Skocz do zawartości
PITer

Gigabyte 965p-s3/ds3/ds4/dq6 - Wszystko Co Wiemy

Rekomendowane odpowiedzi

Swego czasu na mojej S3 miałem E2140, który śmigał bez kłopotu ~3,3GHz. A że byłem głupi, dopłaciłem i zmieniłem na E2160, co wyciąga 3,2GHz :? Człowiek uczy się na błędach... Nie pisz, że mobo wysiada przy 370FSB, bo to niemożliwe :wink:

 

A tak z ciekawości, dmuchasz czymś na NB? Ja raz miałem u mnie ~90*

 

Twoje 370 to prawdopodobnie FSB wall, albo coś źle robisz...

Edytowane przez arek1313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam plyte p965 ds3 rev 3.3 + e6750 + adata ee 800+ 2gb i mam kilka pytan do uzytkownikow tej plyty:

1 ktory bios do tej plyty polecacie?(posiadam f12)

2 czy u was tez niedziala dzielnik pamieci 2.5?

3 podczas podnoszenia vcore zauwazylem duze skoki napiecia w cpu-z np w biosie daje 1.4 to cpu-z se skacze od 1.34 do 1.37 i przy kilku takich skokach na 1.34 i orthos robi wysyp,u was tez tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem. Przy wlaczaniu kompa, na tescie ramu, zamiast wyswietlic memory testing i jakies tam liczby (chyba ilosć pamieci), wyswietla tylko "Memory te" i komp zatrzymuje sie w tym miejscu. Pamiec pod Windowsem w pelni stabilna. Orthos kilka godzin. Wszystko na stock zegarach. Raz wlaczy sie bez bledu, a innym razem z bledem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki poradźcie jakie chłodzenie zamontować na mostku północnym(Gigabyte 965p-s3).

Niestety jest tam mało miejsca. Mam założonego freezera 7 pro który lekko zachodzi na mostek(swoją drogą coś kiepsko chłodzi ten freezer, temp. na rdzeniach 49*C, w stresie ok. 60*C, bez krecenia).

Wracając do mostka, czy to standardowo zamontowane chłodzenie da się zdjąć tak aby nie tracić gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Wracając do mostka, czy to standardowo zamontowane chłodzenie da się zdjąć tak aby nie tracić gwarancji?

Raczej nie dostaniesz na to rzetelnej odpowiedzi...

 

Sam na DS3 dalem tylko nawiew AC. Styka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Wracając do mostka, czy to standardowo zamontowane chłodzenie da się zdjąć tak aby nie tracić gwarancji?

tak, nie powinno byc problemu najmniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Niestety jest tam mało miejsca. Mam założonego freezera 7 pro który lekko zachodzi na mostek.

 

To mnie troche zmartwiłeś, bo obecnie przykleiłem na ten radiator wentyl 50x50, a przymierzałem sie też do Freezera. Ile mm tego radiatora zasłania Freezer? Może jakąś fotke masz jak cyknąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam problem z płytą GA-965-DQ6, jakkolwiek by nie była podkręcona to nie działa tryb Uśpienia / Hibernacji w Windows XP / Vista. Przy wznawianiu płyta wpada w pętlę start-reset. Czy ktoś już się spotkał z takim problemem? Bios F11, płyta stabilna po podkręceniu (poza tą niedogodnością).

 

Pozdrowienia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie troche zmartwiłeś, bo obecnie przykleiłem na ten radiator wentyl 50x50, a przymierzałem sie też do Freezera. Ile mm tego radiatora zasłania Freezer? Może jakąś fotke masz jak cyknąć?

Fotki niestety nie mam jak zrobić.

Zachodzi na jakieś 2 mm. Wysokośc na styk jakiś 1 mm luzu.

 

Harry Lloyd czego użyłes do zamocowania tego wentylatorka?

Jak bardzo hałasuje i na ile jest skuteczny?

 

Znalazłem takiego coolerka (Thermalright HR-05) - pewnie by się tam zmieścił, ale tyle płacić za chłodzenie mostka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Taki wentylatorek - http://www.allegro.pl/item219591967_219591967.html

 

Montowanie proste. Dwustronna taśma klejąca, wycinamy dwa okręgi. Pomiędzy nie wklejamy coś ciut grubszego (bo radiator na chipsecie nie jest równej wysokości, więc najlepiej żeby wentylatorek troszke odstawał) i przyklejamy na spód wentylka, potem do mostka. Wentylatorek jest leciutki więc trzyma bez problemu.

 

Na max obrotach leciutko wyje ten wentyl więc go zwalniam, ale chłodzi bardzo dobrze. Normalnie radiator parzył, z tym nawiewem jest już tylko letni, tak więc w zupełności wystarcza.

 

Obecnie to mam odkręconego kompa bo mam syfny zapasowy zasilacz, więc nawet nie włączam tego wentyla bo przy FSB200 sie nie grzeje radiator prawie wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Robiłem tak kiedyś, stawiałem 120-tke na grafie i też było spoko, ale dla mnie to prowizorka, lubie sobie porządnie coś zrobić.

Na 5 V ten wentyl jest niesłyszalny, a chłodzi super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup tego gigusia to chyba moja największa wtopa ostatnimi czasy.

