Skocz do zawartości
romek

Konkurs Na Nazwę Portalu

Rekomendowane odpowiedzi

Wg. mnie żadna z nazw się nie nadaje... Nawet najlepsza imho PurePC kojaży się z PoorPC jak już wcześniej @yotomeczek wspomniał.... :mur:

W związku z brakiem jako takiego wyboru- BEZ GŁOSU!

Edytowane przez djsaint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE USPOKOJCIE SIE!!! BO Z TEGO CO WIDZE TO KILKA OSOB PRZEZ NAZWE TO ODEJDZIE Z TEGO FORUM NA "STARE"!!! a wlasnie nazwa to powinna byc najmniej wazna w tym wszystkim!!! bo jak pisaliscie najwazniejsi sa ludzie tworzacy forum... jak sie chyba okazalo slowa te byly puste!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Co do tego PurePC, to nie dzielcie skóry na niedźwiedziu - DreamTech lekko przyspieszył (z czego bardzo się cieszę). Przy takiej ilości userów na forum nawet Tinker ma szansę (o zgrozo).

 

2) Wasze kłótnie i pretensje są bezsensowne, bo żadna zmiana profilu forum się nie szykuje. Ona już się dokonała! Od czasów mojej rejestracji doszło wielu użytkowników i swoim poziomem wiedzy spowodowali rozrost działów "Podstawowe zagadnienia" i "Microsoft Windows". Poza tym nikt Wam nie zabiera Waszych działów - istnieją i będą miały się dobrze, jeśli zachowacie się jak dorośli ludzie i przestaniecie marudzić.

 

3) Wstrzymywać od głosu to się można na wyborach parlamentu/prezydenckich, bo tam na prawdę wybór jest marny. Jednak tutaj to nie jest tak źle. Jakaś nazwa pasuje jednak bardziej niż inne (tak w podświadomości) i jakaś w końcu zostanie wybrana, czy Wam się to podoba, czy nie. A na Tweak-reaktywacja.pl nie ma szans.

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jedna rzecz mnie intryguje. Patrzac tak po działach na forum:

 

-Co kupić? - Czytając poszczególne tematy nie ma postow typu "kup tansze, po cop przeplacac", tylko "lepiej kup to - ma lepsze wlasciwosci oc"

 

-Procesory i płyty główne - Tutaj również najważniejsze tematy są o najpopularniejszych modelach płyt/procesorów wśród uzytkowników, posiadajace bdb/najlepsze wlasciwosci oc w swoim przedziale. Tematy o "zwyklych" plytach/procesorach sa bardzo rzadko

 

-Karty Graficzne - Taki cytacik: "Nie kupuj R9600PRO - lepiej wziąć R9550 i podkrecić!"

 

-Pamięci RAM - Po co powstaja tematy typu "OC tanich pamieci", "Pamieci 2x1GB - testy", czemu w wieskzosci tematow padaja stwierdzenia typu "Dołoż 10zł do tych Patriotów, znacznie lepiej sie kreca"

 

-Inne Komponenty - obudowy z dobra wentylacja (bo sprzet po oc sie grzeje :D), zasilacze ciagnące podkrecone komputery....

 

-Laptopy (notebooki) i urządzenia przenośne - tu akurat niema zbytnio mowy o PC ;)

 

-Elektronika - równiez malo zwiazane z Pctami

 

-Ekstremalne Podkręcanie - chyba komentarza niewymaga :wink:

 

-Alternatywne Platformy - takze brak PC :)

 

-Chłodzenie Konwencjonalne - jak schłodzić gorący procesor po oc

 

-Chłodzenie Wodą i Inne Metody - jak jeszcze bardziej schłodzić i podkręcić ten gorący procesor :D

 

-Oprogramowanie - problemy z wrednym windowsem i c++, ale i równiez z biosami i sterownikami - a to ma duzy wplyw na oc

 

-Sieci Komputerowe i Internet - wiadomo...

