Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

No to ja teraz opowiem o swoich wrażeniach na temat tej karty: jestem poprostu zawiedziony, rozczarowany!!!

Zapowiadało się dobrze. Kartę włożyłem do kompa z bloczkiem Cube + radaitorki revoltec BGA FREEZER Cu. Reinstal windowsa. Istaluje najnowsze stery. I tu pierwszy zonk: stery mają problem z kartą. Ale nic, za4 razem udało się. Ale to był początek końca. ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m F.E.A.R'a i pod 30 minutach grania wysypało mi takie arty, jakich w życiu nie widziałem. Strasznie się wkurzyłem. Postanowiłem zrobić test w sterach. Nie przeszedł go na standarowych ustawieniach. Dopiero po zejściu na GPU: 425 MEM: 1300 można było grać normalnie w F.E.A.R'a, NFS Most Wanted, Splinter Cell: Chaos Theory i GTA San Andreas. Jestem bardzo zawiedziony tą kartą. Jednak dołoże parę złotych i kupię chyba x1900XT. Na ATI nigdy mnie nic takiego nie spotkało.

Nie podejrzewam Cię o takie przeoczenie ale pro forma: podpinałeś dodatkowe zasilanie do geforca?

Możliwe też, że źle docisnąłeś blok wodny i układ się przegrzewał. No nie spodziewałbym się nigdy, że w 7900 trzeba będzie obniżać takt dla zachowania stabilności, no wszędzie tylko nie tu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podejrzewam Cię o takie przeoczenie ale pro forma: podpinałeś dodatkowe zasilanie do geforca?

Możliwe też, że źle docisnąłeś blok wodny i układ się przegrzewał. No nie spodziewałbym się nigdy, że w 7900 trzeba będzie obniżać takt dla zachowania stabilności, no wszędzie tylko nie tu :(

Zasilanie było podłączone. Blok był idealnie dopasowany. Założyłem oryginalne chłodzenie, bo karta idzie do serwisu. Sprawdziłem jeszcze raz na wszelki wypadek i jest tak samo. Klamka zapadła. Dopłacam 600 zł i kupuje x1900XT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehheeh :) x1900 to kawał pozadnej karty tak samo jak 7900:) dla mnie obie karty sa prownywalne i tak samo dobrze sie sprawuja:) dobrze ze mamy tak rowna konkurecje!! bo teraz mamy karty za 2000 zł o genialnej wydajnosci!!!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O karcie można by powiedziec genialna, gdyby w każdym najnowszym tytule miała w 1600x1200 max AA i AF, nie mniej niż 60 klatek/s. Wtedy z czystym sumieniem nazwałbym kartę genialną.

W chwili obecnej można "jedynie" stwierdzić, iż jest (są) obecnie najszybsze na świecie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy z czystym sumieniem nazwałbym kartę genialną.

ja bym "delikatnie" odwrócił teze

 

coraz bardziej "genialni" są programisci i twórcy poszczególnych gier (nowe zjawiska "eye candy" w żaden sposób nie usprawiedliwiają ich wymagań hardwarowych, tym bardziej ze na polu wydajnosci kart postęp w ostaniej pieciolatce jest ogromny , czego nie mozna powiedziec o "wodotryskach" jakie nowe gry ze sobą niosą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym "delikatnie" odwrócił teze

 

coraz bardziej "genialni" są programisci i twórcy poszczególnych gier (nowe zjawiska "eye candy" w żaden sposób nie usprawiedliwiają ich wymagań hardwarowych, tym bardziej ze na polu wydajnosci kart postęp w ostaniej pieciolatce jest ogromny , czego nie mozna powiedziec o "wodotryskach" jakie nowe gry ze sobą niosą)

 

moim zdaniem programiści idą na łatwizne bo łatwiej zrobić grę o wiekszych wymaganiach niż odpowiednio ja zoptymalizować aby przy tej samej jakości wyświetlanej grafiki działała na wolniejszych kompach z drugiej strony gdyby gry nie miały coraz wiekszych wymagań to nikt by nie wymieniał karty co kilka miesięcy więc jak widac producenci sprzetu też mają tutaj swój udział...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jak wielu z Was przypalony jestem na kupno 7900GT i nasowa mi sie zasadnicza mysl, prawie wszystkie karty ktore dotad wyszly sa identyczne - te same taktowania, tak samo szajcowate chlodzenie, wiec czym kierowac sie w wyborze producenta ? Mam pod reka Gigabyte'a, choc wsumie bardziej przywiaxany jestem do Asusa, wiec jak to jest naprawde???

