Skocz do zawartości
marco

Oświadczenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Ponieważ niestety niektóre osoby uwielbiają mącić wode i tworzyć zamieszanie, czuje się nijako zmuszony do wywleczenia kilku niezbyt wygodnych faktów.

 

Zacznijmy może od początku tj. od roku 2002.

Tweak jest małą stronką jakich wiele w sieci. Z sypiącym się layoutem i softem do obsługi newsów i forum dyskusyjnym na dyskusje.pl.

Wtedy właśnie stworzyłem dla strony prosty system aktualizacji, a w marcu 2002 testowo forum działające wtedy na pięknie przezmnie łatanym phpBB 2.0-beta. Forum zresztą działało przez dosyć długi czas na moim prywatnym serwerze.

 

Teraz przeskoczymy do roku 2004. Na stronie zaczeły pojawiać się reklamy. Miały pomóc serwisowi w zmienieniu go w coś lepszego pozwolić na opłacenie serwera itd. Nie pomogły. Defacto nie mam absolutnie zielonego pojęcia co się znimi działo.

 

Teraz lipiec/sierpień 2005. III Zlot tweak.pl pod którym pewna osoba dumnie się podpisywała. Tylko, że cała infrastruktura techniczna, noclegowa, miejsce etc była załatwiana przez moją nieskromną osobę i moją narzeczoną, na co wydaliśmy sporą kwotę (dojazdy, telefony etc) nie otrzymując w zamian nawet podziękowania. Ok myślałem wtedy, że to wina stresu etc i takie rzeczy mogą się zdarzyć.....

 

Jesienią 2005 co też nie jest specjalną tajemnicą przestał istnieć Barwkomp (proszę nie wdawajmy się tutaj w szczegóły co, jak i dlaczego) który został przejęty przez firmę Bestcom. Ta z końcem grudnia zadecydowała o wyłączeniu serwera i serwisu barwkomp.pl z którym byliśmy wspólnie hostowani dzięki pomocy udzielonej serwisowi przez właścicieli barwkompu (notabene: w zamian za hosting tweak.pl zajmowałem się nieodpłatnie administracją serwera zarówno na potrzeby tweak'a jak i barwkomp)

Redaktor naczelny został powiadomiony o tym 30 grudnia 2005 z informacją, że czas szukać alternatywnych rozwiązań w zakresie hostingu.

 

Niestety pomimo wielokrotnych prób kontaktu zarówno mailowego jak i osobistego wszelkie informacje i zapytania co do przyszłości serwisu pozostały bez echa.

 

W celu zabezpieczenia serwisu przed groźbą wyłączenia serwera wykupiliśmy za własne pieniądze serwer do składowania backupów wszystkich danych (proszę mi wierzyć, przechowywanie kilkudziesięciu gigabajtów i ich codzienna synchronizacja to nie jest zadanie dla konta za 19,99) do którego hasło dostał również redaktor naczelny (na maila zawierającego hasło oczywiście nie odpowiedział podobnie jak na praktycznie wszystkie inne)

 

Od początku kwietnia serwer na którym hostowany był tweak.pl należy do innej firmy o czym również została wysłana informacja. Znów ani nie doczekaliśmy się jakiejkolwiek odpowiedzi ani reakcji.

 

Z powyższego można było wysunąć tylko jedną logiczną konkluzje - Pan redaktor naczelny nie był zainteresowany dalszym utrzymywaniem forum dyskusyjnego.

Biorąc pod uwagę, że w przeciwieństwie do wyżej wymienionego, spędziliśmy wiele godzin, dni czy wręcz miesięcy, żeby forum mogło funkcjonować i było coraz lepszym źródłem informacji, nie mogliśmy pozostać obojętni wobec tej sytuacji. Z powodu powyższego zdecydowaliśmy się przenieść ostatnią zachowaną kopie forum na wykupiony przez nas serwer oraz zakupić licencje Invision Board, aby praca z tych 4 lat nie poszła na marne.

