Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz karte do słuchania muzyki do zakładam że bedziesz używał zestawu stereo, wiec karta tez powinna byc stereo. A jeśli tak to Audiotrak prodigy HD2, a nie jakis gamer... Żadna inna karta w tym przedziale cenowym nie oferuje takiego poziomu dzwieku jak wlasnie Audiotrak

 

TUTAJ za 350zł

Strona producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z odpaleniem gry gears of war na karcie x-fi fatal1ty titanium na pci-e ,po zamontowaniu karty gra sie nie odpala ,robilem re instal 3 razy i nic. Bawie sie w alchemy ale nie wiem jakie sciazki w nim podac. Moj system to vista 64bit sp1 W user game patch wpisuje sciezke katalogu gry czyli np D:\gry\gears of war a co w Instal into sub folder ,czy moze w ogóle coś innego się wpisuje w te okienka. Ktos ma jakis pomysł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z odpaleniem gry gears of war na karcie x-fi fatal1ty titanium na pci-e ,po zamontowaniu karty gra sie nie odpala ,robilem re instal 3 razy i nic. Bawie sie w alchemy ale nie wiem jakie sciazki w nim podac. Moj system to vista 64bit sp1 W user game patch wpisuje sciezke katalogu gry czyli np D:\gry\gears of war a co w Instal into sub folder ,czy moze w ogóle coś innego się wpisuje w te okienka. Ktos ma jakis pomysł ?

 

jak uzywasz GAME PATH to nie SUB FOLDER....z tym ze sciezka musi być podana do katalogu w któym znajduje się plik wykonywalny z gra czyli np gow.exe (czy jak zwał)..

 

przykład dla innej gry poglądowo bioshock gdzie jest dodatkowy katalog BIN w kat z grą

 

 

sorry wpisałem na szybko nie w tą rubrykę co trzeba oczywiscie GAME PATH a nie REGISTRY ;) ale wiadomo ocb.. po wpisaniu sciezki nic juz nie robisz... ja kamsz otwarty akurat folder z plikiem exe to po kliknieciu dodaj w alchemy w katalogu przybędą dwa pliki

 

Dołączona grafika

Edytowane przez IbanezRG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, czytam czytam i czytam... i sie pogubilem. Wczesniej chcialem brac Xonara D2X, ale po problemach ze sterami sie zniechecilem do niego. Teraz zastanawiam sie nad X-Fi... tylko jakim ? Mam 500 zeta na karte muz. i prosze o pomoc co wybrac.

 

Karta sluzyc bedzie do wszystkiego, filmy (malo), glownie muza 9Elektroniczna, trance, d'n'b) i gierki (od fps po wyscigi i rtsy). Do karty bedzie podpiety przez SPDIF coaxial amplituner Pioneer VSX-417 z 5 kolumnami JAMO.

 

Prosze o pomoc co kupic za ta kwote (tylko karty Creativa lub Xonar ew. - musze sie zdecydowac), warunek: musi byc na karcie wyjscie/wejscie coaxial bo chce miec cyfrowy sygnal zamiast analogowego.

 

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cwicze z tym gears i nic mi nie wychodzi dalej sie nie odpala ,robie na rozne sposoby. Wyskakuja mi rozne komunikaty prosze screen

Btw. z tego co kolega wyżej mi wysłał widzę że alchemy jest zbędne trzeba wykonac tylko taka operacje :

Navigate to your "My Documents" directory and then to this sub-directory: -

 

\My Games\Gears of War for Windows\WarGame\Config

 

Edit the file called WarEngineUserSettings.ini

 

Under the [ALAudio.ALAudioDevice] section you should see two entries:-

 

UseEffectsProcessing=True

DeviceName=Generic Software

 

Delete 'Generic Software' so the line just reads:-

 

DeviceName=

 

This will enable the game to use the <default> OpenAL device which should be your native X-Fi / Audigy soundcard

 

Wycinamy "Generic Software" i powinno byc ok ,a nie jest moze cos sie namieszalo i trzeba re instal gry ponownie?

