Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Niech ta wojna przyjdzie jak najszybciej to debile szybko wygina i moze znow zaczna sie rodzic myslace jednostki, bo ostatnio zastoj w tych sprawach. Co do multikulti to jestes kmpletnym ignorantem i nie ma co z toba dyskutowac. Nie podajesz zadnych arguentow a wymagasz ich od innych, jak je otrzymujesz to mowisz, ze to tylko fobia... Ale ruchy anty multikulti nabieraja na sile dzieki ostatnim wyczynom ue i zmuszaniu krajow do przyjmowania darmozjadow. Moze w koncu cos sie ruszy w tej sprawie i przestana przyjmowac cala to cholote.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZUY_BEZCZELNY_CHAM

Od początku UE (przynajmniej w warstwie społecznej/kulturowej) było wiadomo że to nie wypali - nie mówie o gospodarce, umowach itd.

A z tą multi-kult w UK to wez pod uwage historie Zjednoczonego Królestwa, oni mają inne doswiadczenia niż Polska czy inne kraje Europy Wschodniej.

I wcale nie bronie tutaj multi-kulti - po prostu nie mam zamiaru nadawac temu zjawisku rangi "histerycznej" bo to na pewno nie służy polityce PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tą multi-kult w UK to wez pod uwage historie Zjednoczonego Królestwa, oni mają inne doswiadczenia niż Polska czy inne kraje Europy Wschodniej.

I wcale nie bronie tutaj multi-kulti - po prostu nie mam zamiaru nadawac temu zjawisku rangi "histerycznej" bo to na pewno nie służy polityce PL.

Historia UK to głównie podboje jakichś nieszczęsnych dzikusów, wojny z Francuzami oraz chwalebny zaiste wynalazek obozu koncentracyjnego. Bohaterscy Anglicy zamknęli kobiety i dzieci wojowników z burskich plemion, po czym zagrozili że zabiją wszystkich w obozie jeśli wojownicy się nie poddadzą. Typowe dla tchórzliwych śmierdzieli, jakich pełna jest ta ich wyspa w kształcie prącia. W tak zwanym międzyczasie w powstaniu bokserów wskazali Chińczykom, że opór przeciwko uzależnianiu ich od opium jest daremny. No i obrazek na deser.

 

Co posłuży PL - dowiemy się za kilkadziesiąt lat z opracowań historycznych, na razie możemy tylko zgadywać. Multi-kulti właśnie bankrutuje jako pomysł na społeczeństwo, więc coś już wiemy i możemy to wykorzystać. Aby to osiągnąć, należy podsycać nastroje ksenofobiczne i rasistowskie, przy czym kierować je umiejętnie, a nie jak obecnie przeciw Litwinom, Rosjanom i Ukraińcom. Bo to są po pierwsze Słowianie, po drugie sąsiedzi, a po trzecie myślą podobnie więc to może być niegłupie trzymać się z nimi zamiast dajmy na to z jakimiś tam Anglikami, Jankesami czy inną germańską zarazą.

To takie proste, że aż mi wstyd.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZUY_BEZCZELNY_CHAM

Nic nie jest wcale "proste" #jonas - i w tym problem.

A multi-kulti ma nature złą wiec z góry niejako jest skazane na wymarcie - tylko dla Polski w jej położeniu geograf. i z jej historią nic z tego nie wynika.

Proste.

 

Rosjanie nigdy nie mysleli "podobnie" do Polaków - wiec strzelasz kulą w płot.

 

 

Już nie mówie o Litwinach i Ukraincach, a gadke o "wielkiej rusi" al'a Sołżenicyn/Dostojewski to wiesz, schowaj w spodnie - bo to kłamstwo ma krótkie nogi i dziurawą kołderke.

http://www.rubl.uj.edu.pl/pracownicy/fiszka.php?os=01_przebinda&jed=KKSW&opis=przeb_new1&w=1

&

http://www.fronda.pl/blogi/nie-ogladajac-sie-wstecz/rozmowa-jezuitow-o-dostojewskim,9691.html

 

cytat:

 

J.A. – Ten wielki pisarz nie lubił Polaków. Wiele postaci negatywnych ma polskie nazwiska albo jest Polakami. Skąd u niego ta niechęć?
 
