Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz po podkreceniu karty GALAXY GF 6800GS

 

AMD AThlon 64 3000+ 1800 @ 2300, V 1,5

DDR 209 MHz

GF 6800GS 425|1000 @ 500|1250

 

ponizej link:

 

 

 

post-104039-1136629042_thumb.jpgGF 6800GS test 3DMark03

 

Na ustawieniach jak na załączonym obrazku [klick Link Above :)] procek sie spisuje całkiem nieźle ale grafa sie grzeje dość mocno :/, poniżej temp dla w/w

 

Temp podaje w stresie: (podczas gry w Counter-Strike Source na ustawieniach MAX !)

Procek temp: 48 C

GF 6800GS temp: 83 C

HD temp: 48 C

 

Jak widzicie chłodzenie fabryczne mojej karty jest ciut za słabe na tak mocne podkrecanie...ale za to jaka frajda jak sie juz gra :) wszystko lepiej chodzi :D, zreszta zobaczcie jakie sa wyniki w 3DMarku03 - przed podkreceniem karty bylo ok 12000 a po podkreceniu przeszło 13000 !!!

Ta karta jest w zupełności wystarczajaca do HL2=Counter Strike Source

Jak grałem na Demko F.E.A.R to z lekka przycinało mi, ale to może być też wina sterów lub za słaby mam zasilacz (raczej to drugie )

Edytowane przez watsup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w koncu dostalem nowego GS'a :)

Na moje szczescie jeszcze lepszego od poprzedniego ( pod wzgledem OC ). Poprzednik krecil sie do 520/1260 ( i juz sie pojawialy artefakty ). Natomiast ten przy w/w taktowaniach nie wykazuje zadnych artow :) Narazie wszystkie testy wykonywane sa na seryjnym chlodzeniu, gdyz czekam na blok od Mate'a ( x4pro.pl ).

Mam nadzieje ze z WC bedzie sie dalo jeszcze troszke pojsc w gore z taktowaniem B)

 

Oto screeny z 3dmark05:

 

Dołączona grafika

 

 

 

A tutaj z dokladniejszymi danymi:

Dołączona grafika

 

 

Dodaje jeszcze 3dmark03 - test zrobiony przed chwila:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

echhh widzę iż nie tylko ja stoję przed dylematem co wybrać ??? co kupić ???? no własnie, pod koniec miesiąca stanę własnie przed takim dylematem :) zagubiłam się już w możu możliwości, każdy mówi co innego, każdy pisze co innego idze oszaleć :mur: dlatego Panowie moi mili proszę o rady i porady. Zamierzenia są takie, muszę wymienić płyte główną, kartę graficzną, procek. Budżet ustalony na około 2700-2800. Coś w tych granicach. Na wstępie wybrałam coś takiego:

 

procek - Intel Pentium 4 531 3.0 GHz LGA 775

płyta - MSI P4N SLI-FI nForce SLI Socket 775 (PCX/DZW/GLAN/SATA/ DDR2)

grafa - Leadtek GeForce 6800 GS 256 MB DDR3

 

jak to wypada w waszych oczach ??? największy problem mam z wyborem karty......już mi ręcę opadają. Czy mój wybór to dobry wybór ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

echhh widzę iż nie tylko ja stoję przed dylematem co wybrać ??? co kupić ???? no własnie, pod koniec miesiąca stanę własnie przed takim dylematem :) zagubiłam się już w możu możliwości, każdy mówi co innego, każdy pisze co innego idze oszaleć :mur: dlatego Panowie moi mili proszę o rady i porady. Zamierzenia są takie, muszę wymienić płyte główną, kartę graficzną, procek. Budżet ustalony na około 2700-2800. Coś w tych granicach. Na wstępie wybrałam coś takiego:

 

procek - Intel Pentium 4 531 3.0 GHz LGA 775

płyta - MSI P4N SLI-FI nForce SLI Socket 775 (PCX/DZW/GLAN/SATA/ DDR2)

grafa - Leadtek GeForce 6800 GS 256 MB DDR3

 

jak to wypada w waszych oczach ??? największy problem mam z wyborem karty......już mi ręcę opadają. Czy mój wybór to dobry wybór ?

