Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Paradoksalnie lepiej czasem by w ciemnych scenach było rozjaśnianie a nie ściemnianie x-P - jak w ciemnej scenie jeszcze przykręcisz jasność to mniej zobaczysz. To samo przy jasnych scenach ... jeśli dodatkowo podkręcisz lampy to będzie razić ... "kontrast dynamiczny" to jak dla mnie totalna pomyłka.

 

... jedyny sens wybierania modelu z kontrastem dynamicznym (oczywiście z funkcją wyłączenia tego badziewia) to wymuszanie na producentach implementacji szerokiego zakresu regulacji mocy lamp podświetlających.

paradoksalnie wraz z kontrastem dynamicznym wlaczaja sie rowniez jakies uklady elektroniczne fEngine i poprawiaja barwy oraz czern dzieki czemu nie oglada sie wtedy fioletowo niebieskiej lampki tylko czarny ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbę do posiadaczy monitora Dell 2209WA:

 

Czy mógłby któryś pobrać ten plik graficzny (jednolite tło): http://img10.imageshack.us/img10/7391/beztytuupgz.jpg , ustawić go sobie na cały ekran i zrobić zdjęcie ekranu?

 

Coś jak tutaj: http://img27.picoodle.com/img/img27/3/9/19...13m_8a214f3.jpg (LG 227WT, nie polecam ;) ) - aparat trzeba trzymać mniej więcej na poziomie górnej krawędzi monitora. Fotę można zrobić w dzień lub w nocy, wszystko jedno.

 

Z góry dziękuję!

 

---------------------------------

 

Druga rzecz:

 

na forum HP ktoś napisał coś takiego:

 

"P.S. I live in Europe (220V) and had the noisy issue also, but I sorted it out with a 220V to 110V converter (100W)"

 

Czy to jest możliwe? Chodziło o bzyczenie (nie wiem tylko czy to mocno czy słabo slyszalne, bo można trafić na oba) monitora HP LP2275w.

Edytowane przez Mike L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem go w sklepie dla idiotów i dogadałem się że będę mógł go zwrócić dziś, przyjdzie młody to będziemy testować. Myślę że trochę przesadzacie, ten monitor wydaje się nienajgorszy, obraz jest spoko przynajmniej na filmach, ale to po zapuszczeniu paru gier sprawdzę, nie chcę uruchamiać jakiochś synetycznyhch testów, bo najważniejsze dla mnie to subiektywny odbiór na dobrym poziomie. To nie ma być sprzęt dla grafika czy ekspert informatyka, ma w miarę dobrze śmigać, bez smużenia, bezawaryjnie, no i bez widocznych dla laika znaczących różnic w tem. barwy i jasności.

Monitor zostaje, jest super, po prostu zajebiaszczy, przy problemach z nienaturalnym rozciągnieciem jest guzik z funkcją zmiany, może czerń mogła by być czarniejsza, ale nasycenie jest równomierny, czałość jest równo podświetlona, jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam Della 2209WA, jak narazie testuje go, ta matryca IPS jest niesamowita :o

To może zrobiłbyś tę fotę, co? :)

 

PS Mogliby właściciele tego modelu (2209WA) napisać czy są całkowite ciche czy jednak jakieś brzęczenie z obudowy się wydobywa? Mile widziane przyłożenie ucha do monitora, bo jak wiadomo z pewnej odległości poziom tolerancji bywa różny. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mike L, według mnie Dell 2209WA jest całkowicie cichy. Z odległości pół metra jak i po przyłożeniu ucha nie słyszę wydobywających się z niego dźwięków.

 

Zdjęcia :

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez E57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za foty. :)

 

Ja mam HP LP2275w - i o ile z matrycy jestem bardzo zadowolony (niebo a ziema w porównaniu z LG 227WT, które miałem przez 10 dni), to to brzęczenie trochę mnie irytuje. Co prawda nie jest tak głośno jak w pierwszym egzemplarzu przed wymianą, no ale jednak bezgłośnie też nie jest. No i zastanawiam się nad wymianą na tego Della. Gdyby był na PVA już na pewno bym to zrobił, a tak to wciąż się waham. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że tych lepszych monitorów praktycznie nigdzie nie można obejrzeć, wszystko trzeba zamawiać w ciemno. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda ta kwestia na białej planszy?

jasność ustawiona na 0/100, kontrast 75/100.