 

Jako, że wiele zawdzięczamy serwisowi tweak.pl, nie chcąc być podejrzanymi o jakiekolwiek złośliwości, postanowiliśmy bezpłatnie przekazać jego redaktorowi naczelnemu całe oprogramowanie naszego autorstwa które służyło do:

* administracji aktualnościami

* dodawania artykułów

* objętych prawem autorskim materiałów naszego autorstwa

Jak również nie robić problemu co do ostatnio publikowanych artykułów i grafik które umieszczałem osobiście ze względu na zupełny brak aktywności redaktora naczelnego, oraz cały czas udostępniamy na nasz koszt kopie zapasową całego serwisu do pobrania, jak również zapewniamy zapasowy serwer MX poczty oraz obsługę domeny na DNSach.

 

Kończąć:

 

Za niezwykle przykre odbieram komentarze niektórych osób zarzucające nam nieuczciwość.

Gdyby przez 4 miesiące Pan redaktor naczelny wykazał jakiekolwiek zainteresowanie tematem czy raczył przynajmniej raz odpowiedzieć w całości na skierowany do siebie list, czy też stawić się na umówione spotkanie (na które jechałem pociągiem kilkaset kilometrów) cała sytuacja nie miała by miejsca.

Przykre jest gdy widać reakcje dopiero w momencie gdy mleko się rozlało i próbuje się oczerniać osoby które tworzyły te forum od podstaw.

 

Jeśli macie jakiekolwiek dalsze pytania, bardzo proszę formułujcie je w tym wątku, postaramy się odpowiadać na nie w możliwie najkrótszym czasie

 

//dodane o 21.59

PS. Bardzo przepraszam, że informacje jestem wstanie napisać dopiero teraz. Ostatnie 2 dni były robotą 24 godziny na dobę, żeby znaleźć firmę która zestawi serwer, skonfigurować go poprawnie i odpalić tak, żeby wszystko działało. Musieliśmy poprostu odespać całość, a niestety tak się składa, że jeszcze trzeba się pojawić tak na uczelni jak i w pracy ;(

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A są jakieś szanse ze znowu się będzie nazywał Tweak.pl?? I czy forum będzie istnieć i nie grozi mu upadek??

 

Co do Liska to odkąd tu jestem nie widziałem żeby się interesował serwisem i forum, był obojętny w stosunku do tego. Najbardziej aktywni admini to Marco i Paranoik i to forum wiele im zawdzięcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko pytanie : ile kosztowal was serwer i wszelkie licencje? Bo osobiscie z checia bym sie dolozyl do tego a mysle ze i nie jeden user tez bez problemu rzucilby pare zlotych. Generalnie nie jestem w temacie tego sporu ale mnie osobiscie obchodzi jedna rzecz : forum. Jesli zachowa sie w dotychczasowej formie (wali mnie adres, moze byc nawet kaczkadziwaczka.pl) to wszystko bedzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych - jeśli ktoś chce uzyskać podstawę prawną do wycofania swoich postów z jakiegokolwiek forum ( w tym z tweak.pl ) zapraszam na PW. Ja osobiście chcę pozstać ze starą ekipą na nowym serwisie, niezależnie jak by się nazywał i chcę, żeby moje posty byłu tu a nie gdzie indziej... Mam nadzieję że nowej administracji nie trzeba będzie konstytuować - i właśnie do NOWEJ ADMINISTRACJI kieruję jedną uwagę - skonstruujcie formularz rejestracji tak, aby materiały przekazywane do serwisu stawały się jego współwłasnością... Skonsultujcie się z prawnikami - albo PW ew. gg.

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A są jakieś szanse ze znowu się będzie nazywał Tweak.pl?? I czy forum będzie istnieć i nie grozi mu upadek??

Serwis tweak.pl zapewne istnieć będzie jak sobie znajdzie nowych jeleni do administrowania i zainstaluje się z backupu. Jako, że nie chcemy nikomu niczego utrudniać a wiemy jak kłopotliwa jest zmiana delegacji DNSów w NASKu nie ma problemu nawet żebyśmy zrobili przekierowanie do czasu załatwienia tej sprawy. Wystarczy mail.

