Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

demek odnosze wrazenie ze dla Ciebie w amd nie ma zadnych plusow...wiadomo ze conroe w momencie wejscia na rynek nie bedzie mial konkurencji (wydajnosciowej) u AMD, ale chyba odwrocony HT to dobra rzecz? :> ja bym sie cieszyl gdybym to mial w x2 za 700zł, u intela wtedy w takiej cenie nic nie dostaniesz z taka wydajnoscia.

ale ja nigdzie tego nie powiedzialem

 

chodzi mi tylko o to, ze dwa rdzenie polaczone w jeden dorownaja pojedynczemu rdzeniowi u conroe

 

ale z podziemnych informacji wynika, ze kensfield tez bedzie mial anty ht :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

conroe, zeby policzyc pi sensownie, tez musi uzyc wiekszej czesci rdzenia bo caly cache wykorzystuje :P

ja nie wiedze zadnego problemu...

 

drugie info, nie wiem czy wszyscy widzieli (u ruskich :P)

http://www.xbitlabs.com/news/cpu/display/20060622143710.html

 

i drugie info, ktore dopiero teraz wyhaczylem - nowa architektura dostepna w połowie 2007 roku :D robi się gorąco

 

http://www.xbitlabs.com/news/cpu/display/20060622014633.html

Edytowane przez myrddin669

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demciu, gdzie ja napisalem o zaprojektowaniu conroła w 2006 roku - czytanie ze zrozumieniem sie klania :D

 

Mała lekcja historii

- K8 zostało zaprojektowane w 2001

- X2 rok pozniej, jako rozszerzenie K8 czyli 2002

- Projekt Tejas (Conroe) był projektowany od zera od okolo 2003-2004 roku, rownolegle z P-M i nowymi mutacjami Netbrust (P4-D, 65nm itp)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X2 to nic innego jak połączone dwa zwykłe A64, o czym AMD mówiło jeszcze przed wyjściem jakiegokolwiek A64 iż ta architektura jest przewidziana właśnie do łączenia rdzeni. Poza kosmetycznymi poprawkami (kontroler) i przejściem na mniejszy proces produkcji (z 130 na 90) a w AM2 zmiana kontrolera (z DDR na DDR2) sama architektura pozostałą ta sama, bez jakichkolwiek rewolucyjnych zmian. Co do dat, za datę zaprojektowania uważa się datę gotowego produktu bo chyba każdy wie (a jak nie wie to się dowie) iż projektowanie CPU liczy się w latach a nie dniach czy miesiącach. Tak więc nalegam na zaprzestanie bezsensownej dyskusji na temat Conroe w temacie o AM2 !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pewnie, procek zaprojektowany w 2002 dogoni tego z polowy 2006, co to za rewelacja"

 

zgodnie z zasadami jezyka polskiego "zaprojektowany" w tym zdaniu odnosi sie do obu dat, nalezaloby zmienic skladnie aby bylo inaczej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

ale z podziemnych informacji wynika, ze kensfield tez bedzie mial anty ht :banana:

Pod warunkiem ze AMD udostepni Inelowi korzystanie z patentu US 6574725 uzyskanego 3 czerwca 2003.

 

Patent dotyczy sprzetowego podzialu mocy obliczeniowej na rdzenie.

Pozwala to tez na czesciowe wykonywanie jednego watku na innym CPU niz pierwotnie wystartowal.

W pelni efektywne wykorzystanie wynalazku wymaga odpowiedniego driver'a w przypadku windy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w intelu nazywa cie to CMT (Core Multiplexing Technology) i nie wymaga dodatkowych sterownikow ani pozwolenia amd na uzywanie tego :)

tzn samych sterowniko ale jakis soft bedzie musial byc zebysmy mogli to wlaczyc lub wylaczyc

i mam prosbe

- w temacie o cnr pisz o cnr

- w temacie o am2 pisz o am2

ot end

Edytowane przez demek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w intelu nazywa cie to CMT (Core Multiplexing Technology) i nie wymaga dodatkowych sterownikow ani pozwolenia amd na uzywanie tego :)

