Skocz do zawartości
X800

Firma Spedycyjna

Rekomendowane odpowiedzi

@UP: jeśli paczka jest wysyłana imiennie to nikt poza tobą nie może tego zrobić.

 

Inszość : na studiach miałem okazję popracować dla DHL'a z Wroclawia: panowie i panie z Wrocka - jesli sortierzy nadal skracają sobie czas załadunku rzucając paczkami na dystansie 5 - 7 metrów to lepiej zrezygnujcie. Ile ja miałem nieprzyjemności jak mi wrzucali na auto paczkę pogniecioną jak mandarynka to moje. Czasami to specjalnie pisałem głupią notkę właśnie "adresata nie zastano" bo żal.pl wymięka jakie paczki niektóre bywały. Dopiero interwencja u kierownika dała rezultat (czyt. moi sortierzy polecieli do innego kierowcy, który im nakładł po pyskach po pierwszej rzucanej akcji). Generalnie to jakaś maniera sortierów a nie kurierów do niszczenia paczek.

 

Druga kwestia : pracuję w firmie zajmującej się wytwarzanieb bardzo delikatnych przedmiotów. Przedmioty te często latają do akceptacji do stanów i na wyspy. Zawsze, ale to zawsze wysyłane są UPS'em bo inni potrafią je tak skancerować, że na koniec dolatują puzzle. Krajowo wysyłam tylko OPEK'iem i zawsze idzie 2 - 5 palet towaru. Nigdy nie miałem z tymi firmami kłopotu jeśli chodzi o wysyłki. Moze to po prostu zalezy jednak od regionu/wielkości miasta ? No bo skąd taka rozbieżność ? Niby UPS w W-wie niszczy paczki a ten z Rzeszowa nie? OPEK w Gdańsku zrzuca i kompaktuje przesyłki z 10 piętra swojej siedziby a w Krośnie jak najdelikatniej? Panowie - prezentujecie teorię spisku.

 

Kolejna sprawa: dlaczego paczka idzie długo? Dlatego że jakikolwiek kurier dla sprawniejszej logistyki i zarządzania przesyłkami najpierw przewozi paczki do centrali składowania przesyłek. Stąd macie te tracking numbers i inne takie. Jakby tego nie było to byście mieli kolejną PP - nie dość, że zniszczą to jeszcze przywioza po półroku.

 

Konkluzja : jak się nie podoba do wio - ładować co tam macie do auta i jazda przez całą RP. Pewności, że nie skasujecie towaru w wypadku nie macie, ale za to piecza nad paczuszką jaka. Sam właściciel się zajął dowozem.

 

Sens istnienia firm kurierskich jest - to jak się obchodzą z paczkami nie zależy od samego kierowcy, ale od sortierni przesyłek (a tam różny element pracuje), czas dostaw - zależny od stopnia zaangażowania w ewidencję spedycji (biurokracja itp), reszta zależna od samego kierowcy, czy powita was zionąc % czy słowami "przepraszam za opóźnienie". Ja raczej spotykam się z tym drugim, ale cóż. To tylko ludzie - jak my sami.

 

Podrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, pracowałem w Masterlinku/DPD, więc mogę co nieco powiedzieć przynajmniej o tej firmie. Paczka jest odbierana od klienta i dostarczona do oddziału, dalej na duże auto liniowe i jedzie do centralnej sortowni. Tam jest przekazywana na liniowe właściwe dla danego kierunku i jedzie. Wszystko trwa jedną noc i paczka jest na drugi dzień w oddziale właściwym dla miejsca zamieszkania. Jeśli chodzi o sortownię, no cóż:D Tam wszystko musi być przepakowywane w ciągu 1 (0,5?) sekundy, więc czasem zdarzają się kwiatku typu wielka szyba do traktora na spodzie palety, a na niej duuużo różnych ciężkich przesyłek :D Czasem zdarza się, że kurier z powodu zbyt dużej ilości paczek fizycznie "nie wyrabia się" z czasem i paczka jest dostarczana na drugi dzień. Oczywiście przypadki rzucania paczkami na dalekie odległości/na pakę mają miejsce;)

