Skocz do zawartości
Lumperator

ATI Radeon R520

Rekomendowane odpowiedzi

Jordi, jeśli możesz to podaj wyniki do ORB'a, albo w ostateczności na screenie umieść jeszcze okienko z detalami, z marków - ilość klatek dla posczególnych testów.

Pozdr.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordi, jeśli możesz to podaj wyniki do ORB'a, albo w ostateczności na screenie umieść jeszcze okienko z detalami, z marków - ilość klatek dla posczególnych testów.

Pozdr.

1734584[/snapback]

do orba nie podam bo jak mowilem nie mam neta w domu, umieszcze screeny z liczba klatek z poszczegolnych gier z markow

 

wszystkie testy porobie w domciu, pojawia sie one jutro raniutko jak przyjde do pracy

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jedno szybkie acz pewnie nietypowe pytanko do naszego szczęśliwego posiadacza X1800XL :)

 

Otóż chodzi mi o ten tweaker do zmiany taktowania oraz napięć rdzenia i pamięci. Czy mógłbyś napisać, czy możliwy jest w nim także undervolting rdzenia/pamięci ? A jeśli tak to do jakich wartości i jak nisko możnaby zejść na domyślnych zegarach ??

 

Z góry dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zrobilem kolejne testy, tym razem umiescilem wyniki szczegolowe z 2 markow 2003 i 2005 bo ktos prosil,

 

grafa 670-rdzen 700-pamiec

 

2003 - wreszcie przekroczylem 17.000 :)

 

Dołączona grafika

 

2005 - wreszcie przekroczylem 9000 :)

 

Dołączona grafika

 

 

co do gier to przetestowalem tak :

(Wszystko na A64 9x300=2700MHz pamiec 1GB 250MHz cl2 /3/6/3 1T

grafa 670/700 stery catalyst 5.10a - beta)

 

FEAR (wersja 1.00, - nie testowalem jeszcze pacza 1.1- dzisiaj stestuje)

 

4xAA 16xAnizo Soft Shadows - ON, Wszystko co mozna włączyć w ustawieniach - ON - generalnie MAX jakości

 

1024 - Min-22 Avg-39 Max-81 ( 7%-53%-40%)

1280 - Min-16-Avg-26 Max-52 (50%-39%-11%)

1600 - Min-10 Avg-18 Max-36 (81%-19%-0%)

 

Generalnie tragedia, na moim sprzecie nie da sie grac z włączonymi detalami na maxa - chodzi tylko o SS i volumetric lights - tak cholernie zwalniaja ze nie da sie grac

pomijam fakt ze przy włączonym SS nie dziala AA pomimo ze mam go w sterach

 

teraz 4xAA 16xAnizo Soft Shadows OFF - reszta wszystko na maxa

 

1024-Min-29 Av-60 Max-160 (0%-19%-91%)

1280-Min-25 Av-43 Max-99 (0%-52%-48%)

1600-Min-15% Av-29 Max-62 (38%-46%-16%)

 

 

Juz jest lepiej, ale to jeszcze nie to, bo w czasie gry czasami mam frame w 1280 4xAA 16xAnizo

wylaczenie dodatkowo volumetric light poprawia szybkosc w takim stopniu ze moge grac w 1600x1200 4xAA 16xAnizo (ulepszone)

a jakos straty jakosci obrazu nie widze po wylaczeniu tych lights. Ale niesmak pozostaje, kurde najnowsza karta na rynku, podkrecona tak dobrze (rdzen duzo szybciej niz XT, pamiec troszke wolniej) i nie moge grac z detalami na MAX :blink:

 

 

 

 

Jezeli chodzi o Battlefielda 2 to zrobilem test uzywajac frapsa

wgralem mape Dalion Plant i poprostu gralem nagrywajac benchmarks frapsem

bez AA bo nie dziala mi w B2 16xAnizo, w grze wszystko na max

 

1280- Min-0 Avg-70,038 Max-100 - niestety na 1GB ramu przycina mi B2, dysk mieli stad te 0fps w minimalnych, bo tak to gra jest mega plynna, ale jak to wyglada bez AA - ble

 

 

 

 

Splinter Cell - timedemo z katalogu gry - lighthouse

 

1600x1200 włączone shader SM 3.0 wszystko w nim na ON, i w ustawieniach tez wszystko na Max 4xAA 16xAnizo - AA wlaczony w sterach ale i tak nie dziala z HDR

 

 

average - 46,02117

Min - 28,15433

Max - 118,60610

 

 

 

I to wszystkie testu ktore wczoraj zrobilem, co do programu to nie wiem czy mozna zmniejszyc napiecie, sprawdze i dam znac.

