Skocz do zawartości
GenghisKhan

Dyskusja na temat telewizorów/monitorów

Rekomendowane odpowiedzi

Ja rozumiem tylko tyle, ze albo ja czegos nie widze albo ten zestawik LG NIE MA wejscia HDMI, a tylko wyjscie (do TV). Popraw mnie jesli sie myle. Co do reszty: jesli bedzie mial chociaz jedno WEJSCIE to sprawa powiedzmy jest do zrobienia, switch HDMI i gra muzyka. Poza tym juz ci mowilem na GG, kablowke podlacz zarowno pod kino jak i pod TV. Bedziesz jej uzywac zdecydowanie najczesciej, a nie ma potrzeby i sensu wszystkiego zawsze odpalac na 5.1. I tak bedziesz miec HDMI i component do dyspozycji wiec ekstra kabelek za 50 zeta to chyba nie taki dramat. Nie musisz mi wierzyc, ale 1 rachunek za prad powinien zmienic twoje poglady.

 

edit.

Aha, zapomnialbym: kup ampli i zbieraj na glosniki :D

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie znaczy że jest HDMI in?

 

Złącza

Przód: USB Plus, Portable Audio IN 3,5

Tył: 5.1ch, antenowe AM/FM, Euro,

A/V In, Component, Optical-In

HDMI (1080p)

 

ok, widze na stroine producenta. Brak wejścia hdmi.

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to znaczy, ze jest Optical In i HDMI. ;)

 

W tanich zestawach raczej nie robi sie HDMI in, jeszcze nei widzialem takiego, co by mial taki ficzer (choc nie szukalem zbyt intensywnie). najlepiej wejdz na strone producenta i sciagnij instrukcje obslugi, ona powinna rozwiac wszelkie watpliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję LCD do 2000zł.

Zastanawiam się nad Sharp'em Aquos LC-32D65E lub Samsungiem z tej samej półki cenowej.

TV ma służyć głównie do X360 i oglądania kablówki od czasu do czasu [;

Ma ktoś tego Sharp'a? Jak się sprawuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję LCD do 2000zł.

Zastanawiam się nad Sharp'em Aquos LC-32D65E lub Samsungiem z tej samej półki cenowej.

TV ma służyć głównie do X360 i oglądania kablówki od czasu do czasu [;

Ma ktoś tego Sharp'a? Jak się sprawuje?

Ja mam tego Sharpa, tylko w wersji 37" jest ok. Poprawnie skalibrowane kolory bezposrednio po wyjeciu z pudelka. Bardzo tandetny pilot, ale to raczej nie bedzie Cie interesowalo, gdyz sterowac będziesz padem.

Mam tez 46-calowego Samsunga z serii B530. Na tym trzeba bylo sie troche pogimnastykowac, zeby kolory nie wygladaly sztucznie. Katy widzenia sa lepsze w porownaniu z Sharpem.

 

Oba sa niezle, ladnie podswietlane matryce. Co nie kupisz, powinienes byc zadowolony.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Poca, nudzę się na lotnisku to Ci pomogę ;)

 

Jeśli chcesz już takie plastiki (w miarę designerskie, co prawda) od LG, to model 903TA (pewny jestem na 99%) ma wejście HDMI IN (sztuk 1, ale w tym segmencie to faktycznie sporadyczne).

 

Co do pytania o vga i xbox'a. Tu chyba nie rozumiem o co pytasz, ale przecież vga podłączasz do tv a opticalem leci dźwięk do ampli od kina. Po cholerę chcesz podłączyć vga do kina? :blink: I dlaczego pod xboxa niekoniecznie ma być 5.1? Chcesz grać na pierdziawkach od telewizora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dźwięk włączy chicho to z telewizora będzie jak najbardziej ok. Natomiast jak chce słuchać głośno gier (powiedzcie mi PO CO?????) to logiczne ze glosniki beda pierdzialy. IMHO marnowanie kasy na kino/głosniki... wystarczy tv/głosniki noname za 30zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty bredzisz? Piszemy o dźwięku 5.1, jak chcesz to porównać do marnych 2.0 z tv albo noname za 30PLN? Jakaś gorączka przedświąteczna cię dopadła? I jeszcze to pytanie po co glosno sluchac gier... naturalnie mozna tez grac na 32" i głośnikach z tv, ale nie powiesz mi, że odbiór jest taki sam jak na 50" wzwyż i odpowiednim nagłośnieniu?

