Skocz do zawartości
X800

Firma Spedycyjna

Rekomendowane odpowiedzi

gorąco polecam UPS i GLS, bardzo dobre i profesjonalne firmy ;) zamowiony towar zawsze przywozili na drugi dzien, ew po weekendzie jak w piatek zamawialem cos.

No to jest bardzo profesjonalna firma..... dostarczająca zniszczone paczki, z którą jedyny kontakt to odwiedzenie ich osobiscie i zatrudniająca nie kurierów tylko jakiś debili...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SGJ, czy to znaczy, ze paczka wyslana GLS'em dojdzie do mnie w kawalkach ? :| Paczka poszla z Warszawy we wtorek, troche ma na moja wyspe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To byl temat odnoscie Kaskady, nie musze szukac. Jest zajebiscie dobrze zapakowana, poza tym wnetrze nie jest do zniszczenia, moze nawet spasc z samolotu ;)

Bardziej mi zalezy na odpowiedzi na moje pytanie dotyczace mozliwego czasu oczekiwania na ta paczke wyslana we wtorek z Warszawy do Belfastu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest bardzo profesjonalna firma..... dostarczająca zniszczone paczki, z którą jedyny kontakt to odwiedzenie ich osobiscie i zatrudniająca nie kurierów tylko jakiś debili...

nie oceniaj całej firmy na podstawie jednego i odosobnionego zdarzenia

poza tym GLS nie zatrudnia kurierów - kurier to nie pracownik, tylko podwykonawca na własnej działalności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie oceniaj całej firmy na podstawie jednego i odosobnionego zdarzenia

też otrzymałem paczkę wysłana GLS, gdyby nie to że wszystkie jej boki były obwiązane silną taśmą prawdopodobnie by się rozleciała, wyglądało to tak jakby na mojej paczce leżała druga 100kg ..taka lekka harmonijka :lol:

tego typu uwagi do GLS powtarzają się nie bez przyczyny, z firma Opek miałem podobny przypadek więc z obu już nigdy nie skorzystam

 

narazie n1 to Pocztex i DHL który czasem zawodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie oceniaj całej firmy na podstawie jednego i odosobnionego zdarzenia

poza tym GLS nie zatrudnia kurierów - kurier to nie pracownik, tylko podwykonawca na własnej działalności

Jeden temat juz na forum był...

 

Masz całkiem inne zdarzenie...

Dołączona grafika

 

Chyba nie musze dodawac ze własnie w tym miejscu bude stała na kilkucentymetrowej warstwie styropianu....

 

Ale jak się jezdzi po paczkach wózkami widłowymi to zadne zabezpieczenie nie pomoze...

 

 

kurier to nie pracownik, tylko podwykonawca na własnej działalności

Czyli pracownik....ze starym i coraz popularniejszym sposobem na zmniejszenie kosztów jego pracy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie rownież GLS rozczarował, przesyłka w ekspresowym tempie doszła do punktu centrali w miejscowoci oddalonej odemnie o 5 km i tam się zatrzymała na 2 tygodnie, nie pomagały telefony do osoby wysyłającej (sklep) ani do samego GLS do którego poprostu nie dało się dodzwonić. Po tych dwóch tygodnaich przesyłke odesłali spowrotem do sklepu. i tu fakt który mnie najbardziej zdenerwował, powodem nie dostarczenia było:"odmowa przyjęcia przesyłki". Tak jak pisał rosolini pewnie nawalił ten baran który jeździ już na końcu trasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja, co dziwne nigdy nie zawiodłem się na formie kurierskiej "Siódemka". Odebrałem juz od niej kilkadziesiąt paczek, każda była w idealnym stanie no i czasem nawet szybszy od np. DHL'u który lubi się spóźniać na moim rewirze.

