Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

moze na czystym OS wyciagnie z 6k, ten system pamieta nf2 i nf3 a takze radka 9500pro, ktorego nie mam od ponad roku ;] inne stery tez pewnie dalyby kopa, ta testowalem na: 81.95.

 

automatyczny ocer ze sterow zrobil 569/1190, ale grafa sie wywalila juz w samochodziku w 2k1. w nocy powalcze z OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie moge, bo jutro sie z nia rozstaje i nie chce nic jej zrobic. sorka.

 

jest ona na pcb 7800 wiec mody od 7800 powinny pasowac. jak nei biosowe to za pomoca grafitu.

Szkoda :sad: ale rozumiem, że nie chcesz jej uszkodzić, zwłaszcza, że wnioskuje z postu wyżej, nie jest twoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze na czystym OS wyciagnie z 6k, ten system pamieta nf2 i nf3 a takze radka 9500pro, ktorego nie mam od ponad roku ;] inne stery tez pewnie dalyby kopa, ta testowalem na: 81.95.

 

automatyczny ocer ze sterow zrobil 569/1190, ale grafa sie wywalila juz w samochodziku w 2k1. w nocy powalcze z OC.

569/1190?

 

u brata 518/1180 więc masz chyba lepsiejszy egzemplarz deko. (tez gigabyte). wyjrywa 518 a i tak w marku05 mam arty - wiec 500 musze dac i tu artów brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja poczekam jeszcze troszke... aż ceny sprzętu spadną i wtedy zakupie i zacznę testować :D z tym że moje oko zatrzymało sie na MSI... he ale nadal nie wiem jakiego proca - Menchestera czy Venice

p.s -

faktycznie wyniki są niższe niż przypuszczałem ciekawe jak karty innych producentów

Edytowane przez dbedzard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja poczekam jeszcze troszke... aż ceny sprzętu spadną i wtedy zakupie i zacznę testować :D z tym że moje oko zatrzymało sie na MSI... he ale nadal nie wiem jakiego proca - Menchestera czy Venice

p.s -

faktycznie wyniki są niższe niż przypuszczałem ciekawe jak karty innych producentów

jak cie stac bierz manchestera/opterona (tak myśle)

 

nie ma innych producentów - jest inna naklejka! to referencyjna karta NVIDII - popatrz na screeny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karty sa on NV a producenci daja tylko naklejki na karte (zreszta u GB sa syfnie naklejone, bo to juz drugi GS gdzie naklejka z wirnika sie odkleja) i pudelko.

 

grafika nie jest moja. w sumie jakbym mial jakas grafe na PCI, zeby ew. zrobic hot flasha to bym mogl powalczyc, ale mam tylko 66gt w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zreszta u GB sa syfnie naklejone, bo to juz drugi GS gdzie naklejka z wirnika sie odkleja)

u mnie też na 2dwóch ledwo naklejeczki siedzą, pewnie niedługo odpadną...

 

brat ma płyte ASUSa A8N-E z dodatkowym slotem x4 - podobno da sie "gorsze" SLI zrobic wiec chyba wieczorkiem poźnym powalcze ... :) z tego co pamietam płytki łączącej nie trzeba ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega ma egzemplarz leadteak 6800gs - pamieci ida na 1300, rdzej kolo 570. wynik ponad 6k w marku05 (czysty system, prawdopodobnie stery - tez 81.95)

Edytowane przez alcapone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że choć teoretycznie wszystkie karty powinny kręcić się podobnie (to samo referencyjne chłodzenie) to jednak Leadteki kręcą sie trochę lepiej niż np. Galaxy czy Gigabyte. Może ktoś sprawdzić jakie napięcia są ustawione na rdzeń w kartach różnych producentów?

Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że choć teoretycznie wszystkie karty powinny kręcić się podobnie (to samo referencyjne chłodzenie) to jednak Leadteki kręcą sie trochę lepiej niż np. Galaxy czy Gigabyte. Może ktoś sprawdzić jakie napięcia są ustawione na rdzeń w kartach różnych producentów?

W Leadtekach napewno lepiej będą się kręciły memki, ponieważ ma pamięci 1.6ns.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Leadtekach napewno lepiej będą się kręciły memki, ponieważ ma pamięci 1.6ns.

a w gigabyte 2.0??

 

nie moge ustawić 2x 68ooGS w SLI - system widzi ale w sterownikach nie mam opcji zaznaczania SLI (konektora nie posiadam) Płyta Asus A8n-E (16x i 4x)

 

ps rdzeń ciapkuje nawet na 500MHz :/ ale pełna stabilność, 495 teraz lecę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D

 

Jezeli moj post bedzie OT to z gory przepraszam. Ale problem ktory mam pasuje do tego tematu. Zaczne od razu.

 

Sprzet mam od paru dni dopiero ( taki jak w podpisie ). Problem jest nastepujacy:

 

- bedac w systemie, bez zadnego obciazenia, sporadycznie procesor wskakuje na 100% obciazenia i trzyma go tak az do resetu systemu - ktory trzeba zrobic.

Po resecie wszystko wraca do normy. Po czym na nowo - jakby pracowal w petli.

Malo tego, podczas obciazenia 3d (benchmark, gra) wydajnosc tak spada ze nie da sie nic zrobic :(

 

Zaraz powiecie ze to grafa, tez tak myslalem. Ale najdziwniejsze jest to ze czasami 3d nie haczy i przechodzi bardzo ladnie testy.

 

Temperatury w porzadku. Wiec wykluczam to jako powod.

 

Wgralem najnowsze stery do wszystkiego, aktualizowalem bios na 1016. Zero poprawy.

 

Wynik na dzien dzisiejszy: jak nie gram nie testuje, siedze tylko w systemie - to nic sie nie dzieje. Jak tylko

 

Macie moze jakis pomysl co jest nie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, sercznij go najpierw jakimś atni*

Menadzer pokazuje caly czas: proces bezczynnosci 99% Zadny inny proces nie ma chociaz 1% Wszystko na zero. A procek idze na 100%

 

System clean. Zaraz po formacie wrzucilem 3dmarki, stery i odpalilem. Wiec wirus odpada.

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy na to żeby wziąć GAINWARD'a 6800GS? moja ostatnia karta 6800LE tego samego producenta była po prostu genialna :) z 12/6 potokami/vertexami i o/c 380/910 pobiła granice 11k pkt w 3dmark 03, a po zmianie biosa i zmianie napięcia rdzenia poszła na 405/924 i tym samym w 3dmark uzyskalem blisko 12500pkt :D

ale z drugiej strony jeżeli są to karty referencyjne to moga różnic sie nieznacznie... musze dorwac kogoś kto ma taką kartę

Edytowane przez dbedzard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy na to żeby wziąć GAINWARD'a 6800GS? moja ostatnia karta 6800LE tego samego producenta była po prostu genialna :) z 12/6 potokami/vertexami i o/c 380/910 pobiła granice 11k pkt w 3dmark 03, a po zmianie biosa i zmianie napięcia rdzenia poszła na 405/924 i tym samym w 3dmark uzyskalem blisko 12500pkt :D

ale z drugiej strony jeżeli są to karty referencyjne to moga różnic sie nieznacznie... musze dorwac kogoś kto ma taką kartę

po czym wnosisz ze ten gainward byl genialny? bo patrzac po oc to moznaby powiedziec ze byl mocno biedny....

nie wiem kto przy zdrowych zmyslach leci na gainwarda....bo placi sie tylko za marke i to stanowczo za dużo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaż mi taką karte 6800LE z 12/6 która uzyskala takie wyniki... :lol: może są wyjątki ale bez przesady.

nie chce offtopowac za mocno , ale jak juz pisalem OC jest mocno srednie wiec co za problem pokazac wyzsze wyniki na 6800le winfasta/gigabyta?? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...