Skocz do zawartości
luki_pc

Internet Multimedia/Vectra

Rekomendowane odpowiedzi

Postawiłem serwer w CSa i wciąż IP jakie widzi mi dedictated server to lokalne 192.168.1.2:27015, a nie zewnętrzne 87.xxx.xxx.xxx:27015.

z ciekawosci przed chwila tez postawilem serwa jako internetowy i taki sam lokalny adres dostaje, ale mysle ze tak ma byc

 

postaw ten serwer, a ja sprawdze czy mozna sie na niego wbic, tylko podaj mi namiary

 

edit:

 

potwierdzam, moj serwer nie byl widoczny w internecie poki nie przekierowalem portu na ktorym dzialal

 

ale w oknie serwera ip bedzie nadal lokalne, bo stawia sie go na komputerze w lanie, chcac na niego wejsc podaje sie ip zew i przekierowany port

Edytowane przez Krzynek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze tego nie zrobiłeś?

Kontaktowałem się z nimi przez email i telefonicznie. Na maila odpowiadali mi samymi regułkami wyciągniętymi z regulaminu, które kompletnie nic nie znaczą i nie rozwiązują sprawy, a przez telefon nie sposób się do nich dodzwonić i doczekać na operatora. Niestety nie mam tyle czasu co po niektórzy z was. W tygodniu na uczelni od rana do wieczora, a w weekendy praca. Nie dam rady w byle dzień iść od razu do biura MM.

 

@Krzynek1

Dzisiaj sprawdzę z kumplem. Jeśli się uda to dam znać. Dzięki, że w ogóle próbowałeś.

Edytowane przez kaamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Kabel telefoniczny z końcówkami RJ11 rozdzielony mam na dwa urządzenia: telefon oraz router (a może modem? jaka różnica?), Thomson SpeedTouch 546v6.

- Od routera idą 2 kable z końcówkami RJ45. Jeden do dekodera TV, drugi prosto do kompa.

 

(...)

No to teraz zupełnie nie wiem o co chodzi. Czy Multimedia udostępnia neta po sieci telefonicznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wszystko idzie po linii telefonicznej. W skład pakietu wchodzi telefon, net oraz cyfrowa telewizja.

I jesteś pewien, że to ta firma? -> www.multimedia.pl

 

Przeciez oni udostępniają tylko po kablu od kablówki (aż sprawdzałem w ofercie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jesteś pewien, że to ta firma? -> www.multimedia.pl

 

Przeciez oni udostępniają tylko po kablu od kablówki (aż sprawdzałem w ofercie).

Nie rób ze mnie durnia, bardzo cie prosze. Chyba wiem co mam, to Multimedia na pewno :)

 

Nie jestem pewny co do linii telefonicznej, ale telefon mam już dobrych kilka (kilkanaście?) lat i żadne przewody nie były zmieniane. Wtedy, kiedy założyłem telefon z MM nie było ani neta, ani kablówki. Internet to w ogóle mieli nieliczni w dużych miastach, a co dopiero w małym miasteczku, gdzie nie było ŻADNEGO dostawcy internetu nie licząc neta przez modem dial-up w TP. Jak to wytłumaczyć? Chyba trzeba byłoby zadzwonić do MM mojego oddziału i zapytać dokładnie na czym działają. Nie pracuję w MM, i nie jestem pewny czy działają oni na linii telefonicznej czy na "kablówce", ale moje wnioskowanie już znacie.

Co do linii telefonicznej to na pewno nie było nic dodawane / modernizowane na mojej ulicy i chyba nigdzie indziej na poziomie lokalnym. Wiem natomiast, że zaszły ogromne zmiany na ogólnej strefie MM (światłowody, serwery, bajery). Dzięki temu wiocha, która leży obok mojej miejscowości i liczy nie więcej niż 800 mieszkańców ma TV cyfrową i neta z możliwością jaką daje MM na dzień dzisiejszy. Do niedawna to było nie do pomyślenia żeby "koniec świata" miał taki kontakt z ludzkością, prawda? :)

 

Z resztą czy to ważne?

