Skocz do zawartości
randeon

Playstation 2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Na początek napiszę tylko że to dla mnie pilne i dość ważne a nie mam czasu by przeglądać tysiące tematów by uzyskać jakaś konkretną odpowiedź ,a o świecie PS2 mam blade pojecie ;) Otóż koleżanka dostała na urodziny Playa 2 SCPH75004 i teraz ma zamiar sobie sprawić jakieś gry. I chciała by mieć kopie bezpieczeństwa i tak by działały jak oryginały. Nie wchodzi w grę żadna przeróbka bo to prezent ,wiem coś o płytkach bootujących. Gdzieś widziałem coś takiego na allegro. Pytania są proste:

 

-Jak to się sprawdza w praniu ?

-czy każda gra odpali po odpowiednio jej skopiowaniu (coś czytałem o małych prędkościach wypalania i nośnikach TDK ,albo Sony)

-czy będą działać DivX'y ?

-czy ma to jakiś wpływ na samo działanie konsoli... zużywający się laser etc. ?

 

Dzięki za odpowiedzi i proszę o wyrozumiałość. ;) Moja przygoda z konsolami zakończyła się z 6 lat temu ,gdy miałem jeszcze PSX. Od tego czasu nie interesuje się konsolami.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, o czym mowisz, nawya sie Swap Magic. Koszt ok 70zl.

 

Odpowiadajac na pytania:

- generalnie gry dzialaja, choc sa cyrki z grami NTSC (gdybys zapragnal pograc w cos, co na naszym rynku nie wyszlo), w przypadku niektorych gier (rowniez PAL) aby zmusic je do dzialania ze swapem trzeba patchowac obraz plyty, niektore gry zas po prostu nie dzialaja i nic sie z tym nie da zrobic.

- tak, zakladajac ze nagrasz wolno (nie wiecej niz 4x) i na dobrej jakosci nosniku (TDK, Sony, Verbatim)

- Swap sam z siebie nie udostepnia takiej funkcji, ale za jego pomoca mozna uruchomic program do ogladania tychze

- laser zuzywa sie bardziej niz w przypadku normalnego grania (koniecznosc dwukrotnego ogniskowania), ale raczej nie padnie zbyt szybko (wykluczajac przypadki losowe). Raczej bym sie tym nie przejmowal.

 

Jesli nie chcesz fizycznie ingerowac w konsole (przerobka), to Swap jest jedynym sposobem pogrania na backupach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O zniku pierwsze slysze :blink: A gdzies indziej tego SMSa nie ma?

 

EDIT: cos mi sie koalcze po glowie, ze SMS ma opcje ogladania filmow z PC via LAN. Pewien jednak nie jestem.

Zniki wystepuja przy podczepianiu hdd do PC i zgrywaniiu, ja wykorzystuję tylko tą metode, bo LANa z konsolą nie mam nawet po co stawiac....

Oczywiscie nigdzie indziej nie ma tego smsa, co prawda na konsola.pl znalazlem temat w ktorym kolo stworzyl cała plytke z przydatnymi programami, ale skoro nie bedzie jak zrzucac filmow na hdd to po co mi to? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, wszystko fajnie ale winhiipem wrzuca sie na hdd tylko obrazy płyt. Zeby wrzucac dane na stworzoną przez siebie partycje potrzeba 'PFS Explorer'...Tak przynajmniej wyczytalem bo sam sie nie znam:p

 

Za duzo grzebania, wole podpiac sobie lapka pod tv i ogladac.....

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, o czym mowisz, nawya sie Swap Magic. Koszt ok 70zl.

 

Odpowiadajac na pytania:

- generalnie gry dzialaja, choc sa cyrki z grami NTSC (gdybys zapragnal pograc w cos, co na naszym rynku nie wyszlo), w przypadku niektorych gier (rowniez PAL) aby zmusic je do dzialania ze swapem trzeba patchowac obraz plyty, niektore gry zas po prostu nie dzialaja i nic sie z tym nie da zrobic.

- tak, zakladajac ze nagrasz wolno (nie wiecej niz 4x) i na dobrej jakosci nosniku (TDK, Sony, Verbatim)

- Swap sam z siebie nie udostepnia takiej funkcji, ale za jego pomoca mozna uruchomic program do ogladania tychze

- laser zuzywa sie bardziej niz w przypadku normalnego grania (koniecznosc dwukrotnego ogniskowania), ale raczej nie padnie zbyt szybko (wykluczajac przypadki losowe). Raczej bym sie tym nie przejmowal.