D.J – Dotarłem do relacji polskich sybiraków, którzy spotkali sie z Dostojewskim na zesłaniu. Jeden z nich opisuje wydarzenie, ktore może odpowiedziec na to pytanie. Otóż Dostojewski obserwował idących na roboty polskich skazańców, katorżników. Prawdopodobnie byli to powstańcy jeszcze z 1830 roku. Ludność mieszkjąca tam, litując się nad nimi , ofiarowała im jakąś jałmużnę. Polacy mieli zawsze odpowiadać: "Dziękuję, jestem polityczny". Jakby nie chcąc, by utożsamiano ich z więżniami kryminalnymi. Z perspektywy Dostojewskiego było to obrażanie ludzi, którzy litują się nad ich losem.Z innej perspektywy – Polak według niego był to dumny pan, który pogardzał prostym ludem. A lud dla Dostojewskiego to dusza narodu.
 
itd. itp.
 
EDIT
 
problem - i to prawdziwy problem - mają polskie tzw. "elity" - problem władzy, problem zrozumienia, problem fobii (czesto gesto) - duża ich czesc (domysl sie z jakich srodowisk sie wywodząca).
A koronnym dowodem tego był (de facto) smolensk.
I wcale (moim zdaniem) nie ostatnim.
 
I to jest prawdziwy problem (albo zespół problemów jak wolisz) które to negatywnie oddziaływują na naszą historie i polityke przede wszystkim.
O UK i Zachód pozwól że oni sami sie zamartwią.
Edytowane przez ZUY_BEZCZELNY_CHAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZUY_BEZCZELNY_CHAM

He he he he he he :D

Nie wierze w to co czytam ;]

 

 

Biorąc pod uwage optyke "wielkomocarstwowosci" na którą nas nie stac to:

 

Polityka wschodnia A.D. 2015 - leży

Wojsko - leży (i kwiczy)

Naród - słabo

Perspektywy - stabilne ale słabe ze wskazaniem na (może, przy pomyslnych wiatrach) OK 

 

Żarty sobie stroicie i tyle.

Edytowane przez ZUY_BEZCZELNY_CHAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZUY_BEZCZELNY_CHAM

Z deka inne czasy/sojusze c'nie ?

NATO nie było wtedy ; Chiny i cały region azjatycki itd. itp.

 

Cat-Mackiewicza poczytaj jak gdzies dorwiesz historie (1918-39) - dobra książka.

 

EDIT

jedno drugiemu nie przeczy ;]

 

apropo's Żydów i Rosji - http://jan.bodakowski.salon24.pl/495422,droga-do-rewolucji-bolszewickiej-solzenicyn-o-zydach-w-rosji,2

 

I na koniec - są "żydzi" i "żydzi".

Edytowane przez ZUY_BEZCZELNY_CHAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś było blisko utworzenia mocarstwa słowiańskiego, ale poszło o kwestie religijne i wszystko się rozleciało.

To, co obecnie znajduje się na ziemiach polskich, czyli - jak mawia klasyk - kondominium pod zarządem powierniczym, nie ma żadnych szans przewodzić czemukolwiek. To chyba logiczne. Niemniej irytowanie Putina i jego żołdaków też nie jest rozwiązaniem, bo jak się zeźlą to rozjadą Bolandę w trzy godziny, jeszcze zanim NATO zdąży wystosować notę protestacyjną czy co oni tam zrobią. Bo przecież nie ruszą z odsieczą, to oczywiste. Może dalej Putin nie pójdzie, zatrzyma się na Odrze. Może wystarczy mu aneksja Czechosłowacji i Anschluss Austrii, dalej nie pójdzie. A nie, czekajcie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także tego...

Jeżeli Kukiz będzie chciał wprowadzić taki system podatkowy: http://wei.org.pl/blogi-wpis/run,co-mozna-i-co-trzeba-zrobic-z-finansami-publicznymi,page,1,article,1706.html, to ma mój głos. Już się bałem, że skuma się z jakimiś opezetzetami czy innym ścierwem, ale na szczęście poszedł w drugą stronę. W takim układzie JKM nie ma szans na Sejm, ale to nie szkodzi. On już swoje zrobił. Oby tylko nie było powtórki z PO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIT i składki ubezpieczeniowe powinien zastąpić podatek od funduszu wynagrodzeń w wysokości ok. 25%

 

Czyli dalej będzie opłacało się dawać hajsy pod stołem...

Ale już nie tak bardzo, bo zamiast 40% podatku jak teraz, byłoby 25%. Jak dodamy do tego wręcz urzekający sposób rozliczania się (wynagrodzenia*25% = podatek; księgowi sobie nie dorobią), to oszukiwanie staje się mało zachęcające.

Swoją drogą ten punkt niezbyt mi się podoba, ale co zrobisz? Nic nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZUY_BEZCZELNY_CHAM

A mój nie.

 

3 grosze
 
Grosz #1
"Zajezdza mi to 'gazem kielbasianym' z otwieranej puszki pandory. Wprowadzi sie nowa kategorie podatkowa ( katastralny) by za chwile przywrocic PIT, bo w praniu wyszlo ze "nie ma innego wyjscia". Na skutek roznych zabiegow i zbiegow okolicznosci p. Gwiazdowski uzyska watpliwa slawe ktora bedzie mozna porownac jedynie ze slawa Balcerowicza, a do sterow akurat dojdzie jakis zadeklarowany etatysta ktory w zmowie koalicyno-medialnej skorzysta z plenipotencji produkowania aktow prawnych dwracajacych reforme (pardon, zmiane) dokladnie w podobnym sposob jak to sie stalo z Ustawa Wilczka."
 
Grosz #2
"Nic z Was i Waszego programu nie będzie :(
Niby chcecie - jak najbardziej słusznie! - skończyć z opodatkowaniem pracy, ale... chcecie opodatkować fundusz wypłat. No śmiech na sali!
O podatku opodatkowującym ludziom mieszkania za chęć życia w "luksusie" m4 zamiast m3 dla 5 osób już nie wspomną. Durnota pełną gębą. 
Także podatek obrotowy - zapomnieliście już, że to podatek niszczący kooperację i łańcuchy handlowe? 
Ocknijcie się w końcu - PIT i CIT do kosza, zamiast tego podatek solidarnościowy płacony przez WSZYSTKICH dorosłych (także tych co wyjechali z kraju)."
 
Grosz #3
"Ło cholera... To chyba iluzja wolnorynkowaści CAS rozwiana...
Wszystko o zwiększaniu i zabezpieczaniu wpływów budżetowych państwa, o kompensowaniu likwidacji jednogo podatku przez wprowadzenie innego, a ani słowa o ograniczaniu przy tym państwa, co byłoby zdecydowanie przyjemniejsze dla obywateli..."
 
i na koniec - perełka Made in PRL:
 
"Oświata , kultura i sztuka musi być dotowana przez państwo. 60% Polaków nie przeczytało ani jednej książki a 10% nie ma żadnek książki w domu nawet kucharskiej! Zgroza. O teatrze i kinie zamilczę. Dlaczego ja czytam i kupuję po 1000 książek rocznie.Chodzę do kina, teatru i opery. Bo tak zostałem wychowany i wykształcony. Ale ja chodziłem do szkoły w PRLu. Mieliśmy obowiązkowe cotygodniowe wyjścia do teatru, kina lub opery. Mieliśmy bibliotekę w szkole i cudowną panią Krysię, która wybierała nam książki do czytania i jak później dopiero zrozumiałem w ten sposów nas przygotowywała do życia."
 
...........
 
ps.1
 
"Ten podatek który zaproponowałem to dla górnej połówki Polaków (jeśli chodzi o dochody) jest liniowy, tylko ci z dolnej połówki mają ulgę. Silniejsi bracia powinni się więcej się przykładać do ciągnięcia wspólnego wózka niż słabsi, którzy nie mają dość sił aby porządnie ciągnąć choćby tylko swój wózek a co dopiero jeszcze ten wspólny.. Miłujmy się bracia."
 
ps.2
 
"To jest bzdura. skladki na Ofe sa dawno zlikwidowane a emerytury skads trzeba zaplacic. Wstrzymacie w ten sposob wyplaty dla emerytow i dopiero bedzie kit. Glupszego programu ni widzialam."
 
========
 
do poczytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wipler o negocjacjach z Kukizem, czyli trybun ludowy zaczyna fikać.