tzn samych sterowniko ale jakis soft bedzie musial byc zebysmy mogli to wlaczyc lub wylaczyc

i mam prosbe

- w temacie o cnr pisz o cnr

- w temacie o am2 pisz o am2

ot end

sam zaczoles :P

a swoja droga mam nadzieje ze conroe bedzie teraz mocniejszy od amd potem amd od intela i tak w kółko bo ceny niższe i wydajnosć wieksza :D

choc pewno ja i tak z przyzwyczajenia kupie nastepnego proca amd...no chyba ze K8L zawiedzie a Conroe bedzie tani :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat troche zbovzył z tematyki nowości na rynku AM2... Więc patrzcie. klik Co to jest MSI K9N Ultra-2F? Pierwszy raz się spotykam z czymś takim. Co to jest i jakie ma możliwości? To samo pytanie tyczy się Asusa M2N-E. Może wreszcie jakieś porządne płyty dla AM2? :D

 

(Tak btw. Polecam sklep, z którego linka tu podałem. Ceny są niższe niż na allegro czy skąpcu. :) Tylko z kartami graficznymi czasem jest inaczej.)

Edytowane przez Sysak13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronce MSI jest troche o niej: http://www.msi.com.tw/program/products/mai...ail.php?UID=731 to chyba uboższy odpowiednik: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=29400 brak jej jednego gniazda PCI-E x16.

 

Ciekawe czy MSI K9N Platinum można odblokować obsługę SLI tak samo jak w DFI Ultra-D obie mają 2xPCI-E x16 :D

Edytowane przez lukas8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demciu, gdzie ja napisalem o zaprojektowaniu conroła w 2006 roku - czytanie ze zrozumieniem sie klania :D

 

Mała lekcja historii

- K8 zostało zaprojektowane w 2001

- X2 rok pozniej, jako rozszerzenie K8 czyli 2002

- Projekt Tejas (Conroe) był projektowany od zera od okolo 2003-2004 roku, rownolegle z P-M i nowymi mutacjami Netbrust (P4-D, 65nm itp)

Troche ta lekacja nie wyszla.

Tejas nie ma wiele wspolnego z Conroe. Bo to przeciwstawne architeORT: ORT: ORT: ktury.

Tejas to mial byc dosyc gleboko przeprojektowany NetBurst i zastapic Prescotta. Mialy byc 2 odmiany - 0,09um i 0,065um. Niestety uklad okazal sie bardzo goracy i nie spelnial oczekiwan. Prescott i Tejas (i serwerowy Jeyhawk) okazaly sie juz zbyt wyzylowane wiec Intel powiedzial stop i zabral sie za przeprabianie mobilnego Baniasa. Po drodze jako zapchajdziura powstal Prescott 2M (2MB cache odziedziczyl po Tejasie).

Conroe wcale nie byl projektowany od zera, a stanowi baaaardzo gleboka mutacje jadra P6 (pradziadem Conroe jest Pentium Pro) i niemal w prostej linii wywodzi sie z Baniasa (Dothan, Yonah).

 

Z Conroe jest podobnie jak z K8. Oba nie sa od podstaw nowe, a sa przerobka swych poprzednikow.

 

O X2 byla juz mowa. K8 od podstaw byl projektowany jako uklad wielordzeniowy. Jedynie wysokie koszta produkcji zaowocowaly tym, ze pierwsze procki mialy tylko 1 rdzen.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronce MSI jest troche o niej: http://www.msi.com.tw/program/products/mai...ail.php?UID=731 to chyba uboższy odpowiednik: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=29400 brak jej jednego gniazda PCI-E x16.

 

Ciekawe czy MSI K9N Platinum można odblokować obsługę SLI tak samo jak w DFI Ultra-D obie mają 2xPCI-E x16 :D

Chodzi mi raczej o to, czy K9N Ultra 2F jest tak samo niepełnosprawna w o/c jak K9N Neo-F... Czy da się w końcu regulować wszystkie niezbędne napięcia itd. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche ta lekacja nie wyszla.

Tejas nie ma wiele wspolnego z Conroe. Bo to przeciwstawne architeORT: ORT: ORT: ktury.

