Skocz do zawartości
SGJ

Opera

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest coś takiego w operze jak adblock w firefoxie żeby blokowało wszystkie reklamy?

Wiem że można kliknąć prawym na reklamie i na dole jest opcja zablokuj lub jakoś tak (nie pamiętam a teraz w pracy na firefoxie jestem) ale to działa tylko raz, jak zamknę operę i odpale ponownie tą stronę, na której blokowałem reklamy, to i tak powracają niezablokowane.

Pomóżcie bo podoba mi się tak operka i chciałbym na niej pośmigać. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Moje pytanie kieruję do osób korzystających z Opery pod Vistą. Używam Opery w wersji 9.24, ale próbowałem rozwiązać problem ze starszą wersją. Nic nie pomogło.

Problem polega na tym, że za cholerę nie mogę zmusić systemu do użycia tej przeglądarki jako domyślnęj dla wszystkich protokołów. Po każdym włączeniu przeglądarki trzeba na nowo wszystko zaznaczać. W IE wyłączyłem już sprawdzanie domyślności", a w Operze zaznaczyłem tą opcję. Klikając na szczegóły wyświetla mi okno "Ustaw programy domyślne". Jest tam tylko IE, ale nie możliwa jest zmiana skojarzeń - są one zaznaczone, ale haczyki nie dostępne.

W XP nigdy nie miałem z tym problemu. Poza tym poszczególne skojarzenia zmieniało się bezpośrednio w przeglądarce.

 

Jak sobie z tym poradzić? Czy odpowiedzialny za to jest jakiś oddzielny plik w Operze? Może jest on ustawiony tylko na "tryb odczytu".

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście - sprawdziłem tylko betę i nie zauważyłem różnicy w porównaniu do wersji 9.24 - mam tu na myśli szybkość działania.

 

A tak poza tym, znana jest może oficjalna data premiery nowej Operki?

 

Pozdrawiam, wyyzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zarzuć screenem z 'nie-normalnej' wersji? Bo aktualny z 9.24 wiele nie mówi... i tym samym trudniej jest rozwiązać problem.

 

P.S Pytanie na poprzedniej stronie [post #645] nadal aktualne.

 

Pozdrawiam, wyyzy.

Edytowane przez wyyzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stworzyłem temat "Problem z plikem npswf32.dll", ale odzewu się nie doczekalem, więc zamiszczam problem tu.

 

Otóż, jeżeli na stronie jest coś zrobionego w flashu (np. youtube, zumi, mapa.pf, google video etc) to po jakichś 10-120s od załadowania wyskakuje błąd (czasami nie zdąży się nawet załadować). Powodem jest w/w plik. Jak temu zaradzić (reinstall Opery, formatowanie dysku, reinstall Windows, upgrade, downgrade Flasha, Shockwave'a nic nie dają)??

 

Dodam, że problem występuje we wszystkich przeglądarkach (w IE powodem problemu jest plik flash 9d.ocx). Ale inne mnie nie interere. Ja chcę Operę <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wyglada na ewidentny problem z Flashem...

 

@jekyl - pogrzeb w opcjach, czy aby nie jest cos namieszane w czcionkach. Mi to wyglada, jakby Opera podstawiala czocionke o wiekszym rozmiarze, przez co tekst sie lamie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sie nie podobała. Zamulała kompa straszliwie. Zużycie procesora do 50% dochodzilo. Ogolnie zycie mi uprzykrzała non-stop. Z wersji na wersje było gorzej. W koncu sie wkurzylem, wrzucilem 9.24 i już jest git. Oby full wersję zrobili jak trzeba.

BTW. Jak ktoś używa opery mini w telefonie to właśnie wyszła pełna opera mini 4. Fajniutka całkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos pomoc? wylaczylem w operze natywna obsluge torrentow i ustawilem dla plikow torrent otwieranie za pomoca domyslnej aplikacji (utorrent), ale po kliknieciu w link i wybraniu open otwiera sie katalog windows/system32 i w operze zakladka transfery i dopiero z niej moge odpalic torrenta, zeby go utorrent przechwycil... w 9.24 dzialalo to normalnie

 

obecnie mam najnowsza bete, sciezke do kliku daje poprawna na koncu daje parametr %1

 

jakies sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...