@PC_Speaker: inaczej traktuje się małe paczki, a inaczej towar na paletach - z zasady ten drugi jest stabilniejszy i ciężko nim rzucać, przygnieść inną paczką itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pieknie, co nie zmienia faktu, ze mnie jako klienta interesuje tylko efekt koncowy, czyli stan i termin doreczenia paczki, a nie to, czy zawinil pan Zdzisiu czy pan Mietek ;) Zjeby i tak zbierze kurier i/lub infolinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oficjalnie paczki 'standard' dostarczają w dni robocze (od pon do piątku)... jednak zdarza się nawet często że kurier przychodzi w sobotę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak nie bylo jej dzisiaj.

 

Jesli przeszla przez HUB NORMAL o 21:04 w piatek to czy kurier zapuka do mnie w poniedzialek czy wtorek? ( od przejscia przez HUB stan przesylki do tej pory sie nie zmienil )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sugeruj się za bardzo tymi informacjami, są one wprowadzane ze znacznym opóźnieniem i często bardzo ogólnie oraz zazwyczaj jedynie w dni robocze.

 

czekaj cierpliwie ;] .w poniedziałek powinieneś ja mieć, bo paczki standardowo nie są dostarczane w weekendy ale ludzie tam pracują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie wiecie może jak jest zamawianiem kuriera? Czy to coś kosztuje? Szukam na stronie internetowej DHL, ale nie mogę znaleźć :/

Dodatkowo kurier miał by być zamówiony "na wieś". Około 50 km od Gdańska, gdzie znajduje się chyba najbliższa siedziba DHL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie wiecie może jak jest zamawianiem kuriera? Czy to coś kosztuje? Szukam na stronie internetowej DHL, ale nie mogę znaleźć :/

Dodatkowo kurier miał by być zamówiony "na wieś". Około 50 km od Gdańska, gdzie znajduje się chyba najbliższa siedziba DHL.

kurierzy zawsze doliczają opłate paliwową, ja mieszkam w duzym miescie wiec oplata okolo 2zł

ale 50km to nie wiadomo, musisz do nich zadzwonić i zapytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec, dodzwoniłem się w końcu wczoraj, i miła pani powiedział mi że nie ma takiej opłaty (opłaty paliwowej, czy innej), o ile paczka jest poniżej 31,5kg.

Mimo że mieszkam około 50km od najbliższej siedziby DHL.

Po prostu kurier przyjeżdża, zabiera i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bijcie, że głupie pytanie, ale...

 

Mianowicie muszę wysłać paczkę UPSem (door to door) i na ich stronie wylukałem jakieś przygotowanie paczki. Więc to wypełniłem ale przy opcjach zapłaty muszę mieć (chyba) u nich założone konto, które (chyba) jest zakładane tylko na firmę. Jako, że firmy nie mam to w jaki sposób to zrobić? :D Pierwszy raz mam zamówić kuriera aby przyjechał i odebrał ode mnie pakę ;] Rozumiem, że kurier przyjeżdża i papierki wypełniam przy nim? Oświećcie mnie bo niezłego zonka złapałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z gls'em. Nie było mnie w domu i kurier był dwa razy, wróciłem i zadzwoniłem, aby się dogadać i powiedział, że już nie będzie woził, i jak chcę to moge w siedzibie gls'u odebrać? Jak to jest? ;]

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Mam mały problem z gls'em. Nie było mnie w domu i kurier był dwa razy, wróciłem i zadzwoniłem, aby się dogadać i powiedział, że już nie będzie woził, i jak chcę to moge w siedzibie gls'u odebrać? Jak to jest? ;]

 

pzdr.

7. W razie nieobecności Odbiorcy w Miejscu Dostawy, a dla Usług dodatkowych

10.00–Service, Saturday–Service, Saturday 10:00-Service, także w czasie określonym

w dokumencie PN, Kurier pozostawia Awizo wskazujące czas dokonania próby

doręczenia Przesyłki (Paczki) z zaznaczeniem terminu ponownej próby jej dostarczenia.