 

-Inne - brak powiazania z tematyka komputerowa;)

 

-Giełda - kupię lub sprzedam super selekta :wink:

 

I jak tu powiedziec, ze OC jest tylko jakaś częścia tego forum :D ?

 

@PC_Speaker

Ja juz nie krece swojego sprzetu... tylko cudzy :lol:

 

edit

Tweak.pl to nazwa związana bezpośrednio z OC, wiec czemu teraz to samo forum, z tymi samymi userami i ta samą zawartością ma mieć nazwe niezwiazaną z kreceniem ;) ?

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz nie krece swojego sprzetu... tylko cudzy

i dlatego wybrałem nazwę : DreamTech.pl MaSellku :P właśnie mnie natchło bo mi się skojarzyła z dreamteam :D hue hue hue poza tym pasi mi do czerwonej odsłony forum :D

 

RE5PECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co??? smieszy mnie to wszystko... jeszcze kawalek temu pisaliscie wszyscy, ze bedziecie ze stara ekipa i, ze nazwa nie ma znaczenia!!! a teraz teksty typu:

hehe... naprawde smieszne... zaraz napiszecie... "wracam na tweak.pl" bo mi sie nazwa bardziej podoba :|

Dokładnie, niby wszyscy solidarnie piszą, że nazwa byle jaka byle było forum i stara ekipa a teraz wszyscy narzekają, że nazwa MUSI zawierać OC bo inaczej im się nie podoba. Szkoda rozwijać ten temat.

a tweak-reloaded.pl ? tunepc.pl? tweakpc.pl? PC-OC-WC.pl ?? ;) nie wiem.... może zrobmy ankiete które trzeba dać do ankiety a które nie :lol:

A tu mamy przykład, których wiele było w zgłoszeniach. Ludzie nie potrafią czytać tekstu, który jest za bardzo złożony. Zacytuje na wszelki wypadek fragment z regulaminu jeśli jakimś cudem go zaakceptowałeś lecz przez pośpiech zapomniałeś przeczytać:

Nowa nazwa dla serwisu nie może zawierać słowa Tweak, Twik i innych jego odmian oraz nie może mieć zbliżonego brzmienia. Nazwa nie może również naruszać nazw firmowych ani innych praw autorskich z tym związanych.

Chyba dość zrozumiałe, przynajmniej ja tak myślałem jak pisałem ten punkt.

W takim wypadku są pewne nieścisłości z poprzednią kadencją forum a obecną, swego czasu jeszcze pod starą nazwą jak ktoś chciał porozmawiać w okuł tematu a nie konkretnie o nim dostawał co tu dużo mówić tekstem w twarz mniej więcej takiej postaci „nazwa forum sama mówi o czym to forum jest” (tekst przykładowy) do tego się ludzie przyzwyczaili w tym i ja. To forum uważałem za jedyne słuszne miejsce gdzie można porozmawiać o tajnikach O/C w ojczystym języku i to na wysokim poziomie, było on zawsze przykładem w tej dziedzinie dla innych polskich serwisów o tej tematyce. W tym miejscu muszę przypomnieć iż (prawie) wszystkie polskie rekordy jak i duża części (o ile też nie wszystkie) WR należących do polaków w dziedzinie O/C zostały osiągnięte przez użytkowników tego forum i tu opisane. Więc skoro ta sytuacja ma się zmienić, a forum ma bardziej ogólnikowo traktować temat PC to niestety nie widzę już tutaj miejsca dla siebie. Na koniec, prawda jest taka iż jak bym szukał informacji jak gre przejsć czy zainstalować program nie było by mnie tutaj.

