Skocz do zawartości
GenghisKhan

Dyskusja na temat telewizorów/monitorów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie wiem czy to dobry temat, mam nadzieje, że tak.

 

Mam problem ze skaczącym ekranem podczas używania PS3 (Slim, kupiona tydzień temu). Mój telewizor to Samsung LE-40A656.

Przeskoki są seryjne, ustają na chwilę i pojawiają się dosyć często.

Obraz skacze w górę oraz dół, następnie wracając do swojej pozycji. Przesuwa się o pare cm.

Występuje też objaw nakładania się widoku z dolnej połowy obrazu na górną.

Oczywiście wszystko to dzieje się losowo, w różnych momentach.

 

Pytanie co jest przyczyną. Sprawdzałem na innym kablu (HDMI) i jest to samo. Kable są podobnej jakości kosztowały około 50 zł. Są za słabe jakościowo?

Odbieram też nke po HDMI i wszystko jest ok. Także chyba wykluczam wadę telewizora.

Edytowane przez macr0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywróć na konsoli domyślne ustawienia, sprawdź czy dobrze wykryło rozdzielczość i odświeżanie, ew. sprawdź również konsolę pod innym telewizorem.

Jak wszystko zawiedzie to dni konsoli są raczej policzone i ślij ją na serwis.

 

A z kablami to różne cyrki bywają. U mnie WD TV HD nie chciał współgrać z najtańszym kablem HDMI. Dopiero kabel HAMA z porządniejszą końcówkę (chyba sztywniej wpina się we wtyczkę) zadziałał.

Edytowane przez vENiZE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, na święta ponownie chcę kupić X360 i sprawa wygląda następująco,

możecie doradzić jakiś mały 19-22 cali lcd pod konsolę. Te gabaryty ze względu na niski budżet, mały pokoik i bardzo małą odległość kanapy od ściany przy której będzie stał.

 

Najważniejsze, żeby był TANI :D

 

Z góry dzięki.

Edytowane przez Milan1899

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no powiem szczerze, ze nie lubuje się w uzywanym sprzęcie, szczególnie tak drogim. Zawsze jak ma się sprzet od nowości to wiadomo jak i gdzie był uzywany i co się z nim działo.

Używany a używany to spora różnica.

Ja ostatnio zakupiłem Sharpa LC-46XD1E poniżej 2000zł, a sprzęt w idealnym stanie - więc czasem warto ;)

Ale fakt, przez allegro i bez możliwości sprawdzenia organoleptycznie to trochę ryzykowna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być tani to kup byle jaki monitor 22" FullHD (czyli z rozdzielczością 1920x1080), np. taki

 

komp jest stale zajety, ja szukam telewizora (sry ze nie sprecyzowalem wczesniej). Musi być tani (800-900 max :D ), oczywiscie moze byc jakis no name, byle mial dobre katy.

Edytowane przez Milan1899

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. komp jest stale zajety, ja szukam telewizora (sry ze nie sprecyzowalem wczesniej)

2. Musi być tani (800-900 max :D )

3. byle mial dobre katy.

2 i 3 się wykluczają. Ciężko będzie znaleźć jakikolwiek TV do tej kwoty, a jeśli by się udało to na pewno będzie to jakiś crap.

Jeśli to ma być tylko do xboxa (a nie do telewizji) to weź zwykły monitor. Nie musisz komputera do niego podłączać. Używasz jak zwykły TV, tyle że bez tunera ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie dobry pomysł, kupie 22'' lcd gateway'a, do tego ramie poruszajace sie w 2 plaszczyznach i bedzie dobrze. Tylko ciekaw jestem jak bedzie wygladal taki maly monitorek na duzej scianie :D

Zapewne komicznie ;) Ale maly telewizorek nie bedzie wygladal lepiej.

 

Ja, przy takim budzecie celowalbym w cos takiego

 

Niska odlegloscia od obrazu sie nie przejmuj. Przy 22" to musialbys sie wpatrywac w ekran niczym przyslowowy szpak.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa cecha monitora pod Xboxa: proporcje ekranu 16:9 :)

W "Zestawach komputerowych na Grudzień 2009" polecany jest ten monitor: Iiyama ProLite E2407HDS-B1 - 849 zł

Ale osobiście wolałbym grać na słuchawkach niż na tych głośniczkach w monitorze ;]

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale moze doradzicie cos lepszego za podobną cene?? Z jakimś lepszym kontrastem (nie mam pojecia po co on i jaka wartość 50000:1 czy 40000:1 jest lepsza i czy sie oplaca dopłacać do lepszej), moze lepszej firmy z lepszą gwarą/matrycą itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale moze doradzicie cos lepszego za podobną cene?? Z jakimś lepszym kontrastem (nie mam pojecia po co on i jaka wartość 50000:1 czy 40000:1 jest lepsza i czy sie oplaca dopłacać do lepszej), moze lepszej firmy z lepszą gwarą/matrycą itp.

Te cyferki praktycznie nic nie znaczą :P A ten Asus VH242H się nada, z tym że tutaj lub tutaj jest znacznie taniej niż na Allegro.

 

Za podobną cenę wszystkie monitory są praktycznie takie same. Jeśli chciałbyś kupić coś wyraźnie lepszego musiałbyś 2x tyle wydać jak nie więcej.

