Skocz do zawartości
randeon

Playstation 2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam swojego FFX :rolleyes:

nawet nie wiesz, jak ci zazdroszcze, ze masz ta przygode przed soba :)

 

to dla mnie jedna z najlepszych gier w jakie kiedykolwiek gralem. czy ktos moze mi poradzic cos w podobnych klimatach? tzn koniecznie walka turowa, rozbudowany system rozwijania postaci. dobra fabula bedzie dodatkowym atutem ;) nie koniecznie musi byc fantasy.

aha, w FFX-2 tez juz gralem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko i na temat:

 

Konsola: SCPH-75004 CB (trzeba ją przerobić)

 

Jest jeszcze na nią trochę gwarancji więc zamiast ripper 3.41 postanowiłem użyć Swapmagic (dobra decyzja? jakie wady? jaka brać wersje? u kogo? za ile?)

 

W zasadzie tyle...

 

Dzięki za odpowiedzi ;)

:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko i na temat:

 

Konsola: SCPH-75004 CB (trzeba ją przerobić)

 

Jest jeszcze na nią trochę gwarancji więc zamiast ripper 3.41 postanowiłem użyć Swapmagic (dobra decyzja? jakie wady? jaka brać wersje? u kogo? za ile?)

 

W zasadzie tyle...

 

Dzięki za odpowiedzi

Jak jest na gwarancji jeszcze trochę to jest dobrym rozwiązaniem, nie powiem wady są na swapie, m.in. to przekładanie płyt, ale do tego się można przyzwyczaić, niektóre gry wymagają patcha (np. fifa street 2), takie większe problemy są z grami: nba street vol 3, reservoir dogs, nba 2005 (gry się ścinają - ale to raczej wina złego nagrania - pamiętaj nagrywaj tylko na tdk/verbatim ew. sony najlepiej 4x), bierz wersje 3.6 chyba, że potrzebujesz kody to 3.8, ale to praktycznie to samo tylko dodane te kody, u kogo i za ile? allegro prawdę Ci powie :) ale polecam użytkowników o nicku 'Grzeslich', Sklep_Gekon, nintus itd. Ogólnie to nikt Cię raczej nie oszuka (bo z reguły swapy nowe sprzedają sklepy), więc kupuj tam gdzie najtaniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dla mnie jedna z najlepszych gier w jakie kiedykolwiek gralem. czy ktos moze mi poradzic cos w podobnych klimatach? tzn koniecznie walka turowa, rozbudowany system rozwijania postaci. dobra fabula bedzie dodatkowym atutem nie koniecznie musi byc fantasy.

wiesz, FF XII nadchodzi wielkimi krokami. Ja już mam kasę odołożoną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze walki turowej to w nim chyba nie bedzie...

Nom, system ma przejść (czy raczej przeszedł bo Japonia chyba już gra) spore zmiany. Z tego co czytałem to będzie można swobodnie przemieszczać się po polu walki (w pewnym zakresie oczywiście). Do tego brak randomowych encouterów. Chyba trochę będzie to przypominać grę w jakiegoś MMORPGa tyle że w Singlu ;). Ja narazie mam co robić ale jak już zaliczę FFX i FFX-2 (w zamiarach mam po przejściu FFX) to i FFXII znajdzie swoje miejsce w czytniku konsolki :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego brak randomowych encouterów.

małe sprostowanie. Randomy są, ale nie w dotychczasowym stylu wizualnym. Tj, przeciwników się napotyka, ale nie ma tego charakterystycznego przejścia tryb walki <--> tryb questu. No i lepiej ;)

 

Tyle, ze walki turowej to w nim chyba nie bedzie...

Bez przesady, FFXII to nadal nie będzie żaden hack and slash czy inne zręcznościowe badziewie... Walka będzie semi-turowa. Zresztą proponuję poczytać na wiki, tam jest dobrze opisane jak to będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram w ICO....To cos jest niesamowite...Oo

Kiedy pozbieram sie z podłogi postaram sie napisac cos skadlniejszego, ale to chyba potrwa....

