Skocz do zawartości
sztomasz

Jaką Lustrzankę Cyfrową Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję dobrego lustra z uniwersalnym obiektywem do 5-6k

 

moja opcja D90 + coś ze stałym światłem F2.8 (albo i lepiej jak się da w tej cenie) oraz z dość dużym zakresem regulacji ogniskowej

przeznaczenie - spacerowo/portretowo ;)

 

dzięki za sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję dobrego lustra z uniwersalnym obiektywem do 5-6k

 

moja opcja D90 + coś ze stałym światłem F2.8 (albo i lepiej jak się da w tej cenie) oraz z dość dużym zakresem regulacji ogniskowej

przeznaczenie - spacerowo/portretowo ;)

 

dzięki za sugestie

Z tego co widzialem to sam obiektyw Nikkora o tych parametrach kosztuje ~6k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowa cena tego szkła (70-200) to 8k, jakby gdzieś było za 6k to daj namiar, bo może będą mieli inne rzeczy w dobrych cenach. Ten obiektyw z Sigmy i Tamrona to ok 3k

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, coś się wam chyba pomieszało z tym 70-200, to NIE jest spacerowy obiektyw ;) Do portretu od biedy, ale z pełną klatką a nie D90.

 

Z D90 doskonale sprawdzi się bardzo ostry 16-85 nikkora jako spacer-zoom lub ostatecznie 18-200 (jak dla mnie jakościowo gorszy). Jeśli musisz mieć stałe światło to polecam Tamrona 17-50/2,8 (lub Sigma 18-50/2,8), sam miałem 28-75/2.8 z pełną klatką i spisywał się rewelacyjnie jak na 1000zł jakie za niego dałem. Do portretu najlepiej stałke 50mm lub 85mm, 1.8 lub 1.4 jak fundusze pozwalają, ale wspomniane wcześniej obiektywy spokojnie dadzą radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D90+Tamron 17-50/2.8+Nikkor 85/1.8, to tak IMHO, powinno sie zmiescic w budzecie. Ew. 18-200 VR + 50/1.8G, bardzo uniwersalny zestaw.

 

Kabel to kabel, ale co ma do tego stopka? Jak sie juz czepiac to do konca, czemu ma nietypowe mocowanie obiektywow, pasuja tylko te od Minolty i Sony

Bo kazdy producent oprocz Sony uzywa standardowej stopki? Bagnetu w to nie mieszajmy, bo jest to sprowadzanie dyskusji ad absurdum.

 

Swoja droga, wczoaj jak czekalem w Krakowie na pociag mialem okazje pomacac A900 z gripem. Wizjer fajny, jak to FF, i na tym sie koncza zalety tego body. Ergonomia do [gluteus maximus] i tak tandetny plastik, ze az sie przykro robi. Sa to wnioski z 10-minutowego macania, wiec o jakosci zdjec nie bede sie wypowiadal, ale wrazenie zrobil na mnie strasznie slabe, szczegolnie, ze to topowy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestandardowa stopka to maly pikus, bo i tak glownie sie uzywa lamp producenta jako ze najlepiej wspopracuja z body. A jesli chce sie cos innego - http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/stores...552921665530695

 

Odnosnie a900.. jako ze a700 ma prawie to samo body, to ni cholery nie potrafie sie zgodzic z twoim zdaniem. Tandetny plastik? To chyba mowisz o Nikonie D90 ;) U siebie go nie widze, to nie wiem w ktorym miejscu moze byc w badz co badz o klase wyzszym aparacie. Ergonomia to w wiekszosci sila przyzwyczajenia, ja na poczatku tez dosc chlodno podchodzilem chocby do joysticka, ale teraz uwazam to za genialne rozwiazanie, do tego dwa kolka nastaw umozliwiajace jednoczesna kontrole nad czasem i przyslona. Do tego idealne jak dla mnie wyprofilowanie pod dlon - pewny chwyt cala reka, a nie jak chocby w Canonie Dxxx koncowkami palcow, materialy uzyte do oblozenia body (te skoropodobne) bardzo ladnie uniemozliwiaja przypadkowe wyslizgniecie sie z reki. Wlasciwie jedynym minusem jest gorny wyswietlacz ktory jest malo przydatny. Za gripa Sony dostaje kolejnego plusa, idealnie dopasowany do reki dzieki skroconej raczce w pionie.

Edytowane przez Yog-Sothoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorny wyswietlacz malo przydatny? Mam inne zdanie. ;) Choc patrzac na gabaryty tego w A900, faktycznie moze on byc malo uzyteczny.

