Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Z opisu wygląda na bardzo ciekawy sprzęt szkoda, że u nas w kraju ich nie ma a za 80$ wybór jest raczej skromny. Ja się poddałem wziąłem Cal! bo co bym do uszu nie włożył to albo bas na całym paśmie albo brak środka a Ex300 które mi się podobały mają badziewny kabel a Ex85 nie tłumią <_< a przy reszcie słuchawek to Hpm-70 oryginalne grają nad wyraz dobrze z nie przykrytą średnicą nie nachlanym basem ale góra w nich kuleje no ale to w końcu słuchawki dodawane do telefonu więc i tak sprawują się wyśmienicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdę coś lepszego od sennheiser HD 201 w tej cenie, albo tańszego a podobnej jakości?

 

Przeznaczenie filmy, gry typu et cs, muzyka - w dowolnej kolejności.

Nie licząc KSC które jakością dźwięku w muzyce zmiatają HD201 za to w grach jak ET, CS różnic specjalnych nie ma a HD201 w swojej klasie cenowej w nausznych błyszczą, naprawdę fajne słuchaweczki i wygodne są i do gierek naprawdę ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani wygodne ani dobrze nie brzmią.. podobnie jak HD202.. Dlatego wybrałem technicsy rp-f290.. Może po dłuższym czasie grzeją w uszy, ale za to tłumienie jest idealne. Były w podobnej cenie (za 80-100zł), ale niestety już nigdzie niedostępne..

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. HD201 ładnie grają tylko z byle dziury nie zagrają imo najlepsze słuchawki nauszne do grania do 80zł wygodne jak dla mnie i przyzwoicie grają i nie ma tyle nie kontrolowanego basu co w HD202 ogólnie to jak na swoja cenę to mają same plusy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Chcę kupić słuchawki do grania w Modern Warfare. Moją karta dźwiękowa to Sound Blaster Audigy SB0230. Zastanawiam się nad takimi modelami jak AKG 514, AKG 514, SENNHEISER HD 205.. jakie będą lepsze? Może jakieś inne? W grach lepiej spisują się zamknięte/półzamknięte/otwarte? i do tego jeszcze mikrofon Zalman ZM-MIC1

 

Widziałem kiedyś gdzieś w sieci spis słuchawek dla graczy z przedziału od 80 zł do kilkuset, zaczynając od sennek hd201 i akg 77/99, kossów z mikrofonem, lecz nie mogę tego znaleść :angry: było tam również m.in. na temat tego że słuchawki dla 'graczy' to chłyt materkindodi.

Edytowane przez GAMEOHOLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jako że moje słuchawki sony powoli umierają rozglądam się za czymś nowym. przeznaczenie: głównie przenośne (koniecznie nauszne i nie męczące), będą musiały jako-tako grać z ipodem nano 3gen albo wideo 5gen (jak będzie tragedia to się przesiądę na cowona d2) filmy i gry w drugiej kolejności, ale z tym raczej nie będzie problemu bo będą napędzane ze starej poczciwej unitry WSH-205 ^_^

 

chodzi mi po prostu o to żeby nie było ciszej i gorzej niż w tych soniakach (z których byłem w miarę zadowolony):

 

sony mdr-605

 

Średnica przetwornika akustycznego 40 mm

Zakres przenoszonych częstotliwości 12 - 24 000 Hz

Czułość 106 dB/mW

Długość przewodu: 3 m

Wtyk UniMatch stereo

Impedancja 40 (om)

Masa 145 g

 

i póki co kierując się opiniami i recenzjami wymyśliłem że sennheiser'y HD 555 się nadadzą. chciałbym żeby mnie ktoś utwierdził w tym wyborze mówiąc np. przy tej impedancji nie będą cichsze, albo coś w ten deseń B-) tudzież stanowczo odradził podając argumenty i coś w zastępstwie :)

 

pozdrawiam!

Edytowane przez kosciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób to co ja łyknij CAL! jakoś tam tłumią nie za bardzo jak na zamknięte ale da się na miasto wyjść spokojnie a i w każdej innej dziedzinie są dobre. Senki jak i Philipsy to słuchawki domowe duże i na ulice są lipne choćby z uwagi na kabel. Ja na mieście CAL! napędzam z W910i i na 3/4 głośności jest w sam raz ewentualnie senki HD448 te słuchawki są naprawdę zaskakująco dobre cena to mniej więcej HD555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie muszą być zamknięte, a HD555 uznajesz za przenośne (czego bym sam nie powiedzial:P) to polecam philipsy HP-1000. można na allegro złapać takie w okolicach 200zł, a słuchawki brzmieniowo są na poziomie HD595, z tym ze odrobine łatwiej je wysterowac. a jak zamknięte to polecane wyżej HD448.

