Skocz do zawartości
SGJ

Opera

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie do posiadaczy konta na gmail, loguje się wam na konto? mi po wpisaniu nazwy konta i hasła wczytuje jeszcze raz stronę główną

U mnie wszystko normalnie..

 

Teraz szybkie wybieranie jest o wiele wygodniejsze, gdy mozesz sobie zmienić liczbę pól.. trochę to naokoło, ale może z czasem dadzą to do ustawień..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może

opera:config TransferWindow>Keep Entries Days

 

W różnych wersjach opery różnie to chyba było. A przy aktualizacji powinna skopiować ustawienia.

Eh, nie znalazlem tego w opcjach, ani w pliku ini. Podpowiedz bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć czy ktoś z was ma problem z operą 9.5 mianowicie chodzi o bezpieczne logowanie na strony poprzez SSL, sprawdzałem na allegro i tam nie można się zalogować przez SSL, na innych stronach nie wiem czy występuje taki błąd. Dodam tylko że Opera 9.27 nie miała problemów z certyfikatem SSL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć czy ktoś z was ma problem z operą 9.5 mianowicie chodzi o bezpieczne logowanie na strony poprzez SSL, sprawdzałem na allegro i tam nie można się zalogować przez SSL, na innych stronach nie wiem czy występuje taki błąd. Dodam tylko że Opera 9.27 nie miała problemów z certyfikatem SSL

U mnie na 9.27 też występował podobny problem i nadal jest też 9.50. Na poczcie wp.pl przy logowaniu i sprawdzaniu poczty, na kontach gmail tylko przy logowaniu mam zabezpieczenie chodź czasem musiałem odświerzyć żeby zaskoczyło. Na mbank, bzwbk i pekao24 podczas logowania jak i w samym serwisie jest szyfrowanie. Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka z 9.27 na 9.50 już za mną i mam dwa problemy:

 

1. Jeżeli jest otwarta (gdzieś, nie musi być aktualnie oglądaną) zakładka transferów, w której coś się dzieje (ściąga) po pewnym czasie okno opera lubi się zwieszać: otwarta strona przy przesuwaniu rozmywa się totalnie, zamiast menu są czarne prostokąty które wypelniają się elementami menu po przejechaniu nad nim myszą, itp. Jak tylko ściąganie się zakończy, wszystko wraca do normy - jest poprawnie.

 

2. Nie działa przeciągnięcie otwartej zakładki na paski narzędzi żeby zrobić tymczasowy bookmark (ikonka).

 

Jakieś pomysły? Ktoś już tak miał/ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Kliknąć PPM "dostosuj" i przeciąganie zadziała.

Dzięki. Działa, tylko że w ten sposób dla mnie znika sens używania tego. :angry: Nie da się odblokować na stałe?

 

Edit@Venom - u mnie gubi z menu zakładek, z paska narzędzi nie... :blink:

Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie czasem tak, że O9.50 gubi favicony? Tj. biegam sobie po stronach, odejdę na chwilę od kompa po czym widzę, że ucieka kilka faviconów z personal bar'a. Restart opery przywraca wszystko do porządku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Działa, tylko że w ten sposób dla mnie znika sens używania tego. :angry: Nie da się odblokować na stałe?

To zostało popsute we wszystkich betach 9.5, jakie ostatnio sprawdzałem. Nie wiem czemu tak zrobili.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Nie działa przeciągnięcie otwartej zakładki na paski narzędzi żeby zrobić tymczasowy bookmark (ikonka).

Przeciągaj trzymając wciśnięty SHIFT.

 

 

---EDIT---

200 :P

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z nową operą...

Przy każdej bardziej ruchliwej reklamie/bannerze we flash, kursor zaczyna sie zacinać, komputer ogólnie ma jakies spowolnione reakcje, no, i sama reklama to "pokaz slajdów".

Karta graficzna ro Riva TNT2 M64 32MB, więc myślę, ze to jej wina, ale bez przesady, to chyba nie sa elementy aż tak wymagajace graficznie, żeby leciwa rivka nie dała rady...

