Skocz do zawartości
Kaeres

Po Co Komórka ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam watek o komorkach i widze, ze niektorzy kupuja sluchawki za 150pln, niektorzy za 1500pln wiec tknelo mnie zapytac Was uzytkownikow tego wynalazku dlaczego posiadacie telefony.

Czym sie kierowaliscie w wyborze komorek ?

Co jest dla Was priorytetem w telefonie komorkowym.

Aby kazdy wiedzial ocb to moze sam dam przyklad.

 

Siemens S65 dlaczego ?

Bo potrzebowalem

 

1. Wielkiego wyswietlacza mieszczacego pelne 2 sms (najlepiej kolorowego)

2. Bo potrzebuje BT i IRDA

3. Bo ma klienta e-maila (kilka razy byl mi potrzebny)

4. Dlatego, ze ma aparat 1.3MP (1,5 roku temu przyznam, ze mnie to kusilo bardzo) i wbrew opiniom zbednosci aparatu w telefonie wiele razy mi sie przydal i przydaje.

5. Kalendarz, ktory posiada rozbudowane funkcje bardz mi pomocne (budzik, notatnik, przypominacz, terminarz).

6. Pamiec zewn.

7. Dobry zasieg

8. Jakosc polaczen.

9. Najwazniejsze to chcialem elegancki biznesowy telefon + te funkcje co powyzej

 

WAP dostalem gratis a go nie potrzebuje juz dzisiaj. Kiedys korzystalem ostro dzisiaj mnie znudzil.

Dyktafon rowniez nadwyzka bajerow, ktorych nie uzywam.

 

Czy Wy wydajac 150pln na sluchawke po prostu nie potrzebujecie kolorkow czy z braku pieniedzy ?

I w druga strone, nadwyzka kasy Wam przeszkadza, ze kupujecie telefony do gier i muzyki oraz pstrykania zdjec z funkcja dzwonienia za 1500pln czy po prostu sa to dla Was priorytety ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generlanie telefon potrzebny do kontaktu: dziewczyna, przyjaciele, rodzina, znajomi, jakieś tam inne sprawy z mniej lub bardziej znanymi mi osobami. Nauczony jestem go używać od 13- roku życia i na pytanie czy jestem jego niewolnikiem lub czy jestem uzależniony niestety musze odpowiedzieć: "tak".

Po tym wstępie w sumie można by wynioskwoać, że starczył by dla mnie spokojnie jakiś najtańszy telefon. Jednak do tego wszystkiego dochodzi fakt, że jestem dużym dzieckiem które od czasu do czasu lubi zabawki/gadżety (zwał jak zwał). Między innymi z tego względu kiedyś dość często zmieniałem telefony i uważałem to za normalne, a nawet fajne bo czasem nawet mi się nie zdążyły znudzić.

Obecnie podchodze do tego już trochę inczej- mój telefon musi być użyteczny, czyli oprócz smsów i połączeń głosowych przydaje się dostęp do netu, wszelkie możliwości organizatora, odtwarzacz muzyki, a i nie ukrywam że czasem fajnie mieć aparat o względnie dobrej jakości, bo zawsze jak chce zrobić ciekawą fotkę to akurat nie mam przy sobie cyfrówki. Radio, gry, możlwiości zmiany motywów, ciekawe dzwonki traktuje już raczej jako dodatek, który niemniej często może okazać się przydatny, a napewno umila korzystanie z samego telefonu.

 

Od stycznia używam (jako głównego tel.) SE k750i. Dlaczego?

1. Imho całkiem dobra jakość tel.

2. Funkcjonalność, która mi wystarcza.

3. Niezła bateria w stosunku do tego co sam tel. oferuje.

4. Mp3 player.

5. Możlwiosć rozszerzenia pamięci.

6. BT, IRDA, kabel USB w zestawie

7. Podoba mi się jakość wyświetlacza, chociaż nie należy on do ogromnych.

8. Aparat (a może to i namiastka- nie chce mi się po raz kolejny rozwodzić nad tym tematem)

 

Przypuszczam, że znalazłoby się więcej takich punktów, ale póki co tyle mi wpadło do głowy na szybko.

