Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

Interesujący news - TU - ciekawe jak z wydajnością... no i ceną.

było już o takiej karcie ;) gainwarda tylko

 

raven88 to w 2D jedziesz na 1.3v ? koles z linka chyba nie podnosł napięcia, nowy tamten temat jest wiec może jeszcze coś zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie to jadę na defaultowych napięciach bo coś sobie nie mogę biosu zupgrade'ować...:| ...

 

wywala mi cuś takiego - no DPMI ...parę razy w życiu już zmieniałem bios, ale pierwszy raz mi cuś takiego wywaliło...pomoże ktoś ?...

 

EDIT:

 

eee...po prostu starego nvFlash'a miałem...w wersji 5.25 jest brakujący plik z tym właśnie DPMI...

 

zaraz się biorę za to...

 

EDIT#2:

 

nvflash działa ale coś się nie chce nowy bios wgrać...

 

poczekam chyba aż się Virus pojawi żeby się skonsultować :)

Edytowane przez raven_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie to jadę na defaultowych napięciach bo coś sobie nie mogę biosu zupgrade'ować...:| ...

 

wywala mi cuś takiego - no DPMI ...parę razy w życiu już zmieniałem bios, ale pierwszy raz mi cuś takiego wywaliło...pomoże ktoś ?...

ja poczekam na virusa, on zminiał i mu działa (fakt ze za drugim razem :) ) Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh...tuman ze mnie bo złą komendę na upgrade dawałem :| ...

 

już wszystko ok , jest 1,5v na gpu, zaraz się za testy biorę :)

komende? wgrywałes spod dosu tak? stary jestem a flshowałem tylko raz -> w 6600 uaktywniałem czunik temp :) mmyślełem ze zfaszować można tez nibitorem :oops:

 

daj szybkie testy :) -> ile wiecej mhz

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i powiem tak - u mnie lipa :( ...stabilne 550MHz na rdzeniu mi 1,5 v dało...

w grach śmiga ładnie - natomiast tylko Mark06 te zegary przechodzi :|...

03,05 - sypią się zaraz na początku :|...

 

na zegarach @550/1320 - ok 2600 pkt w 3d06 (ale na procu 1800MHz)...

 

jeszcze sprawdzę przy 2,6 GHz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i powiem tak - u mnie lipa :( ...stabilne 550MHz na rdzeniu mi 1,5 v dało...

w grach śmiga ładnie - natomiast tylko Mark06 te zegary przechodzi :|...

03,05 - sypią się zaraz na początku :|...

 

na zegarach @550/1320 - ok 2600 pkt w 3d06 (ale na procu 1800MHz)...

 

jeszcze sprawdzę przy 2,6 GHz...

to jak tak u mnie pewnie na 520 wskoczy na 1.5v ;) czkamy na dalesz więsci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma1y: z tego co pamiętam, to masz kartę Gigabyte. Producen ten daje w swoim oprogramowaniu funkcję wgrywania biosu z poziomu windowsa, więc nie masz się czego obawiać.

faktycznie masz racje :) jest taki program, gvga. ale karta po resecie tez chyba może nie wstać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie najlepiej wybrac chlodzenie do tej Gs-ki???