 

Co do gwarancji, to nie wiem jak w przypadku Asusa ale Iiyama ma "30-dniową gwarancję zero martwych pikseli". Zawsze to jakiś plus :)

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu zrezygnowałbym z monitora z głośnikami. Kupiłbym coś takiego:

http://www.agito.pl/monitory-lcd/lg-23-lcd...f.0.344420.html

 

Za resztę kupiłbym głośniki 2.1, jeśli aż tak bardzo ci zależy:

http://shift.sklep.pl/index.php?t=w&id...mp;skad=skapiec - lub coś podobnego, w cholere tego jest, przynajmniej jakiś bas będzie

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty wogóle czytasz co się do ciebie pisze? MacOSek napisał:

Za podobną cenę wszystkie monitory są praktycznie takie same. Jeśli chciałbyś kupić coś wyraźnie lepszego musiałbyś 2x tyle wydać jak nie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie coś wybrać z tych 3 TV

http://www.agito.pl/telewizory/samsung-32-...36:209952|1:614

http://www.agito.pl/telewizory/lg-32-lcd-3...36:209952|1:613

http://www.agito.pl/telewizory/lg-32-lcd-3...36:209952|1:613

Zapewne nie są to jakieś super hipery ale mam nadzieję że wystarczą do xboxa.

Z góry dziekuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie coś wybrać z tych 3 TV

http://www.agito.pl/telewizory/samsung-32-...36:209952|1:614

http://www.agito.pl/telewizory/lg-32-lcd-3...36:209952|1:613

http://www.agito.pl/telewizory/lg-32-lcd-3...36:209952|1:613

Zapewne nie są to jakieś super hipery ale mam nadzieję że wystarczą do xboxa.

Z góry dziekuję.

Podpinam się pod pytanie. Jeszcze przed świętami chciałbym skompletować zestaw do rozrywki... Ceny za 32" są aż nadto zachęcające :) przydałaby się jeszcze jakaś obniżka cen za X'a [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że od 5 dni jestem posiadaczem LG 37LH3000 jako monitora PC + PS3. Z początku były problemy z podłączeniem go do PC. Winowajcą okazały się sterowniki a nie TV jak z początku myślałem. Z PS3 obraz jest zdecydowanie lepszy, czcionki jakieś takie przyjemniejsze dla oka więc chyba nie do końca udało mi się go spiąć z PC aczkolwiek od tych 5 dni w sumie się przyzwyczaiłem. Tak czy siak zmieniam ten model na Samsunga LE32B550. Ostatnio sporo gram w Modern Warfare 2 multiplayer i na tym LG czasem da się zauważyć delikatne smużenie i jakiś tam input lag jest w porównaniu z moim byłym monitorem (benq g2400w). Poza tym 37 cali jest super w małym salonie, grając na PS3. Do komputera jednak lepiej nada się 32 cale, ten samsung ponoć ma bardzo mały input lag, będę miał porównanie prawdopodobnie we wtorek.

Plusem obydwu TV jest możliwość odtwarzania divix'ów z pena czy przenośnego hdd. W tym celu w LG trzeba zrobić downgrade softu a w samsungu wystarczy wejście w menu serwisowe i zaznaczenie "ptaszkiem" czytaj usb. Wszystkie informacje dostępne są na necie. Jeśli ktoś nie może się zdecydować między LH3000 a B550 to po niedzieli postaram się pomóc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś może czy jest jakaś różnica w obrazie pomiędzy LG 32LF2510 a 32LH3000? Parametry identyczne a ten pierwszy tańszy.

Nie wiem jak z obrazem, ale na LF2510 nie da się zrobić myku z odczytem filmów przez usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RaaDeek mówisz o LF2510?

W LH3000 (po aktywowaniu portu USB) filmy lecą jak z odtwarzacza dvd, jedyne co to plik z napisami ma mieć taką samą nazwę jak film. Czyta napisy .srt jak i .txt i jakieś tam inne formaty jeszcze.

Edytowane przez ohuzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zapytam to się spale. Szukam zestawu który ma 6 głośników :)

Myślę na prostym kinem domowego do ~1000zł lub nad Logitechami Z-5500. Wszystko sprowadza się do tego iż chce mieć dźwięk 5.1 i w X360 ( brak hdmi, tutaj 5.1 nie jest priorytetem super ultra ważnym ) i PS3 i zwykłej cyfrowej telewizji.

 

Playstation

Z tego co już załapałem to potrzebuje koniecznie wejścia hdmi by móc połaczyć PS3 z kinem, a kino z tv.

Wybrałem więc taki zestaw LG HT-762PZ

 

X360

Rozumiem, jeżeli wybiorę ten model to niestety X360 nie podłącze pod to kino tylko bezpośrednio do TV bo niestety LG nie posiada wejścia vga. Tak więc zostanie mi tu tylko dźwięk z telewizora. Ale np. jakbym kiedyś kupił iksa z hdmi to mogę podłączyć dwa hdmi ( ps3 i x360 ) przez jakiś rozdzielacz do wejścia hdmi w kinie?

 

Kablowka

Kablówka jest także w hdmi i fajnie by było jakby dźwięk leciał z kina :)

 

W sumie już sobie sam odpowiedziałem na pytanie dotyczące Logitechów. Sprawdziły by się tylko jeżeli bym brał pod uwagę samą konsole z telewizorem. Jeżeli dojdzie dekoder to sprawa już się pochlasta.

 

W zasadzie to jestem świadom tego iż możecie mojego posta nie zrozumieć, nie rozczytać... :mrgreen: Sam mam problem z przeczytaniem tego co przed sekunda napisałem, ale może ktoś ma polot wyobrażeniowy i ogarnie te problemy zbite w jednym poście ;]

 

 

 

Nie nie, bez tekstów w stylu - dopłać 500, dołóż 1000 lub "poczekaj, kup ampli" ;] Nie. Przerabiałem to. Musi być to coś małego i kompaktowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...