Skocz do zawartości
DrKleiner

Na temat serwisu PurePC.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak pozwolę sobie podsumować ;>

 

1) Rang w zależności od ilości postów nie będzie nigdy i to można uznać za pewnik. NIE uważamy, żeby ilość postów była wyznacznikiem czegokolwiek i zdecydowanie wolimy mniej, ale sensowniej więc nie będziemy wprowadzać mechanizmów promujących zachowania nieodpowiedzialne. Dzięki temu unikamy genialnych wypowiedzi typu "pierwszy", "zgadzam się", "nie, bo nie" i podobnych, niezwykle wartościowych. Miłośników tego typu konwersacji zapraszamy na onet, fotkę czy inne odpowiednie serwisy ;>

 

2) Moderatorzy są największym atutem tego serwisu obok jego użytkowników. Dzięki ich pracy serwis ma właściwe proporcje merytorycznej zawartości do pozostałych elementów. Właściwe na serwis technologiczny a nie społecznościowy Pan-pozna-innych-Panów-siedzących-przed-komputerem czy okolice.

I zdecydowana większość użytkowników jest z tego powodu zadowolona, nie licząc małego wycinka który dostał za coś (opisanego w regulaminie) jakieś ostrzeżenie i robi krucjatę przeciwko ciemiężeniu tegoż.

Osobiście najbardziej kocham tych którzy pieklą się, że oni dostali a inni są bezkarni. Oczywiście to wszystko w sytuacji gdy nie widzą ostrzeżeń innych. Nie muszę chyba dodawać, że najczęściej nie mają racji.

Panowie i Panie - chapeau bas.

 

3) Co do newsów nie ukrywamy, że dotychczasowe metody ich pozyskiwania okazały się powiedzmy mało efektywne. Dlatego jak podejrzewam jeszcze w tym miesiącu zaczniemy z pomysłem numer jeden na zmianę sytuacji a w okolicach października lub listopada pomysł numer dwa i trzy ;) Nie będę na razie bliżej zdradzać na czym będą one polegały, ale jakieś przecieki widzę, że na forum się już pojawiały przynajmniej na temat jednego z nich. W każdym razie nie jest to temat "olany" i tak będziemy się starać zmienić coś na plus

 

4) Równocześnie korzystając z okazji chciałem podziękować wszystkim z Was którzy tworzycie ten serwis za wsparcie i jego rozwój. W sierpniu zanotowalismy po raz pierwszy przekroczenie progu ćwierć miliona unikalnych użytkowników. Cieszymy się niezmiernie z faktu, że co miesiąc jest nas coraz więcej i mamy nadzieje, że ten bardzo pozytywny trend nie zmieni się, ba mamy nadzieje, że będzie nas przybywać coraz szybciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam. napisałem pare postów w dziale x360 negucjące pisanie o umieszczaniu newsów an temat piractwa i zostały usuniete. natomisats post użytkownika, w którym nsapisane jest jak perzobić xboxa 360 na odtwarzanie pirackich iso nie został skasowany. ktoś mi powie dlaczego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko zrozumiec o co Ci chodzi. Twoj polski jest .... Zajrzalem nawet do tego tematu (moderatorzy widza ukryte posty) i pierwsze co mi sie nasunelo to chcialem Ci przyprocentowac - szkoda ze poca mnie ubiegl..

 

Piszesz posta pod postem, jakies beznadziejne teksty umoralniajace wszystkich wokół.. Rozdmuciach!esz temat o ktorym Ci ludzie maja pojecie, wiedza co pisza. Zauwaz, ze w tamtym temacie pisza osoby aktywnie udzielajace sie od momentu zarejestrowania na forum, czyli przez 4-5 lat! Znają panujące tu zasady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko ...

 

Czy mozna na forum stworzyc cos a'la xtreme legend; Poland OC Legend ...

 

Taki klub osob, ktore wnosza najwiecej do oc na naszej scenie, propaguja, maja wysokie osiagniecia.

 

W gre wchodzilaby zmiana koloru nicka i osobisty podpis pod nickiem.

 

Jest to wykonalne w ogole ?

 

Byloby kilka osob zajmujacych sie tym; promocja, zglaszaniem nowych userow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko ...

 

Czy mozna na forum stworzyc cos a'la xtreme legend; Poland OC Legend ...

 

Taki klub osob, ktore wnosza najwiecej do oc na naszej scenie, propaguja, maja wysokie osiagniecia.

 

W gre wchodzilaby zmiana koloru nicka i osobisty podpis pod nickiem.

 

Jest to wykonalne w ogole ?

 

Byloby kilka osob zajmujacych sie tym; promocja, zglaszaniem nowych userow.