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dźwięk włączy chicho to z telewizora będzie jak najbardziej ok. Natomiast jak chce słuchać głośno gier (powiedzcie mi PO CO?????) to logiczne ze glosniki beda pierdzialy. IMHO marnowanie kasy na kino/głosniki... wystarczy tv/głosniki noname za 30zł.

Hmm no to moze od razu w ogole wylaczyc dzwiek. Naglosnienie z TV to sie nadaje do tego zeby lektor przeczytal newsy w dzienniku, a nie do gier/filmow. Czy ty w ogole slyszales kiedykolwiek co daje dobrze rozstawione 5.1?? Jesli uwazasz ze noname 2.0 >> 5.1 + ampli no to nie mam pytan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego Sharpa, tylko w wersji 37" jest ok. Poprawnie skalibrowane kolory bezposrednio po wyjeciu z pudelka. Bardzo tandetny pilot, ale to raczej nie bedzie Cie interesowalo, gdyz sterowac będziesz padem.

Mam tez 46-calowego Samsunga z serii B530. Na tym trzeba bylo sie troche pogimnastykowac, zeby kolory nie wygladaly sztucznie. Katy widzenia sa lepsze w porownaniu z Sharpem.

 

Oba sa niezle, ladnie podswietlane matryce. Co nie kupisz, powinienes byc zadowolony.

podziękował.

 

Jutro po pracy zrobie objazdówkę po sklepach. Zobacze co, gdzie i po ile. Może akurat trafi się jakaś promocja na jeden z w/w modeli. Ehh już się nie mogę urlopu doczekać :P

 

OMG

 

wróciłem z tourne - wniosek - różnica w cenie pomiędzy MM a RTV Euro AGD = 300 zł na niekorzyść MM - mówie tu o Samsungu 32"

 

Generalnie zastawiam się nad

http://www.proline.pl/sklep.php?p=RTVSA1TLC0131

 

lub

 

http://www.proline.pl/sklep.php?p=RTVSONTLC0217

 

Jakieś wskazówki? :) Sony jest ok 150 zł tańszy. Niestety Sharp'a o którym pisałem wcześniej nigdzie nie moge znaleźć

Edytowane przez EXO3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Soniaci z serii S to raczej budżetówka z tego co czytałem ( bo sam szukałem odpowiedniego TV 32").

No i wybór padł na LG 32LH3000, tego TV miałem upatrzonego już dawno a sam zakup był podyktowany promocją w MM i wyrwałem go za 1499zł. TV naprawdę przyjemny, bałem się o smużenie, ale nie ma z tym żadnego problemu, jest kompletnie nie widoczne w grach i w TV. Kąty widzenia są w miarę, ale cudów nie ma (może za dużo wymagam). Co mnie bardzo ucieszyło to zaawansowany tryb (kreator) ustawiania obrazu. Zaawansowany a dziecinnie prosty ;) Jedyne do czego mogę się przywalić do fatalna czerń (szczególnie przy oglądaniu TV) zmiana ustawień niewiele daje. Ogólnie za tą kasę wybór bardzo fajny.

 

Zastanawiałem się jeszcze nad Samsungiem B530. Nie widziałem jakiejś wiekszej różnicy między nimi, a skoro nie widać różnicy to po co przepłacać ;).

Jak ktoś szuka telewizora za ~ 1800zł to polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór już dokonany - dzień po napisaniu posta :)

Wziąłem Samsunga. Cena 2000 zł z groszami.