Na początku niby było wszytko ok, CD2 2160 najpierw szedł na 3 GHz potem ustawiłem na 2,7 GHz, a teraz k..a, nic.

System (na ustawieniach standardowych, bez oc) praktycznie zaraz po starcie zamiera, komp przestaje reagować, lampka pracy HDD świeci się non-stop, a płyta wydaje pojedyncze dźwięki(stuknięcia) takie jak przy włączaniu komputera.

Co to może być?

Dopiero po dłuższym odpoczynku da się normalnie uruchomić kompa, ale tylko do czasu.

Radiator na mostku gorący jak cholera.

I to wszystko bez oc.

Czyżby płyta nadawała się do serwisu?

A było brać abita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam prosze was o pomoc,od wczoraj na tej plycie poszly mi 2 dyski seagate i jeden wd podczas instalowania visty 64 z AHCI

wd dalo sie uratowac wywalilo w nim mbr ale pierwsze 2 polecialy na wymiane.opisze co robie moze ktos zechce sie wypowiedziec i mi doradzi:

1 Wkladam tasme sata do tego fioletowego gniazda na plycie pierwszego od gory

2 zmieniam w biosie-onboard sata/ide ctrl mode na AHCI

3 wkladam pena z driverem 64 bity

4 odpalam vindows vista 64

5 dochodzi do znajdowania dysku podaje mu pena wgrywa serownik bez pytania czy ma dac raida czy AHCI

6 widzi dysk ale gdy dam dalej wywala mi napis : SYSTEM WINDOWS NIE MOZE SPRAWDZIC CZY TENJ KOMPUTER ZAWIERA PRAWIDLOWY WOLUMIN SYSTEMOWY

7 i to by bylo na tyle a teraz pozostaje loteria albo hdd do smieci albo do naprawy mbr

 

Ktos moz mi pomoc?

z gory dzieki

 

sprzet:ds3 rev 3.3 e6750 2 giga adaty x800 i wd 320gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam płytę główną Gigabyte 965P-S3 z BIOS-em w wersji F12. Jak mialem BIOS w wersji F11a i ustawilem opcje niezaleznie: Onboard SATA/IDE Ctrl Mode na AHCI czy SATA AHCI Mode na AHCI to wlaczal sie dodatkowy kontroler, ale niemoglem wrocic do BIOS-u, zeby ta opcje przestawic czy zrobic mu "default" musialem plyte potraktowac zworka zeby zresetowac BIOS. Czy przy wersji F12 dziala to dobrze i czy warto bawic sie w reinstalacjie Win XP SP2 dla tego AHCI czy np wystarczy sciagnac podajcie jakie sterowniki do tego kontrolera i wgrac je przed ustawieniem tego AHCI do Win XP SP2. Uzywam twardziela Seagate 250GB SATA II z NCQ model ST3250620AS ??

Dodam, ze ten dysk obsługuje zapis prostopadły co po właczeniu AHCI powinienem miec chyab, ze zle mysle??

Edytowane przez garos2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernik pokazuje 71 stopni pomiedzy finami radiatora chipsetu. Komp w pelni stabilny. Czy to nie za goraco ?

Mi moj Pentium D 820 2.8Ghz na AC freezer 7 PRO pokazywal temperature 75-80 stopni po zmianie na miedzianego pentagrama spadlo o 10 stopni nie wiem tym Freezzerom cos jest ale nie wiem co?? Moze jakas feralna wersja wyszla nie wiem ale ja swoj wykrohmalilem bo sie balem.

 

Co do mojego poprzedniego posta sprawdzilem i na JMicron z AHCI wydajnosc jest duzo wieksza niz na ICH8 i wszystko szybciej robi system a uzywam Vista Home PRemium.

Edytowane przez garos2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, możecie porównać moją zakładkę Power Management Setup z waszymi, bo jakimś cudem nic nie było zmieniane a Windows zaczął szaleć i zamiast się wyłączyć to wyskakuje mi sławna plansza "Teraz możesz bezpiecznie wyłączyć komputer".

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś występuje jak nie działa ACPI (zakładm, że nie przełączałeś sposobu zamykania w Windowsie), i raczej wina stoi po stronie windowa. A żeby się upewnić, wyczyść CMOS-a. Pozostaje jeszcze możliwość uszkodzenia płyty, ale o tym się dowiesz w najszybszy sposób reinstalując windowsa lub zamykając jakąś wersje portable windowsa (np. BartPE).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma doświadczeniem ze stworzeniem macierzy RAID na ds3? Czy będzie do tego potrzebna stacja dyskietek?

 

Ja mam RAIDA 0, i przy instalacji XP potrzebna jest dyskietka ze sterownikiem, ewentualnie mozna zrobic instalke XP ze sterownikiem RAID, natomiast ViSTA potrafi czytac sterowniki z innych nosnikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, warta grzechu ta plyta http://www.allegro.pl/item228590288__gigab...duo_gw_24_.html ? Gdzie tu jest haczyk, ze taka cena ? To jest ta z tematu co sie niezle kreci ??

He he, patrz dobrze, to jest 945PL, zubożony 945 (maks 2GB, fsb tylko 533/800), a temat o płytach na 965.

jak już, to szukaj 945P, bez L.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...