 

Jesli nie chcesz fizycznie ingerowac w konsole (przerobka), to Swap jest jedynym sposobem pogrania na backupach.

Dzięki za odpowiedzi. A jakby to nie zdało egzaminu to napisz mi jeszcze jaki chip polecasz najbardziej. Może uda mi się przekonać ją do przeróbki tej konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem tekkena5 i....o matko, jaka porażka.

Wiekszego badziewia naprawde dawno nie widziałem, metoda wcisnij wszystko i wygrywaj sprawdza sie w tym czym całkiem nieźle. System ciosów przeniesiono chyba z commadore bo jest żałosny i do Soul Calibura nawet nie ma podejscia.

Przy Dead or Alive 2 bawiłem sie 30x lepiej. Ehhh te "hity" z konsol :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem tekkena5 i....o matko, jaka porażka.

Wiekszego badziewia naprawde dawno nie widziałem, metoda wcisnij wszystko i wygrywaj sprawdza sie w tym czym całkiem nieźle. System ciosów przeniesiono chyba z commadore bo jest żałosny i do Soul Calibura nawet nie ma podejscia.

Przy Dead or Alive 2 bawiłem sie 30x lepiej. Ehhh te "hity" z konsol :lol:

oj grzeszysz tymi słowami :D metoda "wcisnij wszystko i wygraj" sprawdza się chyba w 50 na 50 :D. Jak się gra z noobem, bedac nim też przy okazji. Kto szybciej sie dokopie do facjaty drugiego ten wygra :lol:. Tekken to jest gra skillowa... i to bardzo, szczegolnie T5. Jest on stworzony do jugglowania, czyli bicia goscia kombosami zanim ten upadnie na ziemie, a tych kombosow nie ma w command list :D poprostu mozna je tworzyc samemu i to przynosi najwięcej zabawy. Bo jak ktos przychodzi, bierze nine, hwo, lawa, fenga... czyli najmocniejsze ciorty w ktorych najlepiej dziala klepanie totolotka (wtedy najlatwiej sie tym nawinac na juggla z drugiej strony) i mowi, ze ta taktyka sie sprawdza, to pewnie na przeciwko niego musi stac nie zly lam :D albo nie ma sie czystego pociągu do bijatyk typowo technicznych, bo block w mortalu czy soul caliburze jest przeciez na 1 przycisku :lol: Edytowane przez Plusk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Story mode moją ksjajoju zajeło mi 10minut na hardzie...Niestety zawiode Cie bo tekkeny mam zaliczone wszystkie, moją postać opanowaną znakomicie a i innymi radze sobie calkiem niezle... Dlatego moge napisac ze 5 to szrot. Zresztą 4 też sa świetna nie była....

 

Sc nie jest techniczny? Buheeh, grałeś w tą gre w ogole? Bo jednak zeby wklepac perfecta jednym contiunem trzeba użyc "skilla"....

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W SC grałem duzo(bo mam).

Techniczne moze byc kazde mordobicie, ale Tekken5 jest najtechniczniejszym, z mojego ptk. widzenia, slyszenia i siedzenia.

 

JA rowniez mam wszystkie tekkeny obryte, bo wlasnie lubie(kocham?) je dlatego,ze miazdza grywalnoscia. A jestem strasznie wybredny dziad na tym punkcie. Co do T4, to wlasnie on byl dla mnie szrotem

 

btw... tez gram xiao :lol: ;) ale lubie jeszcze grzeszyc lawem i asuką.

 

... widac kwestia gustu.

 

edit: acha zapomnialem zapytac :D ile grałes w tekkena5, ze masz dobrze obryta xiao i potem stwierdzasz, ze gra to szrot? :D

Edytowane przez Plusk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W SC grałem duzo(bo mam).

Techniczne moze byc kazde mordobicie, ale Tekken5 jest najtechniczniejszym, z mojego ptk. widzenia, slyszenia i siedzenia.

 

JA rowniez mam wszystkie tekkeny obryte, bo wlasnie lubie(kocham?) je dlatego,ze miazdza grywalnoscia. A jestem strasznie wybredny dziad na tym punkcie. Co do T4, to wlasnie on byl dla mnie szrotem

 

btw... tez gram xiao :lol: ;) ale lubie jeszcze grzeszyc lawem i asuką.

 

... widac kwestia gustu.