W najbliższym czasie nie planuje wymiany, a nie kupie telefonu powyżej 1,22 PLN ( ;) ) tak więc pozostaje się cieszyć z tego że mi on odpowiada i spokojnie czekać do jakiejś najbliższej wymiany. Nie raz mnie już nachodziła myśl, żeby go sprzedać dołożyć trochę kasy i kupić coś jeszcze bardziej funkcjonalnego- różne Symbiany i inne Windowsy ;) Jednak po chwili namysłu nie widzę sensu dopłacać sporo kasy skoro obecnie mi ten odpowiada. Być może pobawił bym się możlwiościami nowego telefonu przez kilka dni, a może i znudziłoby mi się jeszcze szybciej. A najbardziej w tym wszystkim to bym poczuł brak tej kasy, którą dopłaciłem więc sobie daruje ten "manewr". Fakt jest jeden, przy następnym zakupie postaram się żeby to było coś pokroju PDA z modułem GSM ;)

 

Pzdr.

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dojdzie teraz do tego, ze stacjonarny telefon w mieszkaniu zastąpi... komórka. Wszyscy w domu mają komórkę, baardzo żadko korzysta sie z domowego, a jak juz sie korzysta, to przeważnie dzwoni sie na telefony komórkowe.

 

wu800i uzywam od pazdziernika, bo?

-podano wyzej (wszystkie zalety k750)

 

Co do twojego ostatniego pytania Kaeres. Są gusta.. są upodobania.. i jak jest kasa, to ludzie tracą na to co lubia. Trochę to pytanie wyglada na atak w strone ludzi którzy poprostu lubią byc trendy ;) Czy też może chcesz wiedzieć kto ma nadmiar kasy? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung D600e, bo:

- swietny wyswietlacz

- w miare dobry aparat foto z wieloma dodatkowymi funkcjami

- karta pamieci (jako pamiec masowa i magazyn na mp3)

- bardzo dobry odtwarzacz mp3 (to chyba jest najbardziej przydatne)

- maly i poreczny

- swietne wykonanie (mam dosyc trzeszczacej nokii)

- bluetooth (podstawa!)

- EDGE (przyda sie w przyszlosci

- mozliwosc przegladania plikow z Office'a (dobre na sciagi na studiach!)

- podstawowe funkcje takie jak budzik, rozbudowany kalendarz (to podstawa, ale nie wyrozniajaca, bo kazdy telefon to ma).

- WYGLAD!

 

Jesli chodzi o koszty dotyczace zakupu telefonow... Podobnie jest z samochodami: jedni jezdza maluchem inni Mercedesem. Dlaczego? Bo jedni nie maja a drudzy maja kase. A kasa w tym przypadku jest wyznacznikiem jakosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam komorki (i nie mialem nigdy), bo.....nie potrzebuje. ;)

Moze nieraz by sie przydala, bo jezdze duzo i nieraz przydaloby sie zadzwonic, ze bede pozniej, bo stoje gdzies po drodze, ale generalnie da sie zyc :)

 

ps. Poza tym, nie lubie dzwonic. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z SE k700i:

 

- dobra jakosc

- intuicyjna obsluga

- fajny wyswietlacz

- BT, IrDA

- radio, MP3 (tylko pamieci nieduzo)

- byl wzglednie niedrogi

 

Inna rzecz, ze jakbym mial mozliwosc zamiany na k750i za nieduze pieniadze, to zrobilbym to bez wahania - bardzo mi sie ten fonik podoba.

 

Co do dalszych zakupow, to odczucia mam podobne jak narcyz:

Fakt jest jeden, przy następnym zakupie postaram się żeby to było coś pokroju PDA z modułem GSM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do twojego ostatniego pytania Kaeres. Są gusta.. są upodobania.. i jak jest kasa, to ludzie tracą na to co lubia. Trochę to pytanie wyglada na atak w strone ludzi którzy poprostu lubią byc trendy ;) Czy też może chcesz wiedzieć kto ma nadmiar kasy? :D

W sumie tak mialo wyjsc przyznam szczerze.

Ale rowniez moze ktos rozwieje moje watpliwosci i napisze, ze woli dac raz za cos i miec wszystko gorszej jakosci niz mialby wydac wieksze pieniadze aby miec kilka urzadzen lepszej jakosci.

To dla mnie bylby rzeczowy argument.

Bo juz argumentu "bycie trendy" (tylko i wylacznie za grube pieniadze) uwazam za buractwo i wlasnie dlatego tak skonstruowalem pytanie :)

Ale pomijajac juz ta kwestie. Wlasnie o takie posty mi chodzilo jak narazie powstaja. Konkretnie pokazujecie czego chcieliscie od sluchawek.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy wydajac 150pln na sluchawke po prostu nie potrzebujecie kolorkow czy z braku pieniedzy ?

I w druga strone, nadwyzka kasy Wam przeszkadza, ze kupujecie telefony do gier i muzyki oraz pstrykania zdjec z funkcja dzwonienia za 1500pln czy po prostu sa to dla Was priorytety ?