 

Po prostu piekna...<3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małe sprostowanie. Randomy są, ale nie w dotychczasowym stylu wizualnym. Tj, przeciwników się napotyka, ale nie ma tego charakterystycznego przejścia tryb walki <--> tryb questu. No i lepiej ;)

(...)

No napisałem że nie będzie randoma i nie było to zbyt idealne słowo do tego co chciałem przekazać. Przeciwników po prostu się widzi. Jak się chce z jakimś zawalczyć to się do takiego podejdzie i FIGHT ale nie będzie sytuacji gdzie idziemy i "nagle" trafiamy na walkę pomimo tego że dookoła nas niczego nie widać <_< . Też uważam że to dobre posunięcie. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakis czas temu widzialem filmik z gameplayu FFXII i wyglada to zarombiscie. teoretycznie przeciwnika mozna bedzie wyminac przeciwnika bo i chodzenie i walka bedzie odbywala sie na tej samej planszy. a system nadal bedzie taki pseudo-turowy, powiedzmy krok dalej niz w FFX-2.

 

ale pogralbym sobie w cos, bo do listopada jeszcze troche zostalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest na gwarancji jeszcze trochę to jest dobrym rozwiązaniem, nie powiem wady są na swapie, m.in. to przekładanie płyt, ale do tego się można przyzwyczaić, niektóre gry wymagają patcha (np. fifa street 2), takie większe problemy są z grami: nba street vol 3, reservoir dogs, nba 2005 (gry się ścinają - ale to raczej wina złego nagrania - pamiętaj nagrywaj tylko na tdk/verbatim ew. sony najlepiej 4x), bierz wersje 3.6 chyba, że potrzebujesz kody to 3.8, ale to praktycznie to samo tylko dodane te kody, u kogo i za ile? allegro prawdę Ci powie :) ale polecam użytkowników o nicku 'Grzeslich', Sklep_Gekon, nintus itd. Ogólnie to nikt Cię raczej nie oszuka (bo z reguły swapy nowe sprzedają sklepy), więc kupuj tam gdzie najtaniej.

Dzięki za odpowiedź, kupiłem u "Grzeslicha", ponieważ jest z mojego miasta więc zaoszczędzę na wysyłce a po przedmiot podejdę sobie osobiście. Nie rozumiem tylko co rozumiesz przez problem z przekładaniem płyt. Przecież wkładasz płyte ze swapmagic, następnie otwierasz klapkę i wkładasz swoją.. To taki duży problem ;) ?

 

PS. To juz moja druga slimka, pierwsza wytrzymała całe 2 miechy i sprzedałem bo nie było w co grać a ta "przerobiona" i to się zmieni!.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Soker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tylko co rozumiesz przez problem z przekładaniem płyt. Przecież wkładasz płyte ze swapmagic, następnie otwierasz klapkę i wkładasz swoją.. To taki duży problem ;) ?

Chodziło o to, że na przerobionej chipem, wkładasz płytę z grą i grasz ;) Problem to duży nie jest.

 

PS. To juz moja druga slimka, pierwsza wytrzymała całe 2 miechy i sprzedałem bo nie było w co grać a ta "przerobiona" i to się zmieni!.

Co masz na myśli przez 'wytrzymała'? Zaczynała się psuć ;>?

 

btw. 16.09.2006 mineło równo 1,5 roku od kąd mam swoją drugą plejke - slima i laser działa cacy jak na razie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o to, że na przerobionej chipem, wkładasz płytę z grą i grasz ;) Problem to duży nie jest.

Co masz na myśli przez 'wytrzymała'? Zaczynała się psuć ;>?

