Skocz do zawartości
GenghisKhan

Dyskusja na temat telewizorów/monitorów

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. O tym. I o ile dobrze pamiętam (dzisiaj po powrocie z trasy poszukam) to dla 720p odległość dla 37'' wynosiła ok 2.2m a dla 1080p i 37'' ok 1.9m. Dla 40'' przy 720p było 2,5m.

Oszczedze Ci szukania ;) http://www.myhometheater.homestead.com/vie...calculator.html (w odleglosci wpisalem 9 stop czyli mniej wiecej 2,5-3m, przekatna TV 42", 16:9). A tak BTW te wartosci wg THX sa jakies poronione bo (o ile ten kalkulator nie jest zryty) to recommended distance dla 42" to...4,7 stopy?!?! 1,5m??? Nie wyobrazam sobie tego. Dodam tylko ze u siebie w piwnicy norm THX nie spelniam, za to idealnie wstrzelilem sie w SMPTE. Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maSTHa212

Niestety to nie to. Dzisiaj tylko trochę szukałem bo źle się czuję ale natknąłem się na coś takiego:

Witam!

Na wstępie chciałbym się podzielić uwagą na ten temat - w instrukcji montażu tv, który posiadam Philips 42pf9966 napisano, że do materiału oglądanego w rozdzielczości SD minimalna odległość to 3,2 m , natomiast w przypadku HD spada ona do 2,1 m ( przy większej niestety efekt HDTV jest coraz mniej widoczny) natomiast w przypadku 50 cali te odległości wynoszą odpowiednio SD 4,0 m, natomiast HD 2,5 m (sic!)

 

Jurkuc

Przy tych odleglosciach (ok 3m) nie trzeba sie zastanawiac 32 /37 tylko 37/42. Jak kupicie 32 to bedziecie zalowac (szczegolnie przy HD).

 

Wczoraj ogladalem mecz MU-Benfica na Nsport (ekran 37") i zeby ogladac komfortowo musialem przysunac fotel na jakies 2,5m.

Tak wygląda większość rozmów na forach poświęconych technice HD. Nie będę na siłę przekonywał, że tak jest. Miałem okazję sprawdzić i stanowczo 32'' do materiału HD jest za mały przy 3metrach (moje warunki). Kończę ten wątek chyba, że chcecie go kontynuować? ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

panowie -niech ktos kto uzywa monitor lcd do x'a opisze jak mu sie sprawuje x z monitorem pod vga???

Jaki najlepiej wybrac monitor pod X jesli chodzi o rozdzialki oraz czy na duzych ekranach widac pikseloze na divixach???

Prosze o szybkie odpowiedzi bo w Poniedzialek ide oddac moj nowy tv ktory choc pod sygnalem hd dziala pieknie to jednak na divixach obraz obojetnie w jakiej rozdzialce jest do doopy ,a ja choc gram na X oraz ps3 to jednak sporo ogladam filmow-dlatego wlasciciele lcd prosze o wskazowki i odpowiedzi wzgledem zakupu monitora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz inwestować w 22" lcd 16:10 (coś z szajsunga bym polecał). Mimo, że natywna rodzielczość to 1680x1050, to z xO sprawdza się ok i obraz jest bardzo dobrej jakości (nowe monitory nie mają większych problemów z niższymi rozdzielczościami). Mimo, że granie na dużym hdtv i tak uważam za 100x lepsze, to i jak czasem podepnę xboxa do swojego 22" monitora jestem zadowolony z efektu.

 

Odnośnie divixów na takim lcd- też jest więcej niż dobrze (choć czasem "pikseloza" jest widoczna, ale to akurat zależy od stopnia kompresji bardziej, nie od lcd/hdtv).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak mowi Draak. Jedyne co musimy sobie zrobic to oddalic sie :D - czyli nie siedziec 50 cm od ekranu tak jak normalnie przed monitorem komputera tylko okolo 2metrów wtedy roznica miedzy HDTV a LCDkiem sie zaciera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na 22 Acera

Kosztował mnie ~1300zł, teraz jest z pewnością tańszy.

Najlepszy pixel jeśli chodzi podobne wielkości monitorów, a więc do internetu itd idealnie.

Filmy są też bardzo dobre, zresztą, nie ogląda się ich z 50cm ale z właśnie 2 metrów i wtedy żadnych pixeli nie widać.

