Skocz do zawartości
sztomasz

Jaką Lustrzankę Cyfrową Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Tzn obliczone nawet w najtańszych są na 100 000. Zdarza się że padają po 10 tyś, 16 tyś... Zdarza się, że działają i 120 tyś. i więcej.

Jak masz canona to jak padnie wcześniej niż zadeklarowany przez producenta przebieg to wymieniają za darmo, nawet po gwarancji.

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3800, przebieg ~50tyś klapnięć. ;)

 

Jakość obrazu- w porównaniu do 40D z dobrymi szkłami, nawet na podstawowym kicie 28-90 z analogowego EOSa jest bardzo dobra. Ogólnie powiem tak- JPG prosto z aparatu nie są zachwycające, ale wystarczy delikatny dotyk dowolnego programu do obróbki i wyciągamy ile wlezie. ;)

 

W porównaniu 40D vs. 5D- aparaty mają zupełnie inne przeznaczenie. 40D sprawdza się wyśmienicie w reporterce, u cioci na imieninach, ptaki i inne zwierzyńce, krajobrazy z cokinem. Ale przy portecie 5D miażdży czterdziechę małym palcem lewej stopy. ;)

 

Autofocus nie jest taki zły, jak się o nim mówi(z resztą- sam o tym wiesz ;) ) ale 40D jest jednak z dwa kroki technologiczne do przodu.

 

Prawdopodobnie zaprzyjaźnie się z nim na dłużej i będę zmuszony do zainwestowania w nowy plecak/torbę. ;)

 

5D:

+FF

+szumy

+wizjer

 

-szybkość

-+ - używka

 

40D:

+jakość obrazu prosto z puszki

+szybkość

+AF

 

-potrafi zaszumieć

-+ - APS-C

Edytowane przez KWS89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję pomocy. Czytam, czytam i już nic nie wiem ( a na początku coś wiedziałem ). No ale po kolei.

 

Do tego momentu używałem bardzo prostej cyfrówki, Medion MD6000 ( nie śmiać się :lol2: ) kupionej jakieś 50 lat temu :wink: . Jakością ten aparat nie grzeszy, ale w sumie do moich zastosowań jakoś się sprawdzał.

Planuję zmienić na coś lepszego, coś co znowu wystarczy mi na kilka dobrych latek. Aparat do czego, ano do wszystkiego ( wiem, wiem, do wszystkiego to do niczego, no ale coś trzeba wybrać ):

 

- głównie fotki dnia codziennego, ze średnich odległości;

- widoki i pejzaże raczej rzadko, no ale żeby szło coś pstryknąć;

- makro też rzadko, ale od czasu do czasu się zdarza;

- zależy mi na dobrej ostrości i jakości fotek robionych w ciemnych pomieszczeniach, bez światła;

 

Nie wiem czy lepszym rozwiązaniem byłoby lustro z jakimś uniwersalnym obiektywem, czy może jakiś kompaktowy sprzęcik?

Cena na zestaw body + obiektyw w okolicach 2 500zł. Myślałem nad D60 + obiektyw Nikon Nikkor AF-S DX 18-55 mm II VR. Czy może jakiś inny obiektyw byłby bardziej uniwersalny? Nie chcę przekroczyć założonego budżetu. A może jakiś kompaktowy aparat?

 

Nie chcę aparatu, gdzie przez 15 minut muszę grzebać w opcjach żeby uzyskać dobre jakościowo zdjęcie. Wielkich ciągot do fotografii też nie mam i raczej nie będę się tym zajmował w przyszłości. 5 obiektywów, każdy do oddzielnego zadania też nie wchodzi w grę.

 

Sprzęt musi być jak najbardziej uniwersalny, obsługa też w miarę prosta.