 

 

Zrobilem tez screeny z quake4 w najlepszych ustawieniach

1600x1200 Ultra 4xAA , 16xAnizo (polepszone)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zrobilem kolejne testy, tym razem umiescilem wyniki szczegolowe z 2 markow 2003 i 2005 bo ktos prosil,

...imho to jeszcze nie to i osobiscie mam srednie odczucia; 6000rpm, bledy w sterach, ogolna wydajnosc . ok nic wiecej nie pisze, bo znowu mnie pogonia ;)

ale co nowa zabawka, to nowa, tak wiec Jordi23 - jeszcze raz szczerze gratuluje zakupu, zrobiles b.dobry deal :D

btw: x1300 poszedl w swiat (totalna porazka), w drodze 1800xl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do orba nie podam bo jak mowilem nie mam neta w domu, umieszcze screeny z liczba klatek z poszczegolnych gier z markow

 

wszystkie testy porobie w domciu, pojawia sie one jutro raniutko jak przyjde do pracy

1734601[/snapback]

następny ...

można zamieścić na orbie zapisany wcześniej wynik ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...imho to jeszcze nie to i osobiscie mam srednie odczucia; 6000rpm, bledy w sterach, ogolna wydajnosc . ok nic wiecej nie pisze, bo znowu mnie pogonia ;)

ale co nowa zabawka, to nowa, tak wiec Jordi23 - jeszcze raz szczerze gratuluje zakupu, zrobiles b.dobry deal :D

btw: x1300 poszedl w swiat (totalna porazka), w drodze 1800xl...

1736332[/snapback]

 

co do 6000rpm to moj wybor dla testow gdy zyluje wyniki, normalnie gram z zegarami rdzen 640 / pamiec 700 i obroty ustawiam na 3500 - jest duuuuzo ciszej i wszystko biega, - to i tak dla mnie zaden problem, czekam za arctic silencerm dla x1800 wtedy bedzie rewelka (mialem taki na x800xtpe i bylem mega zadowolony)

 

co do sterow, narazie problemy mam z COD2 ale to rpzeciez bety wiec tym sie nie martwie wogole,

 

ogolna wydajnosc - hmmm zla ????, dla mnie rewelacja a tym bardziej mozliwosci OC - kosmos

 

karty 7800GT czy GTX sa rewelacyjne, przeciez tez moglem taka kupic, bo cenowo podobnie stoaj, ale ja jakos tak jestem blizszy sercu ATI :wub: hehe

 

pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarami rdzen 640 / pamiec 700 i obroty ustawiam na 3500 - jest duuuuzo ciszej i

30MHz i +2500rpm? sporo. a ten silencer wiesz juz kiedy?

 

co do sterow, narazie problemy mam z COD2 ale to rpzeciez bety wiec tym sie nie martwie wogole,

z cod2 no i z bf2. no ale mamy nowy mies, tak wiec stery nowe za rogiem.

 

ogolna wydajnosc - hmmm zla ????, dla mnie rewelacja a tym bardziej mozliwosci OC - kosmos

nie. nie napisalem, ze zla, ale imho nic szczegolnego do np.gtx - oczywiscie wiem, ze inny przedzial cenowy itd itp, ale daje to jakis poglad co potrafi xt.

 

karty 7800GT czy GTX sa rewelacyjne, przeciez tez moglem taka kupic, bo cenowo podobnie stoaj, ale ja jakos tak jestem blizszy sercu ATI  :wub:  hehe

i ok. nie neguje wyboru. bardzo dobrze zrobiles :) ale jak sam stweirdziles w penych kwestiach niesmak pozostaje, a imho szczegolnie w kwestii sterow. Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

następny ...

można zamieścić na orbie zapisany wcześniej wynik ...

