Skocz do zawartości
randeon

Playstation 2

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzilem wlasnie i to jest jednak wina s-video

http://www.l-com.com/multimedia/tips/tip_tame_the_beast.pdf

 

component przetwarza 3 osobne sygnały a s-video 2. Dlatego tez podlaczajac lub odlaczajac zielony czincz nie ma zadnej roznicy w obrazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem wlasnie i to jest jednak wina s-video

http://www.l-com.com/multimedia/tips/tip_tame_the_beast.pdf

 

component przetwarza 3 osobne sygnały a s-video 2. Dlatego tez podlaczajac lub odlaczajac zielony czincz nie ma zadnej roznicy w obrazie.

Tutaj się nie znam ale jeżeli ktoś wymyślił przjściówkę z Componenta na S-Video to chyba by zauważył że nie działa jak powinno. Progressiva raczej nie uzyskasz tak ale sam obraz powinien pójść i to w kolorze. Może ustawienia tunera mają znaczenie (PAL/NTSC) o ile istnieje tam coś takiego :oops: . No chyba że ta przejściówka służy do przejść w jedną stronę tzn. z S-video do Componenta a nie w drugą....

 

Te kabelki Component do PS2 dadzą 480p ale chyba tylko w grach które je obsługują. Jak będzie tytuł który tego nie używa to kabelek nic nie da (sygnał pójdzie w 480i i tak). No i TV też musi obsługiwać progressive scan (chyba są tańsze telewizory z wtyczkami typu Component ale i tak nie obsługują Progressiva). Ale jeżeli ktoś ma np. Plazme to zakup kabla Component jest wart zachodu jak najbardziej ;).

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie mógłbym dać te 50zł więcej jeśli pierwszy wariant (component + 'component vga box') dałby lepszą jakość obrazu

hmmm ma ktoś pomysł czy takie coś by działało?

kabel component ps2 -> wtyki żeńsko-żeńskie (to czerwone) -> kabel component -> VGA

to by poniżej 100zł wyszło :)

dobra już wiem, że takie coś nie będzie działać...

 

pozostają 3 warianty:

 

1. VGA Box - ten lub ten - nie wiem który lepszy

 

2. kabel component + Component HD VGA Box - 190zł

drożej i nie wiem czy warto - nikt tego chyba nie testował :) podłączone i tak będzie pod monitor LCD to nie wiem czy to progressive cos da

 

3. Tuner TV

i tu się rodzi pytanie: czy w cenie do 150zł dostane dobry tuner tv? tzn nie tyle sam tuner ma byc dobry, co dobre wejscie S-Video, zeby podlaczyc ps2 (tv raczej nie bede ogladal) :)

 

 

jak myślicie co będzie najlepszym rozwiązaniem ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obstaje przy rozwiazaniu nr 2

Czy CRT czy LCD - nie ma znacznia, na kazdym uzyskasz 480progresywne

 

W obydwu VGA BOXach sygnal wchodzi kompozytem, wiec jak dla mnie odpada

(w moim modelu byly trzy wtyczki do trzech "oryginalnych" zlacz PS2/GC/XBOX)

 

Tuner to juz wogole kicha - bylo testowane juz kiedys gdzies, jestes uzalezniony od

softu tunera i to sie zupelnie nie sprawdza (przeklamania i.t.p.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obydwu VGA BOXach sygnal wchodzi kompozytem, wiec jak dla mnie odpada

(w moim modelu byly trzy wtyczki do trzech "oryginalnych" zlacz PS2/GC/XBOX)

w tym drugim jest wejscie S-Video tez

 

co do 2 rozwiazania to mam obawy, nie wiem czy ktoś to testował z ps2 i jak to faktycznie chodzi - ma ktoś w ogóle podłączone tv do ps2 przez component?

 

 

 

edit:

nie wiem co mam przez to rozumieć:

Uwaga!

Niektóre gry na Playstation2 posiadają opcję HD 480 progressive scan, m.in:

Tekken 5, Resident Evil 4, Shadow of Colossus.

Jednakże gry PS2 zawsze startują w trybie niskiej roździelności 480i PAL/NTSC, które

nie zadziała. Jednakże można tutaj zastosować pewien prosty sposób:

 

a) uruchamiamy konsolę normalnie poprzez zwykłe podłączenie

b) uruchamiamy grę, która działa w trybie HD (w przypadku PS2 - 480p)

c) w opcjach gry przełączamy na tryb 480p (progressive scan)

d) obraz zniknie, przełączamy kable na HD VGA BOXA

e) cieszymy się widokiem

czyli jak chce grać w gre w 480i to nic nie zobacze?