 

Co do wykonania - wez do reki Nikona D300 czy D700 to zobaczysz, co to jest dobrze wykonane body. Gdy wzialem A900 do reki moja pierwsza mysla bylo "ale plastik".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dosc czesto w rekach D700 znajomego i jakos nie odczuwam przesadnych zachwytow :) O "malo przydatnym wyswietlaczu" mowilem w kwestii tego co zaproponowalo Sony w a900, ale tak czy inaczej IMHO jest to relikt przeszlosci, zwlaszcza przy tej jakosci wyswietlaczach LCD, ktore sa montowane w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tu nie chodzi o jakosc wyswietlacza, tylko o prad ;) Tez sobie moge wyswietlic zawartosc gornego LCD na glownym, ale co z tego? Gorny LCD nie ciagnie praktycznie nic, glowny wyswietlacz juz dosc sopro.

A ja na przyklad aparat wylaczam tylko jak wkladam do torby na dluzej, ostatnio jak lazilem po gorach to aparat wlaczalem rano i wylaczalem wieczorem - przy ciagle (a przynajmniej czesto) chodzacym glownym LCD baterie zjadloby mi dosc szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, poczytałem trochę i wezmę jednak Pentaxa K-7 z kitowym obiektywem 18-55. Dlaczego?

- lepsza matryca

- zgrabniejsza konstrukcja

- kręci filmiki (prawie full hd) do 4GB na klip z mozliwością zmiany focusa

- HDR w jednym pstryknięciu (robi 3 rawy i składa) - bajer, ale dla takiego amatora jak ja, całkiem przyjemny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Którą z najtańszych lustrzanek Byście polecili?

http://www.allegro.pl/28187_lustrzanki.htm...p;change_view=1

 

Będzie to mój pierwszy "normalny" aparat.

Zdjęcia to chyba będę robił wszystkiemu co możliwe ;-)

 

W razie czego mam już standardowe akumulatory "grube paluszki" z ładowarką.

 

IMHO sensowne typy:

Czy są one w dobrych cenach i dobrze wyposażone (tak abym nie musiał nic - lub prawie nic - dokupywać)?

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Edytowane przez vENiZE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikona z gory bym odrzucil ze wzgledu na bardzo uboga konstrukcje tego modelu. Olympus wyglada mi na cos w rodzaju minilustrzanki, body niezbyt fajnie wyprofilowane takze warto by przymierzyc aparat do dloni czy pasuje. Brak mu jakiejkolwiek stabilizacji obrazu, no i szklarnia jest najmniejsza z wszystkich podanych. Jak dla mnie wybieralbym pomiedzy Canonem a Sony, z drugiej strony spotykalem opinie ze 400d to kiepski wyrob, juz lepsze sa 350d i 450d. Takze jesli ograniczac sie do tych podanych raczej kierowalbym sie w strony Sony - stabilizacja w korpusie, duzy wybor szkiel - aparat dobry dla amatora.

 

Te aukcje z Sony w wiekszosci z obiektywem kitowym 18-70, na poczatek wystarczy ale w koncu i tak trzeba bedzie kupic jakis zoom, ewentualnie lepsze jakosciowo szkielko z wiekszym zakresem ogniskowych.

Edytowane przez Yog-Sothoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikona z gory bym odrzucil ze wzgledu na bardzo uboga konstrukcje tego modelu. Olympus wyglada mi na cos w rodzaju minilustrzanki, body niezbyt fajnie wyprofilowane takze warto by przymierzyc aparat do dloni czy pasuje. Brak mu jakiejkolwiek stabilizacji obrazu, no i szklarnia jest najmniejsza z wszystkich podanych. Jak dla mnie wybieralbym pomiedzy Canonem a Sony, z drugiej strony spotykalem opinie ze 400d to kiepski wyrob, juz lepsze sa 350d i 450d. Takze jesli ograniczac sie do tych podanych raczej kierowalbym sie w strony Sony - stabilizacja w korpusie, duzy wybor szkiel - aparat dobry dla amatora.

 

Te aukcje z Sony w wiekszosci z obiektywem kitowym 18-70, na poczatek wystarczy ale w koncu i tak trzeba bedzie kupic jakis zoom, ewentualnie lepsze jakosciowo szkielko z wiekszym zakresem ogniskowych.

To wezmę Sonego A200 z seryjnym obiektywem SAL 18-70.

 

Czy widać różnicę między kartami pamięci (odczyt/zapis)?