A co tu masz za wybor? Zalman vf700 albo pent xc-80. Karta jest o tyle fajna do chlodzenia tymi coolerami ze ma wszystkie memki po jednej stronie pcb i ladnie zostaja owiwane mimo malych radiatorkow. Inna sprawa ze wydajnosc tych coolerow nie jest jakas porywajaca, sa diabelnie male (i maja male wentylki). Tylko na rynku ciezko o cos lepszego. Ewentualnie thermalright v1, ale tu z kolei problem jest z chlodzeniem pamieci i to rozwiazanie raczej bym odradzal. Najlepiej na taka karte to bloczek full z chlodzeniem pamieci - idealna sprawa bo chlodzi nam wszystko procz mosfetow. Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie prosba o opinie. Od dwoch dni mam GF 6800GS oto i ona...i o co chodzi, zielony tak calkiem to ja nie jestem ale przyznaje ze przy zakupie dalem ciala!!! Dlaczego? Glupi bylem bo nie sprawdzilem ze wersja na AGP ma zanizone takowanie rdzenia. Dla porownania wersja karty na PCI-E ma duzo wyzsze takowania rdzenia a przeciez to ten sam rdzen chyba nie??? No chyba ze jestem w bledzie. Chodzi o to ze wywalilem na nia spory grosz a nie jestem zbytnio zadowolony...poprostu myslalem ze wydajnosc bedzie duzo duzo wieksza, tymczasem kosztowala mnie jeszcze raz tyle co GF 6600 GT a wydajnosc wcale nie jest duzo wyzsza a duzo nizsza skolei od 6800 GT...oczywiscie problem tkwi w rdzeniu jak sie domyslam bo w na moim Athlonie 2500+ XP przy 1 GB ramu w 3DMark-u 2005 osiagnalem wynik cos oklo 4200 pkt...podkrecilem rdzen z 350 na 400 i wynik juz byl prawie 4800 pkt...oczywiscie przy tym fabrycznym chlodzeniu to nie ma mowy wedlug mnie o podkreceniu na dluzej bo temp u mnie przynajmniej w spoczynku rdzenia wynosi 65 stopni...wiec pytanko czy da rade ja podszlifowac jeszcze do 435 tak jak jest na PCI-E i jakie ewentualnie chlodzonko polecicie mi do tej karty tak zeby to wszystko mialo rece i nogi??? z gory THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6800 gs na agp( to nv40 0.13um da rade odblokować zablokowane potoki i verteksa oczywiście jak bedzie sprawny) 6800gs pci express(0.11um nv42 nic nie odblokujesz ale oc jest dobre) jak odblokujesz potoki i verteksa i podkręcisz chociaż 400/1100 to będziesz zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU w wersji na AGP jest inne tj. NV40 - taki jak w Ultrach. Sprzedaj ten shit, a za różnicę w cenie kupisz sobie GSkę PCI i jakąś płytke główną... co do chłodzenia - standardowe jest bardzo wydajne - tylko głośne...

Edytowane przez .:SpIrIt:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim programem najlepiej sprawdzac temp rdzenia(heh..nie wiem czemu ale lubie to słowo) Gski. Wlasnie wziolem sie na podkrecanie mojej Gs-ki i chce wiedziec czym najlepiej to kontrolowac.

 

P.s Jaka temp sie mam juz obawiac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim programem najlepiej sprawdzac temp rdzenia(heh..nie wiem czemu ale lubie to słowo) Gski. Wlasnie wziolem sie na podkrecanie mojej Gs-ki i chce wiedziec czym najlepiej to kontrolowac.

 

P.s Jaka temp sie mam juz obawiac??

nigdy nie uzywałeś takich programów? az wierzyc sie nie chce ... everest np

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.s Jaka temp sie mam juz obawiac??

 

Max temp dla nV42 to 125 stopni...

 

u mnie jest w spoczynku 29-30 stopnie...przy kręceniu - na @1,5 rdzeń przy 550 MHz coś koło 45-50 stopni (przy Marku albo grze siakiejś)...nie ma to jak dobra wentylacja :)...insze chłodzenie całkowicie zbędne...

 

edit:

k@cper - zmiana chłodzenia tylko jak Ci na ciszy zależy...fabryczne chłodzenie na GS'ie bez problemu daje sobie radę...sam mam w obwodzie Zalmana VF700 ale wcale nie zamierzam go zakładać...no bo po co ?

Edytowane przez raven_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nV41

To u mnie chyba wentylacja do bani....w spoczynku mam stałe 40 C.

Mam pytania zwiazane z o/c tej grafiki.