No i ceny są dosyć konkurencyjne. Szczerze wam tą firmę polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do siódemki:

Jest szybka (paczka Gdynia-Bytom w niecałe 24H przyszła), aczkolwiek zawartość paczki mimo bardzo dobrego zabezpiecznia była zniszczona...

 

Nadawca twierdzi, że wysyłał towar w 100% sprawny i nie uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do siódemki:

Jest szybka (paczka Gdynia-Bytom w niecałe 24H przyszła), aczkolwiek zawartość paczki mimo bardzo dobrego zabezpiecznia była zniszczona...

 

Nadawca twierdzi, że wysyłał towar w 100% sprawny i nie uszkodzony.

a paczka cała, czy również uszkodzona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karton ogólnie nie przedstawiał ogólnie żadnych śladów uszkodzeń...

Więc podejrzewam, że jednak przy pakowaniu ktoś niechcący (lub "niechcący") upuścił przesyłkę...

Ale problemów nie ma, bo towar będzie wymieniony na inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja 7 nie polecam,, ciężko się do nich dodzwonić, ciężko uzyskać informację no i pracują tam debile ;] do czynienia z nimi miałem 3x i za każdym razem było nieprzyjemnie i problemy dokładnie takie same,, lublin + 7mka = darujcie sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również 7nikomu nie polecę (z takich samych powodów jak forest + lenistwo kurierów)...

Ogólnie to dhl/ups - jeszcze się na nich nie zawiodłem.

 

Chociaż obudowa wysłana dhl'em z Gdańska do Olsztyna szła przez warszaffke :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jak co ale DHL roxi poprostu

 

to było gdzies na początu grundia

dzowniłem od czwartku do nich codziennie az do wtorku-srody

kurier przyjechał czwartek przed południem i..

 

niewiedzial gdzie co wpisac i jaka opłata powinna być wiec mu dalem stare pokwitowanie, wpisał wszystko, wyszło 35zł brutto około

 

gdy wychodził przypomnailem mu o gotowce, to sie zdziwił i powiedział ze nie moze FV wystwaic czy cos w ten deseń i oznajmił ze przyjdzie jutro (piątek) z FV to zapłace

 

do dzis go nie widziałem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanko, bo jeszcze nigdy nie wysylalem niczego kurierem. Chcialbym przeslac cos DHLem.

Mam do wyslania kolumny (wys./sz./dł. - 85/20/32,5), jedna wazy ok. 15kg. Problem tylko w tym, ze kolumny jak to kolumny, sa dwie :) A wiec i mam dwie paczki.

 

1) Czy bede musial wyslac ten sprzet jako dwie osobne paczki ? Moze jako dwie osobne byloby taniej ?

2) Czy trzeba je owijac w jakis papier jak na poczcie ?

3) Poza tym, to liczmy, ze caly sprzet z pudelkami itd. bedzie wazyl ok. 33-35kg. Gdzie moge sprawdzic ile bedzie kosztowac wysylka takiej paczki o tych wymiarach ?

4) Do tego jak wyglada wysylka, czy DHL ma gdzies we Wroclawiu swoja siedzibe, gdzie przychodze jak na poczte, czy to wyglada zupelnie inaczej, jesli inaczej, to jak ?

5) Gdzie przedzwonic, zeby sie ewentualnie wszystkiego dowiedziec ?

 

Z gory dzieki za odpowiedzi.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaiste, trudne pytania. Koszt przesylki sprawdzisz sobie na stronie danego przewoznika. Kurier przyjezdza do domu/mieszkania, nie musisz nigdzie biegac... a gdzie zadzwonic? To juz szczyt braku samodzielnego myslenia- a moze by tak do firmy spedycyjnej?

 

@down- za to w chamskich odzywkach wiedziesz prym. Stawiajac pytanie typu: "Gdzie przedzwonic, zeby sie ewentualnie wszystkiego dowiedziec ?" wystawiasz sobie samemu nieliche swiadectwo. Sadzisz, ze jest gdzies numer tel. pod ktory mozna dzwonic, z pytaniem co zrobic majac dwie paczki? :lol: Powodzenia w dalszym zyciu, dziubku :lol:

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze sa jednak ludzie, ktorzy potrafia samodzielnie myslec ;) Warto czytac wypowiedzi prawdziwych mózgów.

