Skocz do zawartości
DrKleiner

Na temat serwisu PurePC.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się,że część postów zniknęła po awarii

Między innymi mój i Mardoka w temacie o windows x64 (chyba z 8.04.07)

Hym nie przypominam sobie abym się wypowiadał w temacie o Windows X64 do bardzo dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo niektórym jest bardzo cięzko zrozumiec o czym jest temat Windows XP / 2003 - Optymalizacja

No tak zapomniałem założyć specjalny temat o "NIE optymalizacja 2003" już chwila zaraz się poprawię... Bo skoro SP2 do 2k3 nic nie poprawia a wręcz pogarsza to będzie trzeba go umieścić w wyżej wspomnianym temacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie. Co z przenosinami na inny serwer?

 

I jesli to mozliwe to bardzo chetnie bym sie dowiedzial jakie byly parametry starego, a jakie beda nowego :)

Migracja wkrótce.

 

Konfig starego już chyba podawałem - forum korzystało z troszkę mocniejszego - jest nim Athlon 3700+, 2 GB RAMu, 2 dyski PATA 160 GB.

 

Migrujemy na C2D E6300, 2 GB RAMu i 2 Barracudy 7200.10 250 GB.

Generalnie różnica jest duża, głównie ze względu na dyski które biją stare na głowę. I w sumie drugi rdzeń też jest przydatny, ale to nie moc CPU jest głównym problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.

serwis duży, ma już prawie roczek.

-gdzie standardowy i obowiązkowy test gf8600?

Romek kiedyś pisał, że kontakty nie są problemem.

Więc co stanęło na przeszkodzie zdobycia sampli gf8600 i rzetelnego przetestowania, napisania recenzji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwis ma juz jak tu pisza prawie roczek . a tymczasem mimo szumnych zapowiedzi redaktora naczelnego dalej jedynym atutem jest forum , poziom samego serwisu jest poprostu zanujacy - sporadzycznie jakis ciekawy artykul , zero ciekawych testow itp

 

a ile to romek nie naobiecywal , co to sie nie bedzie dzialo , jakies platformy testujace zasilacze itp . no ale jak widac tylko na zapowiedziach sie skonczylo , a sam serwis przedstawia poziom jak za czasow tweaka -zmienila sie tylko nazwa

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwis ma juz jak tu pisza prawie roczek . a tymczasem mimo szumnych zapowiedzi redaktora naczelnego dalej jedynym atutem jest forum , poziom samego serwisu jest poprostu zanujacy - sporadzycznie jakis ciekawy artykul , zero ciekawych testow itp

a ile to romek nie naobiecywal , co to sie nie bedzie dzialo , jakies platformy testujace zasilacze itp . no ale jak widac tylko na zapowiedziach sie skonczylo , a sam serwis przedstawia poziom jak za czasow tweaka -zmienila sie tylko nazwa

Same sie te testy nie zrobią, tak samo jak żaden art "sam" się nie napisze ... trzeba ludzi i sprzętu...

Romek robi co może, inni też się starają. Problem polega na tym że nie da się już prowadzić serwisu tak jak 2-3 lata temu, w każdym razie nie bez poważnego sponsora.

 

 

Przez ten rok połowa znanych (dobrych?) polskich serwisów zeszła na psy, w zasadzie tylko jeden poprawił swoją pozycję -> zarówno ilość jak i jakość materiałów publikowanych, oraz poziom forum. Na tym tle PurePC nie wypada najgorzej. Pogorszenie stanu zdrowia jest widoczne, ale do zgonu zostało trochę czasu.

 

Forum nie jest już atutem tego serwisu:

- aktywność spadła do poziomu jaki miał tweak dwa (trzy?) miesiące po raktywacji

- wielu (większość) wartościowych użytkowników definitywnie przeniosło się na inne fora -> co nie znaczy że od czasu do czasu nie napiszą tu posta

- wyszukiwarki (te najważniejsze) podają wyniki z forum na pozycjach dużo niższych niż rok temu.

W zasadzie Pure nigdy nie było pozycjonowane tak wysoko jak Tweak, a w tej chwili wychodzi w wynikach wyszukiwania niżej od co namniej 5 krajowych serwisów (przeważnie nie łapie się nawet w pierwszej 10). To jest jednocześnie skutek i przyczyna - ale fachowcem od pozycjonowania stron nie jestem, więc nie będe się wygłupiał i pisał uzasadnienia.