A no właśnie tez mnie interesowało, czym kierują się ludzie kupując telefon za 1500zł. Z tego, co widzę, w szkołach w pracy i ogólnie pomiędzy użytkownikami telefonów komórkowych głównym powodem do posiadania drogiego telefonu jest zazdrości i szpan.

Młodzież odbiera to właśnie w sposób – Ty nie masz kolorowego wyświetlacza i już masz lipny telefon, a ja mam kolorowy i Mp3….

Co to zmienia? Każdy przecież posiada taki telefon, na jaki go stać i jakie są jego potrzeby.

 

Przez 2 lata posiadałem Sagem MYx-1. Mały, prosty telefon, który się wysłużył. Znajomi mówili – „Mała cegiełka”. Przyjmowałem to z uśmiechem na twarzy.

 

Teraz posiadam Nokia 3100. . Mały, prosty telefon. DZWONI i WYSYŁA/Obiera WIAOMOSCI i w zupełności mi to starcza. Kolorowy wyświetlacz to już dla mnie zbędny bajer no, ale musi go posiadać, bo ma jeszcze wiadomości graficzne MMS. Dzwonki mam ustawione stanardowe i wszytko wyświetlane na białem tle bez tapet.

 

Młodzież lubi być „na czasie”, trendy, jeden lepszy od drugiego. Starsi … tez nie chcą zostawać w tyle. Tylko właśnie to tez dla mnie lamerstwo.

 

BTW - za 3100 dałem właśnie 150zł ;)

Edytowane przez Smol__ar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja wybierałam telefon, musiał mieć jedno (oczywiście oprócz oczywistych funkcji dzwonienia i esemesowania) - radio. Uwielbiam słuchać radyjka jadąc do pracy. Reszta - mało ważna.

 

Ale znam osoby, które kupują droższe telefony, bo mają w tym jakiś organizer i korzystają z tego na bieżąco, dobrą baterię, która trzyma długo, są dobrze wykonane i nie rozpadną się po trzech miesiącach, łatwo się obsługują, bo dwoma klawiszami... i za te wszystkie bajery są skłonni zapłacić więcej niż te przykładowe 150 zł.

 

Niebawem czeka mnie wymiana telefonu i myślę o tym ze strachem, bo tej mojej Nokii już chyba nie robią, a tak się przyzwyczaiłam przez te cztery lata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego taki a nie inny ?...

 

bo zależało mi na uniwersalności...jakoś nie lubię nosić kupy klamotów po kieszeniach...

słuchawka zastępuje mi mp3grajka (audiofilem nie jestem - spokojnie styka), aparat (nie będę cyfrówki ze sobą nosił - a do zdjęć okazyjnych jak najbardziej ok)...

zresztą narcyz to wszystko ładnie już opisał...

 

wcześniej miałem chwilę M55 - też ok - do dzwonienia i sms'ów wystarczał...ale brakowało kilku funkcji - była okazja więc się przesiadłem...i myślę że chwilę mi SE posłuży...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Nokię 6230i

 

+++

1) Zawsze mi się podobała i teraz podoba mi się wciąż :)

2) Aparat 1.3mpx - robi moim zdaniem zdjęcia średniej jakości, ale do tego mam inny sprzęt, a skoro już w tel jest to ok

3) Bluetooth - lubię się bawić bluetoot - komputer, może kiedyś dorobię się słuchwaki bluetooth

4) karta pamięci - zawsze może się przydać jak nie do mp3 to coś tam można wrzucić (w akcie desperacji jakiś film np :) )

5) radio - mogłoby go nie być, ale skoro już jest to czemu nie

6) irda - skoro jest bluetooth to nie używam, ale myślę, że jeszcze nie raz sie przyda

---

1) Bateria - któtko trzyma, ale w sumie mnie to nie dziwi bo wyświetlacz może wydawać się nie duży, ale jednak rozdzielczość jest całkiem ok. Z resztą nie mieszkam w lepiance bez prądu to raz, a dwa to to, że mam 2 baterie :)

 

2) Nokia(firma) zdenerwowała mnie ograniczając ilość miejsca na aplikacje, można mieć gier i programów ok 1.5mb mimo 20mb wolnej przezstrzeni w tel i 250mb na karcie

 

3) błąd w sofcie v3.40 - po wybieraniu głosowym dzwonek z ciągłego zmienia się na rosnący, pomaga na tą dolegliwość restart komóry, ale wolałbym żeby go nie było (wiecie może czy soft 3.81 nie ma tego błedu? )

 

 

P.s.

 

Uszanuj, to że nie chcemy OT. Skoro już w jednym miejscu opisałeś swój problem, to w zupełności wystarczy.