W takim przypadku Przesyłka (Paczka) pozostaje w magazynie GLS Poland

przez 11 dni roboczych od daty pierwszej nieobecności Klienta, a następnie GLS

Poland zwraca Przesyłkę Nadawcy na koszt Klienta

8. W razie, gdy Odbiorca odmawia przyjęcia Przesyłki, albo z innych przyczyn,

niezależnych od GLS Poland (np. błędnego podania adresu) nie można doręczyć

Przesyłki, GLS Poland zwraca się do Klienta w celu uzyskania wiążących wskazówek

co do dalszego postępowania. Klient obowiązany jest do udzielenia wskazówek

w ciągu 24 godzin od chwili zawiadomienia przez GLS Poland. Jeżeli w ciągu tego

czasu nie zostaną udzielone wskazówki, GLS Poland zwraca Przesyłkę Nadawcy na

koszt Klienta w ciągu 7 dni roboczych od daty odmowy przyjęcia Przesyłki albo

nieudanej próby doręczenia z przyczyn niezależnych od GLS Poland.

9. Odmowa uregulowania należności ciążących na Przesyłce przez Odbiorcę traktowana

jest jako odmowa przyjęcia Przesyłki. GLS Poland w takim przypadku

zwraca przesyłkę Nadawcy; koszty przemieszczenia w obie strony ponosi Klient.

10. Odbiorca (lub Nadawca w przypadku zwrotu do niego Przesyłki) odmawiający

przyjęcia Przesyłki zobowiązany jest na dokumencie Lista doręczeń podać przyczynę

odmowy i złożyć swój podpis i pieczątkę firmową, w przypadku nie podania

przyczyny i nie złożenia podpisu i pieczątki firmowej, kurier GLS Poland wpisuje na

dokumencie Lista doręczeń przyczynę odmowy oraz składa swój podpis.

11. Przesyłkę, która nie została doręczona Odbiorcy w Miejscu Dostawy wskazanym

w dokumencie PN w ciągu 30 dni od daty jej nadania uważa się za utraconą.

12. W przypadku nieobecności Odbiorcy w Miejscu Dostawy, GLS Poland uprawniony

jest do wydania Przesyłki osobie czynnej w bezpośrednim sąsiedztwie Miejsca

Dostawy, przy czym w Miejscu Dostawy w sposób zwyczajowo przyjęty pozostawia

się pisemną informację o miejscu lub osobie, w którym lub której wydano Przesyłkę

(„Doręczenie zastępcze”). Doręczenie zastępcze wykonane z zachowaniem warunków

wskazanych w zdaniu poprzedzającym stanowi prawidłowe wykonanie Usługi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałem z 2 firm:

 

DHL

1. Zamowiony był głośnik niskotonowy, więc towar dość wrażliwy. Mimo, że sprzedawca raczej nie postarał się o zabezpieczenie, to towar przyszedł na drugi dzień w stanie idealnym :)

 

2. Procek - kurier zadzwonił spytać czy jestem w domu. Paczka w stanie średnim, ale gość wysłał procesor w.... kopercie.

 

Siódemka

1. Ławeczka treningowa, wiec towar spory. Szybko i bez problemów

 

2. Ważna przesyłka z banku. Przesyłka jest w moim mieście od 5 dni (tak wynika z info na stronie po wprowadzeniu nr paczki) i narazie cisza. duży minus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.

 

Czy ktoś z Was wysyłał przesyłkę pobraniową "kurierem" OPEK ?

 

Chodzi o to że ponad 2 tygodnie temu adresat przesyłkę otrzymał, zapłacił kurierowi pobranie, a ja do tej pory nie mam pieniędzy na koncie...

 

Dzwoniłem do oddziału firmy, miła Pani powiedziała, że pobranie idzie 14 dni...

 

To jest jakieś chore, przecież nawet na poczcie przelew idzie 3-4 dni.

 

Miał ktoś do czynienia z wyżej wymienioną firmą i ich cudowną usługą "za pobraniem" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalna sprawa, trzymają kasę ile mogą, zwykle trwa to około trzech tygodni.