Co możecie doradzić, bo ja już się pogubiłem. :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy faktycznie fotografowanie na lustrzance jest aż tak wymagające? Bo trochę opcji mogę poustawiać, jeśli jakość będzie lepsza. Nigdy nie miałem do czynienia z lustrem, więc nie wiem jak to się tym posługuje. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałem że to kiedyś napiszę ;) - ale może jakiś sony ? One mają niezły tryb automatyczny, autoiso, dużo programów tematycznych. Są to chyba najbardziej kompaktowe lustrzanki :). No i cena też niezła. Jak ma być i tak z jednym obiektywem to do kompletu jakiś 17-50 z światłem 2.8 (np tamron). Tylko ciężko będzie się zmieścić w 2500 - chyba że jakieś używki.

 

 

Edit

A jeżeli ma być kompakt to ja bym poczekał kilka miesięcy aż g11 potanieje. Moim zdaniem dużo lepszy od g10 - obracany ekran, mniej mpix a dzięki temu mniejsze szumy :).

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obracany ekran w G11 jest potrzebny jak świni siodło- seria G zawsze była najwyższa półką jakości wykonania kompaktów od Canona, a teraz będzie coś, co możemy zgnieść albo urwać. :wink:

 

 

Jakość w lustrze jest adekwatna do ceny- skrzywienie kręgosłupa gratis. ;)

 

Jeżeli małe i lekkie- Olympus E510 z dual kitem. ;) Jakość obrazu lepsza od kompaktu, ale "tryb zombi"- czyli LV nie jest tak zaawansowany i szybki jak w kompaktach, ale lustro to lustro- patrzymy przez wizjer. :wink:

 

17-50 nie jest szkłem uniwersalnym, jego długi koniec jest szczerze mówiąc- krótki, i pierwszy lepszy kompakt od Szajsunga będzie miał na końcu w ekwiwalencie 135mm, gdzie na cropie tamron osiąga 75-80. Gdzie w trybie auto lustro zgłupieje i wyjdzie kicha :wink:

 

 

 

PS. Pogooglowałem, poczytałem i znalazłem conieco o Canonie G9, który oferuje lepszą jakość obrazu na HI-ISO od G10. ;)

Na allegro znalazłem też aukcję egzemplarza z miesiąca maj za cenę ~1300zł, co moim zdaniem jest ceną znośną.

G9 TEST

Edytowane przez KWS89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje no i za teścik. :razz:

 

Oczywiście każda marka wchodzi w grę, nie jestem maniakiem że musi to być ten lub ten. :wink:

A czy np. jakiś inny obiektyw zamiast tego Nikkora 18-55 do tego body D60 dałby taką uniwersalność jak kompakty? No może nie taką samą a podobną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikkor 18-200 VR i masz kompaktowy zakres i zoom x11

Tylko sam obiektyw jest dosyć spory + body to już kawałek trzeba dźwigać.

Można też zaryzykować i kupić sigme 18-200 DC OS (stabilizacja) - mam taką i jak na uniwersalnego zooma daje naprawdę dobrej jakości obraz. W zakresie 18-50 wręcz doskonały. A zaryzykować, bo sigmy mogą mieć problemy z BF/FF, ale z drugiej strony masz bezpłatną regulację w ramach gwarancji.

W testach sigma ta lepiej wypada od tego nikkora 18-200, u mnie stabilizacja działa idealnie - foto z ręki na 1/20s na 200 mm to nie problem.

 

Sigme tą możesz też kupić do lustra canona ;).

Niestety obiektyw ten waży ponad 600 gram + body ponad pół kilo i mamy ponad kilogram do dźwigania.

 

Ja bym poszedł raczej w jakiegoś eosa 450d + właśnie ta sigma, ale wiadomo kwestia preferencji.

Tylko nie bierz sigmy bez stabilizacji, bo to całkiem inny obiektyw (gorszy).

 

Co do kompaktu - obracany ekran w serii g był już dawno, później go zlikwidowano, a teraz do tego wrócono.

Kto nie używał, ten pewnie nie doceni, ale ja w moich poprzednich kompaktach - s1 is, s5 is używałem tego bardzo często strzelając fotki z miejsc niedostępnych dla lustrzanek :).

 

Urwać też raczej się nie da - to chyba by była ostatnia usterka o jaką bym mógł podejrzewać moje kompakciki ;).

