Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładasz że PiS będzie wiecznie na prezydenckim tronie?

UB to była dobroczynna instytucja, a UBce to były matki teresy w przebraniach...nie było takiej opcji żeby cokolwiek fałszowano bo przecież nie ma na to dowodów. Jak by fałszowali napewno zostawili by coś na siebie żeby po latach można to było wyjaśnić. Tak robią dobzi ludzie !

:lol2:

chłopcze nie kompromituj się tym że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jakieś nieporozumienie...przecież to JA napisałem że UB był "instytucją dobroczynną". Upraszczając tą ironiczną wypowiedź. Czy naprawdę sądzisz ze UB nie zacierało po sobie śladów ??

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olszewski jest dla ciebie nikim ??? :)

Kolego, on był w opozycji wtedy kiedy groził za to strzał w tył głowy.

 

To nie jest tylko cytat za wiki, wystarczy poczytać książki o Kaczyńskich - nikt z tym nigdy nie polemizował.

 

Co do tych więzięń, to moze i prawda, ja nie wybielam PiS, kilka spraw mi sie nie podoba.

 

Uwierz,jeżeli nawet GW, wiadomo jak nachalnie nienawidząca Kaczyńskich, uznala to za wiarygodne, to juz spokojnie mozna to uznac za pewnik. :)

Zresztą na łamach gazet wypowiadaja sie te wielkie "persony" inteligneckie, łacznie z historykami - więc naprawde skończmy ten temat.

 

A co do sądów, to sie sprawdzą, ale trzeba troche poczekać, i juz fakt że załatwiają od ręki sprawy pijanych kierowców, to znaczy, że nareszcie coś sie ruszyło.

Wiele państw, takie sądy ma, i jest z nich jakby to powiedziec zadowolona.

 

Przecież nikt nie uważa, że Kaczyńscy byli specjlanie represjonowani, ale ty uznajesz to za wade.

Edytowane przez kapi32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytowałeś moją wypowiedz pod która napisałeś swój komentarz

 

ciekawe informacje ze strony IPN

Rejestrowany w dniu 24.03.1980 r. pod nr. ewid. 25356 przez Wydział III KWMO Białystok w kategorii: zastrzeżenie [wyjazdu zagranicznego]. 07.07.1983 r. materiały operacyjne zdjęto z ewidencji i przekazano do archiwum – zastrzeżenie anulowano.

ciekawe czemu anulowano zastrzeżenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dziennik Polski": - Jan Rokita to bardzo zdolny polityk, aczkolwiek jest trudnym człowiekiem. Jeżeli chciałby z nami współpracować, to będziemy mieli dla niego ofertę - mówi premier Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla gazety.

 

Dopiero co Rokita był "zbrodniarzem, ktorego należy odsunąć od polityki" :lol: . No, ale wtedy jeszcze był aktywnym politykiem PO...

 

Ps.

Dobra jest ta "setka zasług PiSu" - szczególnie podoba mi się część o gospodarce, gdzie autor wręcz sypie ustawami :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

und3r - jaka "setka zasług pisu" ? Przed chwilą to mnie zarzucono że nie umiem czytać ze zrozumieniem - wychodzisz na prowadzenie w tej sztafecie...szukajcie a znajdziecie http://www.infor.pl/dziennik-ustaw.html

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olszewski jest dla ciebie nikim ??? :)

Kolego, on był w opozycji wtedy kiedy groził za to strzał w tył głowy.

wystarczająco sie skompromitował po 1989 r. ciekawe co mi powiesz o Lechu Wałęsie ?

 

To nie jest tylko cytat za wiki, wystarczy poczytać książki o Kaczyńskich - nikt z tym nigdy nie polemizował.

jakie książki może "Alfabet kaczyńskich" dla mnie pozycja hagiograficzna niż rzetelne opracowanie

 

Co do tych więzięń, to moze i prawda, ja nie wybielam PiS, kilka spraw mi sie nie podoba.