 

 

i jeszcze to:

Please Note that this VGA box is only compatible with signals that support progressive-scan modes.

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się nie znam ale jeżeli ktoś wymyślił przjściówkę z Componenta na S-Video to chyba by zauważył że nie działa jak powinno. Progressiva raczej nie uzyskasz tak ale sam obraz powinien pójść i to w kolorze. Może ustawienia tunera mają znaczenie (PAL/NTSC) o ile istnieje tam coś takiego :oops: . No chyba że ta przejściówka służy do przejść w jedną stronę tzn. z S-video do Componenta a nie w drugą....

 

Te kabelki Component do PS2 dadzą 480p ale chyba tylko w grach które je obsługują. Jak będzie tytuł który tego nie używa to kabelek nic nie da (sygnał pójdzie w 480i i tak). No i TV też musi obsługiwać progressive scan (chyba są tańsze telewizory z wtyczkami typu Component ale i tak nie obsługują Progressiva). Ale jeżeli ktoś ma np. Plazme to zakup kabla Component jest wart zachodu jak najbardziej ;).

hmm.. to nie jest taka zwykla przejsciowka, ona jest dobrze zbudowana tyle ze ma dwa wyjscia. s-9pin i zwykłe s-video, ktory wlasnie podpinam do tunera. Koncowka 9pin pasuje do VIVO (ktorego nie mam w k.graf ;/) i prawidłowo odbiera sygnał z componentu. Natomiast s-video jest takim jej przedluzeniem, ktore wychodzi z niej razem z kabelkami component. Wałek jest taki ze mozna odbierac niepełny sygnał przez s-video bez koniecznosci podlaczania s-9pin.

 

Mimo czarno białego obrazu zauwazyłem to, ze obraz jest ostry jak żyleta. Bez porownania z composite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co mam przez to rozumieć:

 

czyli jak chce grać w gre w 480i to nic nie zobacze?

Ten tekst dotyczy sie glownie starszych wersji konsol, w ktorych browser nie wykrywa Componenta. Uruchamiasz wtedy konsole na zwyklym kablu, potem w grze ustawiasz tryb progressive i przekladasz kabel na Component.

 

@Sensei:

W obydwu VGA BOXach sygnal wchodzi kompozytem, wiec jak dla mnie odpada

(w moim modelu byly trzy wtyczki do trzech "oryginalnych" zlacz PS2/GC/XBOX)

Moglbys o tym cos wiecej napisac? Jak z jakoscia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tekst dotyczy sie glownie starszych wersji konsol, w ktorych browser nie wykrywa Componenta. Uruchamiasz wtedy konsole na zwyklym kablu, potem w grze ustawiasz tryb progressive i przekladasz kabel na Component.

hmm czyli w nowszej (mam rozumiec ze w slimie tak?) wszystko będzie chodzić prawidłowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba bedziesz musial sie poswiecic i wyprobowac

a potem ladnie wszystko na forum opisac dla potomnosci :D

 

costi : niewiele moge powiedziec o jakosci tego urzadzonka ktore

mialem, gdyz z GC niestety nie wspolpracowalo poprawnie, sprzedawca

zwrocil kase wszystki posiadaczom Gacka, w mailach pisal ze nikt

z PS2 nie zglaszal mu skarg.. ale juz sam fakt ze wpinalo sie w port

konsoli A/V oryginalna wtyczna i to bylo przetwarzane w boxie

a nie ze box dostawal sygnal po kompozycie swiadczy o jakosci tych

obecnych rozwiazan. Gladiac napisal ile dal za swoje urzadznie - kupe

kasy jakby nie patrzec w porownaniu z tym co teraz u nas jest oferowane.

Moj box byl bez zew. zasilania - to tez pewnie ma znaczenie (chyba wyzszej

jakosci komponenty dekodujace wymagaja wiecej pradu) ale to tylko moje dywagacje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm czyli w nowszej (mam rozumiec ze w slimie tak?) wszystko będzie chodzić prawidłowo?