I chcesz mi powiedzieć, że ludzie dlatego tu siedzieli, ponieważ nazwa była tweak a nie PCModder? No proszę cię. Chyba zapomniałeś, że te osoby jednak siedziały tu bo można było porozmawiać o wynikach, wypytać się o najróżniejsze sprawy co do modyfikacji chłodzenia czy modyfikacji samego komputera, aby wycisnąć z niego kolejne procenty mocy. Wiele ludzi z branży nazywało nas elitą i nie dlatego, że nazwa mówiła jednoznacznie "podkręcacze" tylko dlatego, że można było się dowiedzieć od podstaw chłodzenia kaskadą, chłodzenia wodą, modyfikacji kart graficznych czy wyciskania wszystkiego z procesorów. Nie sądze dlatego, aby nazwa MUSIAŁA zawierać takie słowo, ponieważ jak napisałem wyżej tu nie chodzi o nazwę tylko o was, o użytkowników, którzy choć mają sporą wiedzę to jednak pomagają innym mniej doświadczonym, aby i oni złapali trochę wiedzy.

[...]Skoro to "nowe" forum ma nie być oparte o OC to chyba poczekam aż stare się podniesie :mur:

yotomeczek co to za wyciąganie pochopnych wniosków, a czy nie słyszałeś na targach w Wrocławiu co mamy w planach zlotu w Gdańsku, czy nie słyszałeś o Ekstremalnym podkręcaniu i o niezłej przy tym zabawie. Panowie nie ma po co wyciągać wniosków dopóki do końca się nie przekonacie na co nas stać. Pamiętajcie, że 4 lata to już istnieje a teraz mamy zamiar jednak zacząć się bardziej rozwijać. Pogadaj z Matizem, Devilkiem K-ce czy Rybą oni ci trochę jednak bardziej naświetlą nasze plany.

Mardok ma racje, głównym szkieletem tego forum są info o sprzęcie, podkręcanie(nieodzownie z tym związane chłodzenie różnego rodzaju), moding, czyli ogólnie reasumując tuning, tweaking, overclocking całego kompa, i to IMHO powinno być główną ramą całego serwisu i forum i z tym bezpośrednio powinna się wiązać nazwa, a reszta to tylko kwestia poboczna...

No tak więc przeczytaj co wyżej napisałem chłopaką i jeszcze raz pomyśl czy coś w tym temacie się zmieni. Czy JA napisałem, że nie będzie ekstremalnego, czy wyraźnie zaznaczyłem, że zabraknie modyfikacji? Czemu na samym początku już zaczynają się takie błache problemy. Czy wy nie widzicie jednej rzeczy, że jeden drugiego nakręca i kończy się to wielkimi słowami, które nie maja pokrycia zazwyczaj? A naszym zamiarem zakładając ten konkurs było zrobienie wam dobrej zabawy i małej rywalizacji o nagrodę. Jak widać jak byśmy wam załatwili wentylatorek i katode to już takiego krzyku by nie było. Zastosujcie się tylko do mojej pierwszej wiadomości z ankietą, reszte możecie przemilczeć bo zobaczcie do czego to doprowadziło.

 

Dla pytających kolejny raz czemu nie daliśmy 10 czy nawet 20 nazw.

Prosty przykład matematyczny:

1 domena .pl koszt: 73,40 zł brutto

 

3 domeny .pl w konkursie

koszt: 220,20 zł brutto

 

10 domen .pl w konkursie

koszt: 734 zł brutto

 

20 domen .pl w konkursie

koszt: 1468 zł brutto

 

A teraz z czystym sercem, kto mi powie, że ma od ręki jako student do wyłożenia powiedzmy 730 zł, aby tylko wybrać jedną domene a za inne i tak zapłacisz, ale nie będą ci potrzebne.

 

Chyba tyle z mojej wypowiedzi panowie i panie. Proszę was tylko o jedno. Wstrzymać się z osądami, że stare forum zrobi sie na wzór pclaba czy KŚ bo do tego nigdy nie dojdzie za mojej kadencji i znajomych z moderacji.

Wielu z was mnie zna i wiedzą o czym mówie, więc ostatni raz proszę zakończcie tą bezsensowną dysputę nad nazwą tylko uczestniczcie w życiu forum jak to wielu z was robi od dobrych 4 lat.

