Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Zalmana VF900 Cu led (takiego jak Costi) podłączonego pod kartę graficzna i nic sie nie usmażyło :P Karte mam "oklejona" radiatorami, sekcje zasilania i kontroler napięcia

Edytowane przez Shymeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglbys dac jakies fotki jak to u Ciebie wyglada?

 

U mnie znowu maly update: 615/735 - 8875pkt: http://service.futuremark.com/compare?3dm05=3152976

Sciągasz to plastikowe gniazdo zostają ci 2 metalowe bolce od zasilania wentyla wlutowane w PCB. Wtedy możesz tam wpiąc spokojnie wtyczkę od Zalmana :), zobacz wczesniaj jak w 2pinowej szły +12V i masa żeby potem podłaczyć dobrze zalmana, jeden pin w wtyczce od zalmana zostaje wolny (czujnik obrotów)

post-116850-1182007612_thumb.jpg

Edytowane przez Shymeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW, zauważyłem że starsze gry tj Ubersoldier, Empire Earth II nie za bardzo sobie hulają na max detalach na 79gs, może to wina sterowników. Gra ktoś z was w którąś z gierek? W EEII framerate potrafi spaść nawet do 20, a w Ubersoldier do 15, gram w rozdz 1024/768 nie wiem, czy te gierki mają tak poroniony engnie, czy te stery 93.71 nie nadają się do starszych gierek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byc problem w sterach. Kumpel mial swego czasu problem z Pike&Musket do Medievaluatea I, bo dzialal dobrze tylko na jednej wersji sterow.

 

EDIT: dzieki za info o zdejmowaniu tej oslonki - Zalmanik juz podpiety do grafy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać costi czy ten Galaxy z pamięciami 1,4ns jest wart swojej ceny?? Właśnie się zastanawiam czy go nie zamówić, póki jeszcze jest dostępny w normalnej cenie.

 

BTW zaktualizował byś sobie siga :wink:.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, mam jakies dziwne jazdy z Riva Tunerem:

 

Po wlaczeniu kompa jest milo i cichutko (w RT mam ustawiony wiatrak na 30%w trybie 2D), ale jak zajrzalem do Rivy, to zdebialem: pamieci byly ustawione (nawet w trybie Performance 3D) na 365 MHz, czyli dokladnie polowe tego, co powinno byc (730). Jak ustawilem je tak jak trzeba, czyli na 730, to zaraz rozpedzil sie wentylator na grafie - zupelnie, jakbym tryb 3D wlaczyl...

Uzywam RT 2.0 RC 16.1

 

O co biega i jak sobie z tym poradzic?

 

EDIT: co ciekawe, w sterowniku widac prawidlowe zegary...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mieliście może takie sytuacje po podkręceniu grafiki , ze przykładowo włączam Quake 4 na rozdzielczości 1280x1024 full detale itd, to po chwili mieliście restart a jak zapodam 1024x768 to jest wszystko ok , czy to może być spowodowane za dużym OC karty graff ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja akurat zapodaje 1024 ale w przypadku podkrecenia grafy to sie albo pojawialy arty albo wywalalo nagle do windy.

 

Zjechalam z grafa w dol na default i jak na razie sie nie wysmycza.

 

Qrde a jak podkrecilam 7600GT to nie mialam takich jaj normalnie karta smigala bez zadnych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanko mam Geforca Galaxy 7900GS 1,2 Ns -256Mb Zalman Edition i w tej chwili chodzi sobie 625Mhz Rdzeń i 1750Mhz Pamięci. Grafa jest bez modów. Sądze, że pójdzie więcej, ale chcę najpierw zapytać się fachowców jaki Vmod na rdzeń i jaki na pamiątki. Mile widziane zdjęcia, nawet swoje z budy.

 

Poczytałem na forum i nie jestem pewien czy to ten mod ?

 

Vmod czy do Galaxy 7900GS Pasi ?

 

Znalzłem jeszcze coś takiego ale nie wiem o co biega Jakiś Vmod nie wiem jaki.

 

I czym to zrobić. Pewnie jakiś lakier przewodzący prąd, czy ze srebrem ?

 

Xibi B-)

Edytowane przez XibalbaPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanko mam Geforca Galaxy 7900GS 1,2 Ns -256Mb Zalman Edition i w tej chwili chodzi sobie 625Mhz Rdzeń i 1750Mhz Pamięci. Grafa jest bez modów. Sądze, że pójdzie więcej, ale chcę najpierw zapytać się fachowców jaki Vmod na rdzeń i jaki na pamiątki. Mile widziane zdjęcia, nawet swoje z budy.