1736351[/snapback]

 

oo tego nie wiedzialem, spoko wiec tak zrobie

 

co do tych 2 wynikow to nie wiem, robilem je na starym systemie po przesiadce

z jednej plyty glownej na druga bez reinstalacji systemu, robilem tez jeden test potem podkrecilem grafike i zrobilem jeszcze raz bez restartowania 3dmarak

 

ale generalnie pytam sie Ciebie do czego pijesz???? co mam ci nagrac kamera jak robie 3dmarki???? bo juz nie rozumiem ??? Co mam ci udowodnic???? ze karta siedzi w obudowie ???? a moze sobie w paint'cie wyniki przerabiam :lol2:

 

 

 

 

Corso - wielkie dzieki sciagnalem i przetestuje

 

 

Sulaco : no jezeli chodzi o stery to niesmak jest, ale jak napisalem mysle ze w ciagu miesiaca wszystko sie unormuje

 

pozdrowka

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordi23 napisz mi czy twoim zdaniem warto za tą kartę zapłacić 1700pln czy lepiej jednak brać coś z 7800 GT(X). Wiem, że pytanie trochę, co najmniej dziwne, ale rozważam zakup nowej karty i chciałbym poznać twoją opinie. Miałem poprzednio x850xt pe więc po wymianie chciałbym poczuć różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordi23 napisz mi czy twoim zdaniem warto za tą kartę zapłacić 1700pln czy lepiej jednak brać coś z 7800 GT(X). Wiem, że pytanie trochę, co najmniej dziwne, ale rozważam zakup nowej karty i chciałbym poznać twoją opinie. Miałem poprzednio x850xt pe więc po wymianie chciałbym poczuć różnicę.

1736553[/snapback]

 

Jezeli chodzi o to czy poczujesz roznice po przesiadce z x850xtpe to bedzie ona ogromna, (sam sie przesiadlem z x800xtpe mocno kreconej) ale tylko gdy podkrecisz Xl do wartosci przynajmniej 600 rdzen 700 pamiec. Jednak moge Cie zapewnic ze nie bedzie z tym problemu, bo przejzalem juz naprawde ogromna ilosc forum zagranicznych gdzie generalnie, 100% uzytkownikow kart x1800xl spokojnie uzyskuje predkosc rdzenia w przedziale 630-700 a predkosc pamieci w przedziale 670 - 750 na standardowych chlodzeniach.

Oczywiscie uzywajac podawanego juz przezemnie programika ktorym mozna tez podniesc napiecie. Tak podkrecano karta (w tych przednialach) da ci widoczne przyspieszenie szczegolnie przy wlaczonych "uipekszaczach" FSAA/Anizo w stosunku do kart serii X800xtpe/850xtpe. Dodatkowow jezeli masz duzy moniotor i chcesz pograc w 1600x1200 tym bardziej poczujesz moc. Jezeli pogrywasz w 1024 to juz nie tak bardzo.

 

Co do ceny 1700zl hmmm nie wiem ciezko mi powiedziec, generalnie osobiscie bym kupil, ale jak juz mowilem jestem blizszy sercu firmie ATI niz NV. Jednak karty 7800GT w takiej cenie sa tez naprawde swietnym wyborem, bo GTX w takiej cenie nie zdobedziesz - a moze ;).

 

Plusem kart Xl jest wlasnie jej mozliwosc OC, na dobrym chlodzeniu ludziska spokojnie uzyskuja wyniki dla rdzenia grubo ponad 700 pamieci max widzialem 800MHz ale tu bezie problem bo one sa 1.4ns i teoretyczny max dla nich to 700MHz

 

Dalej sprawa obecnie sterownikow, poruszyl juz to Sulaco - narazie ATI (o dziwo) olalo sobie sprawe sterow dla kart serii X1000 bo sa beznadziejne, jedyna obecna wersja w miare pracujaca to ta ktora ja uzywam czyli 5.10b - ma ona jednak pare bledow, niektore gry nie dzialaja poprawnie np Battlefield 2 czy COD2

Jednak jak dla mnie jest to tylko chwilowy problem, karty sa nowe na rynku Xt generalnie dopiero za jakis czas bedzie w sprzedazy dlatego, sprawa sterownikow nie trzeba sie przejmowac, wyjda nowe i bedzie ok.

 

 

W moim przypadku nie mialem sie nad czym zastanawiac, dalem 389$ za karte kumpel mi ja przywiozl wiec nie palcilem za przesylke czyli niecale 1300zl zaplacilem. Za 1700zl hmmm............ tez bym wziol ;)

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie wypadaja testy przeprowadzone przez Jordi'ego :? Wiem ze stery nie dopracowane i nie ma co wyciagac daleko idacych wnioskow.