Edytowane przez hesus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie muszą być zamknięte, a nawet nie powinny - mam klaustrofobie dźwiękowa :ph34r:

 

 

philipsy są dostępne w jednym sklepie i to powyżej 400zł - odpadają. górna granica 300pln ;) creativa to ja nie lubię, miałem parę problemów z kilkoma ich produktami - też odpadają.

 

co do hd555 to założyłem je ostatnio w jakimś supermarkiecie i są zupełnie nie odczuwalne. niby wielkie, ale są tak mięciutkie i leciutkie że zupełnie mi ich wielkość nie przeszkadzała :rolleyes: możliwe że przy codziennym użytkowaniu zmieniłbym zdanie.

 

czym się różnią hd555 od tych HD448? z mojego punktu widzenie ich mankamentem jest tworzywo skóropodobne na muszlach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dźwiękiem imo HD448 są po prostu lepsze. A CAL! to te same przetworniki co denony Ah D1000 tylko mają logo creative fakt muszlę są małe i to moje drugie podejście do tych słuchawek ze względu na wygodę gdy miałem pod ręką Philipsy to nawet nie chciało mi się kombinowac sprzedałem CAL! jeszcze nie wygrzane ale teraz nauczyłem się je nakładać jednym ruchem i dają rade a dźwiękowo są naprawdę dobre imo najlepsze z całości przy napędzaniu bez wzmacniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD555 - sluchawki otwarte, troszke lepsze wykonanie, choć lubią pękać przy łączeniu pałąka z muszlą.

HD448 - słuchawki zamknięte, plastiki wydają się troche bardziej tandetne niż te w HD555, ale za to wydaje się ze nie będą pękać, jak 555. co do różnic dźwiękowych najlepiej samemu obsłuchac - są to modele dostępne w większości sklepów typu MM czy saturn.

 

 

Co do hp1000 - w sklepach ich ceny są spore (choć powiedziałbym że 400 za te słuchawki to i tak nie jest zawyżona cena w stosunku do ich możliwości), jednak na allegro mozna kupić w sporo niższych cenach - ja za swoje 250zł dałem za nówki. Można też szukać ich odmłodzonej wersji - SHP-9000, przetwornik niby ten sam, ale nie wiem jak troche zmieniona konstrukcja wpływa na brzmienie.

 

Zamiast CAL! polecałbym jeszcze zerknąć Fostexy T-7 - podobna konstrukcja, a wydawały mi się troszkę wygodniejsze.

Edytowane przez hesus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KSC je zmiatają bez litości... ale nie izolują...

W takim razie chyba kupie ksc. To że nie izoluja to nie problem. Okularów nie nosze na szczęście. Moga sie przydać do sansy clip'a - tak se racjonalizuję zakup ;p No bo dam 85 z wysyłką za porządny sprzęt, chociarz nie wygląda. Moje marketowe philips hp 200 po prostu się rozpadły ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Mam problem z wyborem słuchawek dousznych.. Mianowicie posiadam iPhone 3Gs i cały czas używam standardowych słuchawek więc czas przeżucic się na coś lepszego.

Max. kwota to 180zł.. Słucham Hip-hopu i RAPU. Co polecacie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Mam problem z wyborem słuchawek dousznych.. Mianowicie posiadam iPhone 3Gs i cały czas używam standardowych słuchawek więc czas przeżucic się na coś lepszego.

Max. kwota to 180zł.. Słucham Hip-hopu i RAPU. Co polecacie?

Pozdrawiam

Hip Hop = kultura

rap= "muzyka" hip hopu

O_o

Skąd jesteś? Z Wrocławia?

 

Soundmagic PL11 albo PL12, ze wskazaniem na PL11 - lepsze wyposażenie, cieplejsze brzmienie przydatne w rapie.

Jeżeli koniecznie jakies większe, to Koss UR-40 + taśma izolacyjna i oklejasz z wewnątrz wyjścia żeby odizolować co nie co.

Jeżeli chcesz ostro polecieć, to SoundmagicPL30 - jednak wątpie abyś bez FLAC'ów i oggów z jakąś muzyką (nie rapem) chociaż w ćwierci wykorzystał ich jakośc dźwięku.

Koniecznie odpisz skąd jesteś - możliwe że w twoim mieście jest sklep z polecanymi przeze mnie słuchawkami i będziesz mógł bezpłatnie odsłuchać sobie te słuchawki :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam słuchawek do jazzu i muzyki klasycznej (Mozart rulez ;]). Czasem jakieś rockowe kawałki, oraz spoooro indie oraz funk'u.

 

OPCJA 1.

Tutaj skłaniam się do ceny podanej przez autora tematu. Audiofilem nie jestem.