 

Poczytałem na forum i nie jestem pewien czy to ten mod ?

 

Vmod czy do Galaxy 7900GS Pasi ?

 

Znalzłem jeszcze coś takiego ale nie wiem o co biega Jakiś Vmod nie wiem jaki.

 

I czym to zrobić. Pewnie jakiś lakier przewodzący prąd, czy ze srebrem ?

 

Xibi B-)

dawałem kiedyś vmoda do galaxy z pełnym opisem wystarczy uzyć wyszukiwarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że szukałem twego Vmoda z opisem na całym forum i nie znalazłem.

 

Wiem, że masz 7900Gs i mógłbyś pomóc. Nie wiem czy mod jest ołówkiem, czy trzeba lutować czy lakierem łączyć?

 

Zdjęcie by się przydało i z miłą chęcią zabrał bym siędo roboty.

 

:)

 

Proszę o pomoc.

Xibi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zobacz czy dobrze rozumuje. A + B = 1.5V

Na 1.5V czy tak łączyć ?

 

Niebieska kreska od A do B dobrze, żeby było 1.5V ?

I czym to połączyć ? Przylutować Od A do B drut? Czy inaczej proszę o radę.

 

KAMIL thx Za POMOC :)

połącz A tak jak jest żółta kreseczka namalowana wtedy będzie 1.5v bo standardowo jest 1.3v czyli 0.1v wiecej w stosunku do GT

tak btw jak chcesz miec 1.5v to przyda sie mocne AC teraz w lato i koniecznie nadmuch w okolice sekcji zasilania :wink: no ale 50mhz gpu piechotą nie chodzi :wink:

 

aha i łączysz ołówkiem nie wiem czy byś dał rade drutem, bo ten układ jest naprawdę mały

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracam po dlugiej przerwie (brak neta, pisze od kumpla :P)

 

przejde do rzeczy... moj Seasonic 350W ma 17A na linii 12V i nie jestem pewien czy 7900GS dziala na nim w pelni stabilnie

 

lecz po przeczytaniu ostatnich stron mysle, ze glownie mogla/moze byc to wina rozdzielczosci 1280x1024 (bo w takiej gralem)

 

co do podkrecania to rdzen powyzje 600, a pamieci marnie (podobnie jak u Costiego)

 

co do problemow objawiajacych sie po OC (glownie pamieci), to dokladnie mam takie:

 

- blad sterownika;

- BSOD'y;

- itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na OC.pl jest konkurs 3dmark kart graficznych.

Tak sobie ustawilem grafike puscilem marka i zrobilem ss.

Myslicie, ze jest to przyzwoity wynik, czy raczej lipton?

 

SCREENSHOT

Średnio jak na tą kartę ;] Na 7600GS można zrobić 5k w 06 na takim sprzęcie jak twój ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak na podkreconym procku 9x280 (2520MHz), grafa stock, mam nastepujace wyniki:

 

mark 01 - 24460

mark 03 - 17159

mark 05 - 8254

mark 06 - 4241

aquamark3 - 77373

 

one jeszcze wzrosna bo bede robil test z prockiem na 8x315 (2520MHz) w wyniku czego pamieci pojda wyzej

 

 

wiem, ze szalu nie ma ale jest lepiej niz bylo wczesniej (7600GS)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem sobie v-moda na rdzeń karty, zapodałem 1.4V i teraz rdzeń działa stabilnie na 660MHz chciałbym jeszcze trochę i tak myślę czy jak dam 1.5V to nie przesadzę ? Chłodzę kartę pentagramem xc-70cu+ temperaturki nie są tragiczne idle ~53*C a stres nie więcej niż ~70*C jak uważacie czy pozostać na tym czy dalej zwiększyć napięcie ? Druga sprawa to jak zrobić vmoda na pamięci ? Czy da się tak aby bez lutowania ? Moja karta jest tak samo zbudowana co referencyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orzi

Jak sprawdzales te pamieci? Sterownikiem czy RT? Bo na poczatku tez myslalem ze 775 to granica moich pamieci a okazalo sie ze mylilem sie o ~100MHz [;

W sterowniku ustawiłem aby sam wyszukał optymalne ustawienia i tak wyszło dla rdzenia 670MHz i pamięci 785MHz jak to ja zawsze robie dla pewności opuściłem w dół o te 10MHz aby było dobrze. A teraz szukam jakiegoś moda na te pamięci ale coś słabo mi idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...