Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie są lepsze poczytaj na forach muzycznych, mp3. PX200 to średnie słuchawki. PX100 są o wiele lepsze. Chyba że kierujesz się nazewnictwem i 200 to w jakimś niezidentyfikowanym sensie lepiej niż 100. A jeszcze lepiej przesłuchaj obydwa i porównaj co lepsze dla ciebie.

 

Jeśli te opinie że 200 są lepsze pochodziły z forum AudioStereo to wymiękam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie twierdze ze 200 sa lepsze od 100

wyczytałem ze 200 bedda lepsze do muzy jaka ja slucham...

mniej basu bedzie tu raczej zaleta niz wada tak czy owak dzieki za porady

 

nie mam okazji posłuchania zadnych z nich jedynie PXC 300 ale to juz za duzo jak na moja kieszeń...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem PX200, PX100 a obecnie posiadam PMX100...

 

px/pmx200 sobie odpusc..sprzedasz je po kilku dniach..zobaczysz ;)

PX to teoretycznie to samo co pmx100, jednak w pmx100 jest wiecej bassu, chyba przez lepszy docisk do uszu..chociaz sam nie wiem.

 

Wczesniej mialem Koss porta pro i wieeele innych sluchawek.

do 200zł raczej nic lepszego niz px/pmx100 nie kupisz.

Wyzej imho sa juz tylko IEMy czyli dokanalowe..ale nie Creative EP czy Aurvana.. tylko SHURE, UE, czy WESTON (czyli wydatek min 500zł)

 

 

nei chcialo mi sie edytwoac posta..sorry.

Liptonti - jezeli masz do wydania 300zl to prosze Cie ..nie kupuj PX/PMX200 bo ja tego nie przezyje! :D az mi sie serce kraja..

 

Kup na allegro Sennheiser PMX100. Do muzyki ktorej sluchasz beda IDEALNE.. poczytaj sobie testy.. te sluchawki sa pokroju iGRADO..

Bardzo detaliczne, przestrzenne, ja tez kocham wysokie tony, dlatego je kupilem :) Bezposrednio przed nimi mialem koss porta pro, po przesiadce wydawalo mi sie ze w pmx100 nie ma bassu, jednak bylo to zludne wrazenie..po prostu w Kossach jest go nieco za duzo..w pmx100 schodzi on bardzo nisko, jest mieciutki, ładnutki :)

 

Mialem mnostwo sluchawek roznego rodzaju, poczawszy od takich za 30zł a skonczywszy na ~1000zł. Na dwor pmx beda IDEALNE..

Sa to neckbandy, czyli pałąk masz za uszami..sa to jedne z najwygodniejszych sluchawek jakie mialem na uszach. Maja co prawda otwarta konstrukcje i tez balem sie tego przed zakupem, jednak izoluja na tyle dobrze, ze smialo mozna je zabierac na miasto! a Jezeli zalezy komus na calkowitej izolacji to pozozstaja tylko IEMY, ale wtedy proponuje uwazac na autobusy/tramwaje/samochody ;) bo moze byc marnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PMX100 to też dobra alternatywa. Mocniej dociskają do głowy i wydaje się że jest więcej basu. Ale w PX100 jest go w sam raz. PMX i PX mają swoje zalety i wybór zależy jaką kto lubi konstrukcje, ja wole klasyczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam słuchaweczek nausznych zamkniętych w cenie ok 200 zł. Co możecie mi polecić?

Moje typy to:

PHILIPS HP8900

KOSS UR40

SENNHEISER HD 465

SENNHEISER HD-212PRO

AKG K 27i

Pomóżcie mi wybrać, bo nie mam możliwości odsłuchania ich w mojej mieścinie. Nie jestem audiofilem, wcześniej całkiem zadowolony byłem z jakichś Philipsów za 30 zł :wink: Będę słuchaweczek używał do gier i muzyki (muzyka bardzo różna, jest i techno, jest i rock). Ogólnie dobrze by było jakby miały raczej niezłe basy. Szczegółowość dźwięku chyba schodzi na drugi plan.

 

Edit: a co myślicie o tym? Lognetmedia AERO 5.1

Edytowane przez djsaint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam słuchaweczek nausznych zamkniętych w cenie ok 200 zł. Co możecie mi polecić?

Moje typy to:

PHILIPS HP8900

KOSS UR40

SENNHEISER HD 465

SENNHEISER HD-212PRO

AKG K 27i

[...][/url]

HP8900 są otwarte, UR-40 tez są otwarte albo pół-otwarte(już nie pamiętam, a nie mam czasu się upewnić) , k27i są zamknięte ale jest to k26p w białej-ipodowej wersji.

Z tego co podałeś zostały Sennheisery i k27i/k26p. W zamkniętych słuchawkach sie raczej nie orientuje, więc trudno będzie mi cokolwiek polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP8900 są otwarte, UR-40 tez są otwarte albo pół-otwarte(już nie pamiętam, a nie mam czasu się upewnić) , k27i są zamknięte ale jest to k26p w białej-ipodowej wersji.

Z tego co podałeś zostały Sennheisery i k27i/k26p. W zamkniętych słuchawkach sie raczej nie orientuje, więc trudno będzie mi cokolwiek polecić.