 

Jeśli Wipler nie przekręca to zdaje się, że gdzieś już to co kleci Kukukiz widziałem.... a tak:

Edytowane przez Lancer
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.prisonplanet.com/shock-video-rioting-migrants-attempt-to-hijack-trucks-heading-for-uk.html

 

 

However, Goldman Sachs Chairman and UN Special Representative for Migration Peter Sutherland said yesterday that Britain should take inmore migrants in order to avoid creating an environment of “xenophobia and racism

 

 

 

A tak francuzi traktują swoich.

 

Edytowane przez SEKS_INSTRUKTOR
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kto ma to robić? Przecież francuzom obecna sytuacja jest na rękę.

 

Mnie bardziej zastanawia fakt, czemu tam się nie zakręciła jeszcze żadna firma ochroniarska mająca za zadanie eskortować ciężarówki za "drobną" opłatą. Coś jak konwoje w Rosji czy Na Białorusi, tylko że bardziej mobilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Francuski historyk Daniel Beauvois pisząc o Kresach Wschodnich, twierdzi, że była to historia o okrutnym wykorzystywaniu ukraińskiej ludności przez polską szlachtę.

Czyli ktoś, kto nie ma zapewne bladego pojęcia o przedmiocie dyskusji. Wolter, też Francuz i też idiota, sławił carycę Katarzynę.

Cytat z encyklopedii Larousse`a z 1880 roku:

"kozacy - wojownicze plemię rosyjskie, rzucające się na wroga z okrzykiem: Yob tvoya mat! co oznacza Bóg jest z nami!"

Quod erat demonstrandum.

 

Zresztą Ukraińcy jako naród to sztuczny twór liczący niecałe 200 lat, dzieło Austriaków, pragnących namieszać nieco na wschodnich rubieżach cesarstwa w XIX wieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZUY_BEZCZELNY_CHAM
Chyba nie zauważyłeś że Polska nie jest już "pempkiem świata" ;]

Dobrze jednak że troche ułańskiej fantazji tobie zostało - to cieszy.

 

ps.

i to jest chociaż jeden + w zalewie minusów w tym temacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą Ukraińcy jako naród to sztuczny twór liczący niecałe 200 lat, dzieło Austriaków, pragnących namieszać nieco na wschodnich rubieżach cesarstwa w XIX wieku.

dlatego nalezy wschodnią częśc zrosjanić - niech wracja do matuszki rosiji [od razu wujek Putin nas bardzo polubi] a zachodnią spolonizować niech wracją do Korony

[ale do tego trzeba mieć co nieco miedzy uszami, że o tym na dole nie wspomnę]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZUY_BEZCZELNY_CHAM

Ale jaki to ma związek z czymkolwiek? Znów piszesz żeby pisać?

 

Ma - wysil mózgownice #jonas :)
 
podpowiedź: nie odniosłeś się do tezy/głównej mysli artykułu tylko wyeksponowałeś rzeczywiste fakty które miały na celu przekierowanie dyskusji na inne tory, to raz a dwa zdyskredytowanie samej próby rozmowy na dany temat.
Tzw. metoda chińskiego propagandysty co to już o nim pisałem w tym temacie - nie pamiętam jak on się zwał.
 
#tesel
Edytowane przez ZUY_BEZCZELNY_CHAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, to zrobiłem celowo. Nie zamierzam podejmować dyskusji związanej z francuskim tzw. historykiem, który dzisiaj pisze o podłych polskich panach gnębiących biednego ruskiego chłopa, a jutro napisze o podłych polskich nazistach, gazujących biednego żydowinę w Auschwitz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZUY_BEZCZELNY_CHAM

To by była zwykła manipulacja - ale wiem że gdyby tak sie stało (w odniesieniu do tego Francaise) - ty jako "obrońca wiary i prawdy" pierwszy o tym wspomnisz na forum ppc w temacie o "POlytyce" :)

I zrobisz wielki RABAN razem z osobami które podzielają ten punkt widzenia. Simple ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma jakiś punkt widzenia. Ja chociażby wybitnie nie zgadzam się z tą panią (http://wpolityce.pl/polityka/256051-stale-eksponowanie-w-polsce-flagi-ue-bezprawne-analiza-prof-krystyny-pawlowicz), co nie oznacza oczywiście, że wszyscy powinni się rzucać od razu 'oponentom' do gardeł :)

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...