Dołączona grafika

 

podświetlenie jest w porządku według mnie. poprzednia sztuka miała ciemny pas u góry ekranu ale wymieniłem.

niestety nie mogę wycelować dokładnie na wprost monitora i stąd pewne przekłamania, do tego zdjęcia robione kiepskim aparatem "z ręki"

 

więcej zdjęć (inne tła)

Edytowane przez E57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryca IPS jest lepsza od PVA

I tak i nie. :D

 

jasność ustawiona na 0/100, kontrast 75/100.

3239051[/snapback]

Ee, nie wydaje mi się. W czym niby?

Lepsza charakterystyka kątowa, czas reakcji minimalnie lepszy ( zwłaszcza ciemne odcienie ). Porównując na czysto same matryce, to tak IPS jest lepsze. Ale monitor to nie tylko matryca.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z monitora jestem zadowolony. udało mi się go kupić za 999 zł. ma dobre kąty widzenia, nie muszę obracać ekranu jak oglądam filmy siedząc dalej. ma o wiele lepsze kolory niż poprzedni na matrycy TN. Minusem jest według mnie konieczność kalibracji kolorów, ja to zrobiłem przez znaleziony na [H] plik icm. Teraz jest o wiele lepiej. Przedtem niektóre kolory sporo różniły się od tego do czego byłem przyzwyczajony - szczególnie żółty i pomarańczowy dawał mi się we znaki, były za jaskrawe.

A jak reklamowałeś, bo sam jestem ciekawy jak przebiega proces reklamacja w Dell ( bo chyba stricte karty gwarancyjnej to nie dają )?

zgadza się, nie ma załączonej jako takiej karty gwarancyjnej. dell z tego co się orientuje prowadzi ewidencje sprzedawanych przez siebie produktów.

poniedziałek przed południem, ok. 10.00

po znalezieniu numeru telefonu do serwisu dell'a w warszawie, wybraniu tonowo kilku opcji (np. jakiego produktu dotyczy rozmowa, czy kupiłem bezpośrednio od dell'a czy nie, itd) zacząłem rozmowę z konsultantem. po opisaniu przeze mnie problemu, Pan poprosił o S/N monitora, następnie potrzebne były o ile dobrze pamiętam dane ze sticker'a z pudełka (czyli dane sprzedawcy - sklepu w którym kupiłem monitor) czyli numer zamówienia, adres pod który przysłano pierwotnie zamówienie itd. następnie Pan poprosił mnie o dane do wysyłki nowego monitora na wymianę. później jeszcze dostałem jeden telefon z Niemiec - z centrali firmy kurierskiej. pani poinstruowała mnie w jaki sposób przebiegnie wymiana monitora i jak się mam zachować przy kurierze.

wtorek po południu, ok. 15.30

przyjechał kurier, przywiózł nowy monitor a stary zabrał. do podpisania dostałem dwa papierki.

galeria fotek pierwsza klasa, lepiej niż w wielu recenzjach

dzięki :wink: Edytowane przez E57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie pytanie, E57: Ty masz pomarańczowy taki jak na fotkach czy tylko na zdjęciach taki ciemny wyszedł? Podobnie biała plansza, która na fotkach jest szara?

 

edit: Co ciekawe mój LP2275w ściszył się wczoraj na tyle, że go prawie nie słyszę, ciekawe.

Edytowane przez Mike L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w rzeczywistości kolory wyświetlane przez monitor są o wiele jaśniejsze i bardziej "soczyste". to, że wyszły tak a nie inaczej na zdjęciach to wina mojej słabej cyfrówki. Zrobiłem małe porównanie :

po lewej kolory pomarańczowy od Ciebie z linka oraz biały, po prawej "pomarańczowy" oraz "biały" ze zdjęć (przerobiłem zdjęcie w paincie - wyciąłem fragment z kolorem).

Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez E57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jest różnica. :) Jeszcze coś - na jakich ustawieniach jasności pracujesz? Z tego co widziałem w necie ustawienie 0% na Dellu odpowiada mniej więcej 35-40% tego na HP LP2275w.

 

Lepsza charakterystyka kątowa, czas reakcji minimalnie lepszy ( zwłaszcza ciemne odcienie ). Porównując na czysto same matryce, to tak IPS jest lepsze. Ale monitor to nie tylko matryca.

Hm, kąty to zawsze myślałem, że na PVA lepsze. Ale nie będę się kłócił. A głębokość czerni i jakość odwzorowania kolorów na której lepsza? Jakie są plusy PVA względem IPS?

 

Aha, niby MVA i PVA to to samo, ale miałem okazję pracować na kilku monitorach zarówno pierwszego, jak i drugiego typu i jak dla mnie PVA zawsze górowało nad MVA - w takim HP LP1965 na MVA wręcz różnica była ogromna - gorsze kolory, czerń, podświetlenie (świecące rogi), czego na PVA nigdy nie uświadczyłem.

Edytowane przez Mike L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jest różnica. :) Jeszcze coś - na jakich ustawieniach jasności pracujesz? Z tego co widziałem w necie ustawienie 0% na Dellu odpowiada mniej więcej 35-40% tego na HP LP2275w.

Dell na 0% jasności i kontraście standardowym ma około 130 cd/m2.

 

Hm, kąty to zawsze myślałem, że na PVA lepsze. Ale nie będę się kłócił. A głębokość czerni i jakość odwzorowania kolorów na której lepsza? Jakie są plusy PVA względem IPS?

Najlepsze kąty, takie jak na CRT dają matryce IPS z A-TW ( Advenced True White Polarizer ) z polaryzatorem, który niweluje świecenie czerni pod kątem ( przykład, lewy z A TW prawy bez ).

 

PVA:

+ kontrast;

+ niski punkt czerni ( najlepsza czerń w LCD ), kąty dużo lepsze od TN;

+ brak srebrzenia rogów ( tak jak ma to miejsce w MVA );

+ lepsze kolory od TN, MVA ( dotyczy obecnych S-PVA );

 

- troszkę wolniejsze od IPS i TN,

- kąty gorsze od IPS, zwłaszcza w poziomie;

- spora utrata kontrastu pod kątem; ( przykład )

- rozjaśnianie ciemnych elementów pod kątem;

- na czarnej planszy, często słynne X ( przykład, nie selekcjonowane Eizo S2231W kwestia podświetlenia w matrycach MVA, PVA )

 

Aha, niby MVA i PVA to to samo, ale miałem okazję pracować na kilku monitorach zarówno pierwszego, jak i drugiego typu i jak dla mnie PVA zawsze górowało nad MVA - w takim HP LP1965 na MVA wręcz różnica była ogromna - gorsze kolory, czerń, podświetlenie (świecące rogi), czego na PVA nigdy nie uświadczyłem.

Dokładnie tym się różnią PVA od MVA co sam zauważyłeś. :cool:

 

IMO ogólnie tak:

H-IPS/S-IPS -> S-PVA -> TN

 

Z tymże, IPS produkuje LG.Philips, gdzie nie istnieje QC, także masa paneli jest z wieloma wadami. Już o wiele łatwiej znaleźć dobrą ( bez wad ) PVA ( produkcji Samsunga ) niż IPS.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ostatnich paru tygodni walcuje to forum w poszukiwaniu najlepszego monitora dla mnie (panorama 22''). Na poczatku zastanawialem sie nad monitorem z matryca TN ale obawiam sie slabych katow zwlaszcza pionowych. Sporo ogladam filmow siedzac (lezac) na lozku i wowczas monitor znajduje sie troszke wyzej od lini wzroku. Kolejne zastosowanie monitora to konsola xbox360 i chcialbym aby monitor byl wstanie dobrze wyswietlac obraz z gier. Zastanawiam sie nad monitorem E2200hd lecz czytajac watek na tym forum zuwazylem iz paru osobom wyskoczyly badpixele, oraz druga strona czy przy takiej rozdzielczosci praca na kompie jest komfortowa. Cena monitora oraz zlacza dvi hdmi kusza.