Tematem był router a zeszło na strukturę MM :)

Muszę iść do biura MM i pogadać. Przecież jak mam zewnętrzne IP i płacę za neta, to dlaczego nie mogę w pełni wykorzystać tego IP? Chyba mi się należy! Dlatego jak tylko dowiem się czegoś konkretnego od MM na pewno podzielę się na forum ;)

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez kaamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w biurze Multimedii i dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy.

 

Jeśli ma się router (czyli tak jak ja) i nie loguję się do sieci, tylko router sam pobiera informację, to śmiało mogę kupić każdy inny, dowolny router z wbudowanym AP i zamienić urządzenia - internet będzie śmigał. Nie potrzeba żadnych specyficznych ustawień. Aha, porty na starym routerze z MM są domyślnie otwarte.

 

Sprawa ma się inaczej, jeśli mamy internet i telewizję z MM. Wtedy nie ma możliwości obejścia routera z MM w zwykły sposób. Da się to zrobić, ale stracimy telewizję (TV działa na sygnale z routera, skrętką RJ45). Jedynym wyjściem jest kupienie routera (ale bez AP) i podłączenie do routera z MM. W takim wypadku mamy 2 urządzenia, router z AP z Multimedii oraz nasz router bez AP. Komputer (i inne urządzenia) wpinamy pod nasz nowo kupiony router, a telewizję musimy wpiąć pod stary router z MM, bo inaczej nie zadziała. W takim też przypadku nie wszystkie porty są otwarte lub też nie wszystkie mogą być przekierowane bo z niektórych korzysta telewizja. Dlatego wtedy dostęp do routera z MM jest zablokowany, a podmiana na inny router z AP niemożliwa!

 

Dowiedziałem się jeszcze bardzo interesującej rzeczy. Mianowicie poinformowano mnie, że mam zewnętrzne, ale dynamiczne IP. Pan z obsługi trochę się przestraszył swojej wiedzy na ten temat jak zobaczył moje zdziwienie. Jestem święcie przekonany, że jeśli mam zewnętrzne IP to na pewno stałe (sprawdzałem wielokrotnie!!!). Pomyliło mu się z DHCP i IP przyznawanym lokalnie (router <-> komp) a nie globalnie (sieć <-> router). Nie doszliśmy do porozumienia, a kłócić się nie miałem siły.

 

Teraz przynajmniej wiem, że podmiana router z AP w moim przypadku nie jest możliwa. Kupię router bez AP Linksysa i podepnę, zobaczymy jak będzie działał. Z portami dałem spokój. To walka bez końca... Sami widzicie jak pracownicy MM są dobrze poinformowani w niektórych sprawach. Więc mam zewnętrzne IP, dynamiczne czy statyczne, wszystko jedno, ale zewnętrzne lecz nie mogę go w pełni wykorzystać. I nie wiadomo czy blokadą jest dekoder TV który korzysta z niektórych portów, czy może zbyt bujna wyobraźnia pewnego pana z obsługi, który ustawiał router w MM, który później trafił do mojego domu.

 

Tak czy owak sprawa zamknięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się jeszcze bardzo interesującej rzeczy. Mianowicie poinformowano mnie, że mam zewnętrzne, ale dynamiczne IP. Pan z obsługi trochę się przestraszył swojej wiedzy na ten temat jak zobaczył moje zdziwienie. Jestem święcie przekonany, że jeśli mam zewnętrzne IP to na pewno stałe (sprawdzałem wielokrotnie!!!). Pomyliło mu się z DHCP i IP przyznawanym lokalnie (router <-> komp) a nie globalnie (sieć <-> router). Nie doszliśmy do porozumienia, a kłócić się nie miałem siły.

