ze złaczem DVI .

Naprawde ten Mirai jest taki dobry?? Ma ktoś może link do jakiegoś testu, bo sam sie przymierzam do nowego monitora i nie wiem co wybrać, myślałem nad http://www.iiyama.pl/default.asp?SID=&...6&PROD=7018 ale neistety nie ma DVI :/

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomimo ze monitora nie widziałem to z tych 2 wybrał bym iiyame, w proline jest chyba za 870zł

tescik

http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...ma_E1900WS.html

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym jest wieksza powierzchnia widzialna? Na panormaie 19" czy nazwyklum LCD'ku ? W temacie widzialem sprzeczne opinie

Przy filmach 19" panorama ma minimalnie wieksza pow. niz 20" 4:3 i znacznie wieksza niz 19" 5:4. Do gier w sumie 19" panoramiczna jest tez nieco lepsza niz 19" 5:4 pomimo ze ilosc pikseli i pow na 19" 5:4 jest nieco wieksza niz 19" 16:10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym jest wieksza powierzchnia widzialna? Na panormaie 19" czy nazwyklum LCD'ku ? W temacie widzialem sprzeczne opinie

Powierzchnia widzialna zwykłego to 11,3 dm2 a panoramy 10,5 dm2 wiec róznica nie jest 1% (jak ktoś tu pisał) tylko 9% (troche tego jest), a tak na marginesie to liczyć się nie umi czy co? Matura z maty obowiązkowa powinna być zawsze i wszędzie. Edytowane przez skwarucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, 9%, nie zauważyłem przecinka. A ty frustracie od razu musisz wyskakiwać z komentarzami, jak powyżej? I dodatkowo, problemy z pamięcią i ze wzrokiem, bo mój post jest raptem o jeden wyżej, więc pisanie "jak ktoś tu pisał" w takiej sytuacji zakrawa na kpinę.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie moge sie przekonac do panoramy. Mniejszy obraz widzialny oraz (dla mnie) dziwny wyglad. Pozostaje poogladac monitor w sklepie. Co polecanie ? 5:4 czy 16:10 glownie do grania, filmow i internetu.

Edytowane przez wyrko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi po głowie chodzi panoramiczny monitor od kilku dni, kiedy przeczytałem test na głównej o SLi 7950 GX2 :) A dokładniej tego foto

Dołączona grafika

Orientuje się ktoś ile cali ma ten DELL? Moim zdaniem z wyglądu monitor jest bardzo ale to bardzo ładny muszę więcej poczytać o jego parametrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś ile cali ma ten DELL? Moim zdaniem z wyglądu monitor jest bardzo ale to bardzo ładny muszę więcej poczytać o jego parametrach.

raczej to jest juz 24" panorama, moze nawet 30":)

tu masz stronke della:

http://www1.euro.dell.com/content/products...;l=de&s=dhs

 

dezajn jest bardzo fajny i tez podobają mi się te moniotry, szkoda tylko ze dell robi promocje dla biednych niemców i ostatnio sprzedawał 24" za 800E a dla bogatych polaków dell.pl sztywno trzyma cenę 4500zł 24" 8500zł 30"

Link do sklepu PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Dell 3007WFP. Skoro czytałeś test to nie wiem jakim cudem nie zobaczyłeś tytułu stronki ?

 

[ 5 - 30" Of Gaming Goodness ] :] Pewnie nie czytałes dokładnie testu. :] Heh co jak co ale cena lekko zabija.

 

Szkoda że u nas trzymają tak cene. W stanach model 2007WFP 20" można czasem dostać w fajnej promocji i jest masa okazji na kupno duzo duzo taniej. A u nas co ? NIC !!! Jak sprowadzą coś to cena ani drgnie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje wzglednie taniego monitorka z duza plamka i DVI -> mysle o panoramie 19"

na razie "czaje sie" na Szajsunga 940BW, ale ogladalem go dosyc pobieznie i dlatego mam pytanie - ktos dluzej/dokladniej testowal to ustrojstwo? jezeli tak to niech taka dobra dusza :P podzieli sie wrazeniami!

a moze jest tu jakis posiadacz tego monitora - chetnie poslucham co ma do powiedzenia :)

 

PS

nie przekonujcie mnie do 20" i wiekszych - szkoda kasy - za te 700zl doplaty np do Filipka wole pozmieniac osprzet w rowerze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, mam taki dylemat: warto sie przesiadac z 17" LCD (w podpisie) na 19" panorame?

co chcesz robic przede wszytkim? jak grac (we wzglednie nowe gry) i ogladac filmy (w odpowiednim formacie) to IMO tak w pozostalych przypadkach to juz zalezy od preferencji - dla mnie np przeglad stron www jest przyjemniejszy bo czcionka ciut wieksza (z racji wiekszego pixela) ale ogladanie telewizji niezbyt ciekawe bo albo czarne pasy po bokach albo rozciagniety obraz itd

 

generalnie najlepiej jakbys sam porownal - jezeli teraz jestes w wa-wie to skocz na ptasią do Lorien'u - maja na stanie Szajsunga 940BW i LG L194WT i na stanowisku testowym sobie porownasz z jakas 17

 

jakbys juz kupowal to wez pod uwage ten problem -> kupisz 19" Wide bez DVI = zapomnij o pracy w rozdzialkach innych niz natywna (skalowanie = porazka)

i tu zaczynaja sie schody bo wszytkie 19" Wide sa na TN, a za okolo 100zl wiecej niz taka z DVI masz 19" "kwadrat" na P-MVA przy ktorej wymiekaja te "male" panoramki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie próbowałem dzisiaj coś wykombinować z tym siemensem :wink: otóż już wam wyjaśniam:

 

w auchanie w sosnowcu ten oto monitorek (w19-1) kosztuje 1400 złotych (drogo nieprawdaż?)

i nad wejściem do sklepu jest duuuuże logo że jeśli znajdzie się jakiś towar kupiony taniej gdzieś indziej zwracają różnicę*3

pojechałem do media markt (główną trasą i wychodzi dokładnie 8km a w regulaminie jest że sklep musi być w promieniu 10 km) i patrze a tam za 999 :lol:

 

Czyli licząc różnicy jest 400 zeta czyli powinni zwrócić 1200 złotych....teoretycznie więc można kupić w19-1 za 200 złotych :lol:

 

Niestety moi rodzice z epoki kamienia łupanego powiedzieli że mam prawie nowy monitor(4 miesiące) i nie zaryzykują tych pieniędzy. :mur: :mur: :mur:

 

Jeśli ktoś jest odważny to niech jedzie się dowiedzieć o tej promocji w auchan sosnowiec i próbuje....jest okazja kupić ten monitor za półdarmo

 

troche zbyt piękne żeby mogło być możliwe ale....może jednak :rolleyes:

 

P.S.

w linii prostej jest 5 km między M1 w czeladzi a auchanem B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabieram sie za kupno nowego monitora. Mialem kupic cos drozszych firm (nec), ale niestety czesc kasy poszla na inne wydatki. Zastanawiam sie obecnie nad monitorami panoramicznymi. Wybor moj padl na dwie firmy Samsung badz tez Acer. Ktos z forumowiczow ma moze ktorys z tych monitorow - chodzi mi szczegolnie o tego samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Acera, tylko starszy/gorszy model. Jestem bardzo zadowolony, ale jakos nie mam siły bawić się w regulacje tych parametrów... i czasami mnie bolą oczy, ale wydaje mi się, że to właśnie kwestia wyregulowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...