Sprzedałem bom głupi był ;) (potrzebowałem kasy)

 

btw. konsola trzyma Ci 1,5 po przerobieniu chipem czy ze swapa korzystasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem z okolic Katowic i tez posiadam ta wspaniala konsole wersja gruba i oczywiscie swap magic ale moja najwieksza bolaczka jest brak gier ostatnio dorwalem God of war, GT 4, i dragonball final budokai, ISS (ktora czesc nie pamietam) kiedys mialem tekkena 5 ale sie stracil jezeli jest ktos z okolic Katowic/Myslowice/Tychy czy cos takiego i wspomoglby mnie kilkoma grami bylbym wdzieczny moge oczywsice dac te gry co wypisalem - poprostu nie mam hajsu na gry ze sklepu a tak to mozna sie wymienic.

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem bom głupi był ;) (potrzebowałem kasy)

 

btw. konsola trzyma Ci 1,5 po przerobieniu chipem czy ze swapa korzystasz?

W slimach swap to małe piwko, pare sekund i gra jest z bootowana ;] Sam posiadam swapa i póki co to nie narzekam B-) <odpukać>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

Nie mialem zadnej stycznosci z ps2 do tej pory. Teraz mam ta konsole.

Nie chce zalatwiac jakiegos hłamu, posze was o pomoc. Podajcie pozycje must have na ps2, niewazny jest gatunek gry. Wazne jest to zeby byla grywalna, chodzi mi o sztandarowe pozycje.

 

Przegladnolem ten temat (przyznaje nie caly) - napewno Black, seria Final Fantasy, splinter cell, teken, jest jeszcze taki bohater jak Solid Snake ale jak sie nazywa ta gra? Naprawde jestem zielony bo nigdy nie mialem kontaktu z ps2, dlatego pisze do was

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegladnolem ten temat (przyznaje nie caly) - napewno Black, seria Final Fantasy, splinter cell, teken, jest jeszcze taki bohater jak Solid Snake ale jak sie nazywa ta gra? Naprawde jestem zielony bo nigdy nie mialem kontaktu z ps2, dlatego pisze do was

BLACK? hyyymmm jak dla mnei to chłam niesamowity...a czemu? Przechodząc jedną misje ponad 2 godziny i nie miec mozliwosci save'a bo gdzies musze wyjsc to horror. Ja wlasnie jestem 1.5godziny gry w plecy...I teraz albo bede łupac na poziomie IZI , albo powiem temu szrotowi papa.

 

I musisz zagrac w ICO... Koniecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Plusk

 

O co dokładnie Ci chodzi z tą przejściówką z Euro na S-Video? Chcesz móc z kabelka z wtyczką Euro "zrobić" kabelek z końcówką S-Video? Czy może chodzi Ci o to że jak kupisz ten kabelek S-Video to będziesz chciał go podłączyć do TV przez Euro i po to potrzebujesz przejściówki? Może nieco zakreciłem ale wiesz o co pytam?

Kiedyś Jin* napisła że kabel S-Video daje lepszą jakość niż Kabel Euro. Może to prawda jest ale w takim razie jeżeli podłączysz kabel S-Video przez przejscówkę na Euro to chyba (nie jestem specem) nic nie zyskasz na jakości (tak jakbyś miał po prostu kabel Euro, ta przejściówka pogorszy minimalnie jakość obrazu). A z kolei jak kabelek Euro podłaczysz przez jakąś przejsciówkę na S-Video to też chyba nic nie zyskasz, jakość nie powinna się poprawić przez samą zmianę wtyczki bo jakość jest maksymalnie taka jak (że tak powiem) "podstawowy" kabel (jeżeli kabel Euro ma nieco gorszą jakość od S-Video to zmuszenie go do pracy pod inną wtyczką tej jakości nie poprawi, może jedynie spaść np. przy skorzystaniu z przejściówki na "czincze").

Oczywiście mogę się mylić ale np. jak ja podłączam konsolkę przez kable typu "czincz" do przejśćówki na Euro to jakość nadal jest taka jakbym podłączył chinche bezpośrednio do takich gniazdek a nie jakbym miał "normalny" kabelek MultiAV<->Euro. Stąd moje przemyślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem bom głupi był ;) (potrzebowałem kasy)

 

btw. konsola trzyma Ci 1,5 po przerobieniu chipem czy ze swapa korzystasz?

