Skocz do zawartości
Przemol^N

Start Discovery

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co slyszałem w radiu, to mają jakis "problem" z ktoryms z silników [jak to w radiu, nie wiem ktorym i co to za problem] wiec szanse raczej marne...;>

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL. Mówię - po co mi TV, z neta dowiem się więcej :lol: a tu się takie rzeczy dzieją. Ehhh te PPC ... ;]]]

 

Z miłą chęcią obejrze start, w końcu jakieś wydarzenie :) Narazie tylko stoi i dymi (prom ;] ). Życzę im, żeby się wszystko udało. Niby jakieś chmury burzowe tam są, no ale cóż, jeśli będą musieli, niech zachowają ostroszność i przesuną start, przyda im się po wydarzeniach sprzed 3 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prom nawet nie poleciał, a topic już umarł :lol:

 

NASA, z powodu niesprzyjającej pogody na Przylądku Canaveral, odroczyła o 24 godziny start wahadłowca Discovery. Kolejna próba startu ma odbyć się w niedzielę o godz. 15.26 czasu miejscowego (21.26 czasu warszawskiego), nie wiadomo jednak czy do niej dojdzie, bowiem prognozy meteorologiczne nie są pomyślne.

wp.pl

 

Moze dzisiaj im się uda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam od rana strone nasa i wiecie co? normalnie jakby flinstonowie sie wybierali w kosmos. Nie mamy zadnej technologi zaawansowanej. Co z tego ze sa karty graficzne z pixelshaderami, wielordzeniowe procesory jak nie mamy nawet odpowiedniego paliwa...

Inne rasy pewnie tez ogladaja ten przekaz i smieja sie. To musi wygladac dla nich tak jak my traktujemy pierwsze lodzie wikingow.

Coz ale skad postep ma byc na ziemi jak kazdy studiuje psychologie albo socjologie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nuda ;) nasa-fashion-tv jak narazie ;) czy ja widze jakas opalona panieneczke co ją tam ładują ?

 

hmm pewnie jak w nowoczesnym kinie akcji: czarny (pseudonim bojowy żywa tarcza), panienka (uprawnienia lekarskie ale tak na prawdę ma po prostu motywować plejboja żeby przeżył), biały plejboj i może wsadzą jak się zmieści jakiego meksykanina (koniecznie agresywnego byczka) i japońca (który całe życie prowadził sklep z rybami) ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nuda ;) nasa-fashion-tv jak narazie ;) czy ja widze jakas opalona panieneczke co ją tam ładują ?

 

hmm pewnie jak w nowoczesnym kinie akcji: czarny (pseudonim bojowy żywa tarcza), panienka (uprawnienia lekarskie ale tak na prawdę ma po prostu motywować plejboja żeby przeżył), biały plejboj i może wsadzą jak się zmieści jakiego meksykanina (koniecznie agresywnego byczka) i japońca (który całe życie prowadził sklep z rybami) ;]

nie za dużo losta :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze - niech odwołują tyle razy, ile bedzie trzeba. Wolałbym nie oglądac powtorki z 1986, kiedy to NASA pod presją mediow nie przełozyla startu (bodajże po raz czwarty), mimo o wiele za niskiej temperatury:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i odwołano start, kolejna próba 4 lipca :/

Źródło: Fakty TVN :)

W dzien niepodleglosci to juz musi im wyjsc, amerykanska duma by tego nie przezyla :P

 

A zarty na bok, to IMHO beda przekladac start do upadlego i pilnowac kazdej drobnostki - katastrofe Columbii pamietaja tam pewnie az za dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie maja co ryzykowac niepotrzebnie. W promie jest z 10 000 czesci albo i wiecej ,ktore moga roznie reagowac niz zamierzali technicy NASA. Powtorka z wahadlowcem Columbia nie wchodzi w gre. Licze ze zobaczymy 4 lipca (przypadek ? ;) ) start promu. Ja mam takie pytanko bo moze ktos wie... ile na stacji kosmicznej przebywa astronautow i ile tam czasu spedzaja? Slyszalem kiedys ze na stacji Mir potrafili tam siedziec po poltora roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam od rana strone nasa i wiecie co? normalnie jakby flinstonowie sie wybierali w kosmos. Nie mamy zadnej technologi zaawansowanej. Co z tego ze sa karty graficzne z pixelshaderami, wielordzeniowe procesory jak nie mamy nawet odpowiedniego paliwa...

Inne rasy pewnie tez ogladaja ten przekaz i smieja sie. To musi wygladac dla nich tak jak my traktujemy pierwsze lodzie wikingow.

Coz ale skad postep ma byc na ziemi jak kazdy studiuje psychologie albo socjologie :)

Hmm, powiedzmy sobie szczerze, napedu WARP za szybko nie zbudujemy :wink: a NASA i inne agencje tez zadaleko nie dojdą z takimi "groszami" ktore dostają. Niestety, wojsko to priorytet chyba kazdego kraju, i watpie zeby to w najblizszej przyszlosci sie zmienilo[hehe, wg treka ludzie zrozumieli dopiero po 3 wojnie swiatowej ;> ]. Nieoszukujmy sie, osiagniecie czegos w kosmonautycie wymaga gigantycznych nakladow finansowych.

Porozumienie o niestosowaniu energi nuklearnej w kosmosie tez robi swoje [ nie jestem pewien czy nadal obowiazuje]. Jakis czas temu czytalem na stronce nasa [czesto ją odwiedzam] o budowie sondy wyposazonej probnie w zagiel sloneczny[co prawda nie taki jak w deep space 9 :D ]...oczywiscie projekt umarl w butach. Wiem ze zagiel sloneczny probowali zasostosowac rosjanie ale rakieta wpadla do morza i na tym sie skonczylo. Dopoki nie opracujemy jakiegos taniego napedu, pozwalajacego nam pokonac grawitacje naszej planety, nie widze naszej rasy ktora dzielnie podbija kosmos...bo to za drogie :lol: Wystarczy spojrzec o czym jest sam temat, o starcie promu ktory to juz nigdy nie mial poleciec. Cała flota wahadlowców miala byc wymieniona, ale to zbyt kosztowne wiec lepiej miec nadzieje ze ten stary złom nierozleci sie na kawałki i nie bedziemy mieli fajerwerków na 4 lipca ;]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak te nędzne 16 miliardów $$ dla NASA, tyle to pewnie miesięcznie kosztuje USA ta durna wojna w Iraku. W końcu może jak Bush odejdzie to hameryka zrozumie, że walka z wiatrakami jak w Iraku nie ma sensu i przeznaczą cash na lepsze cele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...