Tejas to mial byc dosyc gleboko przeprojektowany NetBurst i zastapic Prescotta. Mialy byc 2 odmiany - 0,09um i 0,065um. Niestety uklad okazal sie bardzo goracy i nie spelnial oczekiwan. Prescott i Tejas (i serwerowy Jeyhawk) okazaly sie juz zbyt wyzylowane wiec Intel powiedzial stop i zabral sie za przeprabianie mobilnego Baniasa. Po drodze jako zapchajdziura powstal Prescott 2M (2MB cache odziedziczyl po Tejasie).

Conroe wcale nie byl projektowany od zera, a stanowi baaaardzo gleboka mutacje jadra P6 (ktorego pradziadem jest Pentium Pro) i niemal w prostej linii wywodzi sie z Baniasa (Dothan, Yonah).

 

Z Conroe jest podobnie jak z K8. Oba nie sa od podstaw nowe, a sa przerobka swych poprzednikow.

 

O X2 byla juz mowa. K8 od podstaw byl projektowany jako uklad wielordzeniowy. Jedynie wysokie koszta produkcji zaowocowaly tym, ze pierwsze procki mialy tylko 1 rdzen.

Lancer jedna poprawka jadro p6 to wlasnie jadro ppro. ppro nie jest zadnym dziadem czy inna rodzina p6 ale samym p6. P2 p3 itp mozna nazwac "rodzina" p6 z mutacjami jak l2 poza rdzeniem (p2) czy sse - (p3).

pzdr

Edytowane przez seraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

Dzisiaj do mnei dotarł a64 3000 am2 i mobo asrocka na uli (wersja z sli). Zaraz zobaczymy co z tego ciekawego (oby) wyniknie. Narazie jednym z minusów, które zauważyłem maks dla cpu 1.4v, nie wiem ile to bedzie realnie, ale oby jeszcze mobo nie zanizało...

edit

narazie sprawdzałem maks htt przy 310 komp nie zabootował, ale obyło sie bez resetu biosu, jesli sie przesadzi z oc płyta ustawia normalne wartosci i pozwala "skorygowac" błędy

teraz leci sp2004 na htt290 przy mnozniku 7, znaizyłem zeby narazie posprawdzac na co mi płyta pozwoli ( narazie dopiero 5 minutek leci przy 290, wiec jeszcze poczekam z 20 i bawie sie dalej )

edit2

htt300 i działa narazie 15 minut, przez przypadek zapomniałem zmienic mnoznika i leci 9x300, wiec narazie zapowiada sie dobrze, choc zobaczymy jak bedzie

Edytowane przez Dawidsfuturx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie narazie nie istnieja :P

 

btw http://tweak.pl/content/view/195/31/ czytaliscie ? podkrecili fx 62 o 275 mhz :P

kocham testy OC na boxowych coolerach. normalnie.. prawie jak PCLAB

 

EDIT

 

Dołączona grafika

 

ktoś wie dlaczego tak sie dzieje i która wartośc jest prawdziwa ?

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

chyba tylko autor to wie

co do mojej plytki (asrock am2xli) htt jakie wyciaga to cos z przedziału 335-340, dokąłdniej juz niem usze sprawdzac, oczywiscie moze i wiecej smignie, to kwestia czasu/chlodzenia/biosów(najbardziej prawdopodobne), narazie po chwili uzytkowania jest zadowolony i to bardzo z płytki, z tego co wiem to ty Milans na tej płycie podobne htt wyciskałeś, a jaka jest różnica w cenie z tego co pamietam ok 450zł........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj test rodzimej produkcji na troszke tańszych procesorach :wink:

Coś się chyba tym LOLom popierdzieliło :lol: Dlaczego sempki na AM2 miały by nie mieć duala? :lol:

 

A co najdziwnijesze te sempki wg. nich duala nie mają a w teście pamieci maja taki sam wynik jak A64 z dualem :lol:

 

Najbardziej zaskakują wyniki podsystemu pamięci, bo przecież Athlon 64 ma nad Sempronem przewagę dwukanałowym kontrolerem pamięci

Leże i kwicze... :D Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...