Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

To musisz miec dobry przewiew w budzie

bo ja jak keidys Full passive puszczalem

to dobijalo mi do 73 stopni ;-)

 

Te 51 stopni to bylo przy otwartej obudowie polozonej na boku, a takto przy zamknietej trzyma sie 45 stopni, przewiew robia 2x80 na przodzie i jedna 120 na tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest regulacja chociażby w BIOSie. Troche wyobraźni ;)

No ok, ale zdecydowałem sie na tego pentaxa, jutro ide po niego trche trzeba bedzie go pomodelować :D zapodam fotki jak go zrobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to zamontujesz to daj koniecznie fotki :)

 

Troche pomęczyłem mojego sępa ale nie za wiele z tego wyszło :mur:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

KLIK

 

Mamy juz w PL 65nm -> KLIK

 

Kto pierwszy potestuje :P :> :?:

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś tego pentaxa i wałek, jak sie okazuje są 2 wersje tego produktu pod tą samą nazwą

http://allegro.pl/item161466592_pentagram_...cu_nowe_fv.html -zdjęcie an dole

http://allegro.pl/item163941900__pentagram..._i_grafike.html - i ten z szerszym rozstawem nóżek.

One sie chyab różnią jeszcze kolorami, kupiłem te bardziej blady i teraz musze piłować pilnikiem dodatkowo po 3mm z obu stron by uzyskać 54mm, ale gładko idzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tak jak piszesz są 2 revizje. Ta z regulowanym rozstawem otworów jest lepsza, tj prosciej ją zamontować.

Zdawało mi się chyba że gdzieś już pisałem o tym że są właśnie 2 wersje... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piotralek

 

gratky ;)

 

zapuść 3dsmarka 2001 albo 2k3 i pochwal się wynikiem ;D

Smarka też przechodzi na 1.55V ale czasem się wysypuje. Na 1.57V wszystko gra :)

Wyniki mam m/w takie jak pod avatarem(robione na 2.9GHz), karta bez modów na taktach 675/875. Kupiłem już ołówek 6B i coś pokombinuje B-)

Edytowane przez piotralek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smarka też przechodzi na 1.55V ale czasem się wysypuje. Na 1.57V wszystko gra :)

Wyniki mam m/w takie jak pod avatarem(robione na 2.9GHz), karta bez modów na taktach 675/875. Kupiłem już ołówek 6B i coś pokombinuje B-)

spróbuj dobić do 17k w smarku 2k3 :D

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temp i tak jest jakies 5-6 st nizsza tyle ze pentek nie wyje jak ten brzeczek (na wersji alu pewnie bedzie chlodniej bez nawiewu) a przy delikatnym nadmuchu temperatura napewno sporo spadnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem pentagrama na chipset, temp 55* myślałem że wiecej spadnie, ale jest cicho przynajmniej, trzeba jakiś nawiew zrobić albo wiatrak do niego przykrecić. Zdjecia jak to wyglada teraz podam jutro, bo przyznam że trche sie napiłowałem tych liści :D Aha co dziwniejsze mam teraz temp systemu 45* jest na czerwono już, WTF ? wcześniej było 30* . ktoś wie gdzie znajduje sie czujnik temp? może go przykryłem jakaś taśma czy coś. Ktoś miał taki problem z tą temp ??

 

EDIT: temp chipsetu 59* jeszcze chyba takiej nie wiedziałem, czy to możliwe że nałożyłem za mało pasty ? bo posmarowałem tylko cieniutka warstwe.

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem pentagrama na chipset, temp 55* myślałem że wiecej spadnie, ale jest cicho przynajmniej, trzeba jakiś nawiew zrobić albo wiatrak do niego przykrecić. Zdjecia jak to wyglada teraz podam jutro, bo przyznam że trche sie napiłowałem tych liści :D Aha co dziwniejsze mam teraz temp systemu 45* jest na czerwono już, WTF ? wcześniej było 30* . ktoś wie gdzie znajduje sie czujnik temp? może go przykryłem jakaś taśma czy coś. Ktoś miał taki problem z tą temp ??

 

EDIT: temp chipsetu 59* jeszcze chyba takiej nie wiedziałem, czy to możliwe że nałożyłem za mało pasty ? bo posmarowałem tylko cieniutka warstwe.

zakladam ze miedzany pentak, brak nawiewu + kiepska cyrkulacja powietrza w budzie i chip sie gotuje :-P

 

Co do czujnika "system" jest gdzies w okolicy chipsetu, brak nawiewu i kiepawa cyrkulacja powietrza powoduje wzrost temp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakladam ze miedzany pentak, brak nawiewu + kiepska cyrkulacja powietrza w budzie i chip sie gotuje :-P

Co do czujnika "system" jest gdzies w okolicy chipsetu, brak nawiewu i kiepawa cyrkulacja powietrza powoduje wzrost temp ;)

Ok dzieki :) Tak miedziny pentax, brak nawiewu, tylko wieje sobie 120mm na dole budy, ale na chipset pewnie mało dochodzi. Musze przykrecić na pentaxa wiatrak 40mm powinno wystarczyć, co myślicie ?