 

Uwierz,jeżeli nawet GW, wiadomo jak nachalnie nienawidząca Kaczyńskich, uznala to za wiarygodne, to juz spokojnie mozna to uznac za pewnik. :)

Zresztą na łamach gazet wypowiadaja sie te wielkie "persony" inteligneckie, łacznie z historykami - więc naprawde skończmy ten temat.

w sumie masz rację właśnie przeczytałem że lojalka sfałszowana w 1990r.

 

A co do sądów, to sie sprawdzą, ale trzeba troche poczekać, i juz fakt że załatwiają od ręki sprawy pijanych kierowców, to znaczy, że nareszcie coś sie ruszyło.

Wiele państw, takie sądy ma, i jest z nich jakby to powiedziec zadowolona.

ruszyło się tylko że potrzebna jest nowela do tej ustawy żeby spełniała swoje zadanie

 

Przecież nikt nie uważa, że Kaczyńscy byli specjlanie represjonowani, ale ty uznajesz to za wade.

i to mnie zastanawia, pochodzenie rosyjskie, za komuny ledwo klapsa dostali, a teraz uprawiana przez nich destrukcja państwa i społeczeństwa budzi we mnie niepokojące wnioski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz. Destrukcja Państwa? Społeczeństwa? Wtf - o jakim kraju Ty piszesz? O Polsce? Bo jeśli tak to w takim razie gdzie ja żyję - bo tego nie widzę ani nie odczuwam.

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

und3r - jaka "setka zasług pisu" ?

Czyli mam rozumieć, że nie uznajesz tego co wkleiłeś za zasługi PiSu? :lol:

 

Btw, skoro już o przeszłości gadacie... Pamiętacie oczywiście jak premier przywołał rok 1981, poczym Tusk spytał, gdzie Kaczyński wtedy był? Kaczyński do dzisiaj nie odpowiedział. Otóż ot kilku dni w roznych miejscach widuję ten fragment wywiadu:

 

`Obudziłem się więc w południe i poszedłem do kościoła w kompletnej nieświadomości. Słyszałem tylko, jak mama ma pretensje do ojca, że nie zapłacił rachunku, bo telefon jest wyłączony. W kościele panował potworny tłok, ale akurat tego dnia był u nas Obraz NMP. Kazanie ks. Boguckiego wydawało mi się też jakieś dziwne. I powoli zacząłem się orientować co się stało.' 13 grudzień 1981

 

Źródło: Sam Jarosław Kaczyński w wywiadzie rzece `Odwrotna strona medalu' (Oficyna Wydawnicza MOST, Wyd. VERBA 1991r.

ISBN: 83-85061-18-5)

 

Sprawdzilem to - ów wywiad jest dostępny w bibliotece, przydałoby się jeszcze sprawdzić, czy cytowany fragment nie jest wyrwany z kontekstu. Jeśli nie, to -> :lol: :lol: :lol: Wielki opozycjonista :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że nie uznajesz tego co wkleiłeś za zasługi PiSu?

Widzę że zaczynasz swoje gierki forumowe. To jest lista zasług całego rządu a nie tylko PiSu czy to nie jest jasno opisane nad listą? :huh:

Powód do śmiechu? eee chyba nie bardzo :huh:

 

PS - sry, zapomniałem że należysz do "loży szyderców" tego forum, ;)

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przecież stoimy po tej samej stronie:P No chyba że ma ktoś z was w rodzinie członka PiS, PO, itd... Mnie jebie kto wygra, czy PO, czy PIS ja chiałbym żeby w końcu w moim pięknym kraju było dobrze. A rządzić mogą nawet żydzi i stowarzyszenie radia maryja. Wyciągacie brudy i zasługi partii. Co wy jesteście komitety wyborcze? Kłócicie się o byle[ciach!]a. A w czasie wyborów to każda partia dobra ale na papierze....Wrzućcie troszkę na luz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzućcie troszkę na luz