 

Prosze o pomoc koledzy. pozdrawiam

Edytowane przez Bartass13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Tak wogóle to wie ktoś jakie są dokładne różnice między trybem Entertainment a Game? Czy w tym pierwszym brakuje jakichś efektów w grach itp, bo ogólnie to wkurza mnie czasami zmiana trybów (najgorsze że jest osobna konfiguracja dla nich) i sie zastanawiam czy coś bym tracił grając w Entertainment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ENT nie wspiera EAXA wyzej niz bodajze 3.0 (sprawdzalem) oraz inaczej ustawione sa filtry odpowiadajace za muzyke , miedzy innymi CMSS. Jesli chcesz to sprawdzic samemu to odpal lepszej jakosci MP3 na Game , na ENT - zobaczysz , ze inaczej brzmi... Dopiero GAME ma pelnego EAXA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ENT nie wspiera EAXA wyzej niz bodajze 3.0 (sprawdzalem) oraz inaczej ustawione sa filtry odpowiadajace za muzyke , miedzy innymi CMSS. Jesli chcesz to sprawdzic samemu to odpal lepszej jakosci MP3 na Game , na ENT - zobaczysz , ze inaczej brzmi... Dopiero GAME ma pelnego EAXA.

Popieprzone to ale tak chyba faktycznie jest.... wlasnie zrobilem maly "test" - Everest pokazuje aktywna obsluge EAX4 i EAX5 tylk ow trybie "GAME"...

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Pod Vistą to nawet się tego nie da zobaczyć w EVEREST, bo tam wszystko Not Supported.

 

A gierki natywnie używające OpenAL (zamiast DirectSound) też wykorzystują EAX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak z ciekawosci musze spytac bo mnie to nurtuje.

 

Po co sa karty dzwiekowe ???

A dokladnie, po co jakis wypasiony Soud Blaster gdy na plytach sa karty dzwiekowe ? Czy grajac w gry, sluchajac MP3 taki SB za pareset zlotych da jakas namacalna roznice ??? Nowe efekty, sam nie wiem.

Ktos mnie moze oswiecic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Dobre pytanie, tym bardziej, że nie ma nawet odczuwalnego przyspieszenia dzięki acc HW (jeśli chodzi o SB przyanjmniej)

 

Jak dla mnie jedynym powodem kupna qpiastego creativa był poziom szumu przy nagrywaniu - jest znacznie mniejszy niż na integrze, chociaż S/N z "pudełka" to i tak bzdura poza laboratorium ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak z ciekawosci musze spytac bo mnie to nurtuje.

 

Po co sa karty dzwiekowe ???

A dokladnie, po co jakis wypasiony Soud Blaster gdy na plytach sa karty dzwiekowe ? Czy grajac w gry, sluchajac MP3 taki SB za pareset zlotych da jakas namacalna roznice ??? Nowe efekty, sam nie wiem.

Ktos mnie moze oswiecic ?

 

to mniej więcej taka róznica jak radyjko bumbox na plazę a dobrej klasy wieża stereo...jak jakość rozmowy przez telefon od rozmowy twarzą w twarz ;) poza ty mkarty zintegorwane obciązają komputer i spowalniają gry nie mają mocnego sygnału szumią i mają bardzo słabą charakterystykę i dynamikę dzwieku

 

tak jak słaba mp3 i mp3 o wysokim bitrate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak kolego ,nie dość że sb odciążył procka to i efekt w grach np Crysis Warhead jest niesamowity ,po prostu aż chce się grać non top. Jak dla mnie to różnica dzwięku w grach jest spora i bardzo odczuwalna. Do tego dobre słuchawki i kolumny i jest bajka. Mnie tylko frustruje fakt iż nie mogę odpalić przez nią Gears of War.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha

no to sie musze zastanowic.

A o ile FPS moze byc szybciej ? 1-3FPS za 300zl ? :)

 

A jest jeszcze dalej roznica miedzy tymi wszystkimi SB i innymi markami?