Myślę o 16gb:

http://www.allegro.pl/item687105079_16gb_c...ysylka_24h.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast 16GB kup 2x8 - jak karta padnie, to nie starcisz tylu zdjec, i zawsze bedziesz ial cos w zapasie na dalsze focenie ;)

 

lepsze jakosciowo szkielko z wiekszym zakresem ogniskowych.

To pojecie jest troche wewnetrznie sprzeczne ;)

Co do Sony i duzy wybor szkiel - akurat tutaj N i C maja wiecej do powiedzenia.

 

A jesli ma byc bez nadmiernych inwestycji, to bym stawial na Olka - najlepsze obiektywy kitowe sposrod wszystkich marek. Tyle, ze 410 to malenstwo (przynajmniej dla mnie).

 

Swoja droga, czemu nie Pentax?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K10D / K100D => fajny sprzęcik nawet ;) Ostatnio przeszedłem się do salonu obejrzeć Nikosia D40 oraz Alfę 200. Cóż mogę powiedzieć... Pentax ma najfajniejsze body z tych dwóch wymienionych, świetna współpraca z manualnymi szkłami M42/Pentax i stabilizacja obrazu w body. Dlatego właśnie ją (KaSetke) wybrałem :)

Edytowane przez rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast 16GB kup 2x8 - jak karta padnie, to nie starcisz tylu zdjec, i zawsze bedziesz ial cos w zapasie na dalsze focenie ;)

 

 

To pojecie jest troche wewnetrznie sprzeczne ;)

Co do Sony i duzy wybor szkiel - akurat tutaj N i C maja wiecej do powiedzenia.

Czemu? Taka Minolta 28-135/4-4.5 jest bardzo dobra jakościowo i spełnia obydwa wymagania. Może i Sony nie ma aż takiej szklarni jak Canon i Nikon ale naprawde nie rozumiem tego narzekania, jest wybór szkieł Minolty/Sony/Tamrona/Sigmy że każdy sobie dobierze wg potrzeb. Ja właśnie zakupiłem Minolte 50/1.7 + Sony 75-300/4.5-5.6 i narazie będzie komplet. W przyszłości zmiana kita 18-70 na tą Minoltę co podałem i raczej wystarczy.

 

vENiZE ta kartą którą podałeś to jest akurat wolna, na Twoim miejscu brałbym 233x - taką używam z a700 i bez problem się wyrabia. Wielkościowo nie ma co szaleć tak jak costi napisał, lepiej dwie mniejsze niż jedna większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu? Taka Minolta 28-135/4-4.5 jest bardzo dobra jakościowo i spełnia obydwa wymagania.

28-135 jest fajnym zakresem, ale pod pelna klatke, a nie pod DX. Strasznie wasko na szerokim koncu wyjdzie (42mm po cropie). Jako podstawowy obiektyw do DX bym tego nie kupil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego potrzebujesz aparatu. Ja akurat z szerokiego kąta (18x1,5) raczej rzadko korzystam także z chęcią zmienię obiektyw na powyższy. A do zdjęć stricte szerokich to i tak warto kupić małozakresowy szeroki kąt np 11-16mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei duzo robie we wnetrzach i dla mnie Tamron 17-50/2.8 to szklo idealne :) Choc jakby siegal do 70mm, to byloyb jeszcze lepiej, ale da sie zyc - zawsze mozna zrobic krok czy dwa, ew. cropowac,niech sie te 12Mpix na cos przyda :P

 

Ostatnio na urlopie bylem z Sigma 10-20, Nikkorem 18-200VR i Sigma 105 Macro i uwazam to za zestaw absolutnie fantastyczny. Zalatwial wszystkie moje fotograficzne potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na urlopie bylem z Sigma 10-20, Nikkorem 18-200VR i Sigma 105 Macro i uwazam to za zestaw absolutnie fantastyczny. Zalatwial wszystkie moje fotograficzne potrzeby.