 

Ja mam tylko pytanie : ile kosztowal was serwer i wszelkie licencje? Bo osobiscie z checia bym sie dolozyl do tego a mysle ze i nie jeden user tez bez problemu rzucilby pare zlotych. Generalnie nie jestem w temacie tego sporu ale mnie osobiscie obchodzi jedna rzecz : forum. Jesli zachowa sie w dotychczasowej formie (wali mnie adres, moze byc nawet kaczkadziwaczka.pl) to wszystko bedzie git.

Na chwile obecną koszty to:

70 dolarów licencja Invision Power Board

koszty serwera do chwili obecnej (wraz z backupem): 204,75 euro

Domena: 50 PLNów plus VAT plus piwo dla znajomego który ją zarejestrował i oddał na potrzeby ratowania forum.

 

Na chwile obecną ze względu na problemy z zarejestrowaniem takiej operacji w urzędzie skarbowym (cholera wie jak, ale podatek od czegoś takiego by trzeba płacić) to nie przewidujemy zbiórek, mimo wszystko dziękujemy za wsparcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne.

 

Powiedzcie jeszcze, czy jest szansa dogadania się z liskiem- chodzi o nazwę.

Wiem, że to trudne pytanie.

 

jednak tweak.pl przekierowywuje na purepc.pl - czy to przejaw dobraj woli liska chociaż na koniec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kosztów - to chętnie rownież wspomoge ze skromnej państwowej pensji - gdyż dzięki temu forum rozwinąłem swoją wiedzę...... :wink: Służę też poradą prawną ad. forum w zakresie posiadanej wiedzy, albo kontaktami do osób kompetentnych - oczywiście TYLKO administracji/moderatorom.

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mogę dodać od siebie, bardzo dziwi mnie postawa Pana redaktora naczelnego. Tweak.pl to nie byle jaki serwis, ale jak widać dla tego Pana to nie miało znaczenia w ogóle.

 

Sam jestem redaktorem naczelnym jedenego z serwisów, oczywiście o wiele mniejszego niż tweak.pl i wiem, że nie łatwo jest wydawać pieniądze z swojej kieszeni na serwer/reklamę i całą resztę a Wy przecież nie możecie mieć małego serwerka, który ma jeszcze jakieś ograniczenia co do transferu itp. Licencja na invision także kosztuje ...

 

No nic życzę Wam aby dalej ten serwis istniał, nawet pod inną nazwą, bo jest jednym z lepszych.

 

 

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne.

 

Powiedzcie jeszcze, czy jest szansa dogadania się z liskiem- chodzi o nazwę.

Wiem, że to trudne pytanie.

 

jednak tweak.pl przekierowywuje na purepc.pl - czy to przejaw dobraj woli liska chociaż na koniec?

Nie, poprostu od x czasu domena wisiała na naszych serwerach DNS. I wisi dalej. Czekamy aż jej właściciel skontaktuje się z nami (np mailem albo na GG i powie na jaki IP mamy tymczasowo to przekierować zanim sobie nie poradzi z zmianą delegacji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a czy mozna otrzymac wprost odpowiedz : czy spor dotyczy samej domeny czy tez "zawartosci" czyli calej bazy forum bo ja sie gubie. Bo jesli to tylko adres to olac sikiem prostym i juz, nazwy szkoda ale to przeciez nei koniec swiata. Jakby forum mialo sie rozpasc to dopiero bylby koniec...

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devilek wiemy wiemy, znamy się i myśle, że współpraca pomiędzy naszymi serwisami dalej będzie się rozwijała, na dzień dzisiejszy nie znam postanowienia Naczelnego, poczekam aż się wypowie lub jutro z nim pogadam co dalej ma zamiar robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1 nowa licencja jest z tego co naopiano nieco wyzej

po2 z bazą to sliska sprawa- tak naprawde to tworzymy ją my a nadzoruja admini..