To zależy. Chciałbym usłyszeć jakieś warunki "kwalifikacji" do takiego forum, najlepiej mierzalne i obiektywne, żeby nie były na zasadzie ja nie lubię tuńczyka, pieroga czy innej paranoi ;) Wtedy jak najbardziej możemy pomyśleć.

 

Tylko pytanie kontrolne: co jest złego w Extremalnym teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Chciałbym usłyszeć jakieś warunki "kwalifikacji" do takiego forum, najlepiej mierzalne i obiektywne, żeby nie były na zasadzie ja nie lubię tuńczyka, pieroga czy innej paranoi ;) Wtedy jak najbardziej możemy pomyśleć.

 

Tylko pytanie kontrolne: co jest złego w Extremalnym teraz?

Jutro wieczorem Romek otrzyma z mojej strony liste co i jak, wiec pewnie takze bedziesz wiedzial o co dokladnie mi chodzi.

 

W ixtrim nie ma nic zlego, aczkolwiek od dluzszego czasu chcialbym stworzyc w PL cos na wzor Hall of Fame @ XS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednia ilość pucharków albo punktów na HW bocie, ewentualnie rekordów PL to IMHO mierzalne, obiektywne kryterium nie mające wspólnego z kącikiem wzajemnej adoracji.

Tylko tu nie o do do konca chodzi. Punkciki na HWbocie nie powiedza co kto jest dobry w te klocki. Punkciki takze nie powiedza ci jak dlugo dana osoba jest na scenie oc. Czy taki Bwanasoft (najwiecej pucharow na hwbocie) jest jakims oc guru? Czy pro, o ktorym nikt nie slyszal nigdy? Nabral sprzetu i wskoczyl nagle do pierwszej dziesiatki swiatowej? Tu chodzi tez o podejscie do tego wszystkiego. Ciezko nazwac legenda osobe ktora sie pol roku, czy rok pobawi, zablysnie na forum i koniec. Spojrz chociazby na Tomka, zwanego berkutem. Ile ma pucharkow na hwbocie? Dwa? Ile ma obecnie rekordow? Zero? Mimo to uwazam ze on sie najbardziej z nas wszystkich by nadawal na taka legende. Zobacz co robil jak ty nie wiedziales jeszcze jak wyglada komputer od srodka. Mowie o czasach gdy na topie byly procesory z zegarem znacznie ponizej 1ghz. Nie jest istotne to, czy go lubie czy nie, bo to moja prywatna sprawa. Imho to jest miejsce dla pionierow w roznych dziedzinach, ludzi ktorzy przelamali jakies bariery i granice na scenie oc, ryzykujac sprzet za grube pieniadze. Ludzie majacy nieprzecietna wiedze o oc. Wiesz kto to jest W1zzard? Wiesz czemu jest w Xtreme Hall of Legends? W zyciu nie widzialem ani jednego benchmarka w jego wykonaniu, a na XS nie ma 100 postow. Tu nie chodzi tylko o mhz i ladne screeny...

 

Moim zdaniem nie da sie wyznaczyc odpowiednich kryteriow. Zawsze beda ona krzywdzace dla niektorych naprawde zasluzonych

 

To tak mocno w skrocie

 

BTW Marco - nie lubimy pierogów, tych pisanych z wielkiej litery takze :)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty jednak potrafisz coś mądrego napisać :wink:

Ano zdarza mi sie czasem.

 

Jak ma to być na zasadzie pucharków z HWbota to ja dobrowolnie rezygnuje z brania udzialu w calosci. Mimo iz pucharkow mam najwiecej ze wszystkich Polakow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tej pory pamietam jak za czasow moich pocztkow na (jeszcze) tweaku i moich poczatkow oc, Yotomeczek pytal mnie jakim cudem mialem takie wysokie wyniki w czyms tam, mimo 50 czy 100mhz mniej na cpu co przy 1,2g (duron morgan ) bylo mega przepascia w tamtych czasach.

 

pucharki nie moga byc wyznacznikiem, bo wezme sobie sprzetu z firmy 2 tyg urlopu i pucharkow bedzie choc w [ciach!] pchaj. nie o to w tym wszystkim chodzi.

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zaczyna się podział na lepszych i gorszych... Bo tak to będzie funkcjonowało, nie wystarcza wam ekstremalne, gdzie macie istne kółko wzajemnej adoracji? Po co te rangi, bo jakiś noob nie odniósł się do Ciebie z należytym ( :lol: ) szacunkiem, którego byś sobie życzył?