Masz jakies podobne ujecia zrobione 18-200 i 10-20 dla porownania? Ja mialem na wakacjach pozyczona Sigme 12-24 tez mi niezle pasowala ale zanim kupie szerokiego wole to dobrze przeanalizowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam, że stałem się posiadaczem canon-a 500d i jestem z niego bardzo zadowolony. Wybierałem między nim a nikon-em D5000. Nad nikon-em przeważał fakt, że ma ruchomy ekran LCD, jest to duży +, jak ktoś używał kiedyś aparatu z takim ruchomym ekranem to jestem pewien, że to samo powie i w późniejszym wyborze nowego aparatu zwraca się na to uwagę. U mnie wytyczną było, aby lustrzanka (prócz dobrych zdjęć, co jest oczywiste) potrafiła nagrywać filmy w 30kl/s w rozdzielczości hd (wyglądają wyśmienicie). Wiele osób twierdzi, że wpychanie nagrywania filmów w lustrzanki to profanacja, do tego można sobie kamerę kupić a nie lustrzankę. Jednak ta funkcja się przydaję. Mną osobiście kierowało to, że za dwa miesiące (może szybciej) na świat przyjdzie synek:) i chciałem nakręcić film jak stawia pierwsze kroki :). O nikonie D5000 na różnych portalach (do czego przyznał się też nikon) jest napisane, że pierwsze serie miały jakiś wadliwy podzespół odpowiedzialny za zasilanie. Oczywiście naprawa jest dokonywana w ramach gwarancji, ale jednak przemawiało to za canon-em. Ostateczna decyzja zapadła w sklepie jak wziąłem w łapę oba aparaty. Kupiłem ze szkłem kitowym 18-55 IS, nie chciałem brać z 18-200 bo mało o nim czytałem w necie, tylko w jednym magazynie gdzie podobne szkło u konkurencji (nikkor) lepiej wypadło. Kupię coś lepszego z czasem.

 

Wrzuciłem 3 fotki (2 portrety. mojej lubej, drugi qmpla i małą odległość z krótkim czasem otwarcia migawki, czyli "zamrożenie") jakby ktoś chciał zobaczyć http://www.filefactory.com/file/ahhff5b/n/canon500d_zip .

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ponad dwóch miesiącach wyrobiłem sobie zdanie o swoim aparacie (Nikon D60). Już teraz wiem, że kupno go było błędem i miałem dopłacić do d5000 albo d90 (jeśli chodzi o nowe egzemplarze, a nie używki). Wtedy dopłacenie takie kwoty wydawało mi się głupotą, teraz tylko stracę jeszcze więcej kasy kiedy będę się w przyszłości przerzucał na lepsze body.

 

D60 jest mocno wykastrowany. Brak silnika to niekoniecznie problem, bo zależy jakich szkieł się używa. U mnie kiedy nastał czas na stałkę 50 mm było nieciekawie, bo 1,8 nie ma AF-S, więc trzeba by kupić 1,4 które kosztuje 3 razy więcej. Skończyło się na ręcznym ostrzeniu 1,8. Dalej - brak podglądu głębi ostrości - czasem by się przydało ale na co dzień nie brakuje mi tego. Auto Bracketingu nie ma - póki co mi to nie przeszkadza, ale mam w planach zdjęcia HDR i wtedy to już będzie sporą przeszkodą, tym bardziej jeśli będą to zdjęcia z ludźmi. Ze względu na rozmiary body, grip jest bardzo wskazany. Kolejną rzeczą jest brak obsługi lamp bezprzewodowych, tak jak np w D80.

 

D60 to dobry sprzęt jeśłi ktoś jest początkujący i nie ma zamiaru zagłębiać się w fotografię. Natomiast jeśli chce się wziąć za zdjęcia "na poważnie" to nie ma sensu oszczędzać aż tak na body - po dodaniu kosztów lampy, szkieł itp. nie robi już ogromnej różnicy dołożenie do d5000

 

Moje fotki są tutaj

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D60 jest mocno wykastrowany. Brak silnika to niekoniecznie problem, bo zależy jakich szkieł się używa. U mnie kiedy nastał czas na stałkę 50 mm było nieciekawie, bo 1,8 nie ma AF-S, więc trzeba by kupić 1,4 które kosztuje 3 razy więcej. Skończyło się na ręcznym ostrzeniu 1,8.

 

...dołożenie do d5000

D5000 też nie ma silnika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej. Drożej.

Na początek nie wydaje mi się żeby trzeba było celować w D300 (bo przecież cały czas pisałem o pierwsyzm aparacie), ale przyznam się, że za 4500 zł go nigdzie nie widziałem. Jak będę wymieniał kiedyś body, to pewnie właśnie na D300

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem na Allegro, używane body po tyle chodzą. A nawet ostatnio gość z klubu Minolty miał do sprzedania używane body za 4400zł - przebieg niecałe 8800 klatek. Weź też pod uwagę że skoro już jesteś wkręcony w fotografie to i tak prędzej czy później będziesz zmieniać body, w tym momencie dokładając pare zł oszczędzasz przy następnych wydatkach. Ewentualnie chwilę poczekać aż wejdzie D300s i stanieją starsze puszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...