Ale gry na xboxie - gram dość blisko, no powiedzmy 1 metr nie 2 no i jest super [; różnica między zwykłym tv takim co mam ale dużym a tym monitorem to tak jakby 2 generacje konsol ;P

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

a jak podlaczacie x' do monitora??-lepiej przez vga czy dvi??roznica w jakosci obrazu???

a najwazniejsze oprocz jakosci filmow to czy faktycznie po przeskalowaniu obrazu np taki 22" nie traci na jakosci obrazu bo szczerze mowiac przykladam bardzo duza uwagie do tego ;)

 

jesli nie kupie monitora to na biurku bedzie stal i monitor crt 4:3 i tv hd 23" jednoczesnie zajmujac mi pol biurka :( - wiec poprosze jeszcze o kilka sprecyzowanych odpowiedzi zanim wyrusze w swiat zamieniajac wypasny tv na monitor :lol2:

 

swoja droga jestem troche glupi wydajac wczesniej 600 e na 23 " tv tylko pod xboxa i ps3 :lol2:

 

ps.na ktorym monitorze sie wiecej traci po przeskalowaniu rozdzialki?? 22" czy 20" ??-ktoremu blizej do idealu ;)

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysil się może choć trochę...

 

Po 1. serio pytasz jak się podłącza xO pod lcd? Hmm... co za różnica, dvi czy vga, jak i tak masz kabel vga i pod dvi jedynie da radę z przejściówką.

 

2. jakie 20"? Chcesz kupować lcd 4:3? Może chodziło ci o 19" 16:10, ale to już przecież maleństwo jest. Tak jak pisałem, mimo, że 22" 16:10 nie będzie działać z xO w swojej natywnej rodzielczości, to efekt jest bardzo dobry. Jeśli jesteś purystą i na dodatek masz malutki pokój to zostań jednak z tym 23" hdtv, bo każde przeskalowanie minimalnie pogorszy przecież obraz. Jednak imho na 22" lcd obraz z xO prezentuje się na tyle dobrze, że nie zawracałbym sobie tym głowy.

 

3. Naturalnie bliżej "ideału" będą monitory o niższej niż 1680x1050 natywnej rodziałce, ale to jak pisałem wyżej są maleństwa (19" 16:10 ma wysokość 17" 4:3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Wysil się może choć trochę...

 

Po 1. serio pytasz jak się podłącza xO pod lcd? Hmm... co za różnica, dvi czy vga, jak i tak masz kabel vga i pod dvi jedynie da radę z przejściówką.

oj chyba cos zle zrozumiales!,nie pytam jak sie podlacza x do lcd tylko po ktorym laczu jest lepszy obraz-czy tez tak naprawde nie ma roznicy?

 

pozatym niemam kabla vga i nie jest to jedyna zreszta opcja poniewaz istnieja monitory z wejsciem hdmi jak i component-choc oczywiscie sporo drozsze

 

uwazam pozatym ze lepiej zapytac 2 razy niz pozniej latac do sklepu i oddawac towar ;)

 

gdyby tylko obraz z pc na moim tv satysfakcjonowal mnie to nie mialbym teraz takiego dylematu

 

ps.czy obraz z 1680/1050 nie skaluje sie wiecej niz 1440/900 wzgledem 1280/ 720 w xboxie?

 

ps.i o jakim 20" monitorze 4:3 piszesz??przeciez te ktore widze w sklepie sa widescreen i maja 1680/1050

 

...czekaj czekaj jak ty to pisales??..."wysil sie moze choc troche .." ;);)

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem po prostu, że są także 20 wide (wciśnięte pomiędzy 19" a 22" wide, kto to kupi? :lol:).

 

A co do reszty- nie widzę byś miał elite, więc co cię obchodzi hdmi? I jeśli do portu dvi podłącza się przez przejściówkę vga->dvi, to jąką chciałbyś mieć różnicę między dvi a vga? Dodatkowo, szkoda, że nie kupiłeś sobie kabla vga do xO, bo aliasing jest widocznie mniejszy.

 

Co do skalowania, to masz problemy chyba z czytaniem, bo o wszystkim już było pisane. Jeśli tak się boisz tego skalowania (nieracjonalnie, bo nawet dla 22" + nie jest problemem praca w niższych rozdziałkach), to kupuj panel z natywną 1440x900 i ciesz się grą z obrazem wielkości pocztówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie o właściwie urządzenie wyświetlające obraz z x0.

 

http://allegro.pl/item208974847_asus_mw221...cp_gw_3lat.html

 

czy

 

http://allegro.pl/item209004387_hit_tv_lcd..._mixmedia_.html

 

Czy jeszce coś innego? Cali tak do 26, 27.