TV był mocno testowany w okresie świątecznym [; jak dla moich potrzeb - w zupełności wystarcza :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Jestem na etapie kupna monitora do xboxa 360 (Falcon). Zastanawiam się nad BenQ G2420HD i E2420HD. Macie może jakieś informacje na ich temat, bądź inne propozycje? Co do pierwszego - sporo o nim czytałem i generalnie widzę pozytywne recenzje. O drugim natomiast nie doszukałem się wielu opinii, ale ma 2 złącza HDMI (chciałbym podłączyć konsolę i satelitę), więc mi to bardzo odpowiada. Powiedzcie co o tym sądzicie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniałem w temacie o Uncharted 2, zakupiłem projektor Acer H5360. Na papierku parametry wyglądają nieźle.

 

Obsługa DLP 3D i nVidia 3D Vision Ready - 120Hz

rozdzielczość: Native 720p (1280 x 720) Compressed: XGA (1,600 x 1,200), 1080p (1920 x 1080)

kontrast: 3200:1

1,07 miliardów kolorów

jasność: 2500 ANSI lumenów

Brilliant 6-kołowy segment kolorów

Acer eView Management, Acer eTime Management, Acer ePower Management

 

Na necie jest niewiele informacji jak i opinii samych użytkowników. Jak macie jakieś doświadczenie z tym projektorem to piszcie. maSTHa212 obiecał coś napisać. :) Myślę, że na początek wystarczy. Z czasem zmienię na lepszy kombajn, kiedy 3D będzie chlebem powszednim. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PW spytalem jaki projektor kupiles, bo ten Acer to taki quasi-3d. Prawdziwe 3d projektory kosztują tyle co samochód (ostatnio miałem zapytanie w firmie o zakup takiego projektora + calego okablowania i systemu HT i lekko mi koparka opadla jak typ powiedzial, ze to prywatnie chce sobie strzelic ;) ) Jako projektor ten Acerek jest wporządku: DLP, spora jasność (chociaż to akurat nie jest jakiś tam wyznacznik jakości), całkiem całkiem kontrast, natywne 720p. Natomiast owe 3d jest dostępne tylko z komputerami + użycie okularków od nV. Z konsolami to raczej banglać nie będzie. Przynajmniej wg strony producenta tak wynika. A jaka cena za ten sprzęcik?

 

BTW.

Na 3d jako chleb powszedni troche poczekamy, obecnie sa to systemy pasywne (czyli te z okularkami), docelowo ma być 3d bez nich.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na jakiej zasadzie działa ten Acer? Wiem, że karty zielonych wysyłają jakiś obraz 3d i ponoć PS3 po updatecie ma też kiedyś taki sygnał generować? Co jeszcze potrzeba? Okulary, które są w komplecie z projektorem?

 

I ostatnie pytanie- crapowaty Avatar game ma w opcjach kilka rodzajów generowanie obrazu w 3d. Możesz kojak sprawdzić jak to by wyglądało na PS3 i tym Acerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer działa na zasadzie okularów, ale z projektorem ich nie ma, są do kupienia osobno i działają z kartami nV (nie wiem którymi, nie zagłebiałem się w temat). Ale masz racje, PS3 jest teoretycznie gotowe do obsługi 3d.

 

edit.

Cytat ze strony producenta:

 

"Stereoscopic visuals add depth and feeling to games, movies and photographs. The Acer H5360 projector is certified for leading 3D solutions: NVIDIA® 3D Vision and DLP 3D. NVIDIA® 3D Vision kits transform hundreds of PC games to full stereoscopic 3D. DLP 3D Ready kits with high (120 Hz) refresh rates render a flicker-free 3D experience."