//narcyz

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko firmowy Nokia 6310i. Wspaniały telefon jeśli mówimy o telefonach a nie "centrum multimedialnym w twojej kieszeni".

A tak poza tym to najchętniej wy....... bym go jak najdalej ale niestety mam taką pracę a nie inną i to jest podstawowe narzędzie pracy.

Prywatnie wolę kontakt na żywo a nie dyskusje przez telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Co mi komorka ? Do dzwonienia, ewentualnie od czasu do czasu jakiś SMS (kiedyś częściej), przeważnie uzywam jej jako budzika i czasami kozystam z kalendaza. Jaki mam telefon? 6610 - Ma to czego mi potrzeba...

Wymiana mi chodzi po głowie ale: Nie mam za bardzo $$ na telefon, pozatym z wytrzymałoscia nowych telefonów jest raczej różnie (a nie chcialym wymienic na cos co nie wytrzyma pół roku) Jak bym wymieniał to jak przedmówcy na pda z gsm, ew cos innego z w miare sprawnym, mobilnym dostępem do internetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefon - SE w550i

 

Kupiłem, bo:

- potrzebuję mp3 np. na lodowisku lub idąc gdzieś posłuchać

- telefonu do określonej, odpowiedniej do mojego wieku ceny

- takiego który mi się podoba

- ma prosty aparat, gdy nie mam cyfrówki

- ma dobry głośnik co często mi się przydało

- ciekawe rozwiązanie odnośnie gier, które nie raz umiliły mi życie

- budzik, który ZAWSZE budzi mnie do szkoły

Edytowane przez Camilos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja mam Jeszcze staaarąąąą NOKIE 3210, a dlaczego?

 

-używam jej tylko do odbioru smsów, nic więcej, no może czasami telefon też się znajdzie

-komórki nie zabieram z domu, nie lubię być na uwięzi (oczywiście czasami by się przydała, ale ogólnie jakoś nie chce mi się nosić niepotrzebnego złomu w kieszeni)

-często mi tel upada a ta się rozsypuje i zawsze moge ją poskładać i działa

 

gdy będę wymieniał to najprawdopodobniej na coś ala pda z gsm

 

Wiem że niektóre argumenty mogą wydawać się być naciągane, ale naprawde telefon uważam za zbyteczną zabawkę dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung x200. Dlaczego ? Bo mi sie spodobal. SMSow nie pisze, dzwonie w ostatecznosci. Kupila mi go lepsza polowka zeby miec ze mna kontakt. Sluzy mi jako budzik oraz kalendarz. W sumie w pracy czasem sie przydaje ;)

Edytowane przez Slow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy telefon dostalem w I klasie gimnazjum, byla to nokia 5110 - dostalem go tylko dlatego, ze ojciec mial promocje wymiany telefonu w plusie ;]

jak kazdy chyba wie, telefon praktycznie z podstawowymi funkcjami, cegielka. Polaczenia, SMSy, budzik, kalkulator i waz ;]

 

Zawsze chcialem miec Ericssona R320s.

W koncu wymienilem 5110 na R320s za doplata ok 40 zl chyba. Doszla wibracja - czego starsznie brakowalo w 5110 oraz dyktafon, ktory czasem sie przydal. Telefon jednak bym starsznie denerwujacy pod wzgledem predkosci... Pisanie SMSa to masakra, trza bylo czekac na telefon...

 

Nastepnym telefonem byl Siemens SL45i. Jego mialem jakos na przelomie I i II klasy liceum. Mniejszy, dosyc funkcjonalny (mozliwosc wrzucania patchy), mp3, przypomnienia, T9 (czasem sie uzywalo). Telefon w sumie ok, ale czasem drazniacy - potrafil sie zawiesic, blad karty (trza bylo juz papierek pod baterie i na sim wstawiac...), co jakis czas rozkrecac i czyscic klawierke, bo klawisze czasem nie chodzily tak jak powinny (uszczelniac mi sie nie chcialo).