 

Olki - nie wiem ale dla mnie jakość na wysokich iso jest nie do zaakceptowania, ale bawiłem się na razie tylko jednym - e520.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO, jak ma byc uniwersalnie, to Nikkor 18-200 VR - IMHO idealny kompromis miedzy gabarytami, swiatlem, mozliwosciami i zakresem ogniskowych. Sigma 18-200 DC OS tez nie jest zla, ale ciemniejsza na dlugim koncu (co moze powodowac problemy z AF przy slabym oswietleniu) i nie ma silnika HSM (a moze ma?).

Jest tylko jeden problem: trzeba bedzie nagiac budzet ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ten Canon EOS 450D faktycznie wypada lepiej. Matryca CMOS, autofocus. Tak jak pisałem, nie jestem maniakiem marki, a skoro Canon wypada korzystniej, to nie mam nic przeciwko. :razz:

 

Co do ciężkości całego zestawu to nie ma dla mnie znaczenia.

 

Panowie, czy ja dobrze widzę, że ten obiektyw Nikkora zaczyna się na skąpcu.pl od prawie 2 500zł? :blink:

Oj, w takim razie budżet będzie musiał zostać nagięty aż do złamania. :razz:

Ale jeśli faktycznie taki zestaw będzie najbardziej uniwersalny to posłuży lata i kwota się rozłoży w czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod nikona jest wersja hsm. Co do budżetu to niestety bez nagięcia się nie da - chyba że używki.

Ja moją sigmę trafiłem na allegro za 550 zeta w "kup teraz" ;)

 

EDIT

Sigma jako nówka jest tańsza od nikkora

 

Tu wersja z bagnetem pod nikona http://www.allegro.pl/item731629711_sigma_...zacja_nowy.html

1600 zł.

 

 

Testy:

Sigma

 

http://www.optyczne.pl/index.html?test=obi...&test_ob=88

http://fotopolis.pl/index.php?n=7787

 

Nikkor

http://fotopolis.pl/index.php?n=7925

http://www.optyczne.pl/index.html?test=obi...&test_ob=69

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam taniej dobrej lustrzanki. Maksymalnie mogę wydać około 2300 zł. Te aparaty mieszczą się w moim budżecie.

 

1. Olympus E-420 Kit 14-42mm

2. Olympus E-520 + 14-42mm Kit

3. Olympus E-450 Kit 14-42mm

4. Canon EOS 1000D + EF-S 18-55 Kit

5. Pentax K2000 + DA 18-55 kit

6. Nikon D3000 KIT 18-55 VR

7. Nikon D40 + 18-55 kit

8. Nikon D60 + 18-55 VR kit

9. Sony Alpha 330 L + DT 18-55 mm F3,5-5,6 SAM

 

Jednak nie mam pojęcia który jest godny kupienia. Może jest jakaś inna lustrzanka która warto kupić. Aparat musi być nowy. Będzie to prezent dla mojego ojca, który za młodu dużo fotografował i sam wywoływał fotki, więc zależy mi na jak najlepszym aparacie dla niego. Oczywiście musi być możliwość ręcznego ustawiania ostrości, zoomu itp (pewnie wszystkie to maja ale się nie znam)i musi posiadać bardzo dobry wizjer optyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla ojca to weź K2000D. Będzie mógł podpiąć stare obiektywy, które często są lepsze od super mega hiper wszystko mających dzisiejszych full automatów ;)

Bo skoro mówisz o MF etc to zakładam że wolałby się ojciec może i tak pobawić. A tu najlepsza współpraca ze "starociami".

A jeśli nie brać tego pod uwagę to myślę że każdy będzie dobry. Nie brałbym sony ale to zwykłe osobiste zboczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że podajesz za i przeciw w przypadku Sony ;)

 

KiMR jeśli będziesz brał pod uwagę Alfę, to lepiej brać starszą a300 - lepiej leży w dłoni, poza tym i innym kitem to ta sama puszka. Co prawda nowy kit jest całkiem fajny, ale tak naprawdę rzadko kto kończy na kicie :) Z góry możesz odrzucić Nikony D40 i D60 za brak silnika, Olki nie są zbyt popularne + specyficzny format 4/3 i pewne różnice względem innych lustrzanek, no i nowy u4/3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli obiektywy ze starego aparatu by pasowały? Ojciec ma Praktice i sporo obiektywów do niej. Bo jak by podpasywały, to mógłbym kupić samo ale droższe body, ewentualnie jakiś tani obiektyw. A na gwiazdkę kupić jakiś lepszy obiektyw.