Swap.

 

Nie mialem zadnej stycznosci z ps2 do tej pory. Teraz mam ta konsole.

Nie chce zalatwiac jakiegos hłamu, posze was o pomoc. Podajcie pozycje must have na ps2, niewazny jest gatunek gry. Wazne jest to zeby byla grywalna, chodzi mi o sztandarowe pozycje.

 

Przegladnolem ten temat (przyznaje nie caly) - napewno Black, seria Final Fantasy, splinter cell, teken, jest jeszcze taki bohater jak Solid Snake ale jak sie nazywa ta gra? Naprawde jestem zielony bo nigdy nie mialem kontaktu z ps2, dlatego pisze do was

The Getaway, The Getaway: Black Monday, Burnout Revenge, GT4, Tekken 5, Soul Calibur III, Resident Evil 4, Resident Evil Outbreak File 1# i 2#, RE Code Veronica, Def Jam Fight For NY, Fifa Street 2, Jak seria, Ratchet & Clank seria, Crash seria, ICO, Shadow of the colossus, God of war, Kingdom Hearts I i II, MGS 2 i 3, Onimusha 3, DMC 1 i 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Plusk

 

O co dokładnie Ci chodzi z tą przejściówką z Euro na S-Video? Chcesz móc z kabelka z wtyczką Euro "zrobić" kabelek z końcówką S-Video? Czy może chodzi Ci o to że jak kupisz ten kabelek S-Video to będziesz chciał go podłączyć do TV przez Euro i po to potrzebujesz przejściówki? Może nieco zakreciłem ale wiesz o co pytam?

Kiedyś Jin* napisła że kabel S-Video daje lepszą jakość niż Kabel Euro. Może to prawda jest ale w takim razie jeżeli podłączysz kabel S-Video przez przejscówkę na Euro to chyba (nie jestem specem) nic nie zyskasz na jakości (tak jakbyś miał po prostu kabel Euro, ta przejściówka pogorszy minimalnie jakość obrazu). A z kolei jak kabelek Euro podłaczysz przez jakąś przejsciówkę na S-Video to też chyba nic nie zyskasz, jakość nie powinna się poprawić przez samą zmianę wtyczki bo jakość jest maksymalnie taka jak (że tak powiem) "podstawowy" kabel (jeżeli kabel Euro ma nieco gorszą jakość od S-Video to zmuszenie go do pracy pod inną wtyczką tej jakości nie poprawi, może jedynie spaść np. przy skorzystaniu z przejściówki na "czincze").

Oczywiście mogę się mylić ale np. jak ja podłączam konsolkę przez kable typu "czincz" do przejśćówki na Euro to jakość nadal jest taka jakbym podłączył chinche bezpośrednio do takich gniazdek a nie jakbym miał "normalny" kabelek MultiAV<->Euro. Stąd moje przemyślenia.

Dokładnie tak jak w pogróbionym zdaniu.

 

chodzi mi o taką przejściówke:

http://sklepwideo.pl/details.php?id=ai101120

i kabel do ktorego link podałem wyzej...

 

 

Mam w domku dwa telewizory, zaden z nich nie ma złącza s-video(oba maja EURO), za to jednen matryb RGB a drugi nie. Całkiem mozliwe ze nic nie zyskam na TV bez RGB, ale czy na tym drugim będzie tak samo?

 

kurcze kabla jeszcze nie kupiłem bo akurat nie było na stanie ;/

Edytowane przez Plusk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak w pogróbionym zdaniu.

 

chodzi mi o taką przejściówke:

http://sklepwideo.pl/details.php?id=ai101120

i kabel do ktorego link podałem wyzej...

Mam w domku dwa telewizory, zaden z nich nie ma złącza s-video(oba maja EURO), za to jednen matryb RGB a drugi nie. Całkiem mozliwe ze nic nie zyskam na TV bez RGB, ale czy na tym drugim będzie tak samo?

