Skocz do zawartości
MeHow

Slask Under Weathers Siege

Rekomendowane odpowiedzi

Wracałem z Bytomia o 15 to całą drogę lód. Na wzniesieniu paru gości w golfach poległo, na dojeździe do świateł autobus też kręcił kołami w miejscu. Na skrzyżowaniu widać było tylko ślady kół, które przechodzą z drogi na krawężnik i kończyły się na znaku. Po prostu bosko... i ani zimówki ani 4x4 ani skill nic nie pomogą, tylko powolna jazda i parędziesiąt metrów od poprzedzającego samochodu.

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś to tylko jedynka była uzywana z górki. Drogowcy się obudzili jak korek miał z 10 km. :damage_wall: Jedyny plus to ciezarowki zjeżdzały na pobocze i stali na awaryjnych, bo nie mieli szan wyjechać pod strome wzniesienia. :razz: Na CB to leciąły tylko #@#@@ i inne dzikie węże, snieg popadał i od razu kataklizm, po kiego oni mają te dyzury, nie obserwują pogody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Puma :

 

Dokładnie... o 16.40 przebijałem się do domu z Chorzowa przez Bytom...

 

Chorzów coś tam jechało mocniej sypać, w Bytomiu jedna strona tylko sypnięta...

Trasa na Piekary Śl (dwu-pasmówka) biała i zero śladów służb; Dalej jeszcze gorzej...

A taki mniejszy Radzionków najbardziej przejezdny.

 

A tak to żywy lód, 30km/h max... lekki podjazd i TIR mielił kołami, hamowanie tylko silnikiem... część trasy i łuków na 1-szym biegu pokonywana 8-12km/h żeby zachować odstępy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trasę z uczelni ( bielsko-biała ) do domu ( chybie ), która ma jakieś 25km pokonałem dzisiaj w 1:35h. Zwykle czas przejazdu wynosi 0:20 - 0:25h! Późnym popołudniem miasto zostało pokryte niemałą warstwą śniegu, której drogowcom nie spieszno było usuwać. Każdy podjazd i wzniesienie powodował niezły korek. Mój tylnonapędowy pojazd, bez dociążonego bagażnika ( rano nic nie zapowiadało aby zima miała tak nagle do nas wkroczyć ) dał mi popalić. Najważniejszy był odpowiedni przebieg trasy, tak aby uniknąć dużych skupisk samochodów. Zatrzymanie się w połowie pojazdu to koniec dalszej jazdy - albo w tył, albo pchanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby legendarna zima, praktycznie nie występująca na przełomie 2011/2012 wreszcie nadeszła? Ostatnio czułem się aż zanadto wiosennie :P.

Teraz śnieg i temperatury ujemne przez najbliższy tydzień bądź dwa, w końcu. Natenczas prószy, wiatr dość mocno wieje, a termometr wskazuje temp. poniżej zera, tak trzymać.

post-112992-0-36503200-1326571645_thumb.jpg

post-112992-0-70151300-1326571650_thumb.jpg

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe kiedy w tym roku najpóźniej będzie śnieg we Wrocku. Zeszłego roku spadł na początku maja. Teraz pewnie będzie w czerwcu :lol: Zima przyszła w tym roku później. Nie jest to pewnie przypadek. Takie anomalie pogodowe trwają już od kilku lat. Srogie zimy jakie nawiedzały Polskę to były z 20 lat temu. Jak miałem 10 lat i szedłem do szkoły pewnego dnia to temperatura osiągnęła poniżej -30'C i odwołali lekcje. ;) Zimy wtedy były obfite w śnieg. Sypało na okrągło. W listopadzie już było biało i mroźno, a teraz jesień się kończy i wkracza zima w połowie stycznia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś to tylko jedynka była uzywana z górki. Drogowcy się obudzili jak korek miał z 10 km. :damage_wall: Jedyny plus to ciezarowki zjeżdzały na pobocze i stali na awaryjnych, bo nie mieli szan wyjechać pod strome wzniesienia. :razz: Na CB to leciąły tylko #@#@@ i inne dzikie węże, snieg popadał i od razu kataklizm, po kiego oni mają te dyzury, nie obserwują pogody ?

 

Słyszałeś o czymś takim jak ograniczone zasoby ? Jak pada śnieg to nie ma szans żeby wszystkie drogi były utrzymane. Są odpowiednie standardy odnośnie zimowego utrzymania dróg i każda droga ma swoją przypisaną. I na tej podstawie są podpisywane umowy z firmami odśnieżającymi. My byśmy chcieli mieć wszędzie standard I, ale to jest za drogo żeby wszędzie było i jest tylko na A i S. Na reszcie krajówek jest II i III. A te już mówią że nawet 4h po ustaniu opadów może tam być śnieg czy błoto pośniegowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę do pracy - śnieżyca, auto się spierdzieliło, stało pod domem a ja autobusem do dziewczyny, cuda na kiju, [gluteus maximus] marznie i śnieg pada, naprawiłem wczoraj auto - od wczoraj odwilż, no szlag by to trafił, nawet nie miałem okazji po placu bokiem na ręcznym polatać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie myślałem że nieopodal coś gdzieś wybuchło, albo ktoś ostro w coś pierdzielnął w garażu podziemnym mojego bloku bo krótko ale wyczuwalnie zatrzęsło i załopotało rurami w ścianach, ale na szczęście nie... Właśnie przeżyłem pierwsze trzęsienie ziemii w swoim życiu. :D

http://www.emsc-csem.org/Earthquake/earthquake.php?id=254886

 

2012 pełną gębą. :lol:

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie myślałem że nieopodal coś gdzieś wybuchło, albo ktoś ostro w coś pierdzielnął w garażu podziemnym mojego bloku bo krótko ale wyczuwalnie zatrzęsło i załopotało rurami w ścianach, ale na szczęście nie... Właśnie przeżyłem pierwsze trzęsienie ziemii w swoim życiu. :D

http://www.emsc-csem...e.php?id=254886

 

2012 pełną gębą. :lol:

 

Na śląsku non stop trzepie blokami od tąpnięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uspokoiło się. Temperatura ok -2 we Wrocławiu. Jutro ma być powyżej zera i coraz cieplej, ale za to śnieg i śnieg z deszczem. Przyznam że nieźle przymroziło. Ale za to przez dość długi czas zima łagodnie się z nami obchodziła. Ale jak już uderzyła to z pełną gębą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warszawa - termometr za oknem wskazuje -7*C, pada śnieg. Lepsze to niż -20 :).

Teraz ulice są całkiem przejezdne, ogólnie rzecz biorąc nie jest źle. W środę się działo że ho ho. Najlepiej wyglądała Wisłostrada :D.

"Zima znów zaskoczyła drogowców" :lol:, wyczekiwałem tej frazy

Edit: Stacja meteorologiczna na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...