A to się trochę zdziwiłem, że część z tych słuchawek to modele otwarte. Nie widać dobrze na zdjęciach i do tego nie znam się na słuchawkach zbytnio. Jeśli mój błąd to pardon ;) Może w takim razie pod uwagę warto wziąć również modele otwarte? Co z otwartych jest godne polecenia ewentualnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to się trochę zdziwiłem, że część z tych słuchawek to modele otwarte. Nie widać dobrze na zdjęciach i do tego nie znam się na słuchawkach zbytnio. Jeśli mój błąd to pardon ;) Może w takim razie pod uwagę warto wziąć również modele otwarte? Co z otwartych jest godne polecenia ewentualnie?

To zależy jakie brzmienie się lubi. Recenzje tych słuchawek otwartych jakie Cię interesują znajdziesz : TU. Godne polecenia są też Sennheisery px100 (małe słuchawki otwarte). Z twoich typów słuchałem tylko k26p(k27i) i jak dla mnie były strasznie niewygodne

Edytowane przez slasher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś napisze, czy Creativy EP-630 się dobrze sprawują. Będę je podłączał poprzez adapter do SE W800i.

 

Kupiłem je tutaj: http://allegro.pl/item226508796_creative_e...box_ep630_.html

 

Oryginał, bo firma znajoma, 2 lata gwary oraz BOX.

Kup sobie oryginalne Soniaki HPM70. Są dużo lepsze IMO niżEP630.

 

Co do PMX100 - wyrąbicho słuchawki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakie brzmienie się lubi. Recenzje tych słuchawek otwartych jakie Cię interesują znajdziesz : 2744266[/snapback]

Do opisu dźwięku jaki ci odpowiada będą pasowały HD212.

Dzięki, poszukam jakichś recek na necie i przyjżę się bliżej temu modelowi. A jak się do nich mają EH 250? Znalazłem w podobnej cenie...

Edytowane przez djsaint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno też są warte swojej ceny. Ja ich jeszcze na głowie nie miałem więc od siebie nic nie dodam. Trzeba te słuchawki przesłuchać.

Dziś może będę w Warszawie to postaram się zajechać do jakiegoś dużego sklepu z RTV i coś odsłuchać. Ciekaw jeszcze jestem jak grają Senheissery HD465 i Philipsy HP8900 (te zbierają pochlebne recenzje). Mam nadzieję , że może uda się na nie trafić w jakimś sklepie.

 

Edit: znalazłem na stronce serwisu hi-fi.com.pl krótkie podsumowanie HD465: "Grube, kluchowate brzmienie oparte na rozmytym, buczącym basie. Słabo."

Edytowane przez djsaint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philipsy HP8900 (te zbierają pochlebne recenzje).

To średnie słuchawki, nie za bardzo nadają się do nowoczesnej mocnej muzyki.

 

Nowoczesnej mocnej muzyki Rock/Metal/Elektroniczna. Raczej do spokojnej typu Jazz, Blues itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

razor, absolutnie NIE zgadzam się z Twoją opinią :) Właśnie w rocku te słuchawki się całkiem fajnie sprawdzają, mają ten swoisty "wykop". W metalu tymbardziej - to jest ostra muzyka i wg. mnie jasno grające słuchawki (jakimi te Philipsy są) spisują się tam bardzo dobrze. Ale i w Jazzie się sprawdzają :)

 

Wszystko zależy od gustu słuchacza, dlatego kupowanie słuchawek w ciemno to po prostu loteria - trafisz, albo nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, wszystko zależy od gustu, ale też od też od dopasowania brzmienia do źródła. Wg mnie one ten wykop maja słaby.

 

No ale są różne gusta przypuszczam że każdy może też nieco inaczej odbierać dźwięki itd. Najlepiej przesłuchać zanim się kupi.

 