Bo mam wzmacniacz i kolumny Altus 200 wiec takie niezle WTC mi stoi kolo kompa. Chcialbym jednak cos na USB a nie karte. Sry za oftop

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przymiezam sie do zakupu X-fi fatality na pci-e, system jaki mam to vista x64, gram tylko w sluchawkach i tylko przez gry mam zamiar zmienic k.dź. Tylko sie zastanawiam czy jest sens pakowac 400 pln do grania w sluchawkach? chociaz z tego co slyszalem tryb emulacji 3d na sluchawki jest calkiem dobry w x-fi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - ładnie to brzmi. Zalezy tez jakie masz te sluchawki, bo jak takie do Skype...

 

Philipy SHp8900 starcza??

 

Interesuje mnie oczywiscie X-FI Titanium/Titanium fatality(choc jak widze gebe Janka...).

Na czorta nim reklamuja sprzet skoro nie dla wszystkich jest guru i bostwem :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funkcji nowych to ja nie widze , ale ja nie mam z nimi zadnych problemow. Smigam na najnowszych i wszystko dziala poprawnie , w grach , pod winda. Zassalem sobie jeszcze Volume Panel i konsole (nie instalowalem tego z CD) i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

właśnie sprzedałem moją Audygi 2 Value która była b. dobrą kartą ale pod XP, pod Vistą była już nie halo (sterowniki)

 

Szukam SB X-Fi który jest w 100% kompatybilny z Vistą 64bitową, oczywiście zależy mi aby karta nie obciążała procesora w grach.

Posiadam zestaw głośników Cambridge 4+1. Czy słusznym wyborem jest X-Fi xtreme gamer? czy są jakieś wersje tej karty? nie chce kupić kastrata. :rolleyes:

http://www.komputronik.pl/Karty_muzyczne/C...y,id,33581,s,1/ czy ten X-Fi będzie w 100% kompatybilny z Vistą 64bit. Czy szukać czegoś innego?

Co polecacie

thx

Edytowane przez Oli20053

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

właśnie sprzedałem moją Audygi 2 Value która była b. dobrą kartą ale pod XP, pod Vistą była już nie halo (sterowniki)

 

Szukam SB X-Fi który jest w 100% kompatybilny z Vistą 64bitową, oczywiście zależy mi aby karta nie obciążała procesora w grach.

Posiadam zestaw głośników Cambridge 4+1. Czy słusznym wyborem jest X-Fi xtreme gamer? czy są jakieś wersje tej karty? nie chce kupić kastrata. :rolleyes:

http://www.komputronik.pl/Karty_muzyczne/C...y,id,33581,s,1/ czy ten X-Fi będzie w 100% kompatybilny z Vistą 64bit. Czy szukać czegoś innego?

Co polecacie

thx

 

tak ja posiadam tą kartę pod Vistą 64bit i jest ok... de facto każdy X FI działa pod platforma64bitową idealnie nie ma zadnej róznicy w stosunku do 32bitów... kupuj smiało bedziesz zadowolony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ja posiadam tą kartę pod Vistą 64bit i jest ok... de facto każdy X FI działa pod platforma64bitową idealnie nie ma zadnej róznicy w stosunku do 32bitów... kupuj smiało bedziesz zadowolony ;)

Czy może być jakaś buba ze sterownikami na dołączonej płytce CD pod Vistę 64bit ? Czy w ogóle są takowe na tej płycie CD, czy może muszę ssać ze strony Creative?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może być jakaś buba ze sterownikami na dołączonej płytce CD pod Vistę 64bit ? Czy w ogóle są takowe na tej płycie CD, czy może muszę ssać ze strony Creative?

Po co chcesz brac starego Gamera ja za ta sama cene masz najnowsze X-Fi Titanium, z ktora problemow pod Vista nie powinno byc kompletnie zadnych.

Mozna w pewnym sensie powiedziec, ze karta robiona pod Viste.

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...