Skocz do zawartości
surix

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950 U

Rekomendowane odpowiedzi

Może poprostu nie wytrzymujesz z podekscytowania i zaczynasz przebierać energicznie nogami co powoduje, że przypadkowo wciskasz przycisk reseta na obudowie ^^ innych pomysłów nie mam (no ewentualnie może to być wirus ale to odpada bo restarty były by w losowych momentach...).

 

PS.

jedyne co możesz jeszcze zrobić to upewnić się że wszystkie części są solidnie umocowane do płyty głównej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawka ;) Ja się trochę przestraszyłem po tym jak przeczytałem że surix już 6 fxów ubił.....

nie wiem czy ocować dalej czy nie. Nie mam gwary a na inną kartę nie mam szans....

Ja bym nie ryzykował. Jak nie masz kasy to nie ma sensu imo ;). Ja też teraz na karte nie mam i wiekszego OC nie zrobie. Poza tym cały czas narazie jade 390/700 tak do jesieni ;).

 

A co do mojego wyniku. 479 to max totalne :/. Chłodziłem karte dodatkowo pokojowym wiatrakiem 30cm i przy 480 już zwiecha w 3dmarku. Bez vmoda już dalej nie pójdzie :|. Jak bede zmnieniał karte to wtedy może zrobie vmoda i zobaczymy czy coś wiecej pójdzie. Jednak to jecze troche czasu potrwa ;).

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@surix

Czyli nici z dalszego ocowania ? A jak ubiłeś te fxy ?

@yuucOm

Dzięki za radę. Ja też cały czas na deflaucie pracuję, tylko jak robie bencha to o/c : on.

Edytowane przez v.e.n.o.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przez tą je**ną płyte wszystkie FXy poszły na złom :angry: suce cały czas palą się mosfety na AGP, I FX chodziła cały czas na 500/900 na standard chłodzeniu i ona spaliła te mosfety, a później już tylko płyta paliła FXy, kiedyś dałem za tą karte 800zł teraz jest za 250 jak się wq**wie to założe przed listopadem, najwyżej pójdzie i kupie od kolegi GF2...... :?

 

A tak przy okazja nie moge znaleźć abita IC7 który gwarantował by mi wytrzymałość, jak ktos ma to znowu się namyśla i nie daje odpowiedzi itp. :<

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym zakładał - a co tam. Są dużo lepsze karty od 5900 w tej samej cenie, choćby nawet 66/66gt.

No risk - no fun. Overclocking is dangerous. :D

Albo ciut uzbierać i brać 7300gt 1.4ns :). A co do ceny to ja za swojego gainwarda dałem 3,5 roku temu 1200zł :P. Jakoś w FEARa moge grać z med detalami. W sumie to by dobry zakup. LIcze na g80 że też taki bedzie bo nie che mi sie co roku karty wymieniać (raczej kasy tyle nie mam :P). Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ponawie, widzę, że działacie i beze mnie :) Dobrze, że ten topic nadal żyje. Może i ja pobawię się jeszcze w OC, chociaż pewnie nie pójdzie mi więcej niż 530/1010 - ale mam jeszcze nowy wentylator w pokoju...:D, więc kto to wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Albo ciut uzbierać i brać 7300gt 1.4ns :).

Potwierdzam. To chyba teraz najlepsza karta w cena/wydajność :D Do tego jeszcze taki Asrock Dula-SATA2 i można szaleć ;)

 

EDIT:

Karty typu 66/66GT wysiadają przy tym 73GT ;)

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiecie moze co jest przyczyna niebieskich poziomych pasow przy uruchamianiu windowsa, w windowsie nie mowie juz o aplikacjach 3d ktore sie "wywalaja" i jest reset, czyzby spalily sie pamieci ? da sie je naprawic :<?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

I widzisz? Trzeba było brac asrocka i semprona pod s939 :mur: skoro karty i tak nie masz :P

 

Ale ja się nie wtrącam - Twój sprzęt to sam decyduj ;)

 

Sorki za małego oftopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie masz juz naszego ukochanego fxa :-P :-| ?

Nie mam bo sprzedałem z przyczyn zasiłkowych. Przy okazji zauważyłem że w cenie mogę wymienić na coś lepszego, więc why not ? Zaczęły mi wyskakiwać komunikaty o braku mocy. :lol:

Teraz zbieram na nową zasiłkę - a miała być nowa buda :| No cóż, różnie bywa.

BTW, tego tematu nie opuszczę ;D Nie pozbędziecie się mnie.

---

LukasAMD, proszę nie OTować w tym topicu. Use PM ;)

Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Może się przegrzewa na standardowych - możesz spróbować docisnąc chłodzenie albo wogóle je wymienić (może masz pastę termoprzewodzącą na GPU do gletus_maximus???)...

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się przegrzewa na standardowych - możesz spróbować docisnąc chłodzenie albo wogóle je wymienić (może masz pastę termoprzewodzącą na GPU do gletus_maximus???)...

sam juz nie wiem dzisiaj zdejme je i obczaje ale to dziwne ze karta gainwarda gs zachowuje sie w ten sposob :{ i jak tu nei czuc awersji do nvidia jak takie walki robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

???

 

Lukas, nie przesadzaj. Nie ma upałów a stockowe coolery nie są złe.

Przecież wysypuje się w też idlu, a za wysoka *C mogłaby być w stresie.

problem w tym ze ona sie wysypuje jak probuje cokolwiek kliknac w windowsie :< moze ktorys z tych kedziorkow tj kondensatorow sie wywalil ?:(

Edytowane przez kukov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co mają Silencera..czy u was też słychać pyrkotanie wentylatora?

Bo mam chłodzenie wodne i mimo wszystko troche słychac tego silencera....może zalman jest cichszy?

Albo jak sie wkurzę do założe WC również na kartę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co mają Silencera..czy u was też słychać pyrkotanie wentylatora?

Bo mam chłodzenie wodne i mimo wszystko troche słychac tego silencera....może zalman jest cichszy?

Albo jak sie wkurzę do założe WC również na kartę....

Podobno jest to częsty mankament tych starszych (?) silencerów. Trzeba było brać Zalmana - mógłbyś go jeszcze wykorzystać. ;)

 

Surix :

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo cichego mimo ze mam otwartą bude w połowie ;). Może jakaś srubeczka sie obluzowała. Looknij imo.

 

OT

Zeby nie zaśmiecać forum spytam: gdzie tutaj jest temamt o kartach które beda obsługiwały dx10 ? i kiedy one wyjda bo juz czekać nie moge ;).

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co mają Silencera..czy u was też słychać pyrkotanie wentylatora?

Bo mam chłodzenie wodne i mimo wszystko troche słychac tego silencera....może zalman jest cichszy?

Albo jak sie wkurzę do założe WC również na kartę....

 

Mój niestety też terkotał, zresztą jest to typowa która "trawi" sposrą część wentylatorów. Większość wentylatorów w przypadku pracy upsidedown zaczyna terkotać. Identyczną historię miałem też z wentylatorem w zasilaczu. Musiałem go wymieniać na inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To nie śrubka się poluzowała tylko na pewno łozysko wentylatora "źle się czuje w pozycji leżącej w dół" bo jak wezmę palcem lekko przycisne wentylator do góry to jest ciuchutko.

Więc chyba za jakiś czas założe WC na mojego FXa ale najpierw musze lepszą pompke znaleźć bo CPC 12V na 3 bloki w tym jeden na CPU typu Storm (moja konstrukcja) raczej nie wydoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...