Edytowane przez Black_war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Black_war

 

Na TV będzie dużo lepiej.... przede wszystkim ze wzgledu na to ze nie skaluje do wyzszej rozdzialki, ale ja gram na 22 calowej panoramie... bo poprostu TV nie bardzo da sie używać do komputera. A na to i na to nie mam miejsca ani kasy.

 

Więc jezeli chodzi Ci o urządzenie wyświetlające obraz tylko z x0 to zdecydowanie ten samsung HDTV

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie -niech ktos kto uzywa monitor lcd do x'a opisze jak mu sie sprawuje x z monitorem pod vga???

Jaki najlepiej wybrac monitor pod X jesli chodzi o rozdzialki oraz czy na duzych ekranach widac pikseloze na divixach???

Prosze o szybkie odpowiedzi bo w Poniedzialek ide oddac moj nowy tv ktory choc pod sygnalem hd dziala pieknie to jednak na divixach obraz obojetnie w jakiej rozdzialce jest do doopy ,a ja choc gram na X oraz ps3 to jednak sporo ogladam filmow-dlatego wlasciciele lcd prosze o wskazowki i odpowiedzi wzgledem zakupu monitora ;)

 

Nie sądziłem po prostu, że są także 20 wide (wciśnięte pomiędzy 19" a 22" wide, kto to kupi? :lol:).

 

A co do reszty- nie widzę byś miał elite, więc co cię obchodzi hdmi? I jeśli do portu dvi podłącza się przez przejściówkę vga->dvi, to jąką chciałbyś mieć różnicę między dvi a vga? Dodatkowo, szkoda, że nie kupiłeś sobie kabla vga do xO, bo aliasing jest widocznie mniejszy.

(...)

Być może po to mu HDMI ;).

 

IMO sprawa prosta. Dla XO (non-elite ;) ) nie ma sensu bawić się w DVI. Kable od MS są na D-Sub a one są analogowe, nie cyfrowe. Można zastosować jakąś przejściówkę ale ona nic nie da (nie poprawi jakości obrazu).

 

BTW. Fajnie byłoby gdyby MS przy którejś aktualizacji Dasha wprowadził natywną obsługę monitorowych rozdziałek panoramicznych. O ile się nie mylę (chyba że o czymś nie wiem) teraz obraz przeskalowuje sobie monitor, gdyby robiła to konsola byłoby pewnie lepiej.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam jeszcze na kablem vga :? . Powoli dochodzę do wniosku, że nie będę miał hajsu na oryginalny :D . Czy różnica jeeeeeeeeeest, aż tak ogromnaaaa? :| Miał ktoś jakieś porównanie między oryginalnym, a podróbką?

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Być może po to mu HDMI ;).

 

IMO sprawa prosta. Dla XO (non-elite ;) ) nie ma sensu bawić się w DVI. Kable od MS są na D-Sub a one są analogowe, nie cyfrowe. Można zastosować jakąś przejściówkę ale ona nic nie da (nie poprawi jakości obrazu).

 

BTW. Fajnie byłoby gdyby MS przy którejś aktualizacji Dasha wprowadził natywną obsługę monitorowych rozdziałek panoramicznych. O ile się nie mylę (chyba że o czymś nie wiem) teraz obraz przeskalowuje sobie monitor, gdyby robiła to konsola byłoby pewnie lepiej.

masz racje- i Microsoft i sony powinno wprowadzic dodatkowe rozdzialki po panoramy co rozwiazaloby problem niejednego gracza ;)

Ostatecznie decyzja zapadla i pozostaje przy nowo zakupionym tv,gorzej bo na biurku mam teraz i tv 23" jak i 19/4:3 monitor,stoja kolo siebie pieknie zajmujac mi pol biurka-no ale czego sie nie robi w imie dazenia do "idealu" ;)

 

 

Black_war

 

ten TV LCD Samsung LE23R32B to juz przestarzala maszyna ;)-polecam ci pod X ten ktory ja wlasnie zakupilem,SAMSUNG LE 23R87BDX tez 23" z ta roznica ze ma na + kontrast 4000:1 2xhdmi ,oraz polepszanie jakosci obrazu podczas ruchu ,Movie plus no i w standarcie game mode.

kontrast i jakosc detali tekstur po zapodaniu na maxa ostrosci obrazu poprostu zrywa beret :)-najlepiej to widac w GoW

 

jego jedyny mankament jaki odkrylem to pixeloza po przeskalowaniu divixow ale jesli nie bedziesz go uzywal jako monitora pc to wogole nie ma o czym gadac ;)-btw obraz w windowsie bez zadnych zastrzezen podobnie jak na necie.

niestety ten model kosztuje u mnie najtaniej 550e i pojawil sie dopiero pare tygodni temu wiec za nowosc nalezy troche zaplacic.Sam chcialem sie go pozbyc bo mial sluzyc jako monitor ale ostatecznie po namysleniu wole 2 maszyny na biurku i swietny obraz bez skalowania niz panorame monitor ze skalowaniem .

