Skocz do zawartości
randeon

Playstation 2

Rekomendowane odpowiedzi

nie bierz ani mgs2 ani mgs3 jesli nie przeszedles jedynki.

Jesli przeszedles, to i tak łykaj w takiej kolejnosci jak wychodzily ;)

 

na początek to ja Ci polecam shadow of the collossus, a jak lubisz platformery to polecam Ci starego Jak & Dexter, co bys potem mogl zaliczyc 2 kolejne czesci tej gierki. Jesli RPG to Final Fantasy X, a juz w ogole Kingdom Hearts 1 i 2 - ale to są specyficzne gry. Jesli jestes czlowiekiem co na widok myszki miki wylacza gre, to nie podchodz w ogole do tej gry - a jest czego zalowac. KH powinno sie tez przechodzic majac na koncie tak Final Fantasy VII i VIII oraz X dobrze by było.

 

Wyscici to GT4 jesli chodzi o sim, Burnout 3 (nie 4, mi sie bardziej 3 podoba, bo 4rka jest ulatwiona - mozna walic w tyl samochodu)

 

Jesli lubisz bajki Dragon Ball, to kupuj Dragon Ball Budokai 3

 

i tak jesli jesli bym mogl mnozyc ;P wiec okresl sie co Cie interesuje, jakiej gry poszukujesz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sport , jakieś strzelanki (ewentualnie miecze i te sprawy ) fajne z widokiem z 3 osoby , jakieś klimatyczne horrorki ... na razie tym bym się zajął :]

Silent Hill znasz z PC, ale zalicz Forbidden Siren (2 czesci), Hauting Ground, Fatal frame (2 czesci)

 

Sport:

NBA 2k7

NHL 2k7

NBA Street vol. 3 (2 część mi sie jednak naj podoba)

 

Strzelanki:

KillZone

Black

 

Strzelanki TPP

MGS3: Subsistnace

Resident Evil 4

007: Everything or Nothing

 

Miecze to np.

Shinobido

 

w ogole ta nowa gierka tworcow Shemue - "Yakuza" ma fajne klimaty.

 

jak cos mi jeszcze przyjdzie do glowy to napisze ;p

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

Fatal frame (2 czesci)

3 czesci - w Europie gra Fatal Frame sie nigdy nie ukazala pod nazwa Fatal Frame - ukazala sie jako Project Zero (1,2,3). czesc trzecia obsluguje progressive scan i niektore wstawki (renderowane w realu) wygladaja juz na maksimum mozliwosci plejaka. God of War sie chowa.

 

 

strzelanki TPP

MGS3: Subsistnace

he? a ja glupi zawsze myslalem, ze MGS to jednak skradanka i jak sie strzela, to znaczy ze cos sie spieprzylo...

 

Miecze to np.

Shinobido

a Onimusha? Shinobido jest biedne IMO. jednak jesli juz polecac mu cos krwawego to God of War (na rozgrzanie palcow) i potem DMC (Devil May Cry).

 

dorzucilbym jeszcze:

 

wipEout Pure

REZ

SingStar 80's PL

SSX 3

Lego Star Wars

Edytowane przez SamoDobro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he? a ja glupi zawsze myslalem, ze MGS to jednak skradanka i jak sie strzela, to znaczy ze cos sie spieprzylo...

MGS przechodzisz jak chcesz. "Na jana" jest trudniej oczywiscie, ale nie "niemozliwie". Nie po to w grze są bronie jak AK czy M16. Zreszta skradanka, skradanką, ale jak źle staniesz i wpadniesz, to trzeba strzelac. A subsistance wprowadzil kamere TPP do MGS'a, a nie z gory tak jak w MGS3:SE. MGS3:S dostało 10/10 w PSX-E. IMO to jest Must Have.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSX 3

dokladnie. SSX On Tour mi sie tak bardzo nie podobał jak trojka. w trojce byla ekstra muza, ekstra widoki w ogole, jakis taki klimacik był specyficzny w tej grze. W 4ce jakis taki mainstream juz wylewajacy sie na boki - perfidia robiona pod te wszystki american wastelandy TH itp ;f

 

 

Aha, jesli chcesz sie zaglebic w universum MGS'a - najlepszej IMO ( i wg tysiecy, jesli nie milionow innych graczy) serii na swiecie to proponuje Ci tak:

 

Kupic MGS3 Subsistance i przejsc Metal Gear 1 i Metal Gear 2 - remake'i wrzucone na plyte - perfekt konwersje z MSX'a. Nie odstrasz sie bo to sa zwykle 8bitowki ;P Pierwsza czesc to jakies 3 h gry, druga jakies 10 godzin. Skup sie na dialogach i fabule, nie na grafie :P

 

Potem odpal MGS1 albo z plyty PSX (do kupienia tylko na allegro), albo łyknij sobie na PCcie - stracisz tylko wibiracje pada podczas cut-scenek (tylko, albo aż :P)

 

Potem MGS2:Subsistance (scenariusz głowny + scenariusz snake'a)

 

i dopiero na koncu MGS3:SE znajdujacy sie w tym co kupiłeś na początku - czyli w Special Pack'u Subsistance.

 

sam zobaczysz ze juz bedziesz zbierał kase na PS3 :lol2:

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca się jeszcze kupić teraz PS2? NIe mam i w najbliższym okresie nie będę miał TV z HD, a gry na X-BOX drogie. Czy jeszcze warto inwestować w PS2?

imo na takie pytanie to sam sobie musisz odpowiedziec. Zastanow sie czy lubisz grac, i czy masz kase. Nic wiecej ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie aktualnie najtaniej dostane PS2 ? jakis MM czy cos ?

jak upolujesz. Kazde MM ma swoje ceny. U mnie bylo niedawno po 399 zł.