 

Głównie chodzi mi o jakieś rozeznanie, bo i tak będę musiał go wziąć do sklepu by mógł przed kupnem potrzymać aparat i stwierdzić czy mu pasuje.

 

PS. @Havock, tobie chodziło o k200D?

Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem D90 + Nikon 16-85mm F/3.5-5.6, fajny aparacik (rzekł amator) ;) na razie mało czasu dla niego, bardzo mało. Trzeba będzie przeczytać instrukcje, bo ustawień od groma.

 

kilka zdjęć zrobionych tuż po zakupie

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

Teraz myślę co zrobić z Canonem EOS 450D, albo sprzedam, albo będzie prezent :)

Edytowane przez deserted

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli obiektywy ze starego aparatu by pasowały? Ojciec ma Praktice i sporo obiektywów do niej. Bo jak by podpasywały, to mógłbym kupić samo ale droższe body, ewentualnie jakiś tani obiektyw. A na gwiazdkę kupić jakiś lepszy obiektyw.

 

Głównie chodzi mi o jakieś rozeznanie, bo i tak będę musiał go wziąć do sklepu by mógł przed kupnem potrzymać aparat i stwierdzić czy mu pasuje.

 

PS. @Havock, tobie chodziło o k200D?

No akurat o K200D pisałem, szczerze to co to za K2000 jest? :> Kurde nie znam go ;D Ale tak czy owak, każdy Pentax ma pełną współpracę z manualami. Pytanie tylko czy ojcu to potrzebne.

 

Ja jestem zadowolony ze swoje GX20 (P k20D). Szybka puszeczka, dała radę przy stuntach moto. Co chciałem to złapałem. Z radomskim airshow też problemu nei było, poza brakiem tele :( I świetnie się sprawdza na sesji portretowej. Słowem, wreszcie fota z puszki jest znośna (fuji s5600 only Raw i same poprawki). Tu też bo czemu by sobie kontroli nad zdjęciem odmawiać, aczkolwiek czasem można strzelić JPGa i wiem że się nie zawiodę.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie panowie. Czy wiecie gdzie mozna dostac instrukcje do Sony A200. Bo moja zostala zakupiona poza polska i niestety nie mam polskiej wersji;(

 

Zeby nie bylo ze off top powiem co nie co o aparacie.

 

Kupiony w komplecie z dwoma szkielkami jedno 18-70 ktore niestety podczas uzytkowania nie daje odczucia iz jest zrobione solidnie poza tym jakos zdjec jest ok.

Drugi obiektyw 75-300 jest naprawde super.

Co do samego body. Hmm niby najtansa wersja lustra ale mogli by juz dodac ten podglad na zywo, czasami na prawde go brakuje. Odczucia z trzymania go w reku sa jak najbardziek dobre. Przyciski tez znajduja sie tam gdzie powinny. Jedyna wada jest jego waga, troszke zaduza. Przy podpietym obiektywie 75-300 troche to juz wazy.

 

Ah jeszcze jeden wazny minus. Zdjecia nocne przy dlugich czasan naswietlenia powyzej 30sekund moga dac nam na zdjeciach niemile efekty zorzy polarnej.