 

Z moich doświadczeń wynika, ze najszybciej odsyła pieniądze DHL.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GLS, banda moronów, tracking dwóch takich samych paczek, wysłanych do mnie z tej samej firmy, w tym samym momencie, mówi chyba wszystko:

 

xxxxxxxxxxx650

2011 02/04/2008 17:35 Delivered 2100

2010 02/04/2008 8:10 Van scan on del. vehicle 2100

1020 02/04/2008 7:48 NIF InBound scan 2100

2001 02/04/2008 7:48 Delivery Depot IB scan 2100

1020 02/04/2008 6:44 NIF InBound scan 2100

2001 02/04/2008 6:44 Delivery Depot IB scan 2100

1020 01/04/2008 21:02 NIF InBound scan 9007

2204 01/04/2008 21:02 Routing Error 9007

1020 01/04/2008 20:59 NIF InBound scan 9007

1023 01/04/2008 0:19 NIF OutBound scan 9826

1023 29/03/2008 2:40 NIF OutBound scan 9004

1003 29/03/2008 1:01 HUB-Flow NBGOOD 4

1020 29/03/2008 1:01 NIF InBound scan 9004

4 28/03/2008 17:53 Key-account Checker 4000

5 28/03/2008 0:00 Outbd Key-account arrival 4000

 

xxxxxxxx651

1023 04/04/2008 0:30 NIF OutBound scan 9826

1023 02/04/2008 20:15 NIF OutBound scan 9004

1020 02/04/2008 20:12 NIF InBound scan 9004

1023 01/04/2008 8:53 NIF OutBound scan 9724

1020 01/04/2008 8:21 NIF InBound scan 9724

1023 29/03/2008 2:33 NIF OutBound scan 9004

1003 29/03/2008 1:00 HUB-Flow NBGOOD 4

1020 29/03/2008 1:00 NIF InBound scan 9004

4 28/03/2008 17:52 Key-account Checker 4000

5 28/03/2008 0:00 Outbd Key-account arrival 4000

:-|

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio mialem niefajna przygode z UPS.

Wyslana zostala paczka ktora miala wyraznie zaznaczone zeby dzwonic przed dostawa. Oczywiscie telefonu nie bylo, najpierw sprobowali doreczyc - ale nikogo nie bylo w domu. Potem zadzwonili na domowy (taki byl w profilu), i nagrali sie na sekretarke zeby do nich oddzwonic, ale uwaga, bez podania numeru.. :wink:). W monitoringu paczek na stronie tez nie ma informacji o numerze do kuriera. Ciezko do kogos oddzwonic jak sie nie zna numeru, a w centrali pomorskiej pani uparcie nie chciala podac numeru do tego kuriera zaslaniajac sie regulaminem... :/ Dopiero na innej zmianie inna pani bez problemu podala numer i udalo sie zorganizowac dostawe.

Jakos do tej pory nie mialem takiej sytuacji zawsze trafiali na mnie w domu.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh mi ktoś miał wysłać kompa wczoraj w piatek i posłał kurierem specjalnie żeby był na drugi dzień tzn. dzisiaj w sobote. Ja tu czekam podjarany a tu kuriera ani widu ani słychu ;/ Moim zdaniem kurier jest poto żeby paczka była wysłana zaraz na następny dzień a nie że musisz czekać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje spora szansa że tak będzie, gwarancji nikt ci nie da

grrr....czekam od rana i jeszcze się nikt nie pojawił a za minute 16 >.> najgorsze jest to że nie mam pojęcia co to za firma kurierska, a kurier niema numeru telefonu do mnie ;/ więc i przez neta nie mogę sprawdzić gdzie aktualnie jest moja paczka >.>

Edytowane przez Roxas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zadzwoń do nadawcy żeby ci podał szczegóły dotyczące paczki...

Nie mam od niego numeru telefonu tylko Gadu Gadu bo tylko tam rozmawiamy, ale problem w tym że go niema na gadu od środy =/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rotfl stary, niezła tranzakcja widze ;D

 

chociaż allegro się zabezpieczyłeś?

lol to nie żadna transakcja ten gostek jest moim znajomym i to nawet dobrym :P a to co mi wysyła to ja za to nic nie płace powiedziałem tylko że później pokryje koszty transportu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...