 

Patrząc na proponowane Kossy UR-40 odnoszę wrażenie, że kabelek jest doklejony od pchełek za 2zł robionych małymi chińskimi rączkami i przewidziany na jakieś 3 podpięcia. Przydało by się coś jak w Creative Zen Aurvana DJ czy Koss QZ99. Taka spirala. Znajomy niedawno chciał mi sprzedać swoje AKG K181DJ, niestety uległy "uszkodzeniu" w postaci utonięcia w akwarium... i nadzieja na sensowne słuchawki za sensowną cenę przemknęła mi tylko przed nosem. Chciałbym też usłyszeć wasze opinie o słuchawkach od Beyerdynamic.

 

W radiu gdzie czasem "popracowuje" mam Szenki HD800, ale nie będę się okłamywał, że coś za około 200zł jest w stanie jakościowo (bądź w jakikolwiek sposób) zbliżyć się do cienia pudełka z którego kiedyś były wyjęte te Szenki.

 

Opcja 2.

Możemy zwiększyć budżet, jeśli istnieją jakieś słuchawki bezprzewodowe w sensownej cenie. Nie znam się na tym kompletnie, więc zawierzam ludziom, którzy jak zakładam się na tym znają.

Opcja bezprzewodowa cieszyłaby mnie najbardziej ze względu na to, że chciałbym ich używać leżąc na kanapie, która jest w znacznej odległości od audio czy PC.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hip Hop = kultura

rap= "muzyka" hip hopu

O_o

Skąd jesteś? Z Wrocławia?

 

Soundmagic PL11 albo PL12, ze wskazaniem na PL11 - lepsze wyposażenie, cieplejsze brzmienie przydatne w rapie.

Jeżeli koniecznie jakies większe, to Koss UR-40 + taśma izolacyjna i oklejasz z wewnątrz wyjścia żeby odizolować co nie co.

Jeżeli chcesz ostro polecieć, to SoundmagicPL30 - jednak wątpie abyś bez FLAC'ów i oggów z jakąś muzyką (nie rapem) chociaż w ćwierci wykorzystał ich jakośc dźwięku.

Koniecznie odpisz skąd jesteś - możliwe że w twoim mieście jest sklep z polecanymi przeze mnie słuchawkami i będziesz mógł bezpłatnie odsłuchać sobie te słuchawki :]

Jestem z Krakowa.

A co myślisz o CX 300 II ?

A co w twojej wypowiedzi oznacza ostro poleciec (SoundMagic PL 30) ? Bo są w miarę dostępnej cenie więc nie wiem już teraz co myśleć? :)

Edytowane przez Szczurpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Krakowa.

A co myślisz o CX 300 II ?

A co w twojej wypowiedzi oznacza ostro poleciec (SoundMagic PL 30) ? Bo są w miarę dostępnej cenie więc nie wiem już teraz co myśleć? :)

Kraków

 

ul. Dietla 63

 

Pon.- Pt: 10.00-18.00

Podejdź, przesłuchaj sobie.

Mam na mysli, że PL30stki są daleko poza twoimi wymaganiami - słuchanie, tak precyzjnego dźwięku dla ciebie może być zbyt męczące - chociaż przyzwyczajenie do tego trwa ok 2-3 dni, ale jednak... Spróbuj w salonie sobie przesłuchać.

Po prostu podejdź do sklepu i poproś o opcję odsłuchu - we Wrocławiu mozna odsłuchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraków

 

ul. Dietla 63

 

Pon.- Pt: 10.00-18.00

Podejdź, przesłuchaj sobie.

Mam na mysli, że PL30stki są daleko poza twoimi wymaganiami - słuchanie, tak precyzjnego dźwięku dla ciebie może być zbyt męczące - chociaż przyzwyczajenie do tego trwa ok 2-3 dni, ale jednak... Spróbuj w salonie sobie przesłuchać.

Po prostu podejdź do sklepu i poproś o opcję odsłuchu - we Wrocławiu mozna odsłuchać.

Oki podejdę.. a co do tych PL30 to jak już się przyzwyczaję to będzie ok?

Jak jest u nich z tłumieniem dźwięków z otoczenia?

 

Co powiesz o CX 300 II i które są lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki podejdę.. a co do tych PL30 to jak już się przyzwyczaję to będzie ok?

Jak jest u nich z tłumieniem dźwięków z otoczenia?

 

Co powiesz o CX 300 II i które są lepsze?

Jak sie przyzwyczaisz.. będzie świetnie. Tylko że IPhone to nie jest dobre źródło dżwięku, ale pomińmy to D:

Świetnie tłumia otoczenie.

