Skocz do zawartości
Santi

Benq Dw 1640/1650/1655

Rekomendowane odpowiedzi

Gość [RONIN]

mnie glowa nie boli bo mam gwarancje 2 lata, zwali sie to mi wymienia.

Poza tym z tego co czytalem to nagrywarka jest swietna a o awariach jakos nic tu nie czytalem

Jak lubisz czekać "serwisowe" 14 dni roboczych to prosze bardzo...

 

Hmm, nie słyszałeś o usterkach tych napędów? Cóż w Komputer Świecie o tym nie napiszą :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

z tego co wiem to 50 i 55 to ten sam model. roznica tkwi tylko w LS.

Wiem. Z tego co słyszałem to właśnie '55' lubią padać. O '50' niesłyszałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy BenQ DW1655 będzie lepszym wyborem niż LiteOn SHW-16H5S? Z tego co zdołałem wyczytać to wnioskuje, że tak, lecz chciałbym poznać opinie ekspertów. Mój kolega zakupił tego właśnie litka i ma problemy z odczytaniem płyt "Datex" (inne płytki są ok). Wcześniej miałem liteona i spisywał się wręcz świetnie, ale niestety sam go zepsułem. W związku, iż drugi raz moge nie mieć "farta" (w skrócie - czytałem, że litki to shity) chce poprosić Was o pomoc w wyborze nagrywarki. Problemem jest także fakt iż nagrywam właśnie na płytkach Datex'a i supratec'a a z tego co mi wiadomo to te nośniki do super-hiper'skich nie należą. Stąd moje obawy o nieodczytanie nagranych już przez mnie danych. Czy benq odczyta nagrane na inym napędzie datex'y? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz wątpliwości to bierz pioneera 111 albo 111d i zminń fw( na innym wontku znajdziesz opis) i będziesz szczęsliwy.

Ja osbiście czekam na benka 1655 i się przekonam co on potrafi <_<

mam nadzieje że nie przerypałem kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurka wodna, już chciałem kupować tego Benq 1655, ale na każdym forum jest ktoś komu padła ta nagrywara. I to w sumie często się zdarza. Są dobre, ale padają. I najgorsze jest to, że w ramach gwarancji przysyłają stare odświeżone. Już sam nie wiem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Polandmet*2

e tam przesadzacie, wszystko pada, a ile tych BenQ ludzie pokupowali ? Duzo, to tez czesto komus pada, bo jest duzo napedow na rynku.

Mi dziala fajnie i jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzeba było brać DW1650 a nie pakować sie w LS :-P z tego co wiem to DW1650 mało komu padało, ja poleciłem tą nagrywarke moim 5 kumplą i do dziś wszystkie chodzą wysmienicie, a jeden nie posłuchał i kupił DW1655 i po 3 tyg poszła na serwis, wiec coś w tym musi być :wink: .

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie platformy i reinstalce systemu benq 1640 przestał widzieć płyty cd (wsie) a dvd widzi normalnie. Przedtem nie musiałem instalować żadnych sterów typu aspi a teraz nawet z tym nie idzie. Nero, easycd i totalcommander pokazuje brak płyty w napędzie. Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Polandmet*2

To trzeba było brać DW1650 a nie pakować sie w LS :-P z tego co wiem to DW1650 mało komu padało, ja poleciłem tą nagrywarke moim 5 kumplą i do dziś wszystkie chodzą wysmienicie, a jeden nie posłuchał i kupił DW1655 i po 3 tyg poszła na serwis, wiec coś w tym musi być :wink: .

hehehe

dolanczam sie do tej statystyki.

 

Moja 1655 poszla sie pasc :)

OK nie calkiem.

 

Wieczorem wzialem CD ze szpindla i nie zauwazylem ze wzialem z takim krazkiem foliowym co to jest na plytach Titanium. Mialem go tam dla ochrony przed kurzem.

Wlozylem razem jak trzymalem CD z folia. Zakrecilo, [ciach!]lnelo w srodku cos i DVD sie zwiesil.