jeśli nastawiasz się na gry zrezygnuj z Intela na rzecz AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD.......nie wiem czemu ale jakoś do mnie nie przemawia, nie wiem czemu :( czy to jakieś podświadome uprzedzenie ??? albo kobieca intuicja po prostu ;) chciałabym aby procek i grafa były dobre, chciałabym aby chodziły mi najnowsze gry (bo obecnie praktycznie nie idzie mi nic), chciałabym aby dobrze sprawowała się obróbka grafiki. Na tych rzeczach zależy mi najbardziej. I powiem tak im więcej się dowiaduje na temat swoich planowanych zakupów tym jestem głupsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim geforce wyciągam taktowanie 511/1300 . Mam pytanie czy lepsze chłodzenie np.zalman dało by większy wynik taktowania ?

raczej nie, mam pentagrama i procz maksymalnej ciszy i wyzej temp to z oc nie jest lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie, mam pentagrama i procz maksymalnej ciszy i wyzej temp to z oc nie jest lepiej

właśnie małem sie o to pytać ... myślałem ze chociaz z 20mhz podskoczy wyżej, ale i tak kupic trzeba bo "troche" przy głośne to jest ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!!!

 

Mam pytanie dotyczace Gigabyte 6800gs-zakupilem go w sklepie esc.pl i dalem za nia 760zl i czytajac to forum dowiedzialem sie ze to jest referencyjna karta???moga sprzedawac referencyjne?co to oznacza dla mnie i dlaczego nigdzie jak ja kupowalem nie pisalo ze jest to referencyjna karta?Oznacza to ze jakos gorsza od normalnych kart??

 

Nie bardzo to wszystko pojmuje wiec prosze o wytlumaczenie o mam lekki stresik.

 

aha na stocku karta mi chodzi 350/1000-nie za malo??

 

zapomianielm dodac ze 350/1000 pisze we wlasiciwosciach dla aplikacji (standardowe 2d) a dla (polepszone 3d) wynosi 525/1000.Czytalem na pc.labie ze taktowanie powinno wynosic 425/1000 wiec co do licha!!!!

 

wersja na pci-expres!!

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!!!

 

Mam pytanie dotyczace Gigabyte 6800gs-zakupilem go w sklepie esc.pl i dalem za nia 760zl i czytajac to forum dowiedzialem sie ze to jest referencyjna karta???moga sprzedawac referencyjne?co to oznacza dla mnie i dlaczego nigdzie jak ja kupowalem nie pisalo ze jest to referencyjna karta?Oznacza to ze jakos gorsza od normalnych kart??

 

Nie bardzo to wszystko pojmuje wiec prosze o wytlumaczenie o mam lekki stresik.

 

aha na stocku karta mi chodzi 350/1000-nie za malo??

 

zapomianielm dodac ze 350/1000 pisze we wlasiciwosciach dla aplikacji (standardowe 2d) a dla (polepszone 3d) wynosi 525/1000.Czytalem na pc.labie ze taktowanie powinno wynosic 425/1000 wiec co do licha!!!!

refenerencyjna znaczy ze wszytskie np 6800GS to karty nvidii i róznia sie naklejka tylko.

 

polepszone masz na bank 425 zerknij dobrze, albo cos przesunąłes, tez mam Gigabyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie moge to sprawdzic dokladniej?ja paczylem we wlasciwosciach/ustawienia i tak dalej i pisze....

 

(standardowe 2d) 350/1000-moze tam zle pisze albo rzeczywiscie jest cos nie tak.

 

dopiero jak wlacza to (polepszone 3d) to pokazuje sie 425/1000-o to chodzi?

 

jak masz ustawione taktowanie na (bez przetaktowania)(standardowe 2d)?????

 

 

A jak dam wykryj optymalne ustawienia to przechodzi mi na 525/1200- czy to bezpieczne?nie sie nie stanie?

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit:

 

 

Mam pytanie zwiazane z o/c.Zakupiel msobie odtatnio komputer i konfiguracja wyglada nastepujaco:

 

ATHLON64 3000 venice

GeForce 6800gs Gigabyte

2x512 Twinmos Dual DDR

Asus A8n-E

Tagan 380w UO1

i co che z tym zrobic?chce to wszystko podkrecic?Podajcie jakies dobre stronki dla poczatkujacych bo to co widzialem na forum to raczej mi nie pomoze(zbyt ogolnie,zbyt malo szczegulów).

 

Taki opis krok po kroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to co znalazłeś na forum ci nie wystarcza to...