Reszta konfiga: Sempron 1,75GHz, 2x512MB RAM, płytka na NF2 U400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka z 9.27 na 9.50 już za mną i mam dwa problemy:

 

1. Jeżeli jest otwarta (gdzieś, nie musi być aktualnie oglądaną) zakładka transferów, w której coś się dzieje (ściąga) po pewnym czasie okno opera lubi się zwieszać: otwarta strona przy przesuwaniu rozmywa się totalnie, zamiast menu są czarne prostokąty które wypelniają się elementami menu po przejechaniu nad nim myszą, itp. Jak tylko ściąganie się zakończy, wszystko wraca do normy - jest poprawnie.

 

2. Nie działa przeciągnięcie otwartej zakładki na paski narzędzi żeby zrobić tymczasowy bookmark (ikonka).

 

Jakieś pomysły? Ktoś już tak miał/ma?

 

Ad 1

 

tez mam ten bool, dlatego póki go nie naprawią to wracam do 9.27

 

przy ściąganiu plików korzystanie z opery jest mocno ograniczone, okna są czarne i dopiero po najechaniu na element da sie odczytac co jest napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam ten bool, dlatego póki go nie naprawią to wracam do 9.27

 

przy ściąganiu plików korzystanie z opery jest mocno ograniczone, okna są czarne i dopiero po najechaniu na element da sie odczytac co jest napisane

Ja mimo wszystko się przemęczę, nie ściągam aż tak dużo tak często i nie zawsze efekt występuje nie wiedzieć dlaczego.

Przeciągaj trzymając wciśnięty SHIFT.

Dzięki :D Trzeba tylko pamiętać, żeby shift wciskać dopiero po złapaniu zakładki... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, jest juz 9.51 RC1 - http://my.opera.com/desktopteam/blog/

 

  • Added option to toggle mouse flips, and decoupled them from the mouse gesture setting again
  • Fixed drag/drop of tabs - always drop the address
  • Fixed menus on deviantart.com
  • Fixed TinyMCE 2.1.x editor
  • Feeds now show the first time you subscribe
  • Fixed crash when printing chat
  • 64-bit linux is back

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadnego z w/w problemow o ktorym pisza koledzy nie mam, a nowa opera wg mnie smiga o wiele lepiej - szybciej, 9.27 potrafilo czasem sie zwiesic na sekunde/dwie, teraz wszystko pieknie :) jestem super zadowolony. Jedyne co mi sie w niej niepodoba to nowy skin(wrocilem do starego) i kwestia przyciskow na pasku bocznym - kiedys widac bylo w tych malych przyciskach ile poczty sie dostalo nowej, czas transferow do konca... bardzo mi tego brakuje - nie wiecie jak to w jakis sposob przywrocic ?

 

no i mialem problem z pdf - nie czytal zawsze zatrzymal sie na 100% i nie wyswietlal ale pogrzebalem w mime i juz dziala :) wg mnie nowa opera i tak jest na sporym + :) a bledy poprawia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w końcu naprawili obsługę edytorów WYSIWYG :D

ACID3 już nieco się poprawił ostatnio na 83/100 :)

 

a poza tym śniga, aż miło. zdarzają się jednak crashe. dziś miałem jednego kiedy klinąłem na opcję "wyloguj" w gmailu

 

pozdrawiam

m

 

edit

 

Opera 9.51 RC2

 

http://snapshot.opera.com/windows/o951s_10080m.exe

 

Changelog:

Security status should be now always correctly set when navigating from HTTP to HTTPS.

Fixed an issue related to OCSP and CRLs that would lower security level - Yngve has a detailed article. You'll have to manually check for updates to activate this fix.

Fixed an issue in the content blocker that might cause no page to be loaded anymore.

Fixed a crash on Yahoo! Mail (now really!).

Fixed a crash with userjs.

Fixed a crash related to Dragonfly.

Fixed a crash on Print Preview.

Fixed an issue that caused unwanted line breaks in rich text editors.

Fixed loading of stylesheets when navigating in history.

Edytowane przez mystery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...