Nie wiem jak jest w starszych modelach ale przynajmniej w mojej wersji Slima (75004) w Browserze jest opcja do przesyłania obrazu przez kable typu Component (domyślnie wybrane jest chyba RGB, wystarczy zmienić). Więc przy kabelku Componentowym, odpowiednim podłączeniu i oczywiście odpowiednim odbiorniku nie widzę powodu żeby to miało nie działać. Jeżeli gra nie obsługuje 480p to poleci z przeplotem (480i) ale obraz tak czy inaczej będzie, jeżeli gra obsługuje progressive to da się to zmienić w opcjach gry i cieszyć się 480p. Przynajmniej jeżeli mówimy o telewizorach (Plazmy, LCD z "gniazdkami" Component i obsługą Progressive Scan). Co się będzie działo przy próbie podłączenia z monitorem CRT albo zwykłym LCD to już nie wiem. No i mówię TYLKO o kabelku Multi-AV->Component. Jak się spisują inne "gadżety" to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W starym (v4) tez jest taka opcja - tylko co z tego? Nadal wystepyje problem opisany powyzej.

 

Moniory CRT wyswietlaja obraz z "progressive scan" z definicji (w sygnale VGA nie ma przeplotu), wiec nie powinno byc problemow.

 

EDIT: sensei - kiedys widzialem na Allegro zabawke chyba ta sama co Twoja (a w kazdym razie podlaczana do konsoli tak samo) i w przypadku PS2 ciagnela ona dodatkowe zasilanie z portu memorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MGS3 ;)

 

Final Fantasy X jesli lubi RPG, Gran Turismo 4 dla fana samochodowek, Tekken 5/Soul Calibur 3 dla milosnika oklepu :P , a poza tym to przejrzyj ten topic pare stron wstecz, padlo identyczne pytanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis "na wlasnych oczach" poczulem roznice miedzy kablem Composite i SVHS. Tez drugi mam zazwyczaj podlaczony do kompa, a Composite uzywam do TV (nie chce mi sie za kazdym razem wyluskiwac kabla SVHS zza kompa). Teraz akurat SVHS mam luzem, wiec postanowilem sprawdzic, czy rzeczywiscie jest taka roznica jak sie mowi.

 

Jest. Testowalem na plazmie 42" grajac w Killzone. Na Composite ostrosc byla w zasadzie tylko umowna, kolory tez nie do konca takie. Jak wlaczylem SVHS to mi szczeka opadla - wszystko ostre, zywe kolory.

Jedyny "minus" SVHS, ze na composite nie bylo az tak aliasingu widac, bo brakowalo ostrosci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dobra, bo już się trochę w tych kablach poplątałem... Czy ktoś jasno może mi powiedziec, jakie najlepsze jakościowo jest połączenie PStwo ze zwykłym kineskopowym TV 32"? Na chwilę obecną używam standardowego kabla dołączonego do PS2, podpiętego do wejścia "euro" w TV. Czy można coś ulepszyc, żeby jeszcze poprawic jakośc wyświetlanego obrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak ze Gran tourismo to dla mnie gniot moze przez to ze gralem wczesniej na kompie w NFS MW i przyjemnosc z jazdy calkiem inna a teraz testuje DMC 3 i te savy to bym zabil tych programistow za to macie jakis fajny poradniczek z kombosami z gory wielkie dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dobra, bo już się trochę w tych kablach poplątałem... Czy ktoś jasno może mi powiedziec, jakie najlepsze jakościowo jest połączenie PStwo ze zwykłym kineskopowym TV 32"? Na chwilę obecną używam standardowego kabla dołączonego do PS2, podpiętego do wejścia "euro" w TV. Czy można coś ulepszyc, żeby jeszcze poprawic jakośc wyświetlanego obrazu?

Mam to samo praktycznie. Tzn. sam używam jeszcze tego kabelka co był razem z konsolką ale chyba na dniach kupię coś lepszego.

 

Już sam kabel MultiAV-Euro powinien znacząco poprawić jakość (na pewno wzrośnie ostrość). Kabel MultiAV-S-Video jest jeszcze lepszy (pewnie trochę tylko ale zawsze) tylko że najlepiej podłaczyć go do TV bezpośrednio (a nie przez przejściówkę np. na Euro) chociaż sam teraz zauważyłem że w moim TV jest coś takiego jak opcja S-Video EXT1...złacza S-video nie mam w TV i nie wiem czy po prostu w "oprogramowaniu" TV jest taka opcja a do niczego się nie odnosi czy może tyczy się to wejścia Euro EXT1 (w moim TV) i że ewentualne podłączenie do tego złącza przez przejściówkę kabla S-Video coś polepszy...sam mam tutaj młyn w głowie.