Zrób tak:

1. Podkręć wszystko na maxa

2. Włącz SP 2004

3. Puść SuperPi 32M

4. ustaw 1600*1200 i puść smarka 2005@max AA i AF w pętli

5. Przygotuj gaśnicę i czekaj na odpowiedni moment

6. Idź do sklepu, kup nowego kompa i poszukaj jeszcze raz na forum

 

Sorry, ale musiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JejoX - o FAQ słyszałeś ??...tam masz krok po kroku...

nie rób bałaganu i nie pisz postów pod rząd...[/OT]

 

Macie namiary na jakiś sprawdzony sklep z 6800gs - Gigabyte'a, albo PoV'a (Leadteka sobie darowałem - to samo co tamte + płacimy za 2 gierki) tak do 780-800zł ?...bo gdziebym nie patrzył to nigdzie nie mogę znaleźć dostępnych... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to co znalazłeś na forum ci nie wystarcza to...

Zrób tak:

1. Podkręć wszystko na maxa

2. Włącz SP 2004

3. Puść SuperPi 32M

4. ustaw 1600*1200 i puść smarka 2005@max AA i AF w pętli

5. Przygotuj gaśnicę i czekaj na odpowiedni moment

6. Idź do sklepu, kup nowego kompa i poszukaj jeszcze raz na forum

 

Sorry, ale musiałem.

 

Opinie na temat co komu powinno wystarczac pozostaw dla siebie.Jezeli mi nie wystarcza to znaczy ze nie wystarcza bo bym tego pytania nie zadał.Nie mam zielonego pojecia o o/c wiec potrzebuje czegos co krok po kroku pokaze mi co mam zrobic jaki program zainstalowac itd.Chodzi mi o linki gdzie tematyka jest szerzej opisana wiec czepaij sie kogos innego.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JejoX - poczytaj faq, poczytaj podstawowe...

 

i edytuj posty ...

 

a co do tej aukcji - Arche ją dopiero wystawił bo na allegro patrzyłem jeszcze wczoraj i nie widziałem tej karty...

 

pytanie do posiadaczy - do wszystkich kart dodają przejściówkę pcie>molex ?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JejoX - poczytaj faq, poczytaj podstawowe...

 

i edytuj posty ...

 

a co do tej aukcji - Arche ją dopiero wystawił bo na allegro patrzyłem jeszcze wczoraj i nie widziałem tej karty...

 

pytanie do posiadaczy - do wszystkich kart dodają przejściówkę pcie>molex ?...

wątpie żeby istniała taka przejściówka , złączka na pcie daje chyba tylko dodaktowe 12v i mase , dokładnie tego nie sprawdzałem , najłatwiejsze i dobre rozwiązanie to podlutować brutalnie kable do pcb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątpie żeby istniała taka przejściówka , złączka na pcie daje chyba tylko dodaktowe 12v i mase , dokładnie tego nie sprawdzałem , najłatwiejsze i dobre rozwiązanie to podlutować brutalnie kable do pcb

Alez oczywiscie ze taka przejsciowka istnieje :) Robilem nawet foty (kiedys :) Dodatkowo karta dziala bez problemu na takiej przejsciowce ,robilem testy i nie widzialem roznicy pomiedzy wtyczka z zasilki :-|

 

@JejoX nie badz taki bezczelny :? Jak nie potrafisz czegos zrobic to musisz duzo poczytac tu i tam to sie dowiesz :D Dostales linka do FAQ malo??? Jak nie chcesz czytac to odpusc krecenie :)

 

BTW. Denerwuje mnie to ze kazdy bez wyjatku chce krecic ,bo to jest modne ,trendy i cool nawet jak nie mam pojecia o co chodzi...JA chce i zadam zeby ktos mi podal gotowy przepis do ilu i jak :mur: sorry za szczerosc ale nie moglem wytrzymac :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątpie żeby istniała taka przejściówka , złączka na pcie daje chyba tylko dodaktowe 12v i mase , dokładnie tego nie sprawdzałem , najłatwiejsze i dobre rozwiązanie to podlutować brutalnie kable do pcb

Dziwne, że taki doświadczony tweakowiec jak Sideband pisze takie rzeczy...Ja mam kartę Leadteka (choć narazie nie jest podłączona) i jest do niej dołączona taka przejściówka, podejrzewam, że do kart innych producentów również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie namiary na jakiś sprawdzony sklep z 6800gs - Gigabyte'a, albo PoV'a (Leadteka sobie darowałem - to samo co tamte + płacimy za 2 gierki) tak do 780-800zł ?...bo gdziebym nie patrzył to nigdzie nie mogę znaleźć dostępnych... :|

pamietaj że nie każda karta idzie na 520 jak jest napisane o testach w marku w aukcji arche ! ja mam 2 sztuki (ja i brat) i jedna idzie na 509 druga 500 na jądrze. to loteria, niektorzy maja na wet 530 wiec ... powodzenia :) pisze żebyś sie nie zawiódł ze bedzie np 510 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...