Druga moja mysl to monitor Dell 2209WA tylko tutaj mam wahania:

-jak monitor radzi sobie z grami

-brak zlacza hdmi

-wysoka cena oraz czy do moich zastosowan potrzebuje az takiego monitora ? Czy zwykla TN nie wystarczy.

 

Myslalem jeszcze nad monitorem z matryca PVA tylko czy jest cos 22" z taka matryca ?

 

LG rowniez kusi zwlaszcza gwarancja 30 dniowa na badpixele. Tylko tutaj jest dosc spory wybor i nie wiem ktory jest wart uwagi moze (L227WTP).

 

Prosze o porade co wybrac gdyz stary crt zachodzi mgla i nadaje sie juz tylko do smieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell na 0% jasności i kontraście standardowym ma około 130 cd/m2.

No, a HP LP2275w przy 42% ma wg Prad.de ok. 141 cd/m2 (ustawione mam 45%). Właśnie o tym mówiłem, zgadza się. :)

 

- na czarnej planszy, często słynne X ( 3240423[/snapback]

Druga moja mysl to monitor Dell 2209WA tylko tutaj mam wahania:

-jak monitor radzi sobie z grami

O ile na Samsungu 173P+ (PVA) - w 2005 roku - jeszcze można było w niektórych grach zauważyć smużenie/laga, to już w HP LP2275w (S-PVA) tego nie zauważyłem. A Dell (IPS) jest wg testów jeszcze szybszy, więc ja bym się tu w ogóle nie martwił.

 

-wysoka cena oraz czy do moich zastosowan potrzebuje az takiego monitora ? Czy zwykla TN nie wystarczy.

IMO warto brać coś lepszego - przez 3 lata miałem tego Samsunga na PVA, ale że "zrobił się" mały, to wymieniłem na LG 227WT na TN - taki niby polecany, ale nie mogłem zdzierżyć fatalnych kątów (góra ekranu ciemniejsza od dołu) i oddałem go. Szkoda nerwów.

 

Myslalem jeszcze nad monitorem z matryca PVA tylko czy jest cos 22" z taka matryca ?

Są, ale jeszcze droższe, więc pewnie odpada.

Edytowane przez Mike L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do matryc ... IPS vs PVA

- na PVA wyższy kontrast (nawet do 2x) = głębsza czerń

- na IPS lepsze kąty w "kolorach"/jasnych barwach/brak zmian w cieniach ... ale gorzej jest z typową czernią (dopiero A TW jest na prawdę bezproblemowe w kwestii kątów)

- pod wzgl. czasu reakcji nieco lepiej wypada IPS

 

... oczywiście przy założeniu że na obu mamy tak samo dobrze wyregulowany overdrive i mamy tak samo równomierną luminację ... i taki sam LAG (na PVA często lag był większy a równomierność gorsza na IPS ... z wyregulowaniem RTC różnie to bywało na obu typach)

 

... która lepsza ... do gier nieco wyżej ustawiłbym IPS a do filmów PVA - tak więc między IPS bez A TW a PVA dałbym "=" (no może dosłownie włos wyżej IPS bo brak shiftu barw pod kątem jest super) ale oba umieściłbym za A TW IPS które moim zdaniem jest numer jeden.

 

Nie można oczywiście zapominać że monitor to nie sama matryca [o czym już wspomniał toms83] (typ czy jakość/klasa jakościowa konkretnego egzemplarza), liczy się jeszcze elektronika (dokładność zapisu barw, możliwości korekcji), podświetlenie (typ czyli LED lub CCFL ... zakres, stabilność), istotne są nawet takie rzeczy jak zasilacz (słyszalny/niesłyszalny).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakiś czas temu zakupiłem samsunga t220 i chciałbym dowiedzieć się jaką maksymalną częstotliwość odświeżania można ustawić w tym monitorze w rozdzielczościach typu 640x480, 800x600, 1024x768 (oczywiście mam na myśli widescreen'owe odpowiedniki tych rozdzielczości) ?