 

Maly Edit instrukcje juz wygooglalem :P

http://www.sony.pl/product/dss-digital-slr...F3277951331.pdf

Edytowane przez Qx's

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,mam proźbe odnośnie aparatu,chce kupić lustrzanke cyfrową.mam na to ok 3000 zł. obecnie mam aparat sony h10.wcześniej miałam sony alfa 300.z dwoma obiektywami.bede fotografować głównie widoki ,przyrode,zwierzęta,troche makro,zdjęcia nocne.aparat musi miec szybki czas reakcji.nie chce nagrywac nim filmów.ale podglad na zywo by sie przydal choc nie koniecznie.zalezy mi na dobych jakościowo zdjęciach.zeby aparat nie ostrzył długo,i robil zdjecia w slabym oswietleniu.duzo czytałam o lustrzankach różnych ale nie mam pojecia co wybrac.aha i potrzebuje filtry uv i polaryzacyjne.z góry dziekuje :) oczywiscie nie musi byc to sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,mam proźbe odnośnie aparatu,chce kupić lustrzanke cyfrową.mam na to ok 3000 zł. obecnie mam aparat sony h10.wcześniej miałam sony alfa 300.z dwoma obiektywami.bede fotografować głównie widoki ,przyrode,zwierzęta,troche makro,zdjęcia nocne.aparat musi miec szybki czas reakcji.nie chce nagrywac nim filmów.ale podglad na zywo by sie przydal choc nie koniecznie.zalezy mi na dobych jakościowo zdjęciach.zeby aparat nie ostrzył długo,i robil zdjecia w slabym oswietleniu.duzo czytałam o lustrzankach różnych ale nie mam pojecia co wybrac.aha i potrzebuje filtry uv i polaryzacyjne.z góry dziekuje :) oczywiscie nie musi byc to sony.

http://grohoa.wordpress.com/2009/09/09/lus...-dla-mlodziezy/

 

a tak FR, to ostrzenie nie zależy od aparatu, a od obiektywu. Lepiej kupić tańsze body, a lepsze szkła do niego. Te dwa obiektywy co do sony masz to jakieś dobre? Jasność 2.8 albo mniej?

Znajdź jakiś obiektyw 50mm 1.8, są bardzo tanie ( zwłaszcza do Canona). Idealnie się tym robi foty, najwyżej sobie potem przycinasz kadr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie- każda nowa lustrzanka gwarantuje natychmiastową reakcję na wciśnięcie spustu- z af i szybkością ostrzenia idą w parze obiektywy.

 

Powiem tak- Pani ma za duże wymagania- do skompletowania jako takiego zestawu na zwierzęta, przyrodę, nocne, makro, krajobrazy i ludzi( to jest pewne, że zaczniesz ich fotografować ;) )- trzeba wydać lekką ręką:

- ~2tyś na szeroki kąt - krajobrazy (Tamron 10-24)

- ~1,5tyś na makro (Tamron 90mm- daje najwyższe jednostki rozdzielczości w tej klasie cenowej)

- ~1,5tyś na zamiennik obiektywu kitowego (Tamron 17-50 f2.8- do tego dostajemy obiektyw jako tako nadawający się do portretów i krajobrazów)

- ~0,5- 3,6tyś na obiektyw do stricte zwierzątek- (od sigmy 70-300, do sigmy 120-400 ze stabilizatorem)

do tego dochodzi statyw, karty pamięci i aparat.

Oczywiście można taniej- ale idąc tym tropem- nic nie oszczędzamy.

 

Można iść w używanego Nikona D80, dorzucić do tego nikkora 18-135 (dodać do tego filtry cokin p, makrokonwenter raynox dcr-250 bodajże - i mamy krajobraz i makro w przyzwoitym zakresie), tamrona 70-300, kartę 2x2gb od transcenda (tanie i dobre), dodatkową baterię, dobry statyw i pilocik/kabelek do wyzwalacza. Powinniśmy zamknąć się w tym budżecie. I starczy na 50mm 1,8 które docenis podczas użytkowania. ;)

 

 

 

 

 

 

Droga Braci Forumowa! Urwał nać, skoliozę dostanę od noszenia dwóch aparatów z toną szklarni do jednego i drugiego.

Z jednej strony jestem zadowolony z 5d, i to tak, że banan mi z gęby nie schodzi, ale brakuje mu czegoś.

5d daje obraz, który jest idealną bazą do przeróbek w programie graficznym- po prostu jest mętny jak bałtyk w czerwcu i nie leży mi z kolorystyką generowanego obrazu w plenerze( w studio da się to opanować...).

Liczyłem na wkopanie jąder do podbrzusza w każdym przypadku- a tu co najwyżej zostałem pogłaskany przez GO.