Tylko widzisz problem jest w tym, ze ja mam nie jedna duza paczke, tylko dwie kolumny, w osobnych kartonach i pytam chyba wyraznie, jak to liczyc i co zrobic w takim przypadku. Z niecierpliwoscia czekam na krotka i tresciwa wypowiedz najwiekszego mozga ostatnich lat.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze sa jednak ludzie, ktorzy potrafia samodzielnie myslec ;) Warto czytac wypowiedzi prawdziwych mózgów.

Tylko widzisz problem jest w tym, ze ja mam nie jedna duza paczke, tylko dwie kolumny, w osobnych kartonach i pytam chyba wyraznie, jak to liczyc i co zrobic w takim przypadku. Z niecierpliwoscia czekam na krotka i tresciwa wypowiedz najwiekszego mozga ostatnich lat.

max waga paczki do 31,5kg (DHL, DPD)

 

wiec jesli wyslesz dwie kolumny razem i będą wazyć do 31,5kg(obie) zapalcisz wg cennika, nie wiem dokladnie ale okolo 50zł

 

w DHL-u przy min 2 paczkach masz juz znizke (jesli ida do tego samego adresata) 2 paczki do 20kg (zaplacisz okolo 60zł)

 

przedmiot wystarczy zapakować w pudło i zakleić taśmą pakową zeby sie nie rozleciało, tyle ;)

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie :) Wlasnie z ta waga mam problem, bo jedna kolumna wazy ok. 15,1kg wg strony producenta, wiec jak doliczyc opakowanie itp. to jest juz niebezpiecznie blisko 31,5KG. Ale chyba wysle jako dwie paczki i juz nie bede kombinowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie :) Wlasnie z ta waga mam problem, bo jedna kolumna wazy ok. 15,1kg wg strony producenta, wiec jak doliczyc opakowanie itp. to jest juz niebezpiecznie blisko 31,5KG. Ale chyba wysle jako dwie paczki i juz nie bede kombinowac.

owiń j folią bąbelkową koniecznie

i lepiej zrobic solidne opakowanie )4kg) i wyslac dwie paczki

 

swoją drogą wysyłaem juz DHL paczki ważące 35kg (raz jedna nawet 39kg) i poszla jako do 31,5kg

doszla bez problemu

 

w DHL chyba nie mają czasu na wazenie paczek

 

w DPD za to paczka ważyła wiecej o 0,4kg i ją cofneli :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki wielkie. Kuriera zamowilem na poniedzialek. Wysylam jako dwie paczki do 20kg kazda. Bedzie 67,50zl, ale juz ch... nie bede kombinowac. Musze jakas folie zmontowac dobra teraz :)

 

EDIT:

 

@down- za to w chamskich odzywkach wiedziesz prym. Stawiajac pytanie typu: "Gdzie przedzwonic, zeby sie ewentualnie wszystkiego dowiedziec ?" wystawiasz sobie samemu nieliche swiadectwo. Sadzisz, ze jest gdzies numer tel. pod ktory mozna dzwonic, z pytaniem co zrobic majac dwie paczki? :lol: Powodzenia w dalszym zyciu, dziubku :lol:

Lubie gosci, ktorzy przykozacza troche "po necie" dla lepszego samopoczucia :lol: Nie martw sie o moje zycie, powinienes bardziej martwic sie o swoje, bo takie teksty po necie wypisuja w 99% przypadkach goscie, ktorzy... no tu nie bede pisal, co by % nie zlapac.

Jak widzisz sa ludzie, ktorzy potrafia najnormalniej w swiecie odpowiedziec na pytanie, a i sa tacy, ktorzy lubia pozgrywac "mózga" i kozaka zamiast udzielic odpowiedzi.