 

Po częsci taki stan rzeczy jest efektem pewnych decyzji podjętych rok temu, a częściowo spowodowany jest "obiektywnymi okolicznościami". W każdym razie nie istnieje sposób na radykalną zmianę tego co widzisz, a raczej nie ma szybkiego i beznakładowego sposobu. Lepiej nie będzie, trzeba się cieszyć że PurePC w ogóle jeszcze działa i ukazują się jakieś artykuły (testy itp.).

 

Orgiusz - a ile z "nieostanich" i "niegniotów" było testowane? Każdy od czasu do czasu wrzuca zapchajdziurę, ale inni jakoś więcej recenzji dali -> porównuję tylko od stycznia do dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwis ma juz jak tu pisza prawie roczek . a tymczasem mimo szumnych zapowiedzi redaktora naczelnego dalej jedynym atutem jest forum , poziom samego serwisu jest poprostu zanujacy - sporadzycznie jakis ciekawy artykul , zero ciekawych testow itp

 

a ile to romek nie naobiecywal , co to sie nie bedzie dzialo , jakies platformy testujace zasilacze itp . no ale jak widac tylko na zapowiedziach sie skonczylo , a sam serwis przedstawia poziom jak za czasow tweaka -zmienila sie tylko nazwa

No jak za czasów tweaka, co drugi news z błedami, 1 art co pól roku...

 

Niektórym to juz naprawde cos o(*^&^&$la.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielu (większość) wartościowych użytkowników definitywnie przeniosło się na inne fora -> co nie znaczy że od czasu do czasu nie napiszą tu posta

Przesadziłeś z tym zdaniem i to bardzo, ja nie znam takich userów [żadnego] Ja nie widzę żadnej alternatywy dla forum PPC [nie licząc for zagranicznych]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum nie jest już atutem tego serwisu:

- aktywność spadła do poziomu jaki miał tweak dwa (trzy?) miesiące po raktywacji

- wielu (większość) wartościowych użytkowników definitywnie przeniosło się na inne fora -> co nie znaczy że od czasu do czasu nie napiszą tu posta

Kogo masz na myśli? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dostane do jutra zdana mature, magistra i stala wyplate 3k zl na reke to moge pisac czesciej, narazie to wiadomo co jest w maju ;), tak swoja droga to rzymu nie zbudowali w 1 dzien :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dostane do jutra zdana mature, magistra i stala wyplate 3k zl na reke to moge pisac czesciej, narazie to wiadomo co jest w maju ;), tak swoja droga to rzymu nie zbudowali w 1 dzien :rolleyes:

I tu się muszę zgodzić, większość z nas ma po za tym jeszcze szkołę, studia, pracę itd, bo każdy musi z czegoś żyć, ale jak widać serwis się rozwija, artów jest coraz więcej a nawet jako jedyny portal a tematyce komputerowej mamy patronat medialny nad: Electronic Sports World Cup 2007 Poland by AMD. IMHO to są oznaki rozwoju a nie powolnej śmierci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co przesadzac, w 2007 pojawilo sie juz 19 czy 20 artykulow. Fakt, ze wiekszosc z nich nie byla testem 30 kart graficznych, ale jednak pojawiaja sie caly czas, a to znaczy ze portal zyje, prawda?

 

Tylko dlaczego po 'podstawy overclockingu czesc pierwsza' jakos wciaz nie ma drugiej? Czemu po wywiadzie z MaSellem jakos nie pojawily sie nastepne choc byly zapowiadane?

 

No i skoro wszyscy redaktorzy sa zajeci czemu nie wezmiecie nastepnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"portal się rozwija" :blink:

 

chyba nie przez te nędzne felietony (vide o ludziach starszych i komputeryzacji).

 

przez cały rok (!) ukazał się JEDEN artykuł w miarę ciekawy - o chłodzeniu ciekłym CO2 - choć ten i tak wygląda jak wstęp do dobrego artykułu (albo 1 częśc z cyklu)

 

ja sam geneuję ruch na innych portalach - bo gdzie mam przeczytać o nowych grafach, czy procach?

 

a forum - cóż. podstawą do interesujących dyskusji są właśnie dobre testy na portalu. nawiązała by się polemika itd.

 

w sumie to mamy tylko ładnie posprzątane i poukładane forum z bogatym archiwum, na którym nie dzieje się nic nowego. może za rok - kiedy wiekszość ekipy skończy studia - coś się ruszy. choć obawiam się, że będzie to już tylko powolne umieranie. Bo zaczną szukać pracy.... (sam bym tak zrobił)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same sie te testy nie zrobią, tak samo jak żaden art "sam" się nie napisze ... trzeba ludzi i sprzętu...

