Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

A to dziwne, ja mam Scythe Infinity na procku i do tego 2x1GB Geil 800 z radiatorami i to umieszczone obok procka.

Skoro u mnie się mieści to u Ciebie też powinno. Jedyne co to wentyl na radiatorze zapodałem od dołu. tzn. od strony k. graficznej.

:blink:

upsidejzi... mniej wiecej pol roku temu skladalem toto do kupy, i slowo skauta ze scythe dziwnie chrobotal po radiatorach, takze sie calosci kosci obawialem...ale jesli tak, to kupie pare tych geili i co najwyzej zdejme z nich te blachy :)

tankju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy alphy trrd i twr mają duży wpływ na oc ramu ? Na kilku kompletach kostek 800 mhz 4 4 4 miałem te 2 alphy dość różne, czy warto przy tych czasach majstrować przy oc ramu. I jak jest u posiadających kn9 i 4 x 1gb z oc ramu, ja w tej chwili testowo mam 4x1gb kingstona 667 (jednostronne) i wszystko ok. Kumpel ma to samo ale dwustronne i po zmian ie ramu 2x1gb na te 4x1gb nawet winda niewystała i ma problem ustabilizować te ramki

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie coś tam mogą dać, ale góra kilka MHz, choć u mnie np: pamięci kręcą się gorzej na tRRD 5 niż na 4. Trochę też może dać poluzowanie tWRRD, tRDRD i tWRWR.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest ten sam błąd, np instalator prostreet zgłasza błąd "the cabinet file gropu10.cab required for this is corrupt and cannot be used. This could indicate a network error, an error reading from the cd-rom ora a problem with this package", a przy kopiowaniu dużych plików w lanie to np "nie można było skopiować.... ponieważ nie jest juz dostępny"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm masz zainstalowane nvidia ide sw i network management ? Jeśli tak to odinstaluj.

miałem zainstalwane ide cos tam i sterowniki szyny sm, ale odrazu trzasnąłem formata i odrazu bez instalowania żadnych sterownikow próbowałem zaistalować PS - ten sam błąd, potem juz poinstalowałem wszystko spowrotem i wpadłem na pomysł zeby ustawić na default procesor pamięci itd. ale to też nie pomogło :(

kopiowania dużych plików jeszcze nei sprawdzałem, ale to i tak nei zawsze występowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HRadiatory na pamieciach uniemozliwiaja montaz kosci w slotach pomaranczowych, wynika to z tego,ze zalozenie infinity byloby wowczas wykluczone.

bzdury piszesz - miałem dokładnie te same pomarańczowe ultry w radiatorach i bez problemu wchodziły pod Infinity do pomarańczowych slotów tak samo jak każde inne pamięci. no chyba że mówimy o jakimś innym KN9..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -Winter-

Słyszał ktoś może o planach wydania biosów do nowych K10? I jeszcze pytanko, co by bylo jak bym to kupił i wsadził now? Czarny ekran? Czy unkown model i by działało ? Pozdro :D

Raczej Unknown model, Phenom działać MUSI, po prostu przełączy się na HT1.0. Phenom to po prostu Athlon w nieco zmienionej formie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszał ktoś może o planach wydania biosów do nowych K10? I jeszcze pytanko, co by bylo jak bym to kupił i wsadził now? Czarny ekran? Czy unkown model i by działało ? Pozdro

Ponoć uknown processor

 

bzdury piszesz - miałem dokładnie te same pomarańczowe ultry w radiatorach i bez problemu wchodziły pod Infinity do pomarańczowych slotów tak samo jak każde inne pamięci. no chyba że mówimy o jakimś innym KN9.

Ja tam miałem OCZ Titanium alpha i też wchodziły bez problemy. Patrioty też nie miały problemu.. ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzdury piszesz - miałem dokładnie te same pomarańczowe ultry w radiatorach i bez problemu wchodziły pod Infinity do pomarańczowych slotów tak samo jak każde inne pamięci. no chyba że mówimy o jakimś innym KN9..

no prosz, sadzilem ze conajwyzej tkwie w błedzie, a tu bzdury:] Dlatego lubie polskie fora, zawsze w kulturalny sposób pomogą :rolleyes:

thx, kosci zamowione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakichś tydzień temu The Inq podawał informację(na marginesie innego newsa),że płyta powinna posiadać BIOS z kością 8Mbit, w przypadku 4Mbit Phenom działać nie będzie.

