Skocz do zawartości
pietach

Blok Wodny Od Pietacha

Rekomendowane odpowiedzi

witam

po dłuzszej przerwie w robieniu bloków postanowiłem zrobić bloczek.

Ale żeby nie było że kolejny pinowiec to podpatrzyłem i zrobiłem coś takiego:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Blok narazie jeszcze nie przeszedł testów bo jest na około w 90% gotowy.

Narazie nie piszcie że brzydkie śruby, nie wypolerowany, że rysa na spodzie i wogóle odnosnie wygladu bo obecnie zalezy mi na zrobieniu jednego i sprawdzeniu osiągów. Jeśli osiągi będą dobre to wtedy być może powstanie kilka bloczków ładniejszych.

Blok bedzie na dwa króćce (trzeci otwór bedzie zaślepiony). Top wykorzystałem gotowy kupiony na allegro - jego wymiary i kształty idelnie pasowały do mojego pomysłu.

Musze jeszcze dokończyc robić wtryski...narazie mam tylko 5 .

Kilka wymiarów:

spód 80x50x5

top 80x52x20 złączki 3\8 cala

otworki w miedzi to fi4mm na głebokośc 4 mm

Spód został zrobiony domową wiertarką pionową a żeby wszystkie otwory były równo to zrobiłem sobie wzorniki z blachy na maszynie cnc.

 

CDN...

ja tu jeszcze wróce

Edytowane przez pietach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a żeby wszystkie otwory były równo to zrobiłem sobie wzorniki z blachy na maszynie cnc.

 

to są wzorniki do wiercenia żeby nie bawic sie w trasowanie otworów

pierwszy wzornik okazał się zbędny a trzeci musze troszke przerobić.

Drugi wzornik jest do wiercenia w spodzie a trzeci do zrobienia "kółeczka" z otworkami na dysze - te "uszy miały umiejscowić "wtrykiwacz" równolegle do krawędzi a pierszy wzzornik miał zrobić właśnie podfrezowanie pod te uszy

Edytowane przez pietach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo za zaciecie w pracy oraz dotychczasowe efekty,ale szefie wszystko okej tylko wydaje mi sie ze te rurki sa troche za grube pozatym musza idealnie pasowac do otworow w spodzie zawsze musi byc jakas przerwa pomiedzy rurka ma miedzia w zwiazku z tym nie wydaje mi sie zeby wklad pracy byl wymiern w stosunku efektow swoje opinie opieram na doswiadczeniach z podobna konstrukcja ;) Mimowszystko powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgłębienie w miedzi ma fi 4mm a rurka z wkładu ma fi 3mm a pozatym ina nie wchodzi do samego końca tylko tak na około 0,5mm aby tylko strumień wodu został nakierowany.

Edytowane przez pietach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie fajne ... ale zapinka hmmm - na Intelowską Bad Axe na pewno nie wejdzie :D

Do jakiego socketa jest zestaw 4 otworów o rozstawie ponad Socket 939/754 ??

Zreszta blok raczej na płyty pod C2D nie będzie pasował

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Bad Axe sa takie same jak pod S 775 ?

jesli tak to jeszcze w tym tygodniu postaram sie zrobić zapinke dedykowaną pod C2D

 

znalazłem fotki płyty

wystarczy tylko wywalic otwory pod A64 i powinno pasować

Edytowane przez pietach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pogłebic?

grubość dna 1mm mysle że jest OK.

Wiecej otworków...moze być problem bo jako półprodukt zastosowałem top z allegro i tam na środku jest już podfrezowanie o srednicy 25mm.

A domowym sposobem nie jestem w stanie zrobić podobnego topu.

Choć nie miałem do czynienia z prockem dwujajecznym ale widziałem fotki że są procki z dwoma rdzeniami obok siebie i z dwoma rdzeniami w jednej strukturze.Podejrzewam że te kilka mm szerzej nie ma wielkiego wpływu na osiągi tymbardziej że miedź bardzo dobrze przewodzi ciepło i jak bedzie kilka mm obok to i tak bedzie chłodzić.

A pozatym domowymi narzędziami nie jestem wstanie zrobić jakiegos super hiper expres bloczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

piknie :D powinienes zajac sie produkcja małoseryjną :D

 

Top z plexi kupiłes na allegro?? Miałem kiedys blok z tym topem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kozacki ten blok.... jakimi narzedziami robiles?

wiertarką pionową...miniaturowa na silnik od maszyny do szycia ale ca najważniejsze ma dobre prowadzenie wrzeciona

 

jesli po testach okaże sie że bloczek jest w miare wydajny do być moze powstanie 5-10szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy bloczek - w porownaniu do tego co tu powstawalo ostatnio :wink:

Imo kluczem do wydajnosci w Stormie sa rurki w topie, zrobienie wlasnie duzej ilosci cienkich idealnie wpasowanych w otwory rurek da najwieksze efekty.

Z tego co pamietam podobny blok robil Grzechu (ala Cascade), i chyba tez zastosowal wklady od dlugopisu.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...