Romek robi co może, inni też się starają. Problem polega na tym że nie da się już prowadzić serwisu tak jak 2-3 lata temu, w każdym razie nie bez poważnego sponsora.

Nie mogę się nie zgodzić. Faktem jest to, że czasy się nieco zmieniają i teoretycznie wskazana była by postępująca profesjonalizacja (czytaj: pracownicy nie współpracownicy). Niestety prawda jest taka, że w warunkach polskich jest to praktycznie nie do przeskoczenia z powodów finansowych. Zobaczcie ile serwisów internetowych o komputerach które chciały w ten sposób budować pozycje padło (dla przykładu thg, pc.com.pl czy serwisy hogi).

Faktem jest też to, że w Polsce mamy właściwie tylko jeden serwis (no może 2) serwisy które działają w ten sposób. Z czego związki jednego z "sponsorem" są zbyt daleko posunięte w stosunku do tego co byśmy chcieli widzieć i uznawać za niezależną pozycje.

 

Przez ten rok połowa znanych (dobrych?) polskich serwisów zeszła na psy, w zasadzie tylko jeden poprawił swoją pozycję -> zarówno ilość jak i jakość materiałów publikowanych, oraz poziom forum. Na tym tle PurePC nie wypada najgorzej. Pogorszenie stanu zdrowia jest widoczne, ale do zgonu zostało trochę czasu.

 

Forum nie jest już atutem tego serwisu:

- aktywność spadła do poziomu jaki miał tweak dwa (trzy?) miesiące po raktywacji

- wielu (większość) wartościowych użytkowników definitywnie przeniosło się na inne fora -> co nie znaczy że od czasu do czasu nie napiszą tu posta

Patrząc na statystyki oglądalności z tezą o aktywności nie mogę się zgodzić. W ciągu ostatnich 6 miesięcy ilość unikalnych użytkowników na forum wzrosła o 50%

 

- wyszukiwarki (te najważniejsze) podają wyniki z forum na pozycjach dużo niższych niż rok temu.

W zasadzie Pure nigdy nie było pozycjonowane tak wysoko jak Tweak, a w tej chwili wychodzi w wynikach wyszukiwania niżej od co namniej 5 krajowych serwisów (przeważnie nie łapie się nawet w pierwszej 10). To jest jednocześnie skutek i przyczyna - ale fachowcem od pozycjonowania stron nie jestem, więc nie będe się wygłupiał i pisał uzasadnienia.

Jak wiadomo pozycja w googleach jest pochodną czasu. Nie ukrywam, że na pozycjonowanie poprzedniego serwisu poświęcałem bardzo dużo czasu, a doświadczenie staram się przelać na Pure'a. Niestety nie jest to ani tak łatwe ani szybkie jak kiedyś.

 

w sumie to mamy tylko ładnie posprzątane i poukładane forum z bogatym archiwum, na którym nie dzieje się nic nowego. może za rok - kiedy wiekszość ekipy skończy studia - coś się ruszy. choć obawiam się, że będzie to już tylko powolne umieranie. Bo zaczną szukać pracy.... (sam bym tak zrobił)

Obawiam się, że większość z nas pracuje i to jest tak naprawdę problem, że doba ma tylko 24 godziny i niestety nikt nie wygrał "6stki" która zapewniła by szybki przypływ gotówki niezbędny do dalszego rozwoju (powiedzmy sobie szczerze, że nasze możliwości finansowania się wyczerpały - same utrzymanie strony technicznej serwisu generuje określone, miesięczne koszty które nie są najniższe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co przesadzac, w 2007 pojawilo sie juz 19 czy 20 artykulow. Fakt, ze wiekszosc z nich nie byla testem 30 kart graficznych, ale jednak pojawiaja sie caly czas, a to znaczy ze portal zyje, prawda?

 

Tylko dlaczego po 'podstawy overclockingu czesc pierwsza' jakos wciaz nie ma drugiej? Czemu po wywiadzie z MaSellem jakos nie pojawily sie nastepne choc byly zapowiadane?

 

No i skoro wszyscy redaktorzy sa zajeci czemu nie wezmiecie nastepnego?

Jeżeli chodzi o podstawy overclockingu to będą, ale później bo aktualnie pracuję nad czymś innym.