Uwage moja zwrocily wyniki w FEAR a mianowicie kolosalna utrata wydajnosci przy wlaczeniu soft shadows :blink: W porownaniu do ss to 4xAA chodzi super plynnie :huh:

U mnie nie ma czegos takiego i spadek wydajnosci po wlaczeniu ss jest porownywalny do spadku po wlaczeniu 4xAA :?

 

Wiem ze nie ma co narazie sie goraczkowac ,ale tak sobie mysle moze te ultra shadow u nV jednak dziala :lol2: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można przesłać, ale chyba lepiej opłaca Ci się kupić w Polsce niż za taką cene :blink:

1737311[/snapback]

Sory, spojrzałem na cenę 279.99 i pomyślałem że to w dolcach :wink:

Już taniej jest TU

1415zł

A napewno można znaleść jeszcze taniej :D

Ile gdzieś by mogłaby kosztować przesyłka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w sumie x1800XL to jest udany produkt :) ma 16potokow ale taktowania jakie :) dobre stery i karta wypas. czyli jak ktoś chce to kupuje x18000Xl lub 7800GT i tak ma porównywalną wydajność :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale generalnie pytam sie Ciebie do czego pijesz???? co mam ci nagrac kamera jak robie 3dmarki???? bo juz nie rozumiem ??? Co mam ci udowodnic???? ze karta siedzi w obudowie ???? a moze sobie w paint'cie wyniki przerabiam  :lol2:

 

pozdrowka

1736383[/snapback]

jakiś ty drażliwy ... już się zapytać o nic nie można

nic mi nie musisz udowadniać - po prostu zdziwił mnie screen i tyle

jak byś dal orby było by fajnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem tego screena - są na nim 2 wyniki 14830 i 16502 - jak to wyszło ?

1736357[/snapback]

Przepraszam za OT

zrób sobie test i zobacz co ci pisze w tym okienku co wyskakuje (obecny wynik) a co pisze w głownym oknie smarka (poprzedni wynik lub N/A)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za OT

zrób sobie test i zobacz co ci pisze w tym okienku co wyskakuje (obecny wynik) a co pisze w głownym oknie smarka (poprzedni wynik lub N/A)

1738068[/snapback]

 

wiesz - ja nigdy nie krece z odpalonym 3DMarkiem 2005 - bo potem sa problemy z orbem- albo z zegarami ... już mi kolega wyjaśnil dlaczego taki screen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wspierają.

 

This beta includes WHQL certification and support for all Radeon cards except of the X1x00 series

 

Jest już o tych 5.11 wątek- u mnie bez zmian, a 1x00 nie supportują. Słowem- bez rewelacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy kiedy i czy wyjdą fabrycznie podkręcone (z lepszym chłodzeniem itp.) potworki X1800XT 512MB np rdzeń 800 MHz i pamięć 800MHz :blurp: - jak myślicie można się spodziewać takich zegarów fabrycznych np od HiS ?

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Larus : co do znizania napiecia to jest jest taka mozliwosc.

 

Zrobilem test Marka 2005 z podkrecona karta na 690 rdzen 720 pamiec - i o dziwo wynik jest slabszy o 60pkt niz na wczesniej puszczonym 670 / 700 :blink:

 

generalnie chodzi o to ze poszla mi karta na 690 / 720 - na standardowym chlodzeniu - tylko przesmarowalem rdzen pasta arctic 5

 

Dołączona grafika

 

 

 

Jezeli chodzi o stery to niestety narazie cierpie, generalnie prawie wszystkie gry, zacinaja mi sie po jakims czasie grania nie zalezenie czy grafika jest podkrecona czy nie - bo juz myslalem ze od krecenia, ale puszczona na normalnych zegarach 500/500 tez gry sie wieszaja - praktycznie wszystkie :(

Pod tym wzgledem ATI dalo [gluteus maximus] i tyle

 

 

Nierelany - przeciez nawet w linku ktory dales jest napisane ze wspieraja wszystkie radki oprocz serii x1xx ;)

 

 

a co do umieszczania markow w orbie, nie moge sie zarejestrowac na stronie futuremarka ...

mam juz zapisane wyniki markow w plikach .3dr jak mowil yotomeczek.

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...