Widocznie lista 100 punktów dotyczących pracy rzadu (nie tylko PISu - powtarzam po raz wtóry) jest zbyt kontrowersyjna, żeby ludzie mogli ją przeczytać i powiedzieć "aha, czyli jednak nie leżeli i nie tylko na awanturach spędzili ten czas" żeby mogli po prostu przyjąć ją do wiadomości. Nie! Trzeba o tym twardo podyskutować, powyciągać brudy na wierzch ośmieszyć po raz kolejny PiS i robić to do momentu aż zacznie się stawiać tezy że ta cała lista jest kłamstwem na dodatek jest zmanipulowana (bo nie ma tam od razu linków do ustaw). Norma. Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie lista 100 punktów dotyczących pracy rzadu (nie tylko PISu - powtarzam po raz wtóry) jest zbyt kontrowersyjna, żeby ludzie mogli ją przeczytać i powiedzieć "aha, czyli jednak nie leżeli i nie tylko na awanturach spędzili ten czas" żeby mogli po prostu przyjąć ją do wiadomości. Nie! Trzeba o tym twardo podyskutować, powyciągać brudy na wierzch ośmieszyć po raz kolejny PiS i robić to do momentu aż zacznie się stawiać tezy że ta cała lista jest kłamstwem na dodatek jest zmanipulowana (bo nie ma tam od razu linków do ustaw). Norma.

Hmmm potem % polecą, pozatym powoli to nie przypomina dyskusji a kłótnię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem ciekaw jakby wyglądały rządy PiSu gdyby mieli większość w sejmie (zresztą to tyczy się również PO).

EA zamiast Simsów powinna stworzyć symulator Państwa Polskiego i niech partie grają, wyniki upload na neta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premier twierdzi, że PiS chciałby mieć "w Platformie przyjaciela, a nie wroga". Zdaniem premiera, dwa lata temu, podczas negocjacji o sformowaniu koalicji PO-PiS, to właśnie Jan Rokita był najbardziej przyjaźnie nastawiony do PiS. – Takim politykiem jest teraz Maciej Płażyński – ocenia Kaczyński. Jak zaznacza, choć startuje on wyborach z listy PiS-u, to jednak może mieć aspiracje odnoszące się do PO.

 

Premier przewiduje, że tacy politycy, jak Rokita i Płażyński mogą odegrać pozytywną rolę w procesie integrowania polskich sił chrześcijańsko-konserwatywnych. - Taka integracja leży w interesie Polski – deklaruje premier. Czy to będzie formuła jednej, czy dwóch partii – nie wiem – zaznacza.

 

Jak dodaje, chętnie widziałby w swoim obozie także Kazimierza Marcinkiewicza.

Widac ze premier "mieknie" i sie boi utraty wladzy. :]

 

Mam nadzieje ze sie w koncu 2 partie dogadaja jak ludzie i nie beda sobie skakac do oczy i gardel i zasypywac nas (nie)"swoimi" sukcesami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak DON KING Tusk lub Kwaśniewski przeciwstawi się Helmutowi Sauer (a wkrótce całej UE) bo pan sobie życzy by polska była płatnikiem netto po drugiej wojnie światowej. Miękkość oznacza uległość. Twardość oznacza nieustępliwość. Wygląd oznacza łaskę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo TVNu - ABW siedzi im na dupsku. Ukruci się im troszkę tego "dowcipkowania".

Czy mnie oczy myla, czy kolega wlasnie sugeruje cenzure mediow?

 

A co do korupcji w urzędach itp. to wiadomo, ze CBA nie będzie ścigać policjantów z drogówki, którzy dostają w łapę. (50-100zł)

To jak w koncu - spadla o 100% (czyli nie ma jej w ogole), czy tez CBA nie bedzie scigac drobnych lapowkarzy w urzedach, z czego jasno wynika, ze jednak korupcja jest, czyli teksty o spadku 100% to bajki.

 

Wygląd oznacza łaskę.

Co? :blink:

 

Mam nadzieje ze sie w koncu 2 partie dogadaja jak ludzie i nie beda sobie skakac do oczy i gardel i zasypywac nas (nie)"swoimi" sukcesami.

Amen. Mam juz szczerze dosyc tych wszystkich przepychanek - moze by wreszcie jeden z drugim wzial sobie do serca hasla, ktorymi wycieraja sobie gebe, i zrobil cos dla ludzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

und3r - jaka "setka zasług pisu" ?