A co do wywiadów to z pewnością jakieś będą ale nie teraz, gdyż po dawce felietonów przyszedł czas na jakiś konkretny art na temat sprzętu, oc, technologii itd.

 

 

"portal się rozwija" :blink:

 

chyba nie przez te nędzne felietony (vide o ludziach starszych i komputeryzacji).

Takich artów było tylko ostatnio:

 

# Fotorelacja z Targów Tuningu Komputerów we Wrocławiu! Dzień Pierwszy

# Test płyt głównych - nForce 680i vs Intel x975

# [Krótki test]: Zestaw głośników Genius SP-i350

# WD Passport Pocket Drive 6GB

# [Rzut okiem] R.O.G - Płyty dla graczy

# Za co kochamy starszych ludzi? Kilka historii z życia młodej osoby.

# Moc a wydajność zasilaczy

# Trzech strażników ciszy

# My Book Pro 500GB Edition

# E4300 - High end za niska cenę

 

Oto lista artykułów jakie ostatnio pojawiły sie na portalu. Gdzie pierwszy jest naturalnie zrozumiały, a reszta poza jednym to testy i recenzje sprzętu.

 

przez cały rok (!) ukazał się JEDEN artykuł w miarę ciekawy - o chłodzeniu ciekłym CO2 - choć ten i tak wygląda jak wstęp do dobrego artykułu (albo 1 częśc z cyklu)

Nie ciekłym tylko stałym CO2, a po drodze była jeszcze relacja z kręcenia na LN2 oraz arcik "Freon Cooling".

 

 

ja sam geneuję ruch na innych portalach - bo gdzie mam przeczytać o nowych grafach, czy procach?

 

a forum - cóż. podstawą do interesujących dyskusji są właśnie dobre testy na portalu. nawiązała by się polemika itd.

 

w sumie to mamy tylko ładnie posprzątane i poukładane forum z bogatym archiwum, na którym nie dzieje się nic nowego. może za rok - kiedy wiekszość ekipy skończy studia - coś się ruszy. choć obawiam się, że będzie to już tylko powolne umieranie. Bo zaczną szukać pracy.... (sam bym tak zrobił)

A jeżeli chodzi o forum, jeżeli podstawą interesujących dyskusji są arty i nie dzieje się nic nowego to jak wytłumaczysz mi to:

Dołączona grafika

 

A to tylko jedno z sub forów na naszym forum, inne są podobnie rozbudowane, więc nie wiem jak Ty ale ja widzę że na tym forum dzieje się dużo nowego.

Edytowane przez KvaNfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"# Za co kochamy starszych ludzi? Kilka historii z życia młodej osoby."

 

To nie do konca o sprzecie ;-)

No masz rację, miałem napisać "... a reszta poza jednym to testy i recenzje sprzętu."

Edytowane przez KvaNfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu po wywiadzie z MaSellem jakos nie pojawily sie nastepne choc byly zapowiadane?

 

No i skoro wszyscy redaktorzy sa zajeci czemu nie wezmiecie nastepnego?

1. Czas, czas, czas. Może wam ma kto przysłowiowo posprzątać kibel, ale ja muszę się sam zajmować dwoma mieszkaniami, przygotować się do matury i jakoś kombinować kasę - chociażby żeby zapłacić za internet ;)

 

2. Ciężko jest obecnie o dobrych ludzi w tym fachu, którzy będą mieli cały czas czas, chęci i zapał do pracy za friko dla portalu.

 

przez cały rok (!) ukazał się JEDEN artykuł w miarę ciekawy - o chłodzeniu ciekłym CO2 - choć ten i tak wygląda jak wstęp do dobrego artykułu (albo 1 częśc z cyklu)

może za rok - kiedy wiekszość ekipy skończy studia - coś się ruszy. choć obawiam się, że będzie to już tylko powolne umieranie. Bo zaczną szukać pracy.... (sam bym tak zrobił)

1. Ciekłego CO2 raczej nie uświadczysz :wink:

 

2. Większość epiki to jeszcze studiów nie zaczęła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich artów było tylko ostatnio:

 

# Fotorelacja z Targów Tuningu Komputerów we Wrocławiu! Dzień Pierwszy

# Test płyt głównych - nForce 680i vs Intel x975

# [Krótki test]: Zestaw głośników Genius SP-i350

# WD Passport Pocket Drive 6GB

# [Rzut okiem] R.O.G - Płyty dla graczy

# Za co kochamy starszych ludzi? Kilka historii z życia młodej osoby.

# Moc a wydajność zasilaczy

# Trzech strażników ciszy

# My Book Pro 500GB Edition

# E4300 - High end za niska cenę

 

Oto lista artykułów jakie ostatnio pojawiły sie na portalu. Gdzie pierwszy jest naturalnie zrozumiały, a reszta poza jednym to testy i recenzje sprzętu.