Szczerze mówiąc- 40D lepiej się sprawuje w światłach, i zdjęcie jest prawie w 90% prawidłowo naświetlone, o ile nie namanię czegoś w tybie M. gdzie odsetek prawidłowo naświetlonych zdjęć z 5D, podłączonego pod manualną szklarnię na trybie preselekcji przesłony daje obraz zależny od humoru procesora (jedno zdjęcie +2EV- kompletny przepał, a drugie -1,6EV- i nic konkretnego z tego nie wyciągniemy).

I dopiero po podłączeniu jakiejkolwiek L-ki (w moim przypadku- pożyczonej 85 1,2) zaczął współpracować minimalnie lepiej.

 

Dlatego, nie chcę bawić się już w półśrodki- popchnę dwa aparaty i zostanę z jednym, który będzie kopał w jajca.

Jako, że canon za bardzo kombinuje z marketingiem (7d nie będzie reagował natychmiastowo na wciśnięcie spustu migawki- ot, nie wiem dlaczego, ale czas został wydłużony z 40ms do 60ms) i brnie z uporem maniaka w crop 1,6- a osoba, która skorzystała choćby raz z dobrodziejstwa pełnej klatki nie zachce wrócić do tego wynalazku- 7d odpada w przedbiegach. Pomimo tego, że by spełniał wszystkie moje założenia.

Rzuciłem okiem na 1D mark3- 1,3crop= część szkieł z mojego systemu by współpracowała(50-150 bankowo, 10-20 od 12mm, 17-50 nie mam pojęcia), do tego 10fps, uszczelnienia i co tylko dusza zapragnie. Do tego coś pomiędzy pełną klatką a cropem- czyli relatywnie niskie szumy, przy zachowaniu przyzwoicie małej głębi ostrości i dobrym nasyceniu kolorów.

 

Teraz pytanie- czy to był by dobry wybór, czy poprostu zmieniać pełną szklarnię, i mówić, że 5D jest zajebiste? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie- każda nowa lustrzanka gwarantuje natychmiastową reakcję na wciśnięcie spustu- z af i szybkością ostrzenia idą w parze obiektywy.

 

Powiem tak- Pani ma za duże wymagania- do skompletowania jako takiego zestawu na zwierzęta, przyrodę, nocne, makro, krajobrazy i ludzi( to jest pewne, że zaczniesz ich fotografować ;) )- trzeba wydać lekką ręką:

- ~2tyś na szeroki kąt - krajobrazy (Tamron 10-24)

- ~1,5tyś na makro (Tamron 90mm- daje najwyższe jednostki rozdzielczości w tej klasie cenowej)

- ~1,5tyś na zamiennik obiektywu kitowego (Tamron 17-50 f2.8- do tego dostajemy obiektyw jako tako nadawający się do portretów i krajobrazów)

- ~0,5- 3,6tyś na obiektyw do stricte zwierzątek- (od sigmy 70-300, do sigmy 120-400 ze stabilizatorem)

do tego dochodzi statyw, karty pamięci i aparat.

Oczywiście można taniej- ale idąc tym tropem- nic nie oszczędzamy.

 

Można iść w używanego Nikona D80, dorzucić do tego nikkora 18-135 (dodać do tego filtry cokin p, makrokonwenter raynox dcr-250 bodajże - i mamy krajobraz i makro w przyzwoitym zakresie), tamrona 70-300, kartę 2x2gb od transcenda (tanie i dobre), dodatkową baterię, dobry statyw i pilocik/kabelek do wyzwalacza. Powinniśmy zamknąć się w tym budżecie. I starczy na 50mm 1,8 które docenis podczas użytkowania. ;)

 

 

 

 

 

 

Droga Braci Forumowa! Urwał nać, skoliozę dostanę od noszenia dwóch aparatów z toną szklarni do jednego i drugiego.

Z jednej strony jestem zadowolony z 5d, i to tak, że banan mi z gęby nie schodzi, ale brakuje mu czegoś.

