Skocz do zawartości
master18x

Prędkości Wypalania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam takie pytanie- otóż chciałbym porównać moje wyniki wypalania płytek nagrywarką lg 4167 z waszymi.

Prosiłbym was abyscie napisali jakie macie czasy wypalania dvd 8x i 16x i na jakich płytkach nagrywacie. Ja osobiscie polecam verbatim bo jak wypalam na jakis tanszych to nagrywarka ma problemy np hawki 8x to zadko kiedy uda mi sie osiagnąć predkość 8x, zdażyło mi sie takze ze wogóle mi nie chcialo odczytac takiej płytki- napęd wogóle jej nie wykrywał...moze macie podobne problemy?....a moze ta nagrywara którą mam jest taka do bani....:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hawki 8x to zadko kiedy uda mi sie osiagnąć predkość 8x,

Sporo sie naczytalem "negatywnych" komentarzy na ich temat. Nie kupujcie tego nigdy, tylko 3 razy je wypalalem, a po kilku juz dniach lezaly w koszu...

 

Teraz jezdze na tanich Benq, nagralem i multum i jeszcze ANI jednej nie zapsulem.....Jesli chodzi o nagrywanie to sa dosc szybkie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc sprawa wygląda następująco.

 

Wszystko zależy od dwóch rzeczy przy nagrywaniu płyt:

1. czy bios nagrywarki potrafi rozpoznać nowe płyty. Jeśli nie to polecam zrobić jego update co zazwyczaj niesie za sobą dodatkowe możliwości dla nagrywarki i poprawki błędów jakie zostały znalezione w oprogramowaniu.

 

2. jakich płyt używamy. Powiem wam, że nie warto inwestować w płyty z najniższej półki, ponieważ jak sami wiecie potrafią narobić dużo złego jeśli nagramy na płyte jakieś ważne pliki, skasujemy je z twardego dysku a tu okazuje się, że płyta po kilku dniach odmawia posłuszeństwa.

 

Polecam jednak zacząć kupować płyty wyższej jakości.

Ja skupiłem się na TDK, Verbatimach i Benq.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze używałem płytek Verbatim i Maxell i nigdy nie miałem problemów z ich zapisem i odczytem dlatego mogę je z czystym sumieniem polecić. Odradzam wypalanie na Hawk'ach - są mierne i już kilka razy spotkałem się z odpadającym sreberkiem (tej warstwy odbijającej laser).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nagrywam TDK od 4 lat i kazda dziala. Palilem kiedys z predkoscia 2x lub 2.4x w przypadku +. Kazda plyta daje sie odczytac. Aktualnie predkosc 4x. Zawsze uzywam plytek TDK.. niestety kiedys byly lepsze nosniki, ale i cena tez inna - pamietam jak placilem 30 zlotych za plytke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wypalaniem w tej nagrywarce jest ok ja używam TDK i + i - i ani jedna jeszcze nie poleciała... Ale zauważyłem że ma nieraz trudności z odczytaniem lekko porysowanych płytek a np stary napęd dvd czyta je bez zająknięcia :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy bios nagrywarki potrafi rozpoznać nowe płyty. Jeśli nie to polecam zrobić jego update co zazwyczaj niesie za sobą dodatkowe możliwości dla nagrywarki i poprawki błędów jakie zostały znalezione w oprogramowaniu.

Wiecie może jak zrobić update biosu w LG 4167 ? Będę wdzięczny za pomoc.

 

Edit:

Sorry za OT już wiem co nie co ale powiedzcie mi czy trzeba wgywać nowe biosy po kolei czy mogę od razu wgrać najnowszy ?

 

Pozdrawiam,

bziumak

Edytowane przez bziumak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może jak zrobić update biosu w LG 4167 ? Będę wdzięczny za pomoc.

 

Edit:

Sorry za OT już wiem co nie co ale powiedzcie mi czy trzeba wgywać nowe biosy po kolei czy mogę od razu wgrać najnowszy ?

 

Pozdrawiam,

bziumak

Ja do swojej wgralem odrazu najnowszy ale mozesz jechac po kolei jak lecą i tak sie szybko wgrywają .pozdrawiam a co do plytek dvd-rw to Benqu rządzi :) mam teraz takie x 16 i palą sie az milo normlanie nowa jakość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. jakich płyt używamy. Powiem wam, że nie warto inwestować w płyty z najniższej półki, ponieważ jak sami wiecie potrafią narobić dużo złego jeśli nagramy na płyte jakieś ważne pliki, skasujemy je z twardego dysku a tu okazuje się, że płyta po kilku dniach odmawia posłuszeństwa.

 

Polecam jednak zacząć kupować płyty wyższej jakości.

Ja skupiłem się na TDK, Verbatimach i Benq.

Podpisuję się pod tym. Wszytkie te tanie płyty kupowane w marketach (Msonic,Quizo, Blupop nadają się do ... do niczego się nie nadaja i już wiele razy sie o tym przekonałem.

 

Co do dobrych płyt TDK, Verbatim dopiszę jeszcze EMTEC.

 

Płytki ZAWSZE wypalam z prędkością R- 24x, RW-12x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Verbatim i TDK. Płyty typu Hawk, Memorex, Imation czy nawet Platinum to moim zdaniem szajs który utlenia się lub rozkłada ( barwnik ) i po np. roku - 2 lat taka tania płyta ma obszary nie do odczytania. Co do prędkości nagrywania to nie radzę nagrywać ani bardzo wolno , ani max szybko. Podczas np. nagrywania 1x na płycie 16x może dojść do "przypalenia" sąsiednich ścieżek, natomiast przy nagrywaniu max, pity i landy nie są wypalone dość dokładnie - nigdy co prawda nie będą "idealnie" wypalone, ale przy nieco mniejszej prędkości będzie nieco dokładniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne płytki godne polecenia to verbatimy (na mmc 03,mcc04) pastel (t.yuden) czy równiez dobry poziom trzymaja moser bear india

 

tdk odkąd jest dostepny w wiekszosci na CMC nic dobrego sobą nie prezentuje

 

tak naprawde dobrych producentów nosników jest kilku a dostepnych marek dziesiatki-

 

trzeba albo zdan sie na pewniaków typu vebr badz liczyc na szczescie w przypadku np. espreanzy która raz bedzie na odrzucie mcc a za tydzien juz na CMC badz Prodisc czy DST

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie w 100% z bartezjuszem..