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer działa z okularami przesłonowymi, ja czekam na projektor z dwoma różnie spolaryzowanymi soczewkami, wtedy niezależnie od źródła sygnału można uzyskać obraz 3d i wystarczą okulary polaryzacyjne z allero za 40 zł, a nie Nvidii za 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena za projektor to tylko 2500zł. Jeśli chodzi o 3D to jest to co obiecują w PS3 oraz obsługa 3D przy pomocy karty nvidii na PC. Tak czy siak 3D będzie. Żeby mieć 3D wystarczy ekran wyświetlający 120Hz. Posiadając okulary nVidii mamy 3D praktycznie w każdej grze a to dla tego, że sterownik przerabia obraz. Zastanawiam się czy nie jest to tylko efekt stereoskopii czy karta generuje fizyczne klatki. Na logikę musi generować 2 różne klatki dla każdego oka z tego względu, że okulary nie są anaglifowe tylko migawkowe LCD więc każde oko musi dostać swój obraz. Pewnie dla tego okulary nVidii są takie drogie (najtańsze widziałem po 699zł/szt). W dodatku aby uzyskać efekt 3D na karcie nV, okulary muszą być w zasięgu nadajnika USB aby synchronizowały się z odświeżaniem. Przy Avatar 3D oraz filmach natywnie w 3D, teoretycznie nie potrzebujemy karty nV ani okularów nV dla tego, że gra/film jest już wygenerowany w trzecim wymiarze więc wystarczy mieć okulary shutter glass i problem znika. Oczywiście to tylko teoria bo w praktyce oprócz starych okularów ELSA oraz nV z innymi się nie spotkałem. ELSA odpada ze względu na starą metodę synchronizacji obrazu więc czekamy na tanie zamienniki. Czy da się tanio zrobić? Skoro ELSA kosztuje 60zł to pewnie za 150 by się dało. Na razie konkurencji dla nV brak.

 

@draak

Okulary nie są dodawane do projektora bo sztuka w PL kosztuje 700zł. Póki co nie będę kupował googli bo tylko crapowaty AVATAR obsługuje 3D a i PS3 nie dostało stosownego apdejtu. Jak będzie dużo materiałów 3D i google będą w rozsądnych pieniądzach to na 100% sprawdzę. Kupować okulary dla samego posiadania ich jakoś do mnie nie przemawia. ;)

 

@gallp

Nie liczył bym na to, że dostaniemy projektory polaryzacyjne. W domu się to nie przyjmie ze względu na kilka ograniczeń. Prędzej stereoskopowe ale to już było dostępne od kilku ładnych lat więc są to stare techniki i od nich się odchodzi. Okulary migawkowe to kolejny experyment, który albo się przyjmie albo nie. Z zainteresowania producentów wynika, że właśnie wszyscy pójdą tą drogą.

 

A tak na marginesie zastanawiam się jak można uzyskać obraz 3D nie posiadając okularów i wpatrując się w płaski ekran? W prawdziwym 3D każde oko musi otrzymać swój własny obraz. A jak to uzyskać na płaskim ekranie? Mam pewną teorię ale nie wiem czy to ten kierunek. Wydaje mi się, że do uzyskania obrazu 3D trzeba by zbudować pixel w kształcie piramidy i patrzeć na niego z góry. Taka piramida wyświetlała by z lewej strony jeden kolor widoczny dla jednego oka a z prawej dla drugiego oka. Jak wiadomo człowiek patrzy w lekkim zezie w zależności od odległości przedmiotu. Więc patrząc na matrycę jedno oko widziało by lewą stronę pixeli a prawym prawą stronę pixeli. Coś jak technika krzyżoglądu tylko tutaj nasz wzrok nie przecinał by się. Ale to tylko teoria. ;)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glownym minusem jakichkolwiek okularow jest to, ze jest grupa ludzi, ktora nie moze ich uzywac w ogole, a nawet ci co moga to narzekaja, ze po jakims czasie po prostu glowa i oczy wysiadaja. Jakby nie patrzec, nie jest to naturalna forma obserwowania otoczenia tylko stworzona sztucznie i stad problemy. Mi osobiscie seans Avatara nie zaszkodzil, ale 2 na 4 osoby narzekaly, ze ledwo wysiedzialy do konca. Dochodzi jeszcze do tego sama tresc czyli gra/film musi byc od poczatku tworzona w mysla o 3d. W przeciwnym razie bedzie to analogiczna sytuacja jak skalowanie materialu non-HD do HD. Nawet najlepszy scaler nie zapewni jakosci jak film krecony kamera HD. Tak czy inaczej: na razie piesn przyszlosci.

 

edit.

