Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

@zulusman

 

Którego moda do tytułowej płyty byś polecił:

1. mod ołówkowy jest bardzo prosty ale nie widziałem w necie opinii użytkowników.

2. Te z potencjometrami - jest kilka info w necie ale są słabo czytelne albo są wątpliwości co do wartości PR (potencjometrów regulacyjnych). Widzę, że się udzielasz w tych tematach, zapodaj jakiegoś rekomendowanego linka proszę.

 

Dodatkowy problem jak wyczytałem to chłodzenie przy modach.

Oczywiście zamierzam zdjąć te ozdobne osłony z napisem Asus i zmienić pastę na obu chipach. Ale to chyba nie wystarczy. Czy jest jakiś bloczek z mocowaniem na te haki do NB?

A jeśli jest taki blok to co założyć na regulatory napięcia bo musiałbym usunąć całe oryginalne chłodzenie z tą heatpipe?

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Te z potencjometrami - jest kilka info w necie ale są słabo czytelne albo są wątpliwości co do wartości PR (potencjometrów regulacyjnych). Widzę, że się udzielasz w tych tematach, zapodaj jakiegoś rekomendowanego linka proszę.

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...hlight=p5w+mods

 

Nie wiem czy to widziales, ale tam nie ma zadnych watpliwosci co do wartosci potkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Trzeba robić jakieś mody, żeby dobrze podkręcić ? Czy wystarczy standardowe podbicie napięcia procka, ewentualnie ramów i kręcenie fsb? Pomijam timingi ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watpliwosci nie ma.

Przezylem hard mody i duuuzo daja. Bez modow 425 a po 445 podnoszac Vmch do 1.75. Tempy znosne po zdjeciu oslonki i wymianie pasty na AS5.

Mody olowkowe sprawdze, jesli bede mial na czym...

 

@lechu1777

Ile masz max fsb@1.75 Vmch ?

 

@Niemiec

Ja bym sie nie bal. Mocowanie jak zawsze przy intelowych chipach. Zakladalem sam na identyko zapince przy 645 zdaje sie :)

 

 

UWAGA !!!

Do wszystkich poczatkujacych, lub chcacych sie conieco dowiedziec, a nie znajacych sie na ang. jezyku:

Making P5WDH ready for Conroe: An Illustrative Guide

Wielemozna sie nauczyc z fotek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo ze 2 haczyki - wciaz nie widze problemu :)

Polecam zobaczyc jak rozwiazal to yotomeczek :)

Wiem jak to rozwiazal i wiem jak wyglada mocowanie na haczyki, ale na "toporku" sa 4 haczyki po kazdej ze stron chipa a nie tylko po przekatnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak to rozwiazal i wiem jak wyglada mocowanie na haczyki, ale na "toporku" sa 4 haczyki po kazdej ze stron chipa a nie tylko po przekatnej.

I w dodatku w niestandardowych odstępach - tworzą coś na znak prostokąta. W P5W DH jest kwadrat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Ja nie mam asusa jeszcze, ale się tak pytam. Bo w hard core OC się nie bawie. Ze 3Ghz na E6600 to chyba taki standard i czy pociągnełoby bez jakiś modów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...hlight=p5w+mods

 

Nie wiem czy to widziales, ale tam nie ma zadnych watpliwosci co do wartosci potkow.

Właśnie, że mam wątpliwości.

Porównaj dokładnie z tym linkiem:

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showpo...mp;postcount=82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

No na mnożniku 9x (E6600) przy fsb 375Mhz by było 3Ghz, no ale to taki średni OC, na każdym E6600 + tej mobo asus delux się taki osiągnie wynik.Bez OC E6600 jest monsterem, co dopiero po OC. 3Ghz to by chodził lepiej od E6700 bez OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

No na mnożniku 9x (E6600) przy fsb 375Mhz by było 3Ghz, no ale to taki średni OC, na każdym E6600 + tej mobo asus delux się taki osiągnie wynik.Bez OC E6600 jest monsterem, co dopiero po OC. 3Ghz to by chodził lepiej od E6700 bez OC.

facet gdzie ty sie uczyles mnozenia ze ci wyszlo 9x375=3000 :blink: bo z mojej matematyki wychodzi 3375

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Sry ;) Nie wiem jak mi tak wyszło :D No to przy ~389 mam 3,5Ghz, to jak tyle wyciągnie bez modów tylko z podbiciem vcore to spoko ;) Nie potrzebuje hardcore OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzcie ten bios koniecznie !!!

Ponoc daje mozliwosc dania 1.85 Vmch z posiomu biosu !!!!!

SPrawdzicie to ktos plizzz

 

Pencil mody daja ~0.2-0.3 Vmch

 

Jesli bios zadziala, a vmch da mozliwosc max fsb 450-470 to DS3/DS4 bedziemy od teraz pisac ds3/ds4 ;P

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzcie ten bios koniecznie !!!

Ponoc daje mozliwosc dania 1.85 Vmch z posiomu biosu !!!!!