 

TDK to juz sie zrobił nagorszy crap..kiedys TDK to było coś..a teraz?? no i ta "genialna" zmiana designu :? powiesiłbym za jaja chyba tego grafika

 

Verbatimy trzymaja forme ale też znowu..trzeba uważać..ja omijam juz szerokim łukiem cake'i 50szt..bo produkowane sa zapewne w innej fabryce i wykresiki juz nie wychodzą takie super :?

 

można polecić też Plextora..ale to juz koszt 1DVD sięga 4-5 zeta..więc "troszke" drogo..no ale Tayo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wypalam na Benq i są OK... niestety TDK zeszło na psy i to bardzo :( Ale kiedyś były to jedne z lepszych płytek. Nie polecam tych płytek za 0,99zł :P (msonic,hawk,blupop itp itd :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że niektórzy narzekają na TDK ( napiszcie z jakiego powodu a nie że są złe bo są złe :lol: ) ... ja mam TDK x 8 +R i na razie mam nagrane kilka( -naście ) płytek kilka m-cy temu , ale nic się z nimi nie dzieje .... czego nie można powiedzieć o Hawk ( na Hawk po krótszym czasie już są problemy z odczytem niektórych obszarów ) .

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że niektórzy narzekają na TDK ( napiszcie z jakiego powodu a nie że są złe bo są złe :lol: ) ... ja mam TDK x 8 +R i na razie mam nagrane kilka( -naście ) płytek kilka m-cy temu , ale nic się z nimi nie dzieje .... czego nie można powiedzieć o Hawk ( na Hawk po krótszym czasie już są problemy z odczytem niektórych obszarów ) .

narzekamy dlatego iż nie wiesz na co trafisz w pudełku od TDK..moze byc plytka na TDK00*, CMC, MBI etc..ruletka..najgorzej CMC :? z tymze sam mam pare takich płytek nagranych niestety i sie oje w sumie..no ale zobaczymy..a verbatim ma MCC004 zawsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie te TDK na CMC się palą w miare dobrze. Na zadnej jeszcze nie mialem błędów. Więcej bede mógl powiedziec o nich za kilka miesięcy jak posprawdzam wczesniej nagrane płyty :lol:

 

 

ligus > o wiekszosci dvd esperanza mozna powiedziec tyle > prawie jak płyta.

 

------

 

Miał ktos CD-R Platinum z CMC? Nagrywałem kilka takich i zadnej mi się nie udało nagrac bez błędów :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego programu używacie do sprawdzania jakości nagranych danych na płyty DVD ? ( zgodnego z UDF bo w ISO duży plik nie wejdzie i raczej używa się UDF 2.XX

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam jednak zacząć kupować płyty wyższej jakości.

Ja skupiłem się na TDK, Verbatimach i Benq.

TDK to nie taka najwyzsza jakosc. Moze kiedys, ale obecnie to raczej sredniacha, albo gorzej.

 

Wszystko co robione w Japonii to zazwyczaj najpewniejszy nosnik.

 

Verbatimy, Maxwell, Ritek, Ricoh, albo TAIYO JUDEN (to producent najlepszych nosnikow na swiecie).

 

Nie mowie ze reszta nie moze byc dobra, ale warto dolozyc te pare zlotych i miec pewnosc ze nic sie nigdzie nie zkrzaczy...

Edytowane przez Destiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TDK to nie taka najwyzsza jakosc. Moze kiedys, ale obecnie to raczej sredniacha, albo gorzej.

 

Wszystko co robione w Japonii to zazwyczaj najpewniejszy nosnik.

 

Verbatimy, Maxwell, Ritek, Ricoh, albo TAIYO JUDEN (to producent najlepszych nosnikow na swiecie).

 

Nie mowie ze reszta nie moze byc dobra, ale warto dolozyc te pare zlotych i miec pewnosc ze nic sie nigdzie nie zkrzaczy...

JA nie mam problemów z TDK , Verbatim , Sony .

 

 

Problemy ( po pewnym czasie ) są z :

Hawk , Imation , Akoss , Vision , Memorex , Proformance ... i jak by się zastanowić to jeszcze trochę shitu by się znalazło - czemu shitu? bo po nagraniu i odczekaniu kilku miesięcy nie da się odczytać wszystkich danych ... a nagrywane toto porządnie na optymalnej ( nie max ) prędkości, na dobrym osprzęcie ( porządny zasilacz , nagrywarka itd. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja problemów z TDK tez nie mam, ale te od CMC wyglądają "trochę" gorzej od tych starszych.

Date					 : 2006-05-17 18:05:56Model					: 1-0-0-0 H:LITE-ON DVDRW SOHW-832S  VS0MDisc					 : DVD+R , CMC MAGM01 [CMC Magnetics Corporation]Speed					: 4xECC blocks sum (PI/PIF)  : 8/1Scanned range			: 0 - 1554269Sampling count		   : 72895Errors				   : 0PI Max				   : 243PI Average			   : 74,40PI Total				 : 844581PIF Max				  : 9PIF Average			  : 0,24PIF Total				: 2696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...