 

Przesiadłem się z Belinei 17'' CRT i trochę zaczynam tęsknić za 100Hz dla 640x480, które miałem ustawione do cs'a.

Znalazłem tablice z częstotliwościami dla samsunga, ale jeśli dobrze pamiętam to dla każdej jest tam 60Hz

 

Ponadto, czy znacie jakiś sposób, aby rzeczywiście zwiększyć to odświeżanie w viście x64 (niekoniecznie używając t220), bo ten podany w temacie o Viście jak i wszystkie refreshLock'i, reforce'y niestety nie działaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas zmienić mój stary monitor CRT na coś na czasie. Od dawna przymierzam się do zakupu monitora LG W2252TQ. Wszyscy go polecają więc go wybrałem. Niedawno zauważyłem model W2252TE. Różnica z tego co przeczytałem to typ matrycy. W wersji TQ jest TFT-LCD a w TE nowsza TN LCD co ponoć jest lepszym wyborem.

Który z tych dwóch modeli wybrać? A może się rozejrzeć za Samsungiem T220?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakiś czas temu zakupiłem samsunga t220 i chciałbym dowiedzieć się jaką maksymalną częstotliwość odświeżania można ustawić w tym monitorze w rozdzielczościach typu 640x480, 800x600, 1024x768 (oczywiście mam na myśli widescreen'owe odpowiedniki tych rozdzielczości) ?

 

Przesiadłem się z Belinei 17'' CRT i trochę zaczynam tęsknić za 100Hz dla 640x480, które miałem ustawione do cs'a.

Znalazłem tablice z częstotliwościami dla samsunga, ale jeśli dobrze pamiętam to dla każdej jest tam 60Hz

 

Ponadto, czy znacie jakiś sposób, aby rzeczywiście zwiększyć to odświeżanie w viście x64 (niekoniecznie używając t220), bo ten podany w temacie o Viście jak i wszystkie refreshLock'i, reforce'y niestety nie działaja.

LCD tak ma , 60Hz, max co wydziałem to 75Hz i to tylko w niektórych modelach, w niektórych rozdzielczościach.

 

Jak chcesz 100Hz to tylko telewizor LCD 32 cale, według mnie.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCD tak ma , 60Hz, max co wydziałem to 75Hz i to tylko w niektórych modelach, w niektórych rozdzielczościach.

 

Jak chcesz 100Hz to tylko telewizor LCD 32 cale, według mnie.

Albo monitor Samsung 2233 ( 120 Hz ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomożcie wybrać monitor do 2 tys zl,wymagań nie mam duzych:

 

- najważniejsze to aby dobrze sprawowal się z grafiką i żeby nie bolaly oczy przy długim siedzeniu

- od czasu do czasu zagram w quaka i oglądne jakis film

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dell 2209wa

Z grafiką może być problem bo bez kaszanienia palety nie zejdziesz na tym monitorze poniżej 100 cd (nie wiem dokładnie jakie ma ten model minimum ale ponad 100 cd na pewno). Dodatkowo nie wiadomo jak z "liniowością" barw ... no i nie mamy sprzętowej kalibracji. Ja bym wolał np. NEC P221W+kolorymetr z oprogramowaniem do sprzętowej kalibracji jako coś do pracy z grafiką. DELL 2209 ma jedynie 8 bit zapis barw więc jakakolwiek korekcja w OSD prowadzi do znacznych przekłamań (np. przy zmianie gammy). NEC P221W ma 10 bit LUT programowalne a EIZO S2231W 10 bit LUT nieprogramowalne (ale przynajmniej jak zmienisz gammę to nie ma najmniejszych strat w palecie ... o zakresie regulacji jasności nawet nie wspominam).

 

ps. jeśli chodzi o P221W to może być problem z grami - podobno ma niedokładnie wyregulowany overdrive

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze oba te monitory przekraczaja zalozone 2 tys. No ale skoro "wymagań nie mam duzych" to moze tez byc jeszcze HP LP2275w, na ktorym mozna ustawic przyjazdna dla oczu jasnosc, troche gorzej do gier bo spory ma inputlag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...