 

edit: acha zapomnialem zapytac :D ile grałes w tekkena5, ze masz dobrze obryta xiao i potem stwierdzasz, ze gra to szrot? :D

Dla mnie najlepszym tekkenem był tekken tag. WIem ze wielu ludzi na niego bluzgało całkiem nieźle, ale zmiana postaci w czasie walki była naprawde sympatyczna :> Zwłaszcza ze mialem idealne wyczucie do zmian zawsze;]

 

W tekkena gram u siebie jakies 3dni. Aczkolwiek mialem z nim kontakt juz od dluzszego czasu [lanparty, nocki, "turnieje" u kumpla itd"]

 

Btw ja tyż gram nieraz asuką;]]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Kupiłem ostatnio swap magica 3.8 z magic keys 2 (o zgrozo). Wczoraj przyjechał brat, dzisiaj rano chciał zagrać. Problem w tym, że element zakrywający czujnik się odkleił i chciał go nastawić, przy czym coś zepsuł (czyżby urwał czujnik?). Mianowicie wyjąłem wszystkie blokady i chciałem odpalić oryginały i żaden nie poszedł, laser stoi cały czas w miejscu. Wyświetla mi się tylko wejście w kartę pamięci.

 

Czy to jest na pewno urwany czujnik? Jestem tym bardziej wkurzony, bo przyszły mi w piątek slim klapy, ale nie miałem ochoty grać to ich po prostu nie zamontowałem.

 

Czy próbować oddawać na gwarancję? Konsole kupiłem w MM w Norymberdze i mogę ją tam dostarczyć bez problemu. Jeżeli nie uznają mi gwarancji to czy można to samemu jakoś naprawić, tzn. czy ten czujnik można przylutować lub coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co bawc sie w jakies swap magic jak konsola jest juz taka tania i tanie tanie sa gry. Po cholere? Nie lepiej kupic pare dobrych gier i sie bawic?

A co mordobic to ja uwielbiam serie virtua fighter ;) Tekken jakoś do mnie nie przemawia kompletnie.

Cobee ja kupilem w MM ps two za 399. Do kolekcji w sam raz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co bawc sie w jakies swap magic jak konsola jest juz taka tania i tanie tanie sa gry. Po cholere? Nie lepiej kupic pare dobrych gier i sie bawic?

A co mordobic to ja uwielbiam serie virtua fighter icon_wink2.gif Tekken jakoś do mnie nie przemawia kompletnie.

Cobee ja kupilem w MM ps two za 399. Do kolekcji w sam raz icon_wink2.gif

Jakaś promocja czy po prostu w MM jest teraz taka cena ??

 

Co jest w zestawie, jest jakaś gra ??

 

Czy za 400 zł warto kupować używaną starą konsolę ??

Edytowane przez sztandar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"stara" w senisie, że ta krowa, a nie Slim :lol: , ale ja się na konsolach nie znam więc może ktoś mnie pomoże którą by tu wybrać i czy warto :

 

1.Model SCPH-70004 slim kolor czarny system pal cena 429,99

 

2. Model SCPH-70004 slim kolor czarny system pal cena 429,99

 

3. Model SCPH-70004 slim kolor srebrny ( delikatne ryski i otarcia na obudowie system pal cena 429,99

 

4 Model SCPH-75004 slim kolor czarny system pal cena 429,99

 

5 Model SPCH-30004 R duża kolor system pal cena 379,99zł

 

6 Model SCPH-39004 ( brak pudełka ) duża kolor czarny system pal cena 379,99 zł

 

Gry do wyboru : Killzone, shox, burnout,f1 2004,wrc2, getaway

 

W skaład zestawu wchodzi dual shock 2, okablowanie,instrukcja obsługi, pudełko, instrukcja gra do wyboru

 

Stan techniczny konsol idealny

 

Stan wizulany konsol bardzo dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"stara" w senisie, że ta krowa, a nie Slim :lol: , ale ja się na konsolach nie znam więc może ktoś mnie pomoże którą by tu wybrać i czy warto :

 

1.Model SCPH-70004 slim kolor czarny system pal cena 429,99

 

2. Model SCPH-70004 slim kolor czarny system pal cena 429,99

 

3. Model SCPH-70004 slim kolor srebrny ( delikatne ryski i otarcia na obudowie system pal cena 429,99

 

4 Model SCPH-75004 slim kolor czarny system pal cena 429,99

 

5 Model SPCH-30004 R duża kolor system pal cena 379,99zł

 

6 Model SCPH-39004 ( brak pudełka ) duża kolor czarny system pal cena 379,99 zł

 

Gry do wyboru : Killzone, shox, burnout,f1 2004,wrc2, getaway

 

W skaład zestawu wchodzi dual shock 2, okablowanie,instrukcja obsługi, pudełko, instrukcja gra do wyboru

 

Stan techniczny konsol idealny

 

Stan wizulany konsol bardzo dobry

 

30004 R oraz 39004 to są te stare (duże) a w dodatku wersja z literka R jest to egzemplarz po serwisowy czyli unikać tego. Z tych co podałeś wybrałbym 70004 lub 75004 aczkolwiek nie polecam srebrnej jeśli chcesz mieć Swap Magic'a bo musisz instalować 5 blokad (i jedną bardzo łatwo uszkodzić konsole) a w czarnej 3 blokadki i prawdopodobieństwo uszkodzenia jest dużo mniejsze. Oczywiście uważaj żeby system był PAL bo niektóre TV nie biorą NTSC.