 

lisek chyba sam jej sobie z kalwy nie wklepał :wink:

2. Tworzymy ją jmy, nadzorują admini, należy do właściciela Tweaka.

Rozumiem Ciebie Marco i pozostałe osoby które zajmowały się Tweakiem, jednak w świetle prawa baza danych została skradziona. Dogadajcie się z Liskiem, musicie mieć spisaną umowę, że przekazuje wam tą bazę; to jest b. poważna sprawa.

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam nieco inne pytanie - czy purepc bedzie to tylko forum? czy serwis tez ?

Będzie serwis. Ale kiedy nie będe obiecywać - nie chcemy serwować zimnych kotletów czy materiałów sponsorowanych. Czy też wrzucać jednego artykułu raz na pół roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co Wy tak tej nazwy się czepiacie - na słowo "Tweak" dostajecie orgazmu?

jak dla mnie nie ma to najmniejszej różnicy, myślę, że dla 99% userów też, najważniejsze, że lata tego co razem stworzyliśmy przetrwały tą rewolucję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na serwis to trzeba by było zebrać kompetentna ekipę ;) aby cos sie działo a nie jak na tweaku....... ehhh od czasu mojej rejestracji widziałem tylko 2 wypowiedzi Liska...... a tak Maro, Paranoik, Romek....... Nawet po ostatnim (jak i poprzednim) zjeździe (osobiście nie bylem) dało sie przeczytać negatywne komentarze skierowane w stronę Naczelnego....... Reasumując, nie wiem jak was ale mnie na forum (chociaż jestem na forum stosunkowo krótko) nie trzyma nazwa tylko ludzi którzy je tworzą.... wiec zostaje z wami ;)

 

Co ma wisieć nie utonie. Może i dobrze sie stało, chociaż z tym zamieszaniem :ploom: :plum: :blurp:

 

//

EDIT: Nie wiem czy tak trudno zrozumiec wypowiedz Romka.... Baza jest cala i w dobrych rękach.... mzoe prosciej wszystko co napisalismy do tej pory chodzi z backupowego serwera.... moze jeszcze prościej Forum chodzi tak jakby podstawowy serwer padl ;)

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

wiec o co wszystkim chodzi?? jesli sa ludzie jest forum i nie ma co gadac... chociaz osobiscie wolalem nazwe tłik :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Tworzymy ją jmy, nadzorują admini, należy do właściciela Tweaka.

Rozumiem Ciebie Marco i pozostałe osoby które zajmowały się Tweakiem, jednak w świetle prawa baza danych została skradziona. Dogadajcie się z Liskiem, musicie mieć spisaną umowę, że przekazuje wam tą bazę; to jest b. poważna sprawa.

Nie została skradziona. Jest tak samo naszą własnością jak i Piotra Lisowskiego czego mu nie odbieram, pomimo, że nie przyłożył on nigdy ręki do powstawania forum.

 

Pragnę również przypomnieć, że *wszystkie* wiadomości na forum w świetle prawa autorskiego są własnością ich autorów. My tylko dajemy do nich dostęp, dokładnie tak samo jak google które indeksuje zawartość stron i absolutnie nigdzie nie twierdzi, że jest ich autorem.

 

PS. Nie rozumiem pojęcia właściciel serwisu. Od 2002 całość od strony technicznej była tworzona przezemnie. To, że część reklam przechodzi przez firme budowlaną w celu unikania płacenia podatków nie czyli z tej firmy właściciela serwisu czy wypowiedzi ludzi. Tak samo jak ja nie jestem związany z nimi jakąkolwiek umową i nie przekazywałem im dzieła (tj zmian w oprogramowaniu) które są mojego autorstawa, ani nie powstały one w momencie gdy pozostawałem w stosunku pracy do w.w. firmy gdyż nigdy żadnej umowy na oczy nie widziałem

 

PS 2.