Ostatni CES http://www.fudzilla.com/content/view/17161/1/

Jak widać dopiero prototyp, ale to jest właśnie to co planują docelowo.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Avatarze byłem 2 razy i w zeszłym roku na wszystkich, które były w kinopleksie i nie odczułem żadnego zmęczenia. :P Niestety moja koleżanka nie mogła dosiedzieć do końca seansu bo głowa ją bolała.

 

Wracając do nVidia 3d Vision to tak jak przypuszczałem. Karta generuje 2x więcej klatek przez co traci ok 50% mocy. Znalazłem artykuł o googlach od zielonych.

http://nvision.pl/Trojwymiarowy-obraz-NVID...ndetails-4.html

 

Jednak sterownik renderuje obraz z przesunięciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glownym minusem jakichkolwiek okularow jest to, ze jest grupa ludzi, ktora nie moze ich uzywac w ogole, a nawet ci co moga to narzekaja, ze po jakims czasie po prostu glowa i oczy wysiadaja. Jakby nie patrzec, nie jest to naturalna forma obserwowania otoczenia tylko stworzona sztucznie i stad problemy. Mi osobiscie seans Avatara nie zaszkodzil, ale 2 na 4 osoby narzekaly, ze ledwo wysiedzialy do konca. Dochodzi jeszcze do tego sama tresc czyli gra/film musi byc od poczatku tworzona w mysla o 3d. W przeciwnym razie bedzie to analogiczna sytuacja jak skalowanie materialu non-HD do HD. Nawet najlepszy scaler nie zapewni jakosci jak film krecony kamera HD. Tak czy inaczej: na razie piesn przyszlosci.

 

edit.

Ostatni CES http://www.fudzilla.com/content/view/17161/1/

Jak widać dopiero prototyp, ale to jest właśnie to co planują docelowo.

 

Słyszałem ponoć, że nawet niektórzy nie widzą tego efektu 3D. Powodem jest pewna wada wzroku (rozbieżność na jednym i drugim oku) i nie widzą w ogóle 3D przez takie gogle. Mówił mi to całkiem niedawno jakiś znajomy co jego ojciec jest okulistą, przy okazji rozmów na temat filmów 3D w kinach. Przychodzili do niego pacjenci co nie widzieli trójwymiaru w badaniu komputerowym.

 

Osobiście byłem na Avatarze i byłem pod wrażeniem efektów 3D. W grach to dopiero będzie początek, a w filmach powoli się rozkręca. Głowa mnie nie bolała po wyjściu z kina. Chociaż w zasadzie to siedziałem w kinie nieco ponad 1.5 h. Jakbym miał grac po 5-6 h przez takie gogle to może i byłoby gorzej.

 

Co do projektora to sam myślę nad kupnem, ale raczej zwykłego. Jak dobrze pójdzie to już w tym tygodniu będę miał PS3. Więc jako taka kolekcja się uzbiera. Tylko no właśnie jak już miałbym kupować projektor do grania na konsolach i oglądania filmów na PC to max do 2500 zł i pytanie czy jest sens kupować do pokoju 2.5x6 M. Pokój mały co prawda, ale to jedyny pokój gdzie mógłbym sobie pozwolić na umieszczenie takiego projektora. Gościnny i sypialna odpadają, bo nie miałbym gdzie rzucać obrazu. A tu mam gołą ścianę 2.5 metra. Projektor mógłbym umieścić na drugim końcu pokoju czyli odległość od ściany myślę jakieś 5,5 Metra, tyłem do okna.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za powitanie i cieszę się, że dołączam do Waszego grona. :P

 

@Devil

Jak masz wolną ścianę 250cm to zrobisz z tego 114cali z 4 metrów. Jak najbardziej warto! :) Ja niestety mam 3,5 metra wiec muszę się zadowolić 102calami. :) U Ciebie wyjdzie ekran o rozmiarach 250x141cm więc jest nieźle. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma odwrotu od wielkiego ekranu :wink: mój benek ma już nalatane 2500h i mogę go z czystym sumieniem polecić. Nie wiem jednak czy uda ci się kupić nowy w tej cenie.

ten Acer H5360 może być całkiem niezły chociaż ja wolę projektory 3LCD, kojak_ct zarzuć jakieś fotki

Edytowane przez gallp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...