Miałem slajd AMD z taką info ,ale już mi gdzieś wcięło.

Aby wstępnie ocenić kompatybilność z mobo, trzeba sprawdzić rodzaj użytej kości BIOS.Podejrzewam ,że budżetowe mobasy mogą nie załapać się na Phenoma,za to co szczęśliwsi userzy droższych płyt prawdopodobnie wsiądą do "Phenomenalnego pociągu".

 

Jakichś tydzień temu The Inq podawał informację(na marginesie innego newsa),że płyta powinna posiadać BIOS z kością 8Mbit, w przypadku 4Mbit Phenom działać nie będzie.

Miałem slajd AMD z taką info ,ale już mi gdzieś wcięło.

Aby wstępnie ocenić kompatybilność z mobo, trzeba sprawdzić rodzaj użytej kości BIOS.Podejrzewam ,że budżetowe mobasy mogą nie załapać się na Phenoma,za to co szczęśliwsi droższych płyt, prawdopodobnie się załapią.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego lubie polskie fora

no wiesz.. nie chciałem Cię urazić ale gdybyś przejrzał temat to zauważyłbyś, że nie jesteś pierwszy z tym chłodzeniem i pamięciami ~ nikt wcześniej nie miał z tym problemu, a Ty zaraz, że się nie da :rolleyes:

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce krakać, ale ABIT przeniósł KN9 do archiwum płyt, więc marne szanse, że będą wprowadzać BIOS z obsługą Phenoma.

 

Osobiście, jeśli pojawi się w sprzedaży ABIT AX78 to sprzedam swojego KN9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakichś tydzień temu The Inq podawał informację(na marginesie innego newsa),że płyta powinna posiadać BIOS z kością 8Mbit, w przypadku 4Mbit Phenom działać nie będzie.

Miałem slajd AMD z taką info ,ale już mi gdzieś wcięło.

Aby wstępnie ocenić kompatybilność z mobo, trzeba sprawdzić rodzaj użytej kości BIOS.Podejrzewam ,że budżetowe mobasy mogą nie załapać się na Phenoma,za to co szczęśliwsi userzy droższych płyt prawdopodobnie wsiądą do "Phenomenalnego pociągu".

iirc you need an 8Mb BIOS for Phenom & also iirc the abit AMD mobos don't have that

Forum abita.

I teraz zastanawiam się czy nie chce im sie ruszyć dup, czy serio sie nie da (ciekawe tylko czy dfi na nf4 ma bios 8mb :lol: -bo obsługę x4 dostanie).

Ogólnie jestem troszkę wkurzony podejściem abita i amd. W zasadzie x4 nie będę ładował do kn9, ale skoro obiecali- to ma być!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z płyt na "zwykłe" AM2 to chyba tylko któryś z wypasionych Asusów na NF590 miał BIOS 8Mb. Nie bardzo zresztą chce mi się wierzyć, żeby pojemność kości ograniczała możliwość obsługi Phenoma (zauważ, że Biostar TF560/TF520 ma też kość 4Mb i obsługa K10 została dodana) - conajwyżej wersja BIOS (tak naprawdę to do tej pory wyszło kilka wersji Awarda 6.00) może nie umożliwiać łatwego dodania obsługi Phenosia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nVidia na nForce 590 SLI ma 4mbit kośc.

A dfi?

I rozumiem że wraz z brakiem obsługi x4, o x3 i nowych x2 również można sobie pomarzyć? ;>

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nic nie ma, ale ktoś na jakiś zagranicznym forum puścił plotę, że jednak ma. Dużo bardziej prawdopodobne jest to, że producent płyty głównej musi dodatkowo zapłacić Awardowi za moduły umożliwiające obsługę Phenosia (ale to tylko takie moje gdybanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może gdyby zacząć wylewać sumtki na forum Abita o tym że DFI i inne konkurencyjne produkty jednak mogą to w trosce o markę nabraliby motywacji. to jak? kto zakłada topic na forum ab? podlinkować tutaj i jedziemy z naszą argumentacją o konkurencji :D

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na KN9 pójdzie 3x1GB pamięci ?, aktualnie mam 2x1GB goodramów 667, no i chcę dokupić sobie kolejną taką kostkę bo są teraz śmiesznie tanie ( ok 55zł allegro), tylko nie wiem czy to pójdzie, miał ktoś styczność z 3GB ramu na kn9?

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...