SPrawdzicie to ktos plizzz

 

Pencil mody daja ~0.2-0.3 Vmch

 

Jesli bios zadziala, a vmch da mozliwosc max fsb 450-470 to DS3/DS4 bedziemy od teraz pisac ds3/ds4 ;P

U mnie po flashu tym biosem pisze że mam 801 , i nie ma możliwości zmiany na 1,85 .Dalej regulacja kończy się na 1,65 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na mnożniku 9x (E6600) przy fsb 375Mhz by było 3Ghz, no ale to taki średni OC, na każdym E6600 + tej mobo asus delux się taki osiągnie wynik.Bez OC E6600 jest monsterem, co dopiero po OC. 3Ghz to by chodził lepiej od E6700 bez OC.

Ogarnij się trochę, bo bzdury wypisujesz. 3GHz z 4MB cache'u, to nie tylko lepiej od 6700, ale też od x6800, to chyba jasne? Kup w końcu tego c2d, bo od dłuższego czasu wszędzie pełno tych twoich postów z podst. pytaniami. Poczytaj, doucz się i pytaj o konkretne rzeczy, bo aktualnie robisz burdel wypisując takie "odkrycia" jak np., że 3GHz to lepiej niż 6700 bez o/c (co jest naturalnie prawdą, ale to nie forum dla umysłowo chorych, więc daruj sobie te swoje błyskotliwe spostrzeżenia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po flashu tym biosem pisze że mam 801 , i nie ma możliwości zmiany na 1,85 .Dalej regulacja kończy się na 1,65 :(

To jest 801.

Wyjmij zasilanie, bateryjke i clear cmosa jesio raz dokladnego...

Ktos jeszcze prubowal ??

Pozostaja pencil mody dla 1.85

 

@draak

dzieki, ujoles to bardzo... celnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Tak mi się napisało ;) Ale nie napisałem źle więc nie wiem o co Ci chodzi... Bzdurą nie jest, że E6600@3Ghz jest lepsze od E6700 bez OC... Kupie Conroe jak będzie szmal... Ty akurat masz dużo do gadania kiedy mam kupić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak kupisz, albo będziesz pytał o konkrety (a nie ile portów sata ma ta mobo, to można sprawdzić w 5sec na googlach), to się odzywaj, ok?

 

Wchodzę do tego wątku o mojej przyszłej mobo, i chcę czytać, jak każdy normalny użytkownik tego forum, informacje podawane przez zaawansowanych userów, a nie twoje dywagacje co jest lepsze do counterstrike'a i kiedy będziesz mieć kasę. Nie obraź się, nic nie mam do ciebie, ale nie zamieniaj tego tematu w łajno.

 

eot z mojej strony, 2 posty nie na temat starczą. Sorry, cyrus, że Ci tu smiecę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest 801.

Wyjmij zasilanie, bateryjke i clear cmosa jesio raz dokladnego...

Ktos jeszcze prubowal ??

Pozostaja pencil mody dla 1.85

Był clear cmos bardzo długi , z 10 minut i nic nie pomógł :(

Dalej mamy tylko 1,65 :mur:

Ciekawe czy jest szansa że Asus wyda bios w którym będzie można zwiększyć , mam taką cichą nadzieje :)

 

@draak

Nie ma problemu, sam mam już dość lecha ,ciągle pyta o to co można łatwo samemu sprawdzić :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

No dobra co do SATA mogłem znaleźć - lenistwo, sory :P No, ale to by było na tyle... bo raczej tego co sądzą o tej mobo ludzie na forum nie znajde na googlach ;) Zdaje się, że to też będzie moja przyszła mobo i szkoda właśnie, że w biosie nie możńa Vmch zwiększyć :|

 

@do usera niżej

Chodzi o zdeczka większe napięcie.

Edytowane przez lechu1777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w google jest prawie wszystko i wszystko w biosie mozna zwiekszyc tylko do pewnego poziomu, jakos niechce ci sie szukac w goglach a tego co na forum pisza tez jakbyś nie przeczytał i zadajesz pytania na ktore prawie wszedzie sa odpowiedzi :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ot]

@lechu1777

 

Użytkownik zobowiązany jest dbać o porządek na forum; w tym celu należy:

(...)

c. poszukać samodzielnie odpowiedzi za pomocą popularnych wyszukiwarek internetowych (www.google.com, www.altavista.com).

 

3 dni wolnego od pisania.

[/ot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, właśnie....Ja z kolei jestem ciekawe szczególnie jak wyglądają wyniki na default. Byłoby porównanie jakieś z kręconymi A64.....

 

BTW - Yuri, ten tandem SCSI w postaci 29160 i Chetaaha 10k to chyba dla zasady trzymasz :) Wydajnosć juz nie ta co kiedyś na tle obecnych, zwykłych SATA....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wpadne do domu do zapodam wyniki na defaulcie na moim konfigu, narazie siedze na laptopie, co do SCSI to mam go szmat czasu i się tak zostało, z vista sie moze przerzuce na raida SATA2, jednak pojedyńczy dysk SCSI działa dużo lepiej niż SATA2 bo taki też mam, nawet testowałem RAPTORA ale addzielny adaptec to raz ze nie obciaza proca w ogole a pozatym sprawniej jakoś działa i to sie odczuwa, szczególnie przy masie małych plików, odczytu średnio mam ponad 100MB/s na nim.

Jeszcze jedna niezaprzeczalna zaleta, dysków ATA i SATA mi się już trochę posypało a SCSI cały czas ten sam ;)

Edytowane przez yuri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...