Jedyne co mogę w tym wątku jeszcze powiedzieć to żeby pytający spisał sobie liste tych słuchawek i je przesłuchał, wtedy będzie mieć pewność że kupi to co mu odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania co esh0, nei wiem razor czemu uwazasz ze nie nadaja sie do nowoczesnej mocnej muzyki. Ja slucham przeroznych gatunkow muzyki i te sluchawki sie wysmienicie sprawdzaja w kazdym z nich. W trance zapewniaja czysta gore i nisko schodzacy bas, ten gatunek na shp8900 brzmi swietnie, poza tym uwielbiam na nich sluchac "Amethystium", "EveneScene", "Crystal Method", "Marilyn Manson", "Miles Davis", "Jean Michel Jarre" i jeszcze kilka innych. Odkad mam te sluchawki i wzmacniacz uzaleznilem sie od muzyki, 2h dziennie to jest teraz u mnie minimum. W grach tez sie swietnie spisuja, niczego nie brakuje, bardzo nisko schodzacy basik....mniam...teraz dopiero doceniam w grach oprawe audio ;) A co do odsluchu w sklepie to nie polegalbym na tym w 100%, lepiej zrobic sobie odsluch u znajomego, ktory juz ma "wygrzane" sluchawki, ktore nas interesuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To świetnie że ci się podobają. Odnośnie wygrzewania to jest pół na pół. Fakt minimalnie dźwięk jest poprawia ale bardziej ucho przyzwyczaja się do dźwięku ze słuchawek i po powiedzmy 100 godzinach słuchania przyzwyczajasz się do nich, cała tajemnica. Już to przerabiałem wiele razy. Słuchawki jakie przesłuchałem w przeróżnych hipermarketach były już wystarczająco mocno wygrzane. Niech sobie idzie do dużego sklepu i przesłucha różne wymienione tu modele, proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w MM i niestety nie było ani Philipsów HP8900 ani Sennheiserów HD212. Posłuchałem sobie za to Kossów UR40 - grają przyjemnie, natomiast budowa i jakość materiałów moim zdaniem pozostawiają trochę do życzenia. Były też Sennheisery HD465- posłuchałem i to nie dla mnie słuchawki- te też odpadają- moja opinia o nich jest podobna do tej z serwisu hi-fi.com.pl. Do gustu przypadł mi dźwięk z Sennheiserów HD215- ale ich cena przekracza założony przeze mnie budżet. Ogólnie Sennheisery zrobiły na mnie najlepsze wrażenie, choćby samą budową i jakością użytych materiałów. Dźwięk to oczywiście cecha własna każdego modelu, więc tu było różnie. Trochę strzelam w ciemno, ale zamówiłem Sennki HD212pro :wink:

Dzięki za pomoc wszystkim, jak przyjdą to coś o nich skrobnę.

Edytowane przez djsaint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym odsłuchiwaniem w marketach to ja bym się tak nie rozpędzał... Jedynie co, to trzeba poprosić o wyciągnięcie tych wygrzanych modeli od tego [ciach!]ianego "huba" ;) i podłączenie pod normalny wzmacniacz i normalne źródło. Kiedyś byłem w MM i były akurat podłączone do tego szajsu dźwiękowego HD555 - po prostu tragedia, brzmiało to jak zza światów - ktoś, kto nie zna się na tym od razu by z nich zrezygnował... Inna sprawa, że czasami doprosić się o podłączenie do normalnego sprzętu to graniczy z cudem, co innego w normalnych salonach - do wyboru do koloru a czasami i kawę zrobią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o słuchawkach oferująących dzwięk 5.1 http://aukcjewp.wp.pl/search.php?string=5....8&country=1

Sa lepsze od zwykłych stereo w filmach, grach? Interesują mnie zwłaszcza te http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=240423599 Nie znam się zabardzo na słuchawkach, wogule na sprzecie audio, a musze kupić jakies w granicach 150zł. Myslałem o słuchawkach firmy Koss, ale właśnie ciekawi mnie jak sprawują się wyzej wymienione. Posiadam kartę Sound Blaster X-Fi Platinum - Fatality Champion Series.

Edytowane przez Yayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....no a ja calkiem niedawno zakupilem wygrzane AKG K701. Wzmacniacz sluchawkowy jeszcze do mnie nie dotarl, wiec nie rozpisuje sie, choc to co dotychczas slyszalem (na kilku podrzednych zrodlach) wywarlo proper wrazenie

....no ale ja niewiele slyszalem ;)

polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yayo:

Ogólnie rzecz biorąc, słuchawki 5.1 to szmelc. Bierz zwykłe markowe słuchawki - będziesz bardziej zadowolony.

Hm, ogolnie rzecz biorąc mialem ten sam dylemat- markowe czy 5.1.

No i mam Sennheisery Hd 555. Plus x-fi extreme music. Pierwsze primo- czy jakas dobra dusza zaproponuje mi/podpowie ustawienia np. equalizera dla... takiego Battlefielda 2142;)? Drugie primo- gdzie udzielajacy sie w watku esh0 ma swoja stronke aby owe wzmacniacze sluchawkowe obejrzec?

Aha, smialo mozna mnie sflejmowac...kupilem te sluchawecki do gier, taki ze mnie heretyk:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam sam sie ostatnio duzo zastanawiam nad wyborem słuchawek głownie do gier i muzy z kompa. Mam juz wybrane 2 modele sa to Senki 555 i Pioneery SE A1000. Ceny podobne niestety nie mam możliwosci ich przesłuchania wiec jesli sie zdecyduje na jakis model bedzie to troche w ciemno. Lecz czytajac opinie na forach sa to naprawde 2 dobre modele sluchawek w swoim przedziale cenowym wiec mysle ze nie bede zawiedziony.

 

Moze garrett76 opiszesz swoje wrazenie jak sie sprawdzaja Senki 555 w grach w porownaniu z innymi sluchawkami jakie miales oraz jak sie sprawdzaaj w muzie . Dodam ze tez mam karte X-Fi Geamer.

 

Dzieki za odpowiedz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

garrett76,póki co nie mam swojej strony :) Jeśli jesteś zainteresowany po prostu odezwij się na PW. Coprawda obecnie dopiero co (4h) temu wróciłem ze szpitala, więc przez jakiś czas nic nie mogę wykonać, ale mógłbyś sobie zaklepać i ugadać się co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...