 

Ja praktycznie już miałem wcześniej zakupić na allegro kabel Euro ale słyszałem że tanie kable są do kitu (jakiś koleś tak mi w sklepie powiedział i że odradza mi to "bo to nie Sony zrobiło ten kabel a tylko Sony wie dokładnie jak taki kabelek zrobić" w sensie że Sony zrobiło to wyjście MultiAV a innie robią nie najlepiej pod to). No i nie kupiłem ale dla mnie to bujda (jakoś nikt na te kable nie psioczy). I nie wiem dalej czy tanie kable na allegoro są warte swojej ceny (albo czy są cokolwiek warte) czy nie :unsure: ?

 

Swoją drogą to mam jeden kabel MultiAV-Euro przy moim PSXie....Nie chce mi się przekładać (bo PSX u mnie nie umarł o nie i nadal na nim gram :) ) ale powinien pasować. Tylko nie wiem czy ten kabel jest oryginalny bo miałem go jak odkupywałem konsolę od kolesia (kupowałem używaną już z tym kablem).

 

Ale tak czy inaczej nie ma co porównywać zwykłych chinchy z Euro. Jak podłączałem DVD (swoją drogą też Sony ;)) przez chinche co były w pudełku to widziałem że np. napisy są rozmyte. Jak zapodałem kabel Euro-Euro to różnica była kolosalna (napisy już nie były rozmyte, wszystko wyraźnejsze). Nara.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja praktycznie już miałem wcześniej zakupić na allegro kabel Euro ale słyszałem że tanie kable są do kitu (jakiś koleś tak mi w sklepie powiedział i że odradza mi to "bo to nie Sony zrobiło ten kabel a tylko Sony wie dokładnie jak taki kabelek zrobić" w sensie że Sony zrobiło to wyjście MultiAV a innie robią nie najlepiej pod to). No i nie kupiłem ale dla mnie to bujda (jakoś nikt na te kable nie psioczy). I nie wiem dalej czy tanie kable na allegoro są warte swojej ceny (albo czy są cokolwiek warte) czy nie ?

Bujda na resorach. Kabel made by Sony, standardowo dolaczony do konsoli, to jeden z najbardziej ordynarnych drutow, jakie zdarzylo mi sie miec w reku. Kable firm trzecich bija go pod wzgledem jakosci wykonania na glowe. Moj kabelek S-VHS kosztowal mnie 20zl (sklep-ROBSON na Allegro), na jakosc nie moge narzekac.

 

Twierdzenie, ze Sony zrobilo to wyjscie i samo wie najlepiej jest taka sama brednia jak to, ze tworca zlacza minijack rbi do niego najlepsze kable, bo sam wie najlepiej jak to dziala. Na zlacze trafia juz calkowicie przetworzony sygnal i nie ma w nim zadnej filozofii - trzeba tylko wiedziec co podlaczyc do czego.

 

Co do polaczen i kabli: najlepsza jakosc daje kabel S-VHS (S-Video) i RGB (zdania sa podzielone, ktory z tych dwoch jest lepszy - IMO sa porownywalne).

Jesli chodzi o przejsciowki - przejsciowka sama z siebie (pod warunkiem, ze jest przyzwoicie wykonana) nie powinna wprowadzac strat - a na pewno nie zmieni rodzaju sygnalu. Majac kabel composite podlaczony przez przejsciowke na Euro RGB nie bedziemy mieli jakosci RGB, ani nawet sygnalu RGB - nadal jest to composite, ze wszystkimi jego wadami. To samo tyczy sie S-VHS (oczywiscie tutaj jakosc bedzie juz o niebo lepsza).

 

@MacOSek - raczej takiego ekperymentu nie zrobie, bo:

a) nie mam kabla Component

B) srednio mi sie usmiecha odsuwanie TV od sciany i odpinanie DVD (konsole podlaczam do latwo dostepnego gniazdka z boku telewizora)

 

Moze kiedys uda mi sie taki kabel od kumpla pozyczyc, to zobacze ile prawdy jest w zachwytach nad jakoscia tego polaczenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bujda na resorach. Kabel made by Sony, standardowo dolaczony do konsoli, to jeden z najbardziej ordynarnych drutow, jakie zdarzylo mi sie miec w reku. Kable firm trzecich bija go pod wzgledem jakosci wykonania na glowe. Moj kabelek S-VHS kosztowal mnie 20zl (sklep-ROBSON na Allegro), na jakosc nie moge narzekac.