EOT

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mi dane widzieć przeładunek DHL, GLS i w ogóle nie dziwie się tym uszkodzeniem które pokazujecie gdyż obie firmy podczas przeładunki paczek troszczą się o paczki jakby to były worki z ziemniakami, nie przekładają ich tylko rzucają z samochodu do samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mogę powiedzieć że DHL to jedyna dla mnie firma kurierska która jest w miarę solidna.

 

Co do GLS, jakiś czas temu zamówiłem w pewnej firmie transformator do mojego wzmacniacza DIY... tak czekam czekam, 3 dni pod rząd zawsze było w trackingu napisane że "Odbiorca nie obecny" (chory byłem i w domu siedziałem), dodzwonić sie do nich to koszmar istny (45 minut usiłowałem i dało rade... )No to sie wku!@#!@ i pojechałem odebrać osobiście... Na szczęście nie wyglądała ta paczka jakby nią ktoś w piłkę grał

Edytowane przez Drozda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mogę powiedzieć że DHL to jedyna dla mnie firma kurierska która jest w miarę solidna.

Potwierdzam.

 

Przesyłki zawsze dochodzą na drugi dzień roboczy. Stała opłata za przesyłki (bez wliczania ile kosztuje dowoź do danego miasta). Szybka przesyłka kasy z przesyłek pobraniowych.

 

Jest mi dane widzieć przeładunek DHL, GLS i w ogóle nie dziwie się tym uszkodzeniem które pokazujecie gdyż obie firmy podczas przeładunki paczek troszczą się o paczki jakby to były worki z ziemniakami, nie przekładają ich tylko rzucają z samochodu do samochodu.

Wszyscy tak robią, wystarczy dobrze zabezpieczyć towar i nic mu sie nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.

 

Przesyłki zawsze dochodzą na drugi dzień roboczy. Stała opłata za przesyłki (bez wliczania ile kosztuje dowoź do danego miasta). Szybka przesyłka kasy z przesyłek pobraniowych.

 

 

Wszyscy tak robią, wystarczy dobrze zabezpieczyć towar i nic mu sie nie stanie.

a czy od postawienia w kaluzy tez da sie wszystko zabezpieczyc?:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tak robią, wystarczy dobrze zabezpieczyć towar i nic mu sie nie stanie.

To trzeba by ładowac towar w kase pancerną bo przed tym co tam robią z paczkami nie da się normalnie dobrze zabezpieczyc paczki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzeba by ładowac towar w kase pancerną bo przed tym co tam robią z paczkami nie da się normalnie dobrze zabezpieczyc paczki...

Nie przesadzajmy, podczas jazdy na paczę działają podobne "przeciążenia" jak podczas przerzucania jej przez magazynierów.

 

Wszystko rozbija sie o należyte zabezpieczanie. Nie oczekujmy, że delikatny sprzęt zapakowany w cieniutkie pseudokartoniki nie będzie nosił śladów transportu.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jezeli ktoś pakuje obudowe w tekturowe pudło i sie dziwi ze jest uszkodzona to n/c

 

zwykle pakuje tak ze same opakowanie jest cięższe niz sam przedmiot

dołoze tą dyche do cięższej wysyłki i mam 200% pewnosci ze dojdzie cala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi kurierami. Jeśli mam zamówioną przesyłkę na moje nazwisko, a mieszkam w domu wielorodzinnym to gdy kurier przyjedzie a mnie nie ma w domu to może zostawić przesyłkę komuś innemu? Ostatnio kupuję dużo i jak powszechnie wiadomo trzeba towar przy kurierze sprawdzić, a;e reszta domowników za bardo się na tym nie zna(np ostatnio przyszła mobo z urwanym radiatorem - najprawdopodobniej podczas transportu, przez co miałem trochę kłopotów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...