 

Ja ostatnio chcialm kupic bo moje PS2 sie rozsypalo. Ale sam naprawilem :P Jestem z siebie dumny, tymbardziej ze napawa wymagała wymiany taśmy Reset-Eject (kto wymieniał, ten wie) + kalibracja lasera wraz z kreceniem srobki na samym laserze (nie biala zebatką, bo to juz nic nie dawało :P)

 

Roboty bylo w pip. Konsola na czesci najdrobniejsze rozlozona. No ale teraz dziala cacy :) plyty za kazdym razem od razu sie wczytuja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem 2 tygodnie i muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem, grafika jak na swój wiek naprawdę wygląda nieźle. Jeśli ktoś się waha czy warto jeszcze kupić PS2 to odpowiadam TAK !!!

 

Na razie skatowałem God of War i Residenta 4 zabieram się za Gateway i czekam na premiere PS3 poczekam z rok na jakąś dobrąpromocję i pewnie się przesiąde, ale na razie PS2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i czekam na premiere PS3 poczekam z rok na jakąś dobrąpromocję i pewnie się przesiąde, ale na razie PS2.

moge zapytac czy masz zamiar kupić PS3 tylko dlatego ze sie nazywa PLAYSTATION czy kupujesz dla jakiegos tytułu/tytułów ? rozważałeś chociaż zakup innych konsol (wii, x360) ?

tylko pytam, no offence ;)

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupilem o kumpla PS2, fajnie mi sie trafilo, bo sprzedal mi za 350zl taki zestaw: PS2 (duza buda), 2 pady oryginalne, karta pamieci, Shadow of the Colossus i Resident Evil 4 (moglem wziac od niego jeszcze wszystkie MGS'y, ale jakos mnie nie ciagnie do tego typu gier).

 

W kazdym razie zaczalem grac w SotC i coz moge powiedziec, gra jest piekna, klimat jaki tworzy jest wspanialy. Na razie pokonalem dwoch kolosow i troche smutno sie robi po smierci takiego stworzenia. Swietna gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupilem o kumpla PS2, fajnie mi sie trafilo, bo sprzedal mi za 350zl taki zestaw: PS2 (duza buda), 2 pady oryginalne, karta pamieci, Shadow of the Colossus i Resident Evil 4 (moglem wziac od niego jeszcze wszystkie MGS'y, ale jakos mnie nie ciagnie do tego typu gier).

 

W kazdym razie zaczalem grac w SotC i coz moge powiedziec, gra jest piekna, klimat jaki tworzy jest wspanialy. Na razie pokonalem dwoch kolosow i troche smutno sie robi po smierci takiego stworzenia. Swietna gra.

Co do zakupów to mogles łyknąć MGS'y, ta gra ma naprawde KLIMAT [[;

 

SotC jest taki fajny.I nic wiecej. Wiem ze dla innych do gra milenium itd, ale dla mnie nie. Kiedyś podchodziłem do tej gry, ale po 1 kolosie dałem sobie spokój. Teraz uczyniłem do niej powrót i jestem na 5 i moje odczucia są takie same. Tzn gra jest jak najbardziej ok, ale do ICO nawet nie ma podejscia. ICO było/jest/bedzie lepsze, basta;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

Co do zakupów to mogles łyknąć MGS'y, ta gra ma naprawde KLIMAT [[;

 

SotC jest taki fajny.I nic wiecej. Wiem ze dla innych do gra milenium itd, ale dla mnie nie. Kiedyś podchodziłem do tej gry, ale po 1 kolosie dałem sobie spokój. Teraz uczyniłem do niej powrót i jestem na 5 i moje odczucia są takie same. Tzn gra jest jak najbardziej ok, ale do ICO nawet nie ma podejscia. ICO było/jest/bedzie lepsze, basta;>

bo masz zly attitude do tej gry ;)

zmien podejscie z "polowania na potworki" na podroz po tej krainie. nie spiesz sie, daj sie poniesc konikowi (raz zostawilem gre i jak wrocilem, to Argo wywiozl mnie gdzies nad morze - az sie zdziwilem, ze taka woda (i fale!) sa do wykonania na PS2.

choc IMO tez ICO jest nieco lepsze. obie gry sa genialne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem ze mam krzywe podejscie , ale Szadoł w ogole mnie nie wciągnął :( a ICO wessało praktycznie wraz z pierwszymi klatkami intra. Zreszta od jakiegos tygodnia nie miałem nawet czasu na odpalenie konsolki, wiec co tu mowic o graniu w SotC.... Ostatnio uzywalem jej tylko podczas wizyty kumpli, kiedy to przycielismy sobie zdrowo w pes6/tekken5/sc3.... Trzeba pokombinowac zeby skonczyc SotC'a i onimushe2 bo FFX juz czeka...;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze sobie zakupic bezprzewodowy kontroler, bo placzacy sie wszedzie kabelek juz mnie zaczyna irytowac. Co mozecie polecic?

 

Kusi mnie ten Logitech, ale zdarzalo mi sie slyszec o ich padach niepochlebne opinie, szczegolnie odnosnie galek analogowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj kumpel ma taki, albo jego piecowy odpowiednik, w kazdym razie zaplacil za niego kupe kasy, ale jest z niego bardzo zadowolony. Musze tez powiedziec, ze gra bardzo czesto (wlasciwie to gra po 6-7 godz dziennie). Pada uzywal zarowno do PS2 jak i XBOXa (wlasnie dla tego nie wiem czy to nie był czasem pad piecowy na jakis przejsciowkach).

 

EDIT:

Dowiedzialem sie, ze ma wersje PS2 i nie narzeka, ja moge tylko powiedziec, ze bardzo wygodny jest.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...