1. "E4300" - test ukazał się sto lat po murzynach i nie odkrył ameryki. NIC NIE WNiÓSŁ do tematu

 

2."My Book Pro 500GB Edition" - to jeden dysk o niszowym zastosowaniu - i to ma być recenzja - bez porównania do innych podobnych produktów (czyli i tak muszę szukać w sieci info) - to raczej mini- recenzja rodem z benchmarka + dużo obrazków

 

3."Trzech strażników ciszy" - też mało i słabo ale chociaż jakiś krok w dobrą stronę. Brakuje oczywiście konfrontacji z "klasyką gatunku" (np. cooler master)

 

4."Moc a wydajność zasilaczy" - Dumny tytuł - i wnioski wyciągnięte na przykładzie 2 klocków. 5,5 strony wstepu, opisu konfiguracji i wolnych wywodów. 0,5 strony testów (głównie ogromne obrazki) i podsumowanie. Już w drugiej klasie szkoły podstawowej uczą jak powinna wyglądać praca...

 

5. "Za co kochamy starszych ludzi? Kilka historii z życia młodej osoby." - myślałem, że nie można napisać felietonu kontrowersyjnego i nudnego jednocześnie. Myślałem...

 

6. "# [Rzut okiem] R.O.G - Płyty dla graczy" - mini-recenzja + zdjęcia. bardzo szkoda, bo płytka fajna i temat szeroki. Ale wszystko zmieszczone na jednej stronie.

 

7."WD Passport Pocket Drive 6GB" - jak 2*

 

8."Test płyt głównych - nForce 680i vs Intel x975" kto był zainteresowany tematem to już dawno poczytał o tym sprzęcie gdzie indziej. Ale to miło że mogę na "moim" portalu poczutać jeszce raz to samo...

 

9. Fotorelacja z Targów Tuningu Komputerów we Wrocławiu! Dzień Pierwszy. - ten art. tylko potwierdza teorię, że lubią tutaj zdjęcia, bardzo...

 

 

co do felietonów. jestem gorąco ZA. ale za dobrymi felietonami. macie przykład na PCLab, twojepc - piszą często kontrowersyjnie, ale wnoszą coś do tematu. "Za co kochamy..." to raczej nędzny blog jakiś i lepiej czym prędzej to zdejmijcie.

 

@romek - rozumiem, że nie macie czasu, kasy, ale nie opowiadaj, że jest zaraz bedzie super i cycuś, bo już nikt w to nie wierzy. Ja straciłem nadzieję właśnie w momencie premiery gf8600.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się nie zgodzić. Faktem jest to, że czasy się nieco zmieniają i teoretycznie wskazana była by postępująca profesjonalizacja (czytaj: pracownicy nie współpracownicy). Niestety prawda jest taka, że w warunkach polskich jest to praktycznie nie do przeskoczenia z powodów finansowych. Zobaczcie ile serwisów internetowych o komputerach które chciały w ten sposób budować pozycje padło (dla przykładu thg, pc.com.pl czy serwisy hogi).

Po prostu Redakcja nie ma żadnego pomysłu na portal. Można z Pure zrobić dochodowy biznes, tylko tutaj potrzebne są chęci, a przede wszystkim głęboka restruORT: ORT: ORT: kturyzacja i ktoś kto by nim pokierował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do felietonów. jestem gorąco ZA. ale za dobrymi felietonami. macie przykład na PCLab, twojepc - piszą często kontrowersyjnie, ale wnoszą coś do tematu.

Szczególnie ten o rozmyśleniach dlaczego dysk twardy nazywany jest dyskiem twardym a nie miękkim...

 

Po prostu Redakcja nie ma żadnego pomysłu na portal. Można z Pure zrobić dochodowy biznes, tylko tutaj potrzebne są chęci, a przede wszystkim głęboka restruORT: ORT: ORT: kturyzacja i ktoś kto by nim pokierował.

Żeby zrobić dochodowy biznes, trzeba najpierw coś zainwestować. PPC nie zarabia 5000zł miesięcznie, żeby można było coś zainwestować w rozwój. Bez kasy nawet najlepszy biznes się nie rozwinie.

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...