Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Nie do końca, równo to idą ale jeśli chodzi tylko o urzytkowników domowych bo jak się doliczy biznesowych (czy korporacyjnych) to Intel ma faktycznie 80% rynku i tu raczej AMD będzie ciężko konkurować z Intelem. Mnie zastanawia jedno kiedy Intel zdecyduje się zniszczyć AMD? i co ich przed tym powstrzymuje? Przecież gdyby Intel chciał to AMD już by nie istniało, bo nie ma szans w starciu bezpośrednim - wielkość kapitału Intela mogłaby zmiarzdżyć AMD bardzo szybko...

Co do proców to fakt jak Conroe wyjdzie to Intel będzie tymczasowo górą ale zobaczymy co pokaże K8L bo zapowiada się ciekawie...

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel prowadz bo ma klientow korporacyjnych , z nimi podpsiuje sie kontrakty na lata i dziesiatki tysiacy procesorow . Do tego dochodza inne galezie rynku elektornicznego . Intel nie zniszczy AMD bo nie bedzie "swietej wojny" i fanatykow . Woli podtrzymywac i ograniczac (to mu ostatnio nie wychodzilo) konflikt aby wiecej zarabiac :) Spojzcie na rynek systemow operacyjnych . MS ma monopol i nikt ich nie kocha .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak jest, bo K8L też wychodzi na podstawkę AM2, ale zapewne nie wiedziałeś, że K8L(pierwotnie miał się zwać K9) to następca K8 i ma ujrzeć światło dzienne dopiero na przełomie 2006\2007

 

pozdro

(nie)stety bullshit. K8L nie ma nic wspolnego z K9 i tym bardziej wcale sie tak wczesniej nie nazywal!

Nad K9 (jadro nastepnej generacji) AMD pracuje juz jakis czas... a jako zapchaj dziura modyfikuja K8 ktory urodzi sie jako K8L i bezposredni rywal Conroe.

Pracuja jednoczesnie caly czas nad jego nastepca. K9 to docelowy uklad nowej generacji, a K8L ma byc tylko pomostem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(nie)stety bullshit. K8L nie ma nic wspolnego z K9 i tym bardziej wcale sie tak wczesniej nie nazywal!

Nad K9 (jadro nastepnej generacji) AMD pracuje juz jakis czas... a jako zapchaj dziura modyfikuja K8 ktory urodzi sie jako K8L i bezposredni rywal Conroe.

Pracuja jednoczesnie caly czas nad jego nastepca. K9 to docelowy uklad nowej generacji, a K8L ma byc tylko pomostem.

no! cos mi sie wydawalo ze jest z deczka inaczej ;)

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam wieści z tego linka do babelfisha i dochodze do wniosku że jednak chińczycy to mają świetny wywiad przemysłowy ... żeby nie było jakichś niedomówień nie chodzi mi o AMD ale o ogólny styl ich tworzenia nowych technologii .. wiele z ich produktów to ulepszone kopie oryginałów .. <patrz topic o podrabianiu NEC'a> ... wiem że AMD by sobie nie pozwoliło na takie działania ale ciekawi mnie ile oni tych conroe rozbiorą i przeanalizują co i jak tam działa ... nikt z was nie myślał o takim postepowaniu towarzyszy naukowców państwa środka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy zastanowiłeś się, jak trudno wykonać procesor? proces technologiczny 65nm... raczej bez informacji bezpośrednio od intela sklonowanie nie jest możliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam wieści z tego linka do babelfisha i dochodze do wniosku że jednak chińczycy to mają świetny wywiad przemysłowy ... żeby nie było jakichś niedomówień nie chodzi mi o AMD ale o ogólny styl ich tworzenia nowych technologii .. wiele z ich produktów to ulepszone kopie oryginałów .. <patrz topic o podrabianiu NEC'a> ... wiem że AMD by sobie nie pozwoliło na takie działania ale ciekawi mnie ile oni tych conroe rozbiorą i przeanalizują co i jak tam działa ... nikt z was nie myślał o takim postepowaniu towarzyszy naukowców państwa środka ??