 

Bez jaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tylko ciekaw ile jest w PL takich osób anonimowych, co sie znają na OC ;) A co do tych "ukoronowań" czemu nie ;] w sumie może być że jakieś noobki itp będą chciały sie dostać do "elity" nie znając zasad . Na ekstrymalnym może sie pojawić sporo niechcianych tematów ;)

Edytowane przez Drozda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ale to wiesz Ty czy ja i ludzie którzy trochę siedzą w temacie (głębiej czy płycej), a pozostałe 3/4 userów forum będzie to tak odbierało, tym bardziej, że wcześniej wszyscy wzbraniali się przed tego typu rzeczami (rangi dla userów), a tu nagle spotkało się to z pozytywnym odzewem (o dziwo) już za pierwszym podejściem.

 

No ale kto miałby być wg Ciebie na tej liście? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tu nie o do do konca chodzi. Punkciki na HWbocie nie powiedza co kto jest dobry w te klocki. Punkciki takze nie powiedza ci jak dlugo dana osoba jest na scenie oc. Czy taki Bwanasoft (najwiecej pucharow na hwbocie) jest jakims oc guru? Czy pro, o ktorym nikt nie slyszal nigdy? Nabral sprzetu i wskoczyl nagle do pierwszej dziesiatki swiatowej? Tu chodzi tez o podejscie do tego wszystkiego. Ciezko nazwac legenda osobe ktora sie pol roku, czy rok pobawi, zablysnie na forum i koniec. Spojrz chociazby na Tomka, zwanego berkutem. Ile ma pucharkow na hwbocie? Dwa? Ile ma obecnie rekordow? Zero? Mimo to uwazam ze on sie najbardziej z nas wszystkich by nadawal na taka legende. Zobacz co robil jak ty nie wiedziales jeszcze jak wyglada komputer od srodka. Mowie o czasach gdy na topie byly procesory z zegarem znacznie ponizej 1ghz. Nie jest istotne to, czy go lubie czy nie, bo to moja prywatna sprawa. Imho to jest miejsce dla pionierow w roznych dziedzinach, ludzi ktorzy przelamali jakies bariery i granice na scenie oc, ryzykujac sprzet za grube pieniadze. Ludzie majacy nieprzecietna wiedze o oc. Wiesz kto to jest W1zzard? Wiesz czemu jest w Xtreme Hall of Legends? W zyciu nie widzialem ani jednego benchmarka w jego wykonaniu, a na XS nie ma 100 postow. Tu nie chodzi tylko o mhz i ladne screeny...

 

Moim zdaniem nie da sie wyznaczyc odpowiednich kryteriow. Zawsze beda ona krzywdzace dla niektorych naprawde zasluzonych

 

To tak mocno w skrocie

 

BTW Marco - nie lubimy pierogów, tych pisanych z wielkiej litery takze :)

Ja wiem jak wygląda komp od środka gdzieś od 1992 roku więc, Tomek musi być naprawdę wiekowy ;] Co do tego że jemu sie należy ten tytuł, to masz rację całkowita, jeśli nie jemu to nie wiem już naprawdę komu w PL. Ja się do grona osób które mogą pretendować do tego tytułu się nie zaliczam i nigdy prawdopodobnie nie będę, ale moim zdaniem inicjatywa dobra tylko z obiektywnym kryterium gorzej. A co do tych osób co wypisałeś, IMHO jakieś oznaczenie też im się należy bo w końcu na benchowali się trochę chłopaki aby powskakiwać na te miejsca, i może od dawna siedzą w tej tametyce czytając tylko i kręcą w domowym zaciszu a wyniki zdecydowali się wrzucić dopiero co teraz.

Edytowane przez KvaNfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ale to wiesz Ty czy ja i ludzie którzy trochę siedzą w temacie (głębiej czy płycej), a pozostałe 3/4 userów forum będzie to tak odbierało, tym bardziej, że wcześniej wszyscy wzbraniali się przed tego typu rzeczami (rangi dla userów), a tu nagle spotkało się to z pozytywnym odzewem (o dziwo) już za pierwszym podejściem.

 

No ale kto miałby być wg Ciebie na tej liście? :>

Dlatego dla wiekszosci bedzie takie ladne wyjasnienie o co w tym wszystkim chodzi. Jak ktos jest kumaty to zrozumie, jak nie to juz sie go nie zreformuje. Wiadomo, ze nigdy nie zrobi sie tak, zeby wszystkim dogodzic i zawsze bedzie ktos probowal psuc atmosfere. Udalo sie z hwbotem i sprzeciwienstw wiekszych nie ma to i z tym powinno sie udac jak ktos sie naprawde za to wezmie.

 

O osobach bedzie mozna pomyslec jak caly plan sie powiedzie. Zapewne bedzie to dosyc elitarna lista, stawiam na jednocyfrowa liczbe userow.