Ufaj panu bo ma racje. Masz zewnetrzne i dynamiczne, tak jak kazdy w MM, kto nie wykupil stalego. Z tym, ze ja mam od ponad roku to samo, a wczesniej przez 2 lata mialem inne, ale tez niezmienne. Jest inaczej niz w TPSA, gdzie przydzielaja po kazdym nawiazaniu polaczenia, ale tez nie gwarantuja, ze nic nie zmienia (np. postawisz serwer, zarejestrujesz itp. a IP sie zmienialo np bo router wymienili na inny - i wtedy nie mozna miec do nich pretensji, ze ip sie zmienilo).

 

Swoja droga znowu przedluzylem umowe z MM - 59zl za 1Mbit to nie jest tak zle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

Swoja droga znowu przedluzylem umowe z MM - 59zl za 1Mbit to nie jest tak zle.

+1 jeśli chodzi o to i o dziwo ktoś się tam u nich pośpieszył. We wtorek (15.01) byłem podpisać u nich umowę na owy 1Mbps, a dziś całkiem przypadkiem odkryłem, że net bangla szybciej. Nie przepadam jednak za obsługą BOK, pan z biura jak zapytałem się o jakąś zapiskę odnośnie limitów w regulaminie czy też umowie wyleciał na mnie z twarzą. Ja wiem, że od roku ich nie mają, ale ostrożności nigdy za wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa ma się inaczej, jeśli mamy internet i telewizję z MM. Wtedy nie ma możliwości obejścia routera z MM w zwykły sposób. Da się to zrobić, ale stracimy telewizję (TV działa na sygnale z routera, skrętką RJ45). J

U mnie sytuacja wyglada inaczej. Mam dwa modemy. Jeden do internetu a drugi do cyfrowej telewizji.'

Po dolozeniu ostatnio dwoch kabalow pojawili sie nastepne, axn crime i axn scfi.

Edytowane przez Przemol^N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam sytuację z Kwidzyna.

A oto przykład blokowania przez Multimedię gry World of Warcraft jak również stron z nią związanych.

 

Trasa ˜ledzenia do eu.logon.worldofwarcraft.com [80.239.180.117]

 

przewyľsza maksymalnĄ liczb© przeskok˘w 30

 

1 5 ms 5 ms 5 ms 10.89.0.1

 

2 6 ms 7 ms 5 ms 192.168.88.1

 

3 10 ms 9 ms 9 ms 217.172.225.165

 

4 80.50.235.237 raporty: Sie† docelowa jest nieosiĄgalna.

 

—ledzenie zakoäczone.

 

i odpowiedź z Telekomunikacji:

 

"Witam ponownie !

 

Proszę o zgłoszenie problemu do pańskiego operatora.

 

Trasa śledzenia, którą Pan podesłał "wygasa" na adresie interface'u

łącza Multimediów.

Na tym łączu nie jest rozgłaszana sieć, z której Pan usiłuje dostać

się do świata - routing niesymetryczny - ruch zamyka się w oparciu o inne

łącza Multimediów (między innymi również w Gdańsku) ale już wewnątrz ich

sieci. Tam musi być jakiś problem z transmisją do Pana - stąd problem."

 

 

Od czterech dni sytuacja się utrzymuje i Pan konsultant każe mi czekać do poniedziałku. Jeśli nadal nic się nie zmieni to mam znów zadzwonić.

Sprawdzałem u znajomych, którzy korzystają z usług Multimedii w Kwidzynie i sytuacja jest podobna, czyli to nie mój komputer, sterowniki, długość przewodów Wink i inne duperele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie zaczęły dręczyć takie tagi i ciągłe dc od mniej więcej początku stycznia . Momentami jest lepiej (idealny ping) ale czasem nie mogę grać przez kilka dni.Najlepsze w tym że kumpel gra prawie ciągle i u nie go nic sie nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem zażalenie do Urzędu Komunikacji Elektronicznej,mam nadzieje że to w końcu pomoże.

 

ta firma to dziadostwo. mam net 6mbit, a działa jak by chciało, a nie mogło. z p2p mam transfer na poziomie 200kb/s, a powinno byc 750kb/s. w każdej grze sieciowej mam mega lagi. upload to pomyłka ! unikajcie tej firmy wszystko tylko nie ta firma !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta firma to dziadostwo. mam net 6mbit, a działa jak by chciało, a nie mogło. z p2p mam transfer na poziomie 200kb/s, a powinno byc 750kb/s. w każdej grze sieciowej mam mega lagi. upload to pomyłka ! unikajcie tej firmy wszystko tylko nie ta firma !

Tez mam 6mbit i zero problemów. Nie używam p2p wiec nie wiem jakie są tam transfery. Zresztą kto używa p2p? złodzieje tylko chyba. Poza tym w p2p to chyba wysyłaja ludzie pliki a nie multimedia :wink: W grach na live nie miałem laga nigdy. Zawsze idealnie mi sie gra multi na live. Laga nie widzailem jeszcze. Upload mam 512kbit i z taka prędkością wysyłam pliki na swoje serwery. Jestem BARDZO zadowolony z multimedia od 6 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm u mnie (okolice Tarnowa) multimedia dziala dobrze ...

1 mb jest przez caly dzien ,nie zauwazylem spadkow predkosci w godzinach wieczornych kiedy siedzi najwiecej osob...

Przykladowe pingi :

Badanie wp.pl [212.77.100.101] z użyciem 32 bajtów danych:

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=26ms TTL=121

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=26ms TTL=121

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=27ms TTL=121

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=26ms TTL=121

 

Badanie onet.pl [213.180.130.200] z użyciem 32 bajtów danych:

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=43ms TTL=54

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=44ms TTL=54

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=43ms TTL=54

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=43ms TTL=54

 

Badanie yahoo.com [66.94.234.13] z użyciem 32 bajtów danych:

Odpowiedź z 66.94.234.13: bajtów=32 czas=198ms TTL=51

Odpowiedź z 66.94.234.13: bajtów=32 czas=199ms TTL=52

Odpowiedź z 66.94.234.13: bajtów=32 czas=197ms TTL=51

Odpowiedź z 66.94.234.13: bajtów=32 czas=198ms TTL=51

Z tymi pingami do domen zagranicznych to chyba prawda jak widac :P ale mi to nie przeszkadza

 

Ogolnie jestem zadowolony :) maja atrakcyjne ceny ... chociaz mogli by dac juz nową promocje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badanie wp.pl [212.77.100.101] z użyciem 32 bajtów danych:

 

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=10ms TTL=123

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=10ms TTL=123

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=10ms TTL=123

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=10ms TTL=123

 

 

Badanie onet.pl [213.180.130.200] z użyciem 32 bajtów danych:

 

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=26ms TTL=56

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=23ms TTL=56

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=23ms TTL=56

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=23ms TTL=56

 

 

 

Badanie yahoo.com [66.94.234.13] z użyciem 32 bajtów danych:

 

Odpowiedź z 66.94.234.13: bajtów=32 czas=186ms TTL=55

Odpowiedź z 66.94.234.13: bajtów=32 czas=185ms TTL=54

Odpowiedź z 66.94.234.13: bajtów=32 czas=185ms TTL=54

Odpowiedź z 66.94.234.13: bajtów=32 czas=186ms TTL=55

 

Tak to wygląda już od tygodnia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pingi do popularnych stron też wyglądaja dobrze.

Gorzej ma się sprawa z poleceniem "tracert" w godz.14.00-23.00 do strony eu.logon.worldofwarcraft.com.Pakiety mają takie dziury ,jak ser szwajcarski i to bezsprzecznie na "hopach" multimedii.

Czekam dalej na odpowiedź w sprawie reklamacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pingi do popularnych stron też wyglądaja dobrze.

Gorzej ma się sprawa z poleceniem "tracert" w godz.14.00-23.00 do strony eu.logon.worldofwarcraft.com.Pakiety mają takie dziury ,jak ser szwajcarski i to bezsprzecznie na "hopach" multimedii.