5d daje obraz, który jest idealną bazą do przeróbek w programie graficznym- po prostu jest mętny jak bałtyk w czerwcu i nie leży mi z kolorystyką generowanego obrazu w plenerze( w studio da się to opanować...).

Liczyłem na wkopanie jąder do podbrzusza w każdym przypadku- a tu co najwyżej zostałem pogłaskany przez GO.

Szczerze mówiąc- 40D lepiej się sprawuje w światłach, i zdjęcie jest prawie w 90% prawidłowo naświetlone, o ile nie namanię czegoś w tybie M. gdzie odsetek prawidłowo naświetlonych zdjęć z 5D, podłączonego pod manualną szklarnię na trybie preselekcji przesłony daje obraz zależny od humoru procesora (jedno zdjęcie +2EV- kompletny przepał, a drugie -1,6EV- i nic konkretnego z tego nie wyciągniemy).

I dopiero po podłączeniu jakiejkolwiek L-ki (w moim przypadku- pożyczonej 85 1,2) zaczął współpracować minimalnie lepiej.

 

Dlatego, nie chcę bawić się już w półśrodki- popchnę dwa aparaty i zostanę z jednym, który będzie kopał w jajca.

Jako, że canon za bardzo kombinuje z marketingiem (7d nie będzie reagował natychmiastowo na wciśnięcie spustu migawki- ot, nie wiem dlaczego, ale czas został wydłużony z 40ms do 60ms) i brnie z uporem maniaka w crop 1,6- a osoba, która skorzystała choćby raz z dobrodziejstwa pełnej klatki nie zachce wrócić do tego wynalazku- 7d odpada w przedbiegach. Pomimo tego, że by spełniał wszystkie moje założenia.

Rzuciłem okiem na 1D mark3- 1,3crop= część szkieł z mojego systemu by współpracowała(50-150 bankowo, 10-20 od 12mm, 17-50 nie mam pojęcia), do tego 10fps, uszczelnienia i co tylko dusza zapragnie. Do tego coś pomiędzy pełną klatką a cropem- czyli relatywnie niskie szumy, przy zachowaniu przyzwoicie małej głębi ostrości i dobrym nasyceniu kolorów.

 

Teraz pytanie- czy to był by dobry wybór, czy poprostu zmieniać pełną szklarnię, i mówić, że 5D jest zajebiste? ;]

 

 

 

ok no moze troche przesadzilam,odrazu nie kupie wszystkiego najbardziej mi zalezy na aparacie do robienia widoków i ludzi na tle jakiegos krajobrazu np. statyw mam zostal mi po alfie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok no moze troche przesadzilam,odrazu nie kupie wszystkiego najbardziej mi zalezy na aparacie do robienia widoków i ludzi na tle jakiegos krajobrazu np. statyw mam zostal mi po alfie.

moze ja pokaze swoje zdjecia czysto amatorskie i do albumu;p !!!

i bedzie wiadomo co chce fotografowac.

 

 

1.http://img19.imageshack.us/img19/191/dsc01338pf.jpg

 

2.http://img36.imageshack.us/img36/5347/dsc00775t.jpg

 

3.http://img19.imageshack.us/img19/8017/dsc03495r.jpg

 

4.http://img36.imageshack.us/img36/7960/dsc03821h.jpg

 

5.http://img19.imageshack.us/img19/1968/dsc03777u.jpg

 

 

moze ja pokaze swoje zdjecia czysto amatorskie i do albumu;p !!!

i bedzie wiadomo co chce fotografowac.

 

 

1.http://img19.imageshack.us/img19/191/dsc01338pf.jpg

 

2.http://img36.imageshack.us/img36/5347/dsc00775t.jpg

 

3.http://img19.imageshack.us/img19/8017/dsc03495r.jpg

 

4.http://img36.imageshack.us/img36/7960/dsc03821h.jpg

 

5.http://img19.imageshack.us/img19/1968/dsc03777u.jpg

 

aha i chcialam dodac ze chce lustrzanke bo chce sie uczyc,wiec nie chce jakiegos bubla,uwielbiam robic zdjecia.jestem teraz w norwegii i mam wiele pieknych widoków a kompakt niewystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...