 

@Kvan

 

Moze na swiecie sa pilkarze lepsi niz taki ronaldo czy tam zidane, a sie ukrywaja. Tylko kto jest gwiazda i kto jest uwazany za najlepszego? Mam nadzieje ze rozumiesz o co chodzi

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kvan

 

Moze na swiecie sa pilkarze lepsi niz taki ronaldo czy tam zidane, a sie ukrywaja. Tylko kto jest gwiazda i kto jest uwazany za najlepszego? Mam nadzieje ze rozumiesz o co chodzi

Rozumieć rozumiem, no ale nie wyklucza to takiej możliwości i OC zazwyczaj jest po prostu drogim hobby a piłkarzom płacą miliony więc porównanie trochę chybione IMHO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumieć rozumiem, no ale nie wyklucza to takiej możliwości i OC zazwyczaj jest po prostu drogim hobby a piłkarzom płacą miliony więc porównanie trochę chybione IMHO.

No wlasnie. My to robimy z zamilowania i nie mamy nic wzamian oprocz satysfakcji (i pustego portfela ;) ) . Do tego dochodza rozne wyrzeczenia i poswiecenia dla paru mhz, moglbym o tym ksiazke napisac ;) . Znam takiego jednego, co swojego hdd nawet nie mial (jazda na live cd, yeah), a trzaskal najlepsze wyniki w okolicy :) . Zobaczcie jak jeden dobrze znany kolega od fc zaczynal, latajac po zlomach i wyciagajac co sie da, by kilka miesiecy pozniej zbudowac kaskade i byc bardzo docenionym nawet na xs. Lub przydklad usera, co windowsa i spi powoli opanowuje so perfekcji zjadajac przy tym chyba wiecej ryzu niz caly team japan razem wziety ;) . Zaloze sie ze nie poswiecil temu 5h, tylko 50h+. Jest kilka takich osob, nie bede podawal teraz konkretnych nickow bo nie ma takiej potrzeby. Milo by bylo docenic takie rzeczy wlasnie przez taki pozornie glupi, ale jednak wiele znaczacy napis.

 

Jesli kto uwaza, ze ma to polegac na stworzeniu kolka wzajemnej adoracji, wywyzszanie sie poprzez fajna range, czy "kto ma wiecej mhz/pucharkow/3dmarkow jest lepszy", to jest w wielkim bledzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli kto uwaza, ze ma to polegac na stworzeniu kolka wzajemnej adoracji, wywyzszanie sie poprzez fajna range, czy "kto ma wiecej mhz/pucharkow/3dmarkow jest lepszy", to jest w wielkim bledzie

Większość pewnie fochy stroi bo zazdroszczą. B-) A tym osobom na pewno sie takie wyróżnienie należy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zaczyna się podział na lepszych i gorszych... Bo tak to będzie funkcjonowało, nie wystarcza wam ekstremalne, gdzie macie istne kółko wzajemnej adoracji? Po co te rangi, bo jakiś noob nie odniósł się do Ciebie z należytym ( :lol: ) szacunkiem, którego byś sobie życzył?

Bez jaj...

A już myślałem, że to ja zawsze najwięcej marudze ;)

 

@MaSell:

Jakie piękne słowa, aż nie wierze, że to Ty! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z panami extreme. Należy im się odpowiednia ranga za to co zrobili, robią i co potrafią. Po prostu im się należy.

A kto ma to oceniac, czy ktos juz moze otrzymac range czy nie? Przez to powstanie kolejny powod do klotni.

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto ma to oceniac, czy ktos juz moze otrzymac range czy nie? Przez to powstanie kolejny powod do klotni.

Dokladnie tez tak uwazam...

 

Moze byc z tego wielka klutnia...

 

bo np. dodalbym takiego Ravena155... i niektorzy nie wiedzieliby za co... albo kto to jest.

 

Co do Ilosci pucharkow na HWBOCIE to rowniez wymierne nie jest...

 

Glupi ja... na tym forum dodawalem wyniki dopiero od czasow kiedy smigalismy na NF7... a przed tym mialem chyba nawet wiecej sprzetu niz od czasu NF7 do teraz... niestety wynikow nie ma po padzie Seagate U5 :P i co... [gluteus maximus] :), puchareczkow mniej :P... zreszta kiedys bylem na nvision - za czasow kiedy bylo elo fajne :P.

 

Mysle ze nie potrzeba rang dla Nas... Stalych uzytkownikow... bo i tak kazdy po czasie odwieduje sie kto ejst tu "dobry" a kto jest "ciut gorszy";]

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...