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo ani na xboxonline ani na konsola.pl mi nie chcą odpowiedzieć

 

Jaki monitor kupić do mojego X'a tak zeby moznabylo odpalic to 1920x1080 bez skalowania? Raczej CRT 19-21'. Najlepiej nowy, lub jakiś tani LCD. Z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, dlatego, że monitory lcd to 16:10 a telewizory 16:9

skalowanie jest zawsze, w przypadku tv natywna rozdziałka to 1366x768 a x360 daje 720p czyli 1280x720, różnica jest taka, że na tv jest to przeskalowane z zachowaniem aspect ratio, w przypadku lcd monitorów są:

1. pasy

2. nie ma pasów, ale aspect ratio nie zostaje zachowane = rozciągnięty/spłaszczony obraz w którąkolwiek stronę

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej bez kitu, ale takieg za przeproszeniem gó.wna jesli chodzi o dobor wyswietlania obrazu to nigdy chyba nie było

 

co za bez sens totalny

 

Po co wymyslono 720p, jak ja nie widze zadnego monitora, ktory ma to jako natywną rozdziałke. Dopiero 1080p, ale ile kasy wydac trzeba, a nawet jak kupisz to i tak sie okazuje ze wiekszosc gier jest w 720p i znow skalowanie w gore i znow kompromis.

 

Obydwie konsole (xO i PS3) obsluguja 720p i nie ma gry ktora takiej rozdzialki nie wyswietla, wiec dlaczego nie ma na rynku prostego wyboru? Matryca 1280x720 pikseli???

 

no szlak mnie trafia bo chce sobie wybrac monitor a ciagle tylko sie musze zastanawiac w ktora strone bedzie kąpromis, czy skalowanie w dol, czy w gore, czy pasy czarne. Po kiego grzyba wymyslili jeden standard źródła obrazu (1280x720) a inny wyswietlania (1366x768) jakby nie mogli wymyslec tak, aby te dwie wartosci byly rowne?!?!

 

bez sensu!

 

fakt, tu http://www.ceneo.pl/Telewizory_LCD;0171280x720_P2-12559.htm znalazlem takie TV, ale ceny male nie są :F

 

nawet monitor LCD o natywnej rozdzialce jest niemozliwy do znalezienia. Albo maly monitor bedzie miał 1440 x 900 albo 1680 x 1050, a jak chcesz zblizoną do 720p to jakies male goowienko kupic trzeba

 

czemu nie ma uniwersalnego wyswitlacza co by idealnie sie spisywal w 720p pod konsola jak i wyswietlal ladnie divx'y i wszystko inne co robimy na PC? odrazu bym kupil (jakby i cena byla rozsadna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, chcialbym miec takie problemy ;D

 

 

w sumie mam juz 5 batów uzbierane, ale mi tak szkoda je odrazu wydać na rozrywke :)

 

 

a kij, najpierw sie pobawie xO na moim LCD 19' 4:3 a jak mi sie spodoba to bede myslal dalej :) W koncu ekran zawsze mozna pozniej dokupic :P

 

Ty grales dotychcasz na SD-TV czy mi sie cos pomylilo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie to tak: aktaulnie x0 będzie działał pod 32" SD, więc rewelacji nie ma.. i teraz pytanie ;) Czy na prawdę duża różnica w jakości obrazu jest pomiędzy tymi nowymi samsungami a tymi starszymi? Bo w podobnych cenach można dostać Samsunga LE23r81(2) i LE26r71(2). Aktualnie nie moge tego sprawdzić organoleptycznie... ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

 

Dajcie proszę jakieś konkluzje na temat tego jaki TV/LCD/PLAZMA jest najlepszy pod PS2; na jakie parametry zwrócić uwagę etc.? (Upraszczając, przydałoby się żeby ktoś dobrze zorientowany "zebrał do kupy" najważniejsze wątki dyskusji i podał konkretne modele, firmy, które są najlepsze pod konsolę).

 

Przykładowo ja szukam czegoś do góra 3.000 zł pod PS2/PS3; nie mam pojęcia czy lepszy byłby tu LCD czy może jakaś tańsza plazma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...