Jak można ukraść coś co się samemu tworzyło? (pytanie retoryczne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie bo nie rozumiecie jednej podstawowej sprawy.

 

Już o tym pisałem wiele razy ale jeszcze raz napisze.

 

Tweak upadł bo ktoś przypadkiem olał sprawę z serwem i backupem, chłopaki na szybko wykupili serwer, domene, IPB aby forum mogło dalej trwać.

Czy widzieliście w którejś wypowiedzi Paranoika, Marco lub mojej, że przejeliśmy kontrole nad bazą i nie oddamy jej?

 

Piszę jeszcze raz, tym razem wielkimi literami:

BAZY NIKT NIE WYKRADŁ TYLKO PRZESZŁA NA INNY SERWER A JAKO, ŻE DELEGACJA DOMENY TROCHĘ TRWA TO BYŁO DO WYBORU ALBO ZAMKNIĘCIE TWEAKA NA MIESIĄC LUB OTWORZENIE BACKUPU POD INNĄ NAZWĄ.

PROSZĘ MNIE I INNYCH NIE STRASZYĆ SĄDEM LUB PROKURATURĄ BO NA DZIEŃ DZISIEJSZY NIE POPEŁNIŁ NIKT PRZESTĘPSTWA!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie a jak sam serwer ? Czy wytrzyma ? Jak dlugo to pociagnie czy to tylko alternatywa na jakis czas.

 

Nazwa mnie nie interesuje. Dzieki forum i jego ludziom tu wypowiadajacym sie moja wiedza znacznie sie poszerzyla. Nie chce nawet myslec o upadku forum bo serwer nie wytrzymuje.. czy nie strczy pieniedzy na jego utrzymanie. Zbiorka pieniedzy IMO jest dobrym pomyslem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój z bręczeniem o nazwę i "jechaniem" po Lisku, to w niczym nie pomoże a może tylko zaszkodzić, tak nowemu forum jak Wam samym ( http://www.di.com.pl/news/13297,0.html ). Najważniejsze jest teraz żeby się ekipa dogadała z Liskiem w sprawie bazy forum. Może niech powstaną dwa fora z tą samą bazą, użytkownicy dokonają wyboru sami. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie a jak sam serwer ? Czy wytrzyma ? Jak dlugo to pociagnie czy to tylko alternatywa na jakis czas.

Wytrzyma. Jest w dobrych rękach. Zacznie się dusić to mam nadzieje, że uda się nam do tego czasu znaleźć jakieś źródło finansowania mocniejszego sprzętu.

Zbiorka pieniedzy IMO jest dobrym pomyslem..

Niestety tak jak mówiłem, nie wchodzi to w gre. Chyba, że ktoś z Was jest tutaj ekspertem od prawa podatkowego i był by wstanie stwierdzić jak się z czegoś takiego należało rozliczać z urzędem skarbowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

jesli chociaz 5 000 uzytkownikow z tych ok 58 000 wplacilo by np 10 zl to byloby juz 50 000 zl :) nie wystarczy?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pojawi się (w celu ratowania forum) zbiórka finansowa, to ja chętnie służę pomocą. :) Nazwa forum jest nieistotna, liczy się wartość merytoryczna i "kulturowa" forum. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pojawi się (w celu ratowania forum) zbiórka finansowa, to ja chętnie służę pomocą. :) Nazwa forum jest nieistotna, liczy się wartość merytoryczna i "kulturowa" forum. Pozdrawiam.

No dokładnie, trzeba robić wszystko aby ratować forum, nie wazne pod jaką nazwą, bo jak forum upadnie to praktycznie nie bedzie zadnych dobrych for, albo będą takie z poziomem pclaba :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak serwer będzie za słaby to ja chętnie się zrzucę na niego chociaż jestem biednym uczniem LO :rolleyes: Ale na ten cel na pewno znajdę środki :) Bo to jest mój drugi dom :D a Wy prawie jak rodzina :)

 

TO FORUM MUSI ISTNIEĆ

Edytowane przez Maciag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...