Po wylaczeniu kompa otworzylem manualnie DVD, wyjalem krazek i folie ktora byla troche poszarpana na brzegach. Zalaczylem kompa, naped chodzi normalnie, CD nagrywa, DVD jeszcze nie mialem okazji ale........

strasznie skrzypi przy rozkrecaniu plyty i przy naglej zmianie predkosci obrotowej, to taki dziwny dzwiek, jakby plyta sie slizgala czy cos. Chyba oddam do serwisu bo napedzik byl cichutki a teraz mnie straszy takim czyms :)

Stresujace sa te odglosy jakby naped mial explodowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmóżcie proszę:( Benq 1640 chyba siadł. Nie wykrywa płyt cd w napędzie. Zauważyłem że po włożeniu cd do napędu słychać rozruch płytki do niskich obrotów i takie cyk,cyk,cyk ponownie zakręt płytką i znowu cyk,cyk,cyk tak jakby głowica, ale dvd wszystkie czyta i nagrywa bez problemów. Kurcze chyba napęd do kosza:'(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm,a ja mam podobny problem jak kolega wyzej, benq 1650, nowy, jeszcze nawet nieuzywany ;] po wlozeniu plyty jest dzwiek mniej wiecej taki jak 'puk'cos probuje rozkrecic i znowu 'puk'u tyle, nie widzi plyty. rozumiem ze nagrywarka padnieta czy ja sobie z nia nie umiem poradzic ?:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA zamowilem Benq1655 i czekam na przesylke. JAk dojdzie to sie sam przekonam co to za firma :] Dru a tobie jak sie sprawuje ten 1655?? dlugo go juz masz?? jakies zwroty do serwisu ? PS jaki jest najnowszy FW do niej ?? skad go mozna pobrac? :> na stronce benq jest wersja BCIB z 15 wrzesnia to chyba najnowszy FW ?? testowal go ktos ?

Edytowane przez kiecha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA zamowilem Benq1655 i czekam na przesylke. JAk dojdzie to sie sam przekonam co to za firma :] Dru a tobie jak sie sprawuje ten 1655?? dlugo go juz masz?? jakies zwroty do serwisu ? PS jaki jest najnowszy FW do niej ?? skad go mozna pobrac? :> na stronce benq jest wersja BCIB z 15 wrzesnia to chyba najnowszy FW ?? testowal go ktos ?

Niestety na razie bardzo dużo tych nagrywarek pada...

Czytałeś ten topic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Polandmet*2

dostalem z serwisu nowa nagryware po tym jak sobie ja zdewastowalem i robi tak ze nie umie nagrac zadnej plyty CD-RW

Potrafi ja oczyscic ale nie nagrac. Jedna udalo mi sie nagrac na 16x ale znow nie da sie jej odczytac. Dziwna sprawa. Mam najnowszy bios.

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

mam pewien problem z moją nagrywarką (Benq DW 1640) otóż wszystko niby działa jak należy, jednak nie widzi ona nowych płyt. To znaczy, że jeżeli włączę komputer z płyta w środku nagrywarki - nie ma problemu, czytaj ją, jednak kiedy wyjmę tą płytę i włożę inną - system nadal widzi starą płytę i jedynie reset pomaga na "zaktualizowanie" napędu, tylko że to trochę marny sposób na zmienianie płyt ..

 

wiecie co to może być ? ja coś namieszałem ? (autopatcher itp) czy Benq pada i lepiej pobawić się z gwarancją ?

 

btw - wgrany najnowszy firmware

Edytowane przez PhoboS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Benq 1640 i chciałbym sprawdzić jak nagrywa na ostatnim biosie który wyszedł do niej. Ale nie wiem czy będe mógł wrócić do wczesniejszego gdyby efekty były marne.

Jak to jest mozna na nowszy bios wgrywać starszy

 

Spróbowałem sam tak na próbe i wszystko działa.

Edytowane przez raffal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...