 

No i teraz w wakacje przyszedl czas na K750i. Zastanawialem sie miedzy K750i i W800. Stwierdzilem, ze jak bym wybral W800 to nie mial bym czystego sumienia (te srodkowe, dupne, srebrne klawisze starsznie kluja mnie w oczy) ;]

Wybierajac go, kierowalem sie juz jego dobra funkcjonalnoscia. Dobre mp3, aparat - (mam Minolzte Z10) mimo wszystko czasem moze sie przydac, wymienne pamieci, dobry i czytelny wyswietlacz, dobra bateria, radio z RDS. Za takie pieniadze naprawde przyzwoity telefon. Chcialem kupowac osobny mp3 player i wtedy ewentualnie jakas sluchawke za 400 zl. Ale stwierdzilem, ze to co jest w nim mi wystarcza - jest w jednym, zawsze to mniej urzadzen przy sobie ;] Niestety swoje minusy tez ma, jak np: brak mozliwosci przewijania nagran z dyktafonu, brak mozliwosci wstawienia nr kontaktu podczas pisania SMSa (no to jest poprostu poronione... jakies obrazki i inne bzdety mozna wstawic, ale nr kontaktu juz nie... nfc). Ale w kazdym telefonie mozna sie dopatrzec minusow - trza je zaakceptowac ;]

Edytowane przez Brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6310i

-wspaniala bateria

-wspaniala bateria

-wspaniala bateria

-mozna dzwonic

-mozna wysylac sms

-BT

-organizer

 

nie potrzebuje kolorowych zabawek, odtwarzaczy mp3, aparatow, konsoli do gier. u mnie telefon sluzy do tego do czego zostal stwozony - kontaktu. 6310i wywiazuje sie od ponad 3 lat z tego wysmienicie a czas czowania i rozmowy powinien byc wzorem dla innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm.. dobry temat w sumie...

 

ja teleofnu uzywam do tego po co powstal do dzwonienia o-) z smsow tez korzystam... generalnie chodzi o to aby miec kontakt ze znajomymi, rodzina kiedy sie gdzies wyjdzie... uzywam tez funkcji zegarka i budzika a i na date zdazy mi sie spojrzec.. jak juz musze to skorzystam z kalkulatora i to by bylo chyba tyle...

radia nie potrzebuje - nie puszczaja w radiu muzyki ktora by mi odpowiadala

mp3 tez nie - mam osobny odtwarzacz ale i tak rzadko go ze soba zabieram bo albo za krotki dystans, albo jade samochodem albo ide sie spotkac z przyjaciolmi wiec nie bede sie nudzil

aparat? robie czasem zdjecia analogowym - tak NA KLISZE!

kolorowy wyswietlacz? polifoniczne dzwonki? - a po co mi to o-) na monochromatycznym wszystko jest ladne i czytelne, dzwonek zawsze ustawiam taki, ktory przypomina telefona nie jakies melodyjki...

 

a posiadam dwa telefony, ktorych uzywam za zmiane, w zaleznosci od tego na co mam ochote o-)

pierwszy to ericsson T28s

daleczego go wybralem? coz... za styl, klase i jakos wykonania... to nie cienki plastik malowany na cudne kolorki... telefon jest zrobiany z kawalka aluminium (a chyab raczej magnezu) a przedni panel z porzadnego, twardego ABS'u... to telefon i nie ma zabawkowego wygladu dsisiejszych komorek (tych w rozsadnych cenach bo nie powiem - nokia 8800 do mnie rzemawia) w swoim czasie moze nie powalal konkurencji oferowanymi funkcjami ale mial to cos.. nie byl telefonem dla mas.. a dzisiaj to ze swieca szukac na ulicy kogos z takim telefonem - a ja lubie indywidualizm...

napewno ma troche wad, nie bede udawalz e jest ich pozbawiony... ot chociazby ladowac musze go co 2 dni, z zasiegiem ma problemy gdzieniegdzie... ludzie twierdza ze za maly wyswietlacz o-\

moim zdaniem w zupelnosci wystarczajacy - 3linie tekstu, w dzisiajszych czasach nie od pomyslenia ale w praktyce nie odczuwam z tego powodu zadnego dyskomfortu...

za to bardzo mila rzecza jest aktywna klapka - telefon dzwoni, spogladam kto to, kciukiem naciskam przysick z boku teleofnu, klapka sama sie otwiera a polaczenie odbiera i moge rozmawiac... po skonczonej rozmowe tez zadne kombinacje z blokowaniem klawiatury czy cokolwiek... klapke zamykam i do kieszeni....

 

a drugi telefon to Sony Z5

ten telefon byl naprawde czyms... kontrowersujna stylistyka i niewiarygodnie male rozmiary, pozatym cena... to byl telefon dla bardzo nielicznych... ten ktory teraz posiadam to juz druga moja Zet 5'tka... pierwszy kiedys sprzedalem zmieniajac telefony na coraz to nowsze tylko dlatego ze mialy w sobei wiecej rzecz... to byl blad i po paru latach do niego wrocilem... telefon jest inny niz wszystkie, genialna obsluga za pomoca jog dial'a - 5cie kierunkowego - wszytsko (no wiadomo - prawie...) robi sie za pomoca kciuka nie sