Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Wlaśnie wykonałem wszystkie(chyba) questy z Dark Brotherhood. Zostałem szefem B)

 

Wydaje mi sie, że wlasnie tam sa najfajniesze questy + zajefajna fabuła dotycząca historii Mrocznego Bractwa.

 

No i na koniec screen mieczyka, który dostajemy:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Dołączona grafika

 

Edytowane przez MieH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i na koniec screen mieczyka, który dostajemy:

[CIACH]

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Napierdalacz MieHa :mur:
Edytowane przez spicum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2 małe pytaneczka odnośnie Gates of oblivion :]

1. Ile jest tych bram

2. Po co mi są te kamyki, które dostaje po każdym zamknięciu bramy? (sighil stone czy jakoś tak ;p )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2 małe pytaneczka odnośnie Gates of oblivion :]

1. Ile jest tych bram

2. Po co mi są te kamyki, które dostaje po każdym zamknięciu bramy? (sighil stone czy jakoś tak ;p )

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
1. nie mam pojecia , 2. mozesz nimi upgrade'owac bron albo zbroje itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

a gdzie można upgardowac broń i zbroje?

Tam, gdzie je kupujesz? W kazdym miescie sa jacys handlarze bronia. Trenerzy od strzelania z luku, walki wrecz, medytacji - gadasz z nimi i kupujesz trening. Tak samo mozesz reperowac bron, dodawac jej "powera", nasaczac magicznymi cwancykami na stale itp itd. Pochodz troche po miescie - pogadaj z ludzmi - dowiesz sie wszystkiego. Oni lubia duzo opowiadac o miescie, ciekawych miejscach itp.

BTW. Gram panienka i znalazlem jakies ziolo jak sie wloczylem po lesie wczoraj i wyskoczyl mi quest "know your roots" - robil go juz ktos? Warto sie tym zainteresowac? Bo troche sie "dopakowalem" na Arenie wczoraj (pierwszy raz tam bylem - WOOOOW - genialne miejsce, a i zarobilem dosc duzo obstawiajac ;)) - szkoda tylko, ze moja postacia moge jedynie sie bronic i uciekajac atakowac na odleglosc ;) Sily mam tyle co kot naplakal :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klikasz lewym albo prawym (nie pamietam) na ten sigil stone i potem wybierasz przedmiot ktowy chcesz enchantowac. po lewej masz wlasciwosci kamyka a po prawej (jak dodasz przedmiot) wlasciwosci jakie przejmiej przedmiot. np. masz sigil stone z damage health 20pt on strike i 18% shield constatn effect. kiedy bedzie upgradeowac zbroje przejmie ona 18% (tak naprawde to jest 18pkt nie %) shield const. effect w efekcie kiedy bedziesz ja nosil dostaniesz (oprocz za zbroje) dodatkowe 18pkt do KP. Natomiast jezeli bedziesz chcial uzyc tego kamyka na mieczu, miecz wzmie wlasciwosc damage health i w efekcie podczas uderzenia mieczem w przeciwnika (oprocz obrazen od miecza) dostanie dmg health 20pts. Pojemnosc miecza zalezy chyba od rodzaju (deadric, dwavern, elf, steel, etc. tak jak w morrowind)

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

@sialala- to jest ninroot czy jakos tak jak zbierzesz ich 10 to musisz zaniesc to do chemika byle jakiego, ten skieruje cie do jakiegos typka w jakims miescie i on zrobi ci z tego jakis eliksir (nie pamietam jaki ale slaby) to wszystko. potem jeszcze mozesz zebrac kolejne 20 szt. do nastepnego eliksiru.

Edytowane przez flasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam, gdzie je kupujesz? W kazdym miescie sa jacys handlarze bronia. Trenerzy od strzelania z luku, walki wrecz, medytacji - gadasz z nimi i kupujesz trening. Tak samo mozesz reperowac bron, dodawac jej "powera", nasaczac magicznymi cwancykami na stale itp itd. Pochodz troche po miescie - pogadaj z ludzmi - dowiesz sie wszystkiego. Oni lubia duzo opowiadac o miescie, ciekawych miejscach itp.

BTW. Gram panienka i znalazlem jakies ziolo jak sie wloczylem po lesie wczoraj i wyskoczyl mi quest "know your roots" - robil go juz ktos? Warto sie tym zainteresowac? Bo troche sie "dopakowalem" na Arenie wczoraj (pierwszy raz tam bylem - WOOOOW - genialne miejsce, a i zarobilem dosc duzo obstawiajac ;)) - szkoda tylko, ze moja postacia moge jedynie sie bronic i uciekajac atakowac na odleglosc ;) Sily mam tyle co kot naplakal :D

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
te ziolo to nimnroot czy jakos tak , warto dodaje do statystyk tylko trzeba uzbierac 15 , arena jest na maxa prosta , magiem na 1 levelu ja przeszedlem
Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Omg... tak sie boisz czy uciagnie ci karta full detale?

 

OK wlasnie koncze zadanie dla chempiona Areny. Zajechanie tam zabralo mi sporo czasu, jak i powrot, do tego samo zdanie to z godzinka wyszla... i jak ktos mi powie ze gra krotka to zabije. Masa zadan pobocznych, glowne jedno itp. No ale jak ktos przeskakuje miedzy lokacjami na mapie to sie nie dziwie, pyk cyk i gra zaliczona hhehe.

 

Moze mi ktos powiedziec czy jak zosawie konia pod bramami miasta, to on mi zginie? Gdzie moge konia trzymac?

 

A te crashe gry... arghhh juz mnie to wkurzac zaczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos powiedziec czy jak zosawie konia pod bramami miasta, to on mi zginie? Gdzie moge konia trzymac?

 

A te crashe gry... arghhh juz mnie to wkurzac zaczyna.

zostanie w stajni, przybiegnie chloptas co tam pracuje i Ci skroi konika;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś wrzuciłem kostkę 512 RAM (w sumei to wymieniłem 256 na 512) co daje mi 768 RAMu i różnica w grze jest ogromna. na 512 RAM gra w miastach była praktycznie niegrywalna- co 10 metrów potworne 15 sekundowe dogrywanie i tak w kółko po prostu grać się nie dało, lepiej było w lasach itp choć i tam komp sobei regularnie dogrywał co wkurzało szczególenie podczas walki, a jak ona sie kończyła pisać chyba nie musze :]. Teraz po dołożeniu praktycznie tych 256 RAMów gra jest niemażle całkowicie grywalna, w miastach naprawdę bardzo rzadko cokolwiek doczytuje a jak już to na ułamek sekundy po prtostu teraz DA SIĘ GRAĆ :D Poza miastami brak doczytywania po prostu super :) Ciekawe jakbym miał 1 GB jak wtedy by to działało :) w weekend moze kumpel wpadnie z jeszcze jedną kostką to zobacze.

Wszystkim tym, którzy zastanawiają się właśnie nad róznicą w ilośi ramu w tej grze te kilka linijek powyżej chyba wszystko tłumaczy :)

 

Teraz tylko zastanawiam sie czy zostawić sobei cienie drzew bo to chyab karta ma w tym wypadku do powiedzenia więcej niż RAM?

 

Pioorek- ja podczas 10 godzin gry jeszcze ani razu nie miałem żadnego błędu/wywalenia na pulpit/zwisu (odpukać ;))

Edytowane przez LPKorn3324
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i nie moge sie nadziwic jak bardzo zmieniła sie mentalnosc osób grajacych w RPG.

ciagłe nazekania na grafike i stwierdzenia ze bez tego nie ma klimatu........

 

zaczynałem od dungeon master, eye of the beholder, stonekeep a potem juz baldur's gate, fallout i grafika to ostatnia rzecz na która patrzyłem....liczy i liczyło sie zawsze podejscie do tematu a przede wszystkim wyobraznia której jezeli komus brakuje to niestety nie powinien za takie gry sie zabierac gdyz do niczego go to nie doprowadzi....

zagrac mozna nawet na najnizszych ustawieniach aby pocz\uc klimat...

 

kidys zdazyło mi sie grac w gre bez tekstur na scianach i sufitach gdyz mój poczciwy gf2 nie byl w stanie ich wyswietlic...

gre przeszedłem z wypiekami i naprawde nigdy nie pomyslalem: nie warto, poczekam na lepsza grafe....

dajcie wiec spokój. uszanujcie oblivion który jest jedna z najlepszych gier jakie grałem/....

DOKŁADNIE. btw fallout > all :). No i Mage's Guild > all.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

OK jestem gladiatorem na arenie ;] zjem cos bo brzuch mi nie daje spokoju i wracam do gry ;] boze jak ona wciaga, dawno nie gralem w cos z taka przyjemnoscia;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK jestem gladiatorem na arenie ;] zjem cos bo brzuch mi nie daje spokoju i wracam do gry ;] boze jak ona wciaga, dawno nie gralem w cos z taka przyjemnoscia;]

Heheheh .... ja mam level 12 .... a na Arenie jestem juz Mistrzem i opowiadają o mnie ludzie w miastach plotki jaki to jest zajedwabisty ten "Messenger of Death"

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Takie nazwy jak "Messenger of Death" mozesz sobie wybrac przed ostatnim pojedynkiem na arenie. Potem tak cie nazywają.

 

Jak sie mozna zywic będąc wampirem??

Mozna to robic jak twoja ofiara śpi .... podchodzisz do niej i ją "używasz" (jaki tam masz klawisz ... ja mam E). Potem wyskakuje menu w ktorym mozesz wybrac czy chcesz zagadac czy sie pożywic. Wygląda to jak w "Vampire the Masquerade: Bloodlines" Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Kurde utknelem na arenie... ;P jak zalatwic tych 3 kolesi, wiezniow?? Jest na to jakis sposob, bo jak oni mnie dopadaja, to robia ze mnie miazge.

 

BTW: Zostalem wlasnie wampirem;/ ale lipa. Jak najlatwiej sie tego pozbyc? Jest tylko ten jedyny sposob jak ktos juz tutaj pisal? A te soul gemy gdzie moge znalezc najczesciej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde utknelem na arenie... ;P jak zalatwic tych 3 kolesi, wiezniow?? Jest na to jakis sposob, bo jak oni mnie dopadaja, to robia ze mnie miazge.

 

BTW: Zostalem wlasnie wampirem;/ ale lipa. Jak najlatwiej sie tego pozbyc? Jest tylko ten jedyny sposob jak ktos juz tutaj pisal? A te soul gemy gdzie moge znalezc najczesciej?

Tych trzech gości to załatwiaj pokolei ..... ja przed nimi uciekałem i sie w tym czasie leczyłem ... a jak masz Potiony to sie napij. Ja prawie nigdy nie uzywam Potionów .. polegam tylko na umiejętnościach mojej postaci. Z resztą te Potiony są za drogie.

 

Ale przyznam ze chyba ci trzej kolesie to byli jedni z najtrudniejszych przeciwników, ostatni i przedostani koles to pryszcz ... myślałem ze walka bedzie trudniejsza.

 

A jezeli chodzi o wampiryzm to niestety trzeba robic tego questa. Wszystkie składnik mozna kupic w Market District, choć czasami jest ich troche za mało na stanie .... i tu sie zaczyna problem, bo sprzedawcy nawet po tygodniu czasu w grze ich nie mieli .... poradziłem sobie w inny sposob, ale nie bede tutaj nic mowic. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych trzech gości to załatwiaj pokolei ..... ja przed nimi uciekałem i sie w tym czasie leczyłem ... a jak masz Potiony to sie napij. Ja prawie nigdy nie uzywam Potionów .. polegam tylko na umiejętnościach mojej postaci. Z resztą te Potiony są za drogie.

 

Ale przyznam ze chyba ci trzej kolesie to byli jedni z najtrudniejszych przeciwników, ostatni i przedostani koles to pryszcz ... myślałem ze walka bedzie trudniejsza.

 

A jezeli chodzi o wampiryzm to niestety trzeba robic tego questa. Wszystkie składnik mozna kupic w Market District, choć czasami jest ich troche za mało na stanie .... i tu sie zaczyna problem, bo sprzedawcy nawet po tygodniu czasu w grze ich nie mieli .... poradziłem sobie w inny sposob, ale nie bede tutaj nic mowic. ;)

napisz mi w spoilerze ;) plz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde utknelem na arenie... ;P jak zalatwic tych 3 kolesi, wiezniow?? Jest na to jakis sposob, bo jak oni mnie dopadaja, to robia ze mnie miazge.

[ciach]

Mozesz tez wytworzyc sobie / kupic buteleczki typu damage health i nasaczyc bron. Wyslac kika nasaczonych trucizna strzal naprzeciw (2-3 powinienes zdazyc). Mozesz zabarykadowac sie w tunelu za tarcza i spokojnie mierzyc ciosy (tam trudniej im zajsc cie od tylu). Albo wypracowac wlasna technike.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde utknelem na arenie... ;P jak zalatwic tych 3 kolesi, wiezniow?? Jest na to jakis sposob, bo jak oni mnie dopadaja, to robia ze mnie miazge.

 

BTW: Zostalem wlasnie wampirem;/ ale lipa. Jak najlatwiej sie tego pozbyc? Jest tylko ten jedyny sposob jak ktos juz tutaj pisal? A te soul gemy gdzie moge znalezc najczesciej?

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

soul gemy są w gildiach magów do kupienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byscie tak zamieszczali screeny swoich postac ..... chetnie bym sobie pooglądał zbroje i inne fajne rzeczy.

 

Moj to Imperial na 12 lvl'u

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

moj fajny mieczyk

 

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...