 

Pytanko dwa: mial ktos moze doczynienia z asusem 79oogt w wersji top? Czy taka podkrecona fabrycznie karta poleci lepiej niz stockowy model o 160 pln tanszy??

 

Bylbym wdzieczny za info i zycze milej nocki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>1xxx_xxx1

Powiedz mi jeszcze jedną rzecz z innej beczki. Zdaje się, że masz bloczek: GPU Cube Pro na tym 7900. Czy po założeniu go na kartę "zabiera" on przyległe do pci-e złącze czy też karta z bloczkiem nadal jest - "one slot"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taka podkrecona fabrycznie karta poleci lepiej niz stockowy model o 160 pln tanszy??

Miałem taki sam dylemat czy brać wersję normalną czy Extreme... i wybrałem normalną o 100zł tańszą i jestem zadowolony :) Szkoda kasy na te wszystkie Extreme, Top itd... chyba że różnią się fizycznie zamontowanymi podzespołami, np pamięci nie 1.4 a 1.2, lub lepszy system chłodzenia.

 

W innym wypadku niewarto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minelo pare dni, to napisze male co nieco odnosnie 7900gtx:

- OC; jedna karta idzie bez problemu 710/900, druga zas nie ruszy stabilnie >660 na rdzeniu i nie wazne w jaki sposob ja "motywujemy", efekt zawsze jest ten sam - zwiech systemu. widze tutaj dwie mozliwsoci, albo jakis bug w sterach, albo w samej karcie .

- chlodzenie; wentyl zaciaga powietrze i wydmuciach!e za bude i na blok zasilania karty, cicho i bardzo wydajnie.

- o wydajnosci ne ma co pisac, bo wszyscy wiedza, ze jest wysoka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minelo pare dni, to napisze male co nieco odnosnie 7900gtx:

- OC; jedna karta idzie bez problemu 710/900, druga zas nie ruszy stabilnie >660 na rdzeniu i nie wazne w jaki sposob ja "motywujemy", efekt zawsze jest ten sam - zwiech systemu. widze tutaj dwie mozliwsoci, albo jakis bug w sterach, albo w samej karcie .

- chlodzenie; wentyl zaciaga powietrze i wydmuciach!e za bude i na blok zasilania karty, cicho i bardzo wydajnie.

- o wydajnosci ne ma co pisac, bo wszyscy wiedza, ze jest wysoka ;)

 

OMG 2x7900gtx ;O, chciałbym chociaż taką 1 mieć ;I btw. fajnie szybko zmieniasz grafy ;o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozna wiedziec czemu sprzedajes?

Sprzedaje dlatego że taka moc nie jest mi potrzebna, i karta była kupiona pod wpływem impulsu jak 3 dni po premierze zobaczyłem ją na hurtowni. A zamianka dlatego że mam kupca na GF7800GT, tak więc suma sumarum wyjde na to samo.Sam posiadam GF6800GS@500/1200 i jest w pełni wystarczająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Qube-pl

Cena bez rewelacji, ja aktualnie załatwiam Gigabyta 7900GT za 1170zł.

Na tą chwile to cena jest dobra patrząc na ceny w sklepach jak i na Allegro.Pozatym z dostepnoscią tez nie jest różowo.A jesli ty jestes sobie skłonny załatwic za 1170,00 to oki :-P Dobra cena. Karte chcac czy niechcac wrzuce na Allegro.Tam zejdzie jak swieźe bułeczki bo ludzie po 1350 i 1311 sprzedają każda ilośc jaką wystawią.

 

Jak załatweisz ją sobie w takiej cenie to daj znać :gitarzysta:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość razorex

@Qube-pl

Cena bez rewelacji, ja aktualnie załatwiam Gigabyta 7900GT za 1170zł.

 

 

 

Skąd ty chcesz załatwić tak tanio tą karte :lol: Jakieś wskazówki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się NiBiTor v2.8, czyli zabawę w bios mody czas zacząć! :razz:

 

@razorex

Karta jest już zamówiona, były 4szt i poszły w Polskę w ciągu 15min. W tej chwili nie bede zapeszał, jak się sytuacja wyjaśni i będzie kolejna dostawa to wrzuce więcej info. co, gdzie, jak i przez kogo...

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się podczepie pod temat!

Mam dylemat , mam opcję sprowadzić sobie to cudo ze stanów!

