Skocz do zawartości
X800

Alternatywa Chłodzenia Dfi

Rekomendowane odpowiedzi

A co po powiecie na nowy wynalazek Pentagrama? FREEZONE NP-40.

Na allegro już się pojawiły. http://allegro.pl/show_item.php?item=80225898

Trzeba przyznać że jest dosyć duży oraz ciężki ale to raczej zalety.

Tylko terez pytanie czy brać cu czy al?

Cu + Revoltec AirGuard 40x40 i nie musisz się bać o temperatury. ;)

Sporo większa wydajność niż w wypadku niebieskiego zalmana. ;)

 

Ale pasywnie też będzie sporo lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co po powiecie na nowy wynalazek Pentagrama? FREEZONE NP-40.

Na allegro już się pojawiły. http://allegro.pl/show_item.php?item=80225898

Trzeba przyznać że jest dosyć duży oraz ciężki ale to raczej zalety.

Tylko terez pytanie czy brać cu czy al?

 

na dfi to nie wejdzie chyba, ze podocinasz go tu i owdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie zawsze trzeba wnieść coś od siebie ale sądze że dużo nie będzie trzeba (w moim przypadku). Ja mam mojego dfi od lipca i od razu zrobiłem tego moda na sli i niestety temp tez poszły w góre. Teraz to orginalny wentyl jest nawet glośny na 2000 obr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :!: Tyle czasu sam szukałem i nic, a wystarczyło zapytać :wink:

Czy on rzeczywiście jest taki cichy? 23dB przy 6000 obr/min, oryginalny na max obrotach ma chyba z 50dB :rolleyes:

 

viod No tak ale ten "jeż" wymagał by dużo więcej pracy (wyginania, wyłamywania itp) niż niebieski Zalman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez nadmuchu (2x120 w obudowie, kazdy na ok. 700 rpm, na procu freezer ktory nie wieje nijak na chipset) jest max 53. DFI. Pasta Arctic Ceramique. HTT 200, niepodkręcony.

 

Nie podkrecalem go bez nadmuchu na nb wiec nie wiem jak wtedy jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko działa w pełni poprawnie, winą tych wysokich temp. była ta felerna "nóżka" od Zalmana - śróbka którą była zamocowana ta "nóżka" opierała sie o laminat i radiator nie stykał sie w pełni.

Teraz max. temp w stresie jaką widziałem to 48.6*C :D ale to już było katowanie przy max. obciążeniu :P

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tne tego arktika frezera i tne go pilka ... echh kuna wodna ....lepiej pare razy wymiary zrobic niz poprawiac :DD trzeba bylo mi isc na frezarki i tam by mi pocieli :D elegancko i rowno :D

ja zaczynalem pilka do metalu a skonczylem dremelem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka moja wariacja nt. chlodzenia mostku ;]

przy malych przerobkach wejda nawet 2 grafy. niestety wydajnosc mnie nie zadowala, bo bez nawiewu i wasie jak pisze tego posta temp mam na poziomie 55st. srodek jest goracy a reszta finow tylko leciutko ciepla :/ liczylem na cos wiecej. chyba wrzuce spowrotem fabryczny pierdzik, bo ponizej 3-3,5k obrotow i tak go w budzie nie slychac a temp mam max 50st w stress.

 

http://photobucket.com/albums/a345/Niemiecc/Pent/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze, nienajgorszym pomyslem jest "inwestycja" w ktoregos z tych miedzianych revoltecow i skrecenie ich do nieslyszalnego poziomu. Wynik bedzie lepszy niz na stocku, a koszt i zabawa z mocowaniem w takim przypadku sa praktycznie zadne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka moja wariacja nt. chlodzenia mostku ;]

przy malych przerobkach wejda nawet 2 grafy. niestety wydajnosc mnie nie zadowala, bo bez nawiewu i wasie jak pisze tego posta temp mam na poziomie 55st. srodek jest goracy a reszta finow tylko leciutko ciepla :/ liczylem na cos wiecej. chyba wrzuce spowrotem fabryczny pierdzik, bo ponizej 3-3,5k obrotow i tak go w budzie nie slychac a temp mam max 50st w stress.

 

http://photobucket.com/albums/a345/Niemiecc/Pent/

Tylko, ze dyskow sata nie da sie podpiac... :-| No chyba ze ktos ma plytkie sli-dr :wink:

 

BTW. Dzisiaj przyjechalo do mnie takie chlodzenie Revolteca. Zobacze jak sie to male cudo bedzie sprawowalo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam znalazlem cos takiego na allegro

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82349030

Moze ktos to ma albo testowal ???? chodzi mi o wymiary wysokosc i szerokosc czy wejdzie na dfi z 7800 ???

Czy to moze jest poprostu na proca tylko koles sie walna z opisem i dzialem w allegro

Edytowane przez ed00s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...