No ok ok, nie denerwuj się juz - koryguje: "setka zasług rządu... PiSu" :lol:

 

To jest lista zasług całego rządu a nie tylko PiSu czy to nie jest jasno opisane nad listą?

A czyj mamy rząd? LPRu czy moze Samoobrony? Przecież sam PiS przypisuje sobie wszystko co ten rząd zrobił - nie pamiętasz przemowienia Kurskiego, ktore LPR wykorzystało w swoim spocie? Zresztą wystarczy Kaczyńskiego posłuchac.

 

Widocznie lista 100 punktów dotyczących pracy rzadu (nie tylko PISu - powtarzam po raz wtóry) jest zbyt kontrowersyjna

Kontrowersyjna? :lol:

 

zacznie się stawiać tezy że ta cała lista jest kłamstwem na dodatek jest zmanipulowana (bo nie ma tam od razu linków do ustaw).

Nie chodzi o linki do ustaw - wystarczyłyby same tytuły. Zauwaz, ze w innych częściach tej listy autor powołuje się na ustawy gdzie tylko moze. W części "gospodarka" nie może, gdyż zwyczajnie PiS nie wprowadził żadnej ustawy, której zasługą byłoby przyśpieszenie gospodarki. No ale jeśli chcesz wierzyc, ze stosunkowo wysoki (chociaż tak naprawdę sredni - powinien być wyższy) wzrost PKB to zasługa PiS (sorry, zapomniałem - rządu PiS), to proszę bardzo. Zagłosujesz jak będziesz chciał, mi nic do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mnie oczy myla, czy kolega wlasnie sugeruje cenzure mediow?

To jak w koncu - spadla o 100% (czyli nie ma jej w ogole), czy tez CBA nie bedzie scigac drobnych lapowkarzy w urzedach, z czego jasno wynika, ze jednak korupcja jest, czyli teksty o spadku 100% to bajki.

Co? :blink:

Amen. Mam juz szczerze dosyc tych wszystkich przepychanek - moze by wreszcie jeden z drugim wzial sobie do serca hasla, ktorymi wycieraja sobie gebe, i zrobil cos dla ludzi?

gdyby wywalić z pisu kaczyńskich a z PO Tuska to myślę że szanse koalicji bardzo by wzrosły :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladam debate, i oto moje obserwacje:

-Tusk jedzie po klamstwach i "planach" pisu, celuje w ludzi umiarkowanych, nastawionych na gospodarke

-Kaczynski wykreca sie, ciagle atakuje (raz lepiej, ale czesciej gorzej), celuje glownie w ludzi starszych (ciagle o niemcach i oddawaniu im majatkow, eutanazji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladam debate, i oto moje obserwacje:

-Tusk jedzie po klamstwach i "planach" pisu, celuje w ludzi umiarkowanych, nastawionych na gospodarke

-Kaczynski wykreca sie, ciagle atakuje (raz lepiej, ale czesciej gorzej), celuje glownie w ludzi starszych (ciagle o niemcach i oddawaniu im majatkow, eutanazji)

Dokladnie sie z tym zgadzam.

 

Tusk: jest dobrze przygotowany ba nawet bardzo dobrze. Jest spokojny wyluzowany naprawde widac ze sie mocno stara.

 

Kaczynski: slizga sie jak waz, jak taka zmija, celne riposty od czasu do czasu, ale nadal gada w klka to samo i to samo i to samo. Klamie jak z nut. Propaganda jkich malo.

A do tego chamstwo chamstwo i jeszcze raz chamstwo.

 

Jestem ciekaw co achowcy powiedza.

Edytowane przez mib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszej części myślałem że Tusk wgniecie Kaczyńskiego w ziemie :D , ale ten jednak trochę się pozbierał.

 

Jak dla mnie Tusk wygrał zdecydowanie chociaż nie miażdżąco.

 

Ciekawy jestem opinii ludzi, przed debatą bodajże większość obstawiała zwycięstwo Kaczyńskiego, zobaczymy co teraz powiedzą.

Edytowane przez WestCoach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...