jasne, wez sobie rozbierz procka :D to jest wrecz nie mozliwe, a nawety jesli to nie dowiesz sie za duzo, ba najwazniejszy jest sam proces produkcji, a nie co jest wyprodukowane.tyle ile mozna sie dowiedziec z rozebrania preocka to jest wiadome normalnymi drogami (no moze nie wszytko). jezeli byloby to takie proste to rynek wygladalby inaczej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i cierpliwie trzeba czekąć na te obiecane mobo pdo conroe. pewnie na dniach będą, procki za 2 miechy (najtańszy za 300$ :P :) ) asus z cenami tych plyt tez pewnie wyskoczy jak filip z konopii na początek :/ dobrze ze teraz am2 bedzie tania alternatywa (znów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliscie projekt AMD 4x4 ? Wpakowane dwa FX do jednego kompa kazdy po dwa jadra i dotego Pacifica :blink: Polaczone jakas "bajer" technologia . Mlot na Conroe ? Dla mnie to jak strzelac z dubeltowki na myszy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpakowane dwa FX do jednego kompa kazdy po dwa jadra i dotego Pacifica :blink: Mlot na Conroe ? Dla mnie to jak strzelac z dubeltowki na myszy .

Strzelać do samego siebie i walić się młotkiem po glowie... :lol: :wink: Szczególnie przy porównywaniu cen ... :mur: Bo takie 2x FX dwu jajowe będą pewnie o wieeeele droższe od najmocniejszego Conroe... :wink:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać alchemicy XXI wieku. Pobór mocy podniesiony, potrzeba drugiego coolera... ehh. Jakby ten 4x4 posiadał odwrócony HT to pewnie byłoby bardziej niż ciekawie. Ja czekam na obniżkę PD 930 po czwartym czerwca. A Conroe kupię około listopada jak BIOSy do płyt dopracują.

 

EDIT:

Zgadzam się z Przedmówcą - cena, cena, cena... cena.

Edytowane przez FLITH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać alchemicy XXI wieku. Pobór mocy podniesiony, potrzeba drugiego coolera... ehh. Jakby ten 4x4 posiadał odwrócony HT to pewnie byłoby bardziej niż ciekawie. Ja czekam na obniżkę PD 930 po czwartym czerwca. A Conroe kupię około listopada jak BIOSy do płyt dopracują.

 

EDIT:

Zgadzam się z Przedmówcą - cena, cena, cena... cena.

to maja 930 zejśc z cen juz za 3dni ? ile? ale deko sie nie opyla nie mając płyty kupować (dla mnie) mobo bez wsparcia dla conroe, a tych jak pisałem juz kilka razy nie ma w PL Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

viod, jasne, że nie, ale niech z tego tematu nie robi się śmietnik, a dyskusje o chińskich inżynierach go właśnie w to przemieniają.

 

A czytałeś ten temat? Przecież tu 90% to OT, więc kilka postów w tą czy w tamtą i tak nic nie zmieni. Zresztą ile można pisać o procach, których nie ma (teoretycznie) w sprzedaży...Przecież wiadomo, że z tego prędzej czy później będzie OT.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obniżenie cen daje im czas do 15czerwca :D

 

Przyznam się, że praktycznie nie czytam tego tematu, więc zapytam się kiedy ma być conroe w Polsce ?? Ten najtańszy model ? Gdzieś czytałem że pod koniec IIkwartału ale to chyba bzdury, tak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak swiatwa premiera 23 lipca to u nas pewnie polowa sierpnia. Dobrze ze do 30 czerwca mam zapieprz na uczelni to nie bedzie mi tak bardzo doskwieral ten asrock na ktorym siedze czekajac na 965 wzglednie nf 5x0 intel edition ;)

 

Chipset ati r600 dla conroe

http://www.hkepc.com/bbs/itnews.php?tid=608109

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak swiatwa premiera 23 lipca to u nas pewnie polowa sierpnia. Dobrze ze do 30 czerwca mam zapieprz na uczelni to nie bedzie mi tak bardzo doskwieral ten asrock na ktorym siedze czekajac na 965 wzglednie nf 5x0 intel edition ;)

 

Chipset ati r600 dla conroe

http://www.hkepc.com/bbs/itnews.php?tid=608109

RD600 ;) r600 to następca x1900xt(x). A sama mobo faktycznie zapowiada się ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczegolnie wsparcie dla 1333 MHz bus i memek 1066MHz oraz 3xPCI-E 16x brzmi obiecujaco :)

 

Cos czuje , ze pomimo DFI+Intel do tej pory nie bylo jakas rewelacja to nowa LP na RD600 pokaze pazurki (i bedzie to wlasnie moja nowa platforma) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...