Czekam dalej na odpowiedź w sprawie reklamacji.

Jako 3 letni gracz w wowa, powiem tyle ze w 99.9% jest to wina telii. Nie raz ta sytuacja spotykala mnie, znajomych i wielu graczy z innych krajow. Routing telii jest do pupy, sprobuj polaczyc sie z serwem wowa przez proxy. Na 99.9% pingi beda ok. A to znaczy iz telia a nie multimedia jest winna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako 3 letni gracz w wowa, powiem tyle ze w 99.9% jest to wina telii. Nie raz ta sytuacja spotykala mnie, znajomych i wielu graczy z innych krajow. Routing telii jest do pupy, sprobuj polaczyc sie z serwem wowa przez proxy. Na 99.9% pingi beda ok. A to znaczy iz telia a nie multimedia jest winna.

Jako 2 letni gracz w WoWa drastyczne podwyższenie latency zauważyłem dopiero jakieś 2 miesiące wstecz.Jeżeli lekarstwem ma być połączenie się przez proxy i dzieki temu będę miał znowu latency w granicach 50-100 to napisz proszę jak to zrobić.

Z góry dziekuje.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako 21 letni gracz w css, od tygodnia jestem zmuszony grać na polskich serwerach, co mnie po prostu niemiłosiernie wku#$@#fia :lol:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako 2 letni gracz w WoWa drastyczne podwyższenie latency zauważyłem dopiero jakieś 2 miesiące wstecz.Jeżeli lekarstwem ma być połączenie się przez proxy i dzieki temu będę miał znowu latency w granicach 50-100 to napisz proszę jak to zrobić.

Z góry dziekuje.

 

Pozdrawiam.

Instalujesz proxy clienta. Zazwyczaj clienta ustawia sie potem aby plik wow.exe albo launcher.exe byl tunelowany przez clienta do serwera.

 

Proxy serwery mozesz znalezc na googlach. Co do klientow to kiedys uzywalem sockscap bodajze. Jest wiele poradnikow na necie jakby co. Z tymze nie licz na bardzo niskie pingi, co najwyzej przyzwoite. Ewentualnie jesli masz znajomego z publicznym IP popros go aby postawil serwer proxy i tuneluj polaczenie przez niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zauważył w ostatnim czasie problemy z działaniem internetu? Od kilku dni mam takie problemy jak nie do końca załadowane strony (np teraz pasek w FF stoi na 82%), wszystko związane z googlami ma jakieś wysokie pingi ~150, na allegro servery odpowiedzialne za zdjęcia ledwie się poruszają i na koniec ten rzekomy 1Mbps wyciąga ~70kB/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dodaje swoje pytanie odnośnie internetu tutaj:

Chciałbym się dowiedzieć czy też macie tzw "kicki" na internecie (rozłączenie internetu na jakies 2 min) mam to od pewnego czasu co dziennie po południu, a mam włączoną czasami pewną grę internetową i wtedy jest bardzo niedobrze :/ Przy "kicku" wszystkie diody świecą się, kiedyś dwie ostatnie gasły lecz komunikat w przeglądarce jest ten sam - "Your dsl connection is down" czy cos w tym stylu proszę o skomentowanie mojego pytania a także jeżeli jest to możliwe o jakąś poradę z góry dziękuję pozdrawiam wsyzstkich forumowiczów. :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialem zapytac jaki annex ma Multimedia Polska ? A czy B ... chcialem wlasnie kupić jakiś router z funkja modemu np Linkys Wag200g i jestem w dylemacie jaki MM ma annex

Annex A jest uzywany dla polaczen analogowych a B dla cyfrowych ISDN. Jak masz zwykla linie telefoniczna to masz A.

Obecnie produkowane lepsze routery od wielu lat maja obsluga i A i B. Na 99% masz analogowa linnie wiec anex A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...