Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

No i skończyłem kręcenie na dziś...

 

i usatysfakcjonowany jestem w 50%...

 

karta kręci się całkiem fajnie - 535 MHz na rdzeniu (bez jakichkolwiek artefaktów - od 536 zaczyna spadać wynik w markach) - pamięci - tu zależne od Marka - 3d05 przechodzi przy 1300 MHz (więcej nie próbowałem jeszcze), 3d03 przy takim taktowaniu - zwis...ale 1280 MHz bez jakichkolwiek krzaków - czyli jestem zadowolony :)...

 

gorzej z samymi wynikami - miałem nadzieję, że się bez formatu obejdzie, ale jednak go zrobię - powinno się poprawić bo syf w systemie mam :|...

 

3d05: 425@535/1000@1300 proc def - 1800MHz

Dołączona grafika

 

 

 

 

3d03: 425@535/1000@1280 proc def - 1800 MHz

Dołączona grafika

Edytowane przez raven_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cieniaste wyniki jak na takie takty :/ procek duzo tu nie pomoze.

Tu bym się nie zgodził.

Ja zauważyłem, że wynik rośnie w miarę proporcjonalnie do momentu, gdy procesor osiągnie ok. 2.4GHz. Poźniej faktycznie procesor ma bardzo małe znaczenie.

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję jeszcze dziś te same takty karty i proca na 2,6 ...zobaczymy różnicę...

 

edit:

 

różnica po dodaniu 800MHz do proca...

 

3d05

 

Dołączona grafika

 

 

 

karta 535/1185... - już jest lepiej...

 

3d03:

 

Dołączona grafika

 

 

 

tu się troszkę więcej spodziewałem...ale ogólnie już troszkę lepiej...te same takty co wyżej...

 

Ps. wszystkie wyniki zrobione na FW 82.65...muszę się za innymi rozglądnąć..

Edytowane przez raven_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raven_88: widać, że moja teoria się sprawdziała. Teraz jak byś kręcił proca, to uzyskasz przyrost ok. 10pkt=100MHz. Postaw od nowa system, użyj innych sterowników i wtedy zapuść 3DMarka

 

Edit: mógłbyś zrobić również test smarkiem 06 ??

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Formacik tak jak mówiłem chwilowo odpada (czytaj - po weekendzie będzie :) ), kręcenie proca - na 1,45 to jego kres a że mobo bez vmoda na więcej nie pozwala...(może nadchodzące biosy coś zmienią, a przydałyby się - bo 2610 MHz to na pewno nie kres możliwości mojego Vinniego)...

 

Teraz będę szukał najlepszych sterowników...

 

Lukmek - właśnie się ssie (ściągnąłem jeszcze wczoraj ale dziwnym trafem błąd przy wypakowywaniu miałem :| )...

 

edit:

 

jest i 3d06 - karta 535/1285 ...w trakcie ostatniego testu włączył mi się skan w Kaspersky'm :|...jutro powtórzę test...

 

Dołączona grafika

Edytowane przez raven_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie powielam istniejace juz tutaj pytanie :

 

A mianowice , widze na allegro Gigabyte'a za 790zl . Rozumie , ze wszystkie karty sa takie same ? Maja defaultowe pcb od NV i nie roznia sie typem pamieci itp ? Jesli tak to prosze mnie oswiecic :wink:

 

W takim razie czy warto brac tego Gigabyte'a czy moze lepiej dolozyc do jakiegos innego producenta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie powielam istniejace juz tutaj pytanie :

 

A mianowice , widze na allegro Gigabyte'a za 790zl . Rozumie , ze wszystkie karty sa takie same ? Maja defaultowe pcb od NV i nie roznia sie typem pamieci itp ? Jesli tak to prosze mnie oswiecic :wink:

 

W takim razie czy warto brac tego Gigabyte'a czy moze lepiej dolozyc do jakiegos innego producenta ?

niezauważono różnic poza naklejkami :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jest prawdą że na leadtekach są pamieci 1,6 ns ? czy jednak na wszystkich są 2 ns ?. A co do oc faktycznie różnie jest wszystko zależy do tego na jaką sztukę się trafi. ktoś tu napisałże na mis się b. dobzre kręcą pamięci - tzn na ile biegają u was bo u kumpla NA 1250 mhz i the end :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mówie o recenzji , recenzja jest bardzo dobra , ale oc karty słabe(tylko nie wiadomo jest standardowe napięcie na gpu) + arty przy odblokowanych potokach(jeżeli serwis dostał sztuke nie modowalną to wątpie czy "zwykły śmiertelnik" trafi na modowalną ), jedyne co mi się podoba to pcb -mocny układ zasilający gpu , cena rozwala 1000zł za taką karte

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...może by tak wystawić kompa za okno ?...przy obecnych temperaturach na zewnątrz :)...

 

spróbuję u siebie pamiątki jeszcze - wczoraj dociągnąłem do 1300 MHz, ale pojawiły się pierwsze arty...ale dla samego wyniku w benchu można się pobawić...

 

bez robienia formatu postawiłem sobie za cel - 6,4k w 05, 14k w 03, 3k w 06...

 

a z 2001 mam dziwny problem...dodanie choćby 1 MHz do rdzenia, bądź pamiątek sprawia że mam totalną kiszkę artefaktową na ekranie...:|...może to przez stery ?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem krotko: dzisiejsza batalia z 3dmark06 Pro zakonczona sukcesem :) Swieza instalka windy, stery 82.12 WC pracowalo na max :)

 

i oto wyniki:

 

Dołączona grafika

 

 

Moj cel osiagniety:

 

3dmark03 - ponad 14k

3dmark05 - ponad 6.5k

3dmark06 - ponad 3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem krotko: dzisiejsza batalia z 3dmark06 Pro zakonczona sukcesem :) Swieza instalka windy, stery 82.12 WC pracowalo na max :)

 

i oto wyniki:

 

Moj cel osiagniety:

 

3dmark03 - ponad 14k

3dmark05 - ponad 6.5k

3dmark06 - ponad 3k

dpbry wynik w 2006, nie wiedzialem ze ta karta tyle pkt wyciągnie!

 

WC na cpu i gpu tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh...jeśli chodzi o 3d06 to GS zjada x800gto@16pp...:)...

 

Malik - dobra prognoza dla mnie :) - 535/1350 u mnie karta też śmignie...różnicę 5 MHz pokryje różnica na procu ...po formacie atakuję 3,5 k w 06 :)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh...jeśli chodzi o 3d06 to GS zjada x800gto@16pp...:)...

 

Malik - dobra prognoza dla mnie :) - 535/1350 u mnie karta też śmignie...różnicę 5 MHz pokryje różnica na procu ...po formacie atakuję 3,5 k w 06 :)...

HAHAHAHAHA nic nie zjedzie ... nie dziw sie ze ten GS ma wiecej punktow skoro przechodzi wiecej testow ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to wina GSa ?? nvidia ma przeprosić ? nie kumam ...

Bo Kolega mowi ze GS zjedzie X800GTO@16p ... W 3D smarku 2006 tak, bo obsluguje wszystkie testy natomiast X800GTO nie ma WSPARCIA dla PS3.0 wiec nie przechodzi tylu testow a co za tym idzie ? slabszy wynik koncowy ... POZDRO :)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...