Jaki wolge nawiew stosujecie na chipset ?

Razem jesteśmy silni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki :) Tak miedziny pentax, brak nawiewu, tylko wieje sobie 120mm na dole budy, ale na chipset pewnie mało dochodzi. Musze przykrecić na pentaxa wiatrak 40mm powinno wystarczyć, co myślicie ?

Jaki wolge nawiew stosujecie na chipset ?

Razem jesteśmy silni :D

U mnie na zalmanie 70 ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FanEk prosił mnie abym zrobił fotki z pentagramem na chipsecie to od razu podlinkuje to na forum :P - co do montażu to napisałem o tym w poście #958.

 

Fotki za dokładne nie są ale mam nadzieje że będzie coś widać:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Te 2x120mm ledwo co wieje na chipset po paru h prime mam 39-40 stopni. Buda otwarta, otoczenie 20 stopni.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z braku odpowiedniego wiatraka do przykrecenia na czipsecie i braku sensownej 120-ki zeby ja postawic na wysokosci czipa jak to zrobil Spookie tymczasowo "zawiesilem" wiatrak od boxowego coolera procka puszczonego na 60% (ustawione w biosie - bedzie chyba jakies 900 rpm, ledwo wieje ale za to nieslyszalny) - temp ustabilizowala sie na poziomie 42 st w stresie :)

 

edit: co daje zwiekszenie napiecia na czipsecie i ht voltage?

Edytowane przez Mikelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit: co daje zwiekszenie napiecia na czipsecie i ht voltage?

Z tego co mi wiadomo zwiększając to możesz wiecej wycisnąć z procka oc, ht to szyna procka.

42 w stresie to już ładnie.

Mikelos ile pasty nałożyłeś na chipset ?

Ja zrobiłem teraz nawiew 80mm na 1100prm i jest 50* , kurcze czemu ;/ Temp systemu przynajmniej w normie 30* , cpu w idle 25* .W stresie 51 chipset, pochodze tak cały dzien, a jutro sprubuje przykrecić 80mm centralnie do pentaxa :D

Co do fotek niemoge niestety podać w tej chwili bo www mi ledwo chodzą ;/ postaram sie uplodowac później.

Spookie dzieki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mi tez sie wydawalo ze zwieksza oc ale gufno prawda przynajmniej w moim przypadku, pasty dalem odrobine (tej silikonowej zadkeij papki co dodawali w zestawie - resztka ceramique poszla na proca)

u mnie wyglada to tak:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

fotek bez nawiewu nie dawalem bo wyglada to identycznie jak u Spookie

 

edit: btw Spookie wydaje mi sie ze odkleil Ci sie radiatorek z pamieci grafiki od spodniej strony :)

Edytowane przez Mikelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Troche posiedziałem nad tym pentaxem, listki wyłamywałwm pencetą ruszając w lewo-prawo.Temp chipsetu z nawiewem 50* nadal sporo, musze to zrobić jakoś inaczej, co dziwne teraz zauważyłem że podgrzewa mi sie grafika przez to, bez nawiewu było 44* a teraz 49* . Walcze dalej, ale jest już lepiej :D

Aha co daje włączone AUTO w opcji cool&quite ? bo chyba nic, jest tak samo jak Z DISABLE, nadal można sterować kontrolą wiatraków, ustawiać obroty wzgledem temp, etc.

 

Wam też wzrosły temp grafiki o 5* ?

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniłem cooler na NB. Zamiast tego małego głośnego gó.wna jest niebieski Zalman. Pasta to Arctic Silver :wink:

 

Dołączona grafika

 

Wszystko bez żadnego nawiewu. Temperatury jak widać - w idlu 47 stopni :) Bardzo mnie to cieszy. Tylko ciekawe jak temp. podskoczy jak wsadzę wszystko do obudowy, bo komp tymczasowo na stoliku stioi bo buda jest przystosowywana do WC...

 

A wygląda to tak:

 

Dołączona grafika

 

Cisza... cisza... cisza...

 

pozdr B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od krawędzi Zalmana do najbliższego kondensatora ok. 1cm a do końca karty 1,5cm :)

Jak chcecie jeszcze jakieś wym. to walić na PW bo mam kompa na biurku :wink:

Edytowane przez piotralek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problem z ta plyta tzn nie ja tylko qmpel ;)

 

Maszyna identyczna jak z mojego podpisu tylko plyta wlasnie ta DFI. Chcialem mu zrobic obraz norton ghostem mam do tego plyte bootowalna z 10tka i dziala ona bez problemu u mnie i na paru innych kompach. A na tej plycie odpala z niej leci pasek na poczatku please wait i gdy dochodzi do konca restartuje sie komp;/ A powinno wtedy juz odpalac system Nortona Ghosta. Moze ktos ma jakis pomysł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...