 

Twierdzenie, ze Sony zrobilo to wyjscie i samo wie najlepiej jest taka sama brednia jak to, ze tworca zlacza minijack rbi do niego najlepsze kable, bo sam wie najlepiej jak to dziala. Na zlacze trafia juz calkowicie przetworzony sygnal i nie ma w nim zadnej filozofii - trzeba tylko wiedziec co podlaczyc do czego.

(...)

Tak też mi się wydawało. Tylko czy zakup np. kabelka produkcji "Warez" za 7 zeta na allegro jest sensowny? Sporo osób sprzedaje takie same kable (tzn. już niekoniecznie produkcji "Warez" ale chodzi o kable z końcówką Euro) często za większą cenę kilkunastu złotych. Pytanie teraz czy warto oszczędzać kilka złotych (bo może jakość obrazu jest taka sama) czy może jednak tych najtańszych kabelków unikać jak ognia? Mimo wszystko patrząc na komentarze to chyba ludzie na te tanie kabelki nie narzekają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO roznicy miedzy jednym i drugim nie bedzie. A przynajmniej nie bedzie ona zauwazalna.

 

Zawsze mozesz przysluzyc sie ludzkosci: kupic oba kable (ten za 7zl i jakis drozszy) i zrobic porownanie :P

Potomni z pewnością byliby mi wdzięczni za przeprowadzenie takiego "testu" :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak ze Gran tourismo to dla mnie gniot moze przez to ze gralem wczesniej na kompie w NFS MW i przyjemnosc z jazdy calkiem inna

:huh:

<_<

:blink:

:unsure:

:kijem:

:shock:

 

wybaczcie, ze tyle emotkow na raz, ale nie wierze w to co czytam.

przecieram oczy, czytam raz jeszcze i nadal nie wierze.

 

moze przez to, ze grales wczesniej na kompie w NFS MW jestes... hmm... w pewien specyficzny sposob "dotkniety" przez Opatrznosc? oczywiscie, ze przyjemnosc z jazdy jest calkiem inna. w koncu jedna z tych gier to jazda resorakiem po torowisku dla tramwajow, gdzie pojecie "hamulec" jest anachronizmem i czyms zbytecznym, natomiast druga z nich pretenduje do miana symulacji.

 

ale ze rozumiem gusta i gusciki, wiec bede Twym wybawca i zbawicielem i polece Ci Burnouta. najbardziej spodobac Ci sie powinien Revenge - mozna wjezdzac w dupsko innym samochodom. mniej spodoba Ci sie B3 - tam juz jest sie troche karanym za to. najmniej spodoba Ci sie B2 - najtrudniejszy model jazdy i najbardziej wymagajacy ruch uliczny, do tego najslabsza grafika. sprobuj tez Ridge Racer V jesli Cie grafa nie odrzuci, to bedziesz zachwycony. NFSy przy tym to padaka. zrob sobie tez frajde za pomoca Midnight Club III (Dub Edition moze?) - zjada calego NFS:U1,U2,MW na sniadanie i wypluwa za pomoca firmowego tuningu samochodow.

zamiast meczyc sie w DMC3 - sprobuj God of War. jesli Cie zagadki nie przygniota, to bedziesz zachwycony zdolnosciami Kratosa. aha - od 18 lat dozwolone jedynie, wiec jesli jestes mlodszy, zapomnij o tym akapicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program SMS (smart media system, czy jakos tak) chyba ma taka mozliwosc.

Features of SMS include:

 

* Smooth DivX AVI Playback at decent resolution

* Pan/Scan and zooming

* Subtitles support (SRT and SUB)

* Visual seek (Fast Foward and Rewind)

* Multiple language and character set support for subtitles other than English

* MP3 Playback

* AC3 Surround Support

* Full resolution

* Multilanguage

* Copy your movies and mp3's to your internal HDD!

 

Dzieki, zaraz sprawdze jak to dziala....

 

 

upd

Nie sprawdze bo oczywisie download obrazow plyt jest zpsuty, a z elfami nie bede sie babrac... Po za tym kopiowanie plikow na hdd moze spowodowac "znik" gierek Oo

I <3 konsole

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...