 

1)Jakim programem zmieniac napiecie i kiedy zaczynac je zmieniac

2)Ile mozna na niej wykrecic bez potrzeby zmiany napiecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nV41

To u mnie chyba wentylacja do bani....w spoczynku mam stałe 40 C.

Mam pytania zwiazane z o/c tej grafiki.

 

1)Jakim programem zmieniac napiecie i kiedy zaczynac je zmieniac

2)Ile mozna na niej wykrecic bez potrzeby zmiany napiecia

sie nie da zmieniac napięc, poczytaj, doczytasz sie ze bios trzeba zmodować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sie nie da zmieniac napięc, poczytaj, doczytasz sie ze bios trzeba zmodować

 

Czytałem o tych modach ale nie doczytalem ze dopiero po modzie biosu.

 

To skoro sie nie da to na ile bez zmiany biosu karta tak mniej-wiecej sie da podkrecic?Moge bez obawy ja podkrecac az 3dmark bedzie walil bledami.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tych modach ale nie doczytalem ze dopiero po modzie biosu.

 

To skoro sie nie da to na ile bez zmiany biosu karta tak mniej-wiecej sie da podkrecic?Moge bez obawy ja podkrecac az 3dmark bedzie walil bledami.

poczytaj :)

 

rdzen gdzie 500-530, pamięci - 1200-1300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem 6800GS (765zł) od arche - wersja bez Colina2005. W pon. zakładam Zalmana Cu, a potem sam miód, czyli testy...

 

Mam nadz., że w ciągu kilku tyg. będzie można już dostać nowego Arctic-a Accelero X1.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem 6800GS (675zł) od arche - wersja bez Colina2005. W pon. zakładam Zalmana Cu, a potem sam miód, czyli testy...

 

Mam nadz., że w ciągu kilku tyg. będzie można już dostać nowego Arctic-a Accelero X1.

 

Dołączona grafika

 

Z niecierpliwością czekam na testy, bo też chce od arche kupić GS-ke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem 6800GS (675zł) od arche - wersja bez Colina2005. W pon. zakładam Zalmana Cu, a potem sam miód, czyli testy...

 

Mam nadz., że w ciągu kilku tyg. będzie można już dostać nowego

a czy arche sprzedaje wiecej takich tanich gs?? :rolleyes: Edytowane przez natonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak testuje go na 3dmarku 2003,2005 to na jakich ustawieniach go testowac?

 

Anti-aliasing-Blinear,Trlinear,Anzio?

 

Texture filering....etc

 

Ogolnie co powlaczac a co wylaczyc w ustawieniach zeby po testach byc pewnym ze wszystko bedzie ok?

 

Ja mam teraz na rdzeniu 530-i biore sie za pamiec.

 

Edit:Czy jak np wykrece rdzen na np.540 to tak zostanie czy wtedy bede mial problemy z wykreceniem pamieci na wyzsze czestotliwosci?Czy jest np. tak ze jak mam 525/1200 to jak zmniejsze taktowanie rdzenia na 500 to bede mogl wykrecic pamiec na wyzsze czestotliowsci?

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak testuje go na 3dmarku 2003,2005 to na jakich ustawieniach go testowac?

 

Anti-aliasing-Blinear,Trlinear,Anzio?

 

Texture filering....etc

 

Ogolnie co powlaczac a co wylaczyc w ustawieniach zeby po testach byc pewnym ze wszystko bedzie ok?

 

Ja mam teraz na rdzeniu 530-i biore sie za pamiec.

 

Edit:Czy jak np wykrece rdzen na np.540 to tak zostanie czy wtedy bede mial problemy z wykreceniem pamieci na wyzsze czestotliwosci?Czy jest np. tak ze jak mam 525/1200 to jak zmniejsze taktowanie rdzenia na 500 to bede mogl wykrecic pamiec na wyzsze czestotliowsci?

testuje sie na defaulcie jesli chodzi ci o wynik. skoro mozesz zmieniać to widze ze kupiło sie pełna wersje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...