 

Edit: czy warto? Wg mnie tak, ta konsola zapewni Tobie wiele godzin rozrywki, a jeśli się znudzi to możesz ja sprzedać i wcale dużo nie stracisz, bo to nie PC ;) . Przez 5 lat nie widziałem nic innego do gier poza PC, do czasu gdy dostałem Xboxa na kilka miesięcy, po tym kupiłem PS2 i twierdze, że konsole są o wiele lepsze do gier niż PC, nic nie tnie (no może małe wyjątki, których jeszcze nie widziałem, a tylko słyszałem) gry są bardziej dopracowane nie potrzebują 10patchy aby poprawnie działały, w przypadku PS2 DualShock2 o wiele przewyższa klawiaturę :) wszystko masz pod ręką a nie szukasz klawiszy. No i na konsole masz gry w które możesz bez problemu pograć z dziewczyną lub na imprezie w domu, na PC tego za bardzo nie zrobisz. A jeśli już posiadasz PC i masz kasę na konsolkę to nie ma się co zastanawiać ;) brać i się cieszyć :)

Edytowane przez Sephi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"stara" w senisie, że ta krowa, a nie Slim :lol: , ale ja się na konsolach nie znam więc może ktoś mnie pomoże którą by tu wybrać i czy warto :

Zalezy czego chcesz...;] Zabawy z płytkami...slim. Pelen relax? Grubas+Na i hdd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra kupiłem dużą krowę za 280 zł chyba dobra cena , minusy konsola+kable+pad podejrzewam, że to nie koniec kosztów, ale trudno pytanie do was jako zaawansowanych użytkowników konsoli co teraz :D.

 

Podejrzewam, że musze kupić kartę pamięci (sugestie ??)

Podejrzewam, że muszę kupić jakaś grę na początek (myślałem o Getaway lub/i Metal Gear Solid 2/3) też byłoby miło gdybyście cos na początek doradzili.

 

Zastanawiam się czy przerabiać konsolę jeśli tak to możecie polecić jakiś chip lub swap magic. Jeśli chodzi o instalacje chipa nie będzie problemu mam elektronika który zrobi mi to za pare piwek jeśli chodzi o SM to słyszałem, że sporo z tym zabawy i można uszkodzić konsolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Karta pamieci i gra. Najlepiej pokrecic sie po forach netowych i popatrzec co kto sprzedaje. Ja kupilem np Gt3 i oryginalną memorke za grosze i byłem bardzo zadowolony(potem gierke sprzedalem jeszcze z zyskiem na allegro).

2.Co do przerabiania konsoli to jak uwazasz, jednak SM i gruba konsola to niewypał i nawet o tym nie mysl. Szkoda lasera, ktore do grubasów są bardzo drogie. Najlepszym rozwiazaniem teraz byłaby przerobka riperem 3.4 oraz kupno network adaptera [uzywka to koszt kolo 80ziko] i dysku twardego [cokolwiek powyzej 20gb bedzie ok:P].

Oczywiscie mozesz nie przerabiac konsoli i kupic hd advance na allegro [kolo 100ziko].Z tym ze nie wszystkie gierki z nim działaja....

 

Ostatnio przerobione grubasy chodza w takich cenach ze łeb urywa. Jak zobaczylem przerobione duo2se za cene powyzej 600zl to zaczelem sie zastanawiac nad sprzedaza...[; Jeszcze pare gierek i pewnie spyle komplet na allegro bo widze ze calkiem niezle sobie na tym zarobie :lol:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż konsole kupiłem bo na PC-ta w przeciągu ostatniego roku wyszła (pomijając BF-a 2 w którego tłuke w klanie) tylko jedna gr a, która przyciągneła by mnie do monitora na dłużej niż 2 godziny także na razie dokupie chyba memorke i jakąś gierke na początek, a później zastanowie się nad przeróbką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze wybierz sie do mediamarktu i popatrz za tanszymi tytułami. Ostatnio nawet tekken 5 kosztowal 39ziko...;>

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...