 

Pozdrawiam

Romek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romek, jedna sprawa

 

NIe wiem jak wy, ale ja jak widze portale o nazwach typu PCModer, DayModders ( :lol: ) to sie głośno śmieje i nawet nie myśle, żeby tam wejść. Nazwa to podstawa i wizytówka strony/forum. Jak sie nazywają najwieksze fora o komputerach na świecie? Wszystkie takie serwisy mają OC, bądz extreme w nazwie, nie supermodding.org czy pimpmyobudowa.com :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romek, jedna sprawa

 

NIe wiem jak wy, ale ja jak widze portale o nazwach typu PCModer, DayModders ( :lol: ) to sie głośno śmieje i nawet nie myśle, żeby tam wejść. Nazwa to podstawa i wizytówka strony/forum. Jak sie nazywają najwieksze fora o komputerach na świecie? Wszystkie takie serwisy mają OC, bądz extreme w nazwie, nie supermodding.org czy pimpmyobudowa.com :-|

:mur:

 

Idąc tym tokiem rozumowania, to możnaby zaproponować Billowi G. zmianę nazwy na MacroHard. Give me a break B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie przemyslalem cała sprawe....

 

Tweak zawsze pozostaniem Tweakiem, nawet jakby nazywał się ILoveMyPc.wtf :lol:

Dokładnie - nawet na targach, w rozmowach z ludźmi używałem nazwy tweak, a nie purepc i każdy doskonale wiedizał o co chodzi. Katarzynka dobrze pisze, tak się deklarowaliscie że zostaniemy tuaj bez względu na nazwe. Na PurePC też narzekaliście, teraz podoba wam się najbardziej ze wszystkich. Jak was tak bardzo bolą nowe nazwy to poczekajcie - czas leczy rany ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem propozycje:

www.justpc.pl

www.pc-killers.pl

www.dreamtech.pl (tylko pisane z małej i nadesłałem swoje propozycje 30 min przed zakończeniem konkursu więc pewnie mnie ktoś uprzedził)

Mi się z moich najabardziej podobała propozycja pc-killers a dopieru później dreamtech ale redakcja uznała inaczej więc głos poszedł na dreamtech :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie mówiłem odrazu o odchodzniu, a póki nazwa się jeszcze przyjeła można powalczyć o jakąś inną jak ta sie nie podoba. I mi się wydaje że o to tutaj większości chodziło, bo wątpie aby ktoś z tej ekipy odpeszedł na jakieś twu ... tfiki, komputer coś tam i takie tam śmieszne instytucje ;) :)

 

BTW:

Moje propozycje to:

ocguru.pl

maxpc.eu

overclockers.pl

Edytowane przez KvaNfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstraciach!ąc już od wszystkiego ,ale pisanie ,że wszyscy się na coś deklarowali w watkach gdzie jest po 300-400 postów a userów tysiące,to są chyba żarty jakieś ?

I bez obrazy nikt tu się nie kłóci,następuje merytoryczna wymiana poglądów. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie przemyslalem cała sprawe....

 

Tweak zawsze pozostaniem Tweakiem, nawet jakby nazywał się ILoveMyPc.wtf :lol:

 

niby tak ... ale BiednePC :oops:

 

aha przenieście chociaż dział Extremalne Podkręcanie na początek sprzętowego - wkurza mnie szukanie go gdzieś pod koniec - pomiędzy Elektroniką a Alternatywne platformy (pare razy nie trafiłem :angry: ), a i archiwum chyba można pożegnać (2003 :D)

 

ja jestem na tym forum z sentymentu i dla śledzenia poczynań kilku osób, jeżeli zmieni się jakoś mocno profil, albo pojawi się mnóstwo agresywnych reklam, albo odejdzie pare lubianych przeze mnie osób - to i ja zniknę ...

 

Tweak był dla mnie wyznacznikiem OC w Polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie przemyslalem cała sprawe....

 

Tweak zawsze pozostaniem Tweakiem, nawet jakby nazywał się ILoveMyPc.wtf :lol:

no, może jak ktoś z Twoim autorytetem tutaj to powie to wreszcie wszyscy zrozumieją, bo jak napisałem to stronę temu to wzięli to za wątpliwy żart :oops:

 

hmm... ja ze swoich propozycji wykleconych na szybko pamiętam tylko clique.pl ;[ clique to z angielska elita, przy czym chyba jednak za bardzo kojarzy się z clickiem ;p

 

co powiecie na ostre.net? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby tak ... ale BiednePC :oops:

 

Tweak był dla mnie wyznacznikiem OC w Polsce

Lepsze BiedneKomputery niz Drinker czy drimtim :wink: . Mnie tez na Tweaku byście nieuświadczyli, gdyby (jakby niepatrzec) niebylo to jedyne miejsce w pl internecie gdzie mozna naprawde porozmawiac o oc na przyzwoitym poziomie

 

edit

co powiecie na ostre.net? ;]

mamy juz dosc dobrze prosperujace dzikie.net

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie mówiłem odrazu o odchodzniu, a póki nazwa się jeszcze przyjeła można powalczyć o jakąś inną jak ta sie nie podoba. I mi się wydaje że o to tutaj większości chodziło, bo wątpie aby ktoś z tej ekipy odpeszedł na jakieś twu ... tfiki, komputer coś tam i takie tam śmieszne instytucje ;) :)

 

BTW:

Moje propozycje to:

ocguru.pl

maxpc.eu

overclockers.pl

 

to fajne

pepiki mają takie forum :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie mówiłem odrazu o odchodzniu, a póki nazwa się jeszcze przyjeła można powalczyć o jakąś inną jak ta sie nie podoba. I mi się wydaje że o to tutaj większości chodziło, bo wątpie aby ktoś z tej ekipy odpeszedł na jakieś twu ... tfiki, komputer coś tam i takie tam śmieszne instytucje ;) :)

BTW:

Moje propozycje to:

ocguru.pl

maxpc.eu

overclockers.pl

Pamiętamy, specjanie 2x sprawdzałem :] Tylko że te moje nazwy to chyba nazbyt chwytliwe nie są ;)

Na własną prośbę masz dlaczego:

ocguru.pl - nazwa nawiązuje do www.guru3d.com

Tu jednak nie tylko OC, większość tak ale nie wszystko, więc moim zdaniem za mało i nie przypadło do gustu.

 

maxpc.eu - nie spełnia normy. W regulaminie jest zapis, że musi być wolna jako domena .pl a taka nie jest więc odpadło.

 

overclockers.pl - ty chyba śmiesz żartować, co ty nie wiesz, że pod tym adresem istnieje inny portal i forum?

 

Teraz już wiesz dlaczego nie wybrano twoich nazw.

 

Ostatni raz napiszę. Ankieta zostanie niezmienna, nie zostaną dopisane kolejne nazwy i kolejne propozycje.

Można wybrać z tego co jest lub wstrzymać się od głosu. Nikt nikogo nie zmusza do głosowania, wybierajcie sami jak chcecie robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na własną prośbę masz dlaczego:

ocguru.pl - nazwa nawiązuje do www.guru3d.com

Tu jednak nie tylko OC, większość tak ale nie wszystko, więc moim zdaniem za mało i nie przypadło do gustu.

 

maxpc.eu - nie spełnia normy. W regulaminie jest zapis, że musi być wolna jako domena .pl a taka nie jest więc odpadło.

 

overclockers.pl - ty chyba śmiesz żartować, co ty nie wiesz, że pod tym adresem istnieje inny portal i forum?

 

Teraz już wiesz dlaczego nie wybrano twoich nazw.