I nie wiem którą z firm wybrac! Zastanawiam się nad XFX lub Evga!

 

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16814150137 - xfx 7900gt XXX edition

 

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16814130282 - Evga 7900gt Extreme Edition

 

Oczywiście inne firmy też są brane pod uwage , ale na tym XFX ludzie wyciągali na stockowym coolerze awet 570/1750 , tak więc dosyć dużo:)!

Jak widać nawet po przeliczeniu na PLN'y najdroższa z nich i tak będzie tańsza niż jakakolwiek w Polsce!

Evga oferuje mniej za więcej , ale w tej firmie istnieje taka opcja , że kiedy wychodzi na rynek nowa karta , Evga oferuje Ci ją za mniejszą cene , dajesz starą i dopłacasz jakieś grosze ! Plusem jest też otwarte niedawno w Polsce przedstawicielstwo tejże właśnie firmy!

Proszę uzytkowników którzy mieli styczność z realizowaniem gwaranci z USA o wypowiedź, gdyż nie wiem jak to z tym wkońcu jest! Jedni mówią że super , drudzy że lipa :)?!

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>Kaeshiya

Ja nie wiem jak Ty to kalkulujesz. Pytasz o formy realizacji gwarancji więc na gwarancji Ci zależy... skoro tak to dolicz min. 40USD za wykupienie planu gwarancyjnego + 30USD za przysyłkę + 22% VAT + cło. Wątpię czy newegg zaniży Ci wartość w deklaracji celnej. A jeżeli kupujesz u dostawcy, który na to pozwala to podziel się z nami informacją kto to taki. Może podążymy Twoimi śladami.

Pozdrawiam, Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ) gwarancje mozna realizowac w jakimkolwiek glownym przedstawicielstwie producenta na swiecie wiec wykupienie pakietu gwarancyjnego w sklepie nie ma sensu.

b ) newegg i malo ktory sklep w USA wysyla za granice, wiec mozliwosc jest tylko jedna - kupuje ktos znajomy w USA i wysyla do PL (jako gift) lub przewozi ja jesli wlasnie wybiera sie do kraju - clo i VAT odpadaja.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz zabookowalem Gainwarda :) :lol2:

 

A wlasnie, czy przez uzywanie przejsciowki na Dsuba moze cos sie pogorszyc obraz?

 

Bo monia mam niestety na analogowym wtyku??

Edytowane przez MightyBF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz zabookowalem Gainwarda :) :lol2:

Jezeli cena byla ciekawa to nic tylko sie cieszyc :)

A wlasnie, czy przez uzywanie przejsciowki na Dsuba moze cos sie pogorszyc obraz?

Nie stwierdzono pogorszenia obrazu :wink:

Bo monia mam niestety na analogowym wtyku??

Ja tez :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to , karte przywiezie mi znajoma , więc żadnych opłat typu cła i podatki płacić nie będe! Dlatego właśnie zastanawiam się nad tymi modelami ! Może miał ktoś styczność z kartami tych marek i może o nich coś powiedzieć ?!

 

Otóż to , karte przywiezie mi znajoma , więc żadnych opłat typu cła i podatki płacić nie będe! Dlatego właśnie zastanawiam się nad tymi modelami ! Może miał ktoś styczność z kartami tych marek i może o nich coś powiedzieć ?! A może x1800xt ?! Ma 512MB , a kosztuje tyle samo ( oemy ) http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16814102007 ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ) gwarancje mozna realizowac w jakimkolwiek glownym przedstawicielstwie producenta na swiecie wiec wykupienie pakietu gwarancyjnego w sklepie nie ma sensu.

b ) newegg i malo ktory sklep w USA wysyla za granice, wiec mozliwosc jest tylko jedna - kupuje ktos znajomy w USA i wysyla do PL (jako gift) lub przewozi ja jesli wlasnie wybiera sie do kraju - clo i VAT odpadaja.

Rozumiem, że (a) dotyczy sytuacji, w której producent ma jakieś przedstawicielstwo no przynajmniej "niedaleko". Mam do Ciebie pytanko jeśli chodzi o (b ). Czy da się przesyłkę ubezpieczyć na wartość wyższą niż deklarowana?

 

Ja juz zabookowalem Gainwarda :) :lol2:

A gdzie zamówiłeś? Bo też poluję na jakąś dobrą cenę.

Co sądzicie o kartach Leadtek'a?

 

Pozdrawiam, Piotrek

Edytowane przez Piotrek_PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...