CX 300? No cóż... 140zł? Hmm... jak chcesz płacić tak z 30% za markę to proszę bardzo... Soundmagic'y spokojnie ci powinny na początek starczyć, nie znam opinii o CX 300 - sądze, że gdyby były warte ceny, to były częściej wspominane na portalach itd. - a tak nie jest ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie przyzwyczaisz.. będzie świetnie. Tylko że IPhone to nie jest dobre źródło dżwięku, ale pomińmy to D:

Świetnie tłumia otoczenie.

CX 300? No cóż... 140zł? Hmm... jak chcesz płacić tak z 30% za markę to proszę bardzo... Soundmagic'y spokojnie ci powinny na początek starczyć, nie znam opinii o CX 300 - sądze, że gdyby były warte ceny, to były częściej wspominane na portalach itd. - a tak nie jest ;]

dlaCzego uważasz ze iPhone to złe źródło dźwięku? Przy dobrych sluchawkach gra super;))

ale ogólnie jeżeli wybierać to pl11 czy pl30 nie patrząc na cenę?

A co do tych pl30 to do czego trzeba się przyzwyczaić? Grają ostro, są głośne? Bedą dobre do rapu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PL30 nie dadzą ci dobrej izolacji, PL11 owszem. Do muzyki którą preferujesz wybrałbym PL11 bo i tańsze i z iPhonem pewnie się lepiej zgrają (applowe otwarzacze są zwykle chłodne z nielicznymi wyjątkami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PL30 nie dadzą ci dobrej izolacji, PL11 owszem. Do muzyki którą preferujesz wybrałbym PL11 bo i tańsze i z iPhonem pewnie się lepiej zgrają (applowe otwarzacze są zwykle chłodne z nielicznymi wyjątkami).

no własnie znalazłem taki link http://forum.mp3store.pl/topic/55577-ktore...agic-dobry-bas/

tu gość raczej poleca pl11 wiec jak?? Jednak pl30 odpada?

A czy tam na dietla jest jakiś sklep? Możesz podać nazwę;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ogólnie jeżeli wybierać to pl11 czy pl30 nie patrząc na cenę?

A co do tych pl30 to do czego trzeba się przyzwyczaić? Grają ostro, są głośne? Bedą dobre do rapu?

ad@wybór: ja sobie tam wziąłem PL12 D:

@reszta:a skąd ja mam wiedzieć?! każde ludzkie ucho inaczej słyszy, przejdź się kużde gościu do sklepu i sobie sam sprawdź... >_<

www.mp3store.pl - tam masz namiary na sklepy co i jak, albo sobie wklep w google kuźwa Dietla 63 Kraków... tak trudno to jest zrobić że się mnie o to pytasz?!

 

@Iphone złym źródłem dźwięku: na pewno jest mocnym źródłem dźwięku, a u niego raczej średnio z jakością.

A izolacja PL30? O_o no ja porównywałem PL30stki z PL11stkami, i PL30 wręcz jeszcze lepiej izolują. A bas w PL30...po prostu jest inny. Mi się wydaje że jest go ciut za mało, ale jest delikatny, szczegółowy, i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad@wybór: ja sobie tam wziąłem PL12 D:

@reszta:a skąd ja mam wiedzieć?! każde ludzkie ucho inaczej słyszy, przejdź się kużde gościu do sklepu i sobie sam sprawdź... >_<

www.mp3store.pl - tam masz namiary na sklepy co i jak, albo sobie wklep w google kuźwa Dietla 63 Kraków... tak trudno to jest zrobić że się mnie o to pytasz?!

 

@Iphone złym źródłem dźwięku: na pewno jest mocnym źródłem dźwięku, a u niego raczej średnio z jakością.

A izolacja PL30? O_o no ja porównywałem PL30stki z PL11stkami, i PL30 wręcz jeszcze lepiej izolują. A bas w PL30...po prostu jest inny. Mi się wydaje że jest go ciut za mało, ale jest delikatny, szczegółowy, i tyle.

Dziś odwiedziłem sklep niestety nie było SoundMagiców. Pojadę w piątek bo mają przyjść.

Gość jednak powiedział mi że to nowość i jeszcze nie ma sprecyzowanej opinii na ich temat.

Polecił mi za to AKG K 321 oraz CX300 II. Co sądzicie o tych słuchawkach?

Edytowane przez Szczurpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy i mam pytanie co do słuchawek pc350 - http://www.progamer.pl/go/_info/?id=1203 chciałbym się dowiedzieć czy będzie dobrym do nich dobraniem k. dźwiękowej Xonara DX - http://www.komputronik.pl/index.php/produc...onar_DX-XD.html czy będą na niej dobrze grały i czy to waszym zdaniem dobre zestawienie. Głownie/tylko chce słuchawki do grania. Z góry dzięki za odp i pomoc ;D

Edytowane przez niedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...