 

Ostatni raz napiszę. Ankieta zostanie niezmienna, nie zostaną dopisane kolejne nazwy i kolejne propozycje.

Można wybrać z tego co jest lub wstrzymać się od głosu. Nikt nikogo nie zmusza do głosowania, wybierajcie sami jak chcecie robić.

Ja żartowałem tylko z tymi moimi nazwami, może dałem złą emotkę. :mur:

Z tym overclocers.pl to naprwdę dowaliłem :oops: i to bardzo, na domenie sprawdzałem bez s na końcu :oops:, a o forum przyznam się nie wiedziałem :oops:

 

A co do pozostałych to niezajażyłem do końca tego tą domeną chyba i myślałem że musi poprostu wyskoczyć jako wolna, a nie że jeszcze ma mieć końcówkę pl.

 

I szczerze powiem nie interesowało mnie dlaczego nie zostały wybrane :mur: , dałem je tak dla checy, jak wszyscy moi poprzednicy :D

 

PEACE :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

I chcesz mi powiedzieć, że ludzie dlatego tu siedzieli, ponieważ nazwa była tweak a nie PCModder? No proszę cię. Chyba zapomniałeś, że te osoby jednak siedziały tu bo można było porozmawiać o wynikach, wypytać się o najróżniejsze sprawy co do modyfikacji chłodzenia czy modyfikacji samego komputera, aby wycisnąć z niego kolejne procenty mocy. Wiele ludzi z branży nazywało nas elitą i nie dlatego, że nazwa mówiła jednoznacznie "podkręcacze" tylko dlatego, że można było się dowiedzieć od podstaw chłodzenia kaskadą, chłodzenia wodą, modyfikacji kart graficznych czy wyciskania wszystkiego z procesorów. Nie sądze dlatego, aby nazwa MUSIAŁA zawierać takie słowo, ponieważ jak napisałem wyżej tu nie chodzi o nazwę tylko o was, o użytkowników, którzy choć mają sporą wiedzę to jednak pomagają innym mniej doświadczonym, aby i oni złapali trochę wiedzy.

...

Jak dla mnie nazwa powinna wskazywać na podstawowe zadnie jakie ma spełniać to forum, widział ktoś kiedyś forum o (przykład) PlayStation nazwane CocaCola ? Bo w wielkim uproszczeniu tak wynika z twojej wypowiedzi. Nazwać forum o PC (przynajmniej głownie, no chyba ze ja czegoś nie wiem) PurePC co się prędzej z konsolami kojarzy to już lekka parodia, niedługo będzie GotujZLiskiem.pl a rozmowy będą o rektorach atomowych. Nie trzeba być wielkim geniuszem aby zobaczyć iż są tu pewne nieścisłości.

 

Na poprzednich stronach pisałeś że nie chcesz robić serwisu o podkręcaniu, no nie przynajmniej jako główny temat teraz piszesz ze osoby przychodzące na forum chcą głownie poczytać o kaskadach i innych ekstremalnych metodach chłodzenia oraz wynikach jakie można za ich pomocą osiągnąć wiec to ja ciebie proszę zdecyduj się.

 

Na koniec, „elitą” to można było nazwać to forum jakiś czas temu bo jak na razie poziom merytoryczny cały czas spada, widać to bardzo dobrze na popularnych tematach jak na przykład o DFI NF4 gdzie jakiś czas temu były nowe testy, informacje oraz sposoby na rozwiązanie poszczególnych problemów a teraz to można sobie tam przeczytać co znaczy „czapka w naszym slangu” ;/

 

Całą ta rozmowa wynika chyba z nie umiejętnego czytania moich postów albo różnego toku rozumowania bo jak dla mnie proponowane nazwy są w ogóle nie trafione co do charakteru forum jaki miało do tej pory, no chyba że to też się ma zmienić w takim razie przepraszam za kłopot i chętnie poczytam nowe przepisy na sernik.

 

Eh nie mam nic więcej do dodania bo już mi ręce opadają…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...