Skocz do zawartości
SGJ

Opera

Rekomendowane odpowiedzi

własnie wyskoczył mi komunikat o aktualizacji opery do wersji 9.20. testował ktoś już tę wersję przeglądarki? są jakieś ważniejsze zmiany?

sprawdzę niedługo sam, teraz nie mogę, dlatego chciałbym poznać wasze zdanie :]

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ta strona szybkiego wybierania - u mnie się sprawdza, strony ładują się piorunem :) Zlikwidowałem pasek osobisty...

Zobaczymy jak będzie ze stabilnoscią - 9.10 czasem jakieś dziwne wałki odstawiała... Restartowała się ni z gruchy niz z pietruchy... Mam nadzieję, że tu będzie lepiej.

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Speed Dial jest swietny :) Jakby ktos sie zastanawial, jak zmusic Opere do wyswietlania tego przy starcie: Narzedzia->Preferencje-> na zakladce ogolne opcja "Rozpocznij z pusta karta".

 

Swoja droga, zmienily sie miniaturki pojawiajace sie po najechaniu kursorem na karte: obrazek jest wiekszy, znikly wszelkie dodatkowe informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem mile zaskoczony :)

te szybkie wybieranie to świetna sprawa, a dzięki costiemu zwróciłem uwagę na te miniaturki, których obecna forma podoba mi się bardziej niż poprzednia.

przeprowadziłem też mały teścik zajętości pamięci. zamknąłem wszystkie zakładki i operę, potem ją otworzyłem i zobaczyłem ile zajmuje ~23MB

otworzyłem 10 zakładek, na każdej inna strona, w tym załadowałem mega-ciężki profil mojej kumpeli z myspace, który ładował się blisko 5 minut z średnim transferem ok. 80kB/s (mam łącze 100Mbps). łącznie ~108MB po załadowaniu wszystkich stron. zamknąłem kartę z myspace, wynik ~55MB. następnie zamknąłem wszystkie zakładki - ~54MB, ale...

zminimalizowałem i przywróciłem okno z operą, wynik - ~15,5 MB.

całkiem nieźle prawda? w tej chwili z otwartą jedną kartą z tym forum mam blisko 25MB

teraz mnie zbesztacie za narzędzie jakim posłużyłem się do czytania stanów... menedźer zadań windows... ale nawet jeśli to jakaś miara to jest, prawda?

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Speed Dial przydatna funkcja. Dzięki temu mam szybki dostep do swoich stron i mniejszy bajzel na pasku z zakładkami.Od razu połowe przerzuciłem. Świetny wynalazek! Opera jak zawsze...najlepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można ustawić na stronie szybkiego wybierania żeby szukajka google była polska?. Edytowałem i zmieniłem ale następne szukanie lub restart opery i zmienia mi znów na angielską.

Opera 9.20

Edytowane przez -talib-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem jak to zrobic :) troche sie z tym meczylem ale wiem juz ocb:P

 

wystarczy, ze dodasz jeszcze jedno Google (tamtego pierwszego nie mozna usunac) i w tym nowym podasz adres wyszukiwania [http://www.google.pl/search?q=%s&sourceid=opera&num=%i&ie=utf-8&oe=utf-8]

 

testowalem i dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem jak to zrobic :) troche sie z tym meczylem ale wiem juz ocb:P

 

wystarczy, ze dodasz jeszcze jedno Google (tamtego pierwszego nie mozna usunac) i w tym nowym podasz adres wyszukiwania [http://www.google.pl/search?q=%s&sourceid=opera&num=%i&ie=utf-8&oe=utf-8]

 

testowalem i dziala

 

Działa idealnie. Dzieki za pomoc :D

Edytowane przez -talib-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz wgrać do katalogu plugins Opery plik npdsplay.dll

Tylko, że u mnie co jakiś czas ten plik znika i muszę ponownie go wgrywać. Może dlatego, że na partycji systemowej jest?

 

A ostatnio to się już wpieniłem, bo w IE7 (którym się czasami posiłkuję) jak i w Operze z tą biblioteką pokazuje się WMP w wersji 6. No nie mogę korzystać z wielu serwisów, bo poprostu nie chodzi.

W zarządzaniu dodatkami IE występuje jako msdxm.ocx (niezweryfikowany). Jest też wmp.dll, ale strony żądają tego OCX'a

Nie wiem co się stało, czy jakiś program mi namieszał, czy ja coś popsułem :blink:

 

screen z IE7

Dołączona grafika

 

 

edit

@Dj_AnT

A co tam za zipy wewnątrz są? To tak ma być??

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit

@Dj_AnT

A co tam za zipy wewnątrz są? To tak ma być??

W sumie to niepotrzebnie je tam wrzuciłem. W zipach są skompilowane pliki javy.

 

 

EDIT:

 

Potrzebujesz wgrać do katalogu plugins Opery plik npdsplay.dll

Oraz plik "npwmsdrm.dll". Oba są w archiwum, które udostępniłem. Edytowane przez Dj_AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiedz jeszcze, czy wyłącza ci się Aero przy używaniu tej wtyczki na Operze. Np. przy odsłuchiwaniu próbek na www.iplay.pl

 

Ja tez zabłysnąłem :lol2:

Na problemy z pojawiającym się wmp6 pomogło ponowne zarejstrowanie wmpdxm.dll

Spowrotem mam wmp11 w przeglądarkach.

Nie wiem, który program mi tak nabroił

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na najnowszej operze zdjęcia z http://www.bajer.pl się nie wyświetlają :(. Poza tym, jak się czasem sypała z byle powodu, tak się sypie.

U mnie tez sie nie wyswietlaja.

 

Do tego mam problem z http://www.e-fund.pl/home.app

nie otwiera mi tego elementu, tylko chce zapisac jako plik.

 

Opera 9.20, w IE jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego mam problem z http://www.e-fund.pl/home.app

nie otwiera mi tego elementu, tylko chce zapisac jako plik.

Sprawa jest prosta, wymaga... ;), a bardziej poważnie: znajdź w ustawieniach zaawansowanych (pobieranie) wpis text/html (odznacz ukryte wpisy) i dodaj app po przecinku. Edytowane przez Dj_AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że gdzieś masz już przypisaną inną akcję pod app. Poszukaj i usuń lub zmień na Otwórz za pomocą Opery (Open with Opera). U mnie działa idealnie (Opera 8.54). Przed dodaniem app, pojawiał się u mnie komunikat brak wtyczki (plug-in content).

Edytowane przez Dj_AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi działać. U mnie zadziałało dopiero po kilku probach zaladowania strony. Na początku tez miałem kod.

Tylko po drodze dalem jako application/xhtml+xml Na tym wywaliło błąd składni i dało opcje wyswietlenia jako html. Potem usunałem i dalem juz tylko przy text.html i normalnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ta strona też nie działała, ale poszedłem za radą Dj_Ant i dodałem app w text/html. za pierwszym razem wyświetliło jakieś krzaki, za drugim chcialo zapisać znowu, ale za trzecim i więcej wyświetla już normalnie stronę :)

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...