 

kurcze kabla jeszcze nie kupiłem bo akurat nie było na stanie ;/

Sam mam taką przejściówkę ;). Kiedyś kupiłem w sklepie elektronicznym (czy elektrycznym, trudno powiedzieć, gościu sprzedaje różne kable, przejściówki anteny itp.) za 5 zeta. Identyko. Na Allegro też sa i to za grosze ale do tego przesyłka i wychodzi drozej :?.

 

Uważam, chociaż pewności nie mam, że nie wykorzystasz potencjału tego kabelka gdy podłączysz go tak jak chcesz. Co do tego systemu RGB to niewiem. Może coś poprawi. Zresztą już sie gubię, RGB to jakie kable dokładnie? Na S-Video się tak mówi? Więc jak mówi się na kable Euro? Może jeszcze niech ktoś inny się wypowie, ktoś z większym bagażem wiedzy tudzież dośwaidczeń niż ja ;). Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i sie wlasnie zaczalem zastanawiac nad tym rozwiazaniem, bo kabla jeszcze w sklepie nie ma, a jak ma to nic nie dać, to po co w to inwestowac :). Kable RGB na allegro maja wtyczki EURO, wiec jesli podlaczymy taki s-vhs do przejsciowki euro i do TV to otrzymamy to samo. Takei moje przemyslenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego systemu RGB to niewiem. Może coś poprawi. Zresztą już sie gubię, RGB to jakie kable dokładnie? Na S-Video się tak mówi? Więc jak mówi się na kable Euro? Może jeszcze niech ktoś inny się wypowie, ktoś z większym bagażem wiedzy tudzież dośwaidczeń niż ja ;). Pozdro.

S-Video - luminancja oddzielnie, chrominancja oddzielnie, kazdy z wlasna masa.

RGB - kazdy kanal (R, G, B ) oddzielnie, kazdy z wlasna masa (jak Component, tylko inne skladowe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pozyczylem konsole od kupna z MGS3.

Powiem tak: jestem zawiedzony.

Animacja zwalnia na filmikach i podczas samej gry rowniez, tzn raz dziala super szybko a raz barrdzo wolno. Operowanie padem jest bardzo trudne, nie mozna tymi analogami przycelowac szybko i dobrze (przynajmniej ja nie potrafie, ale juz sobie wyborazam ze to nawet musi byc troche meczace jezeli ktos to umie zrobic szybko).

Musze siedziec blisko telewizora, bo inaczej nie widze wszystkiego dokladnie. Efekt? Po 30 min. gry boli mnie glowa ze nie mam ochoty wiecej odpalac konsoli.

Moze po prostu trzeba miec duzo kasy na pozadne tv? Bo mysle ze to jednak podstawa, chociaz kumpel ma calkiem wielkiego potwora i mozna z daleka sobie grac ale ten obraz i tak jakis taki nie teges jest.

Co do padow, to juz moja 'wina' - nie umiem sie tym obslugiwac i tyle, dla mnie jest niemal niemozliwe swobodne celowanie, w kompie jest mycha, w sekunde moge ruszyc celownik dokladnie tam gdzie chce a tutaj manewrowanie nim jest bardzo ograniczone.

 

Co z tego wynika? Chyba to, ze konsola jest nie dla mnie. O ile gdybym pogral z miesiac to bym sie z padem obyl, ale zeby pograc w spokoju to trza zakupic na prawde dobre TV a na to kasy nie mam.

Jezeli obraz z monitora jest gorszy niz ten z TV to nie wiem jak ludzie moga grac na monitorze... chyba oczy by mi wypalilo.

 

Co do samego MGS - hmm, czasem biegnie sie na pale, bo nie wiele widac, a trzeba sie zatrzymac aby moc sie rozgladac... jestem przyzwyczajony do tego ze w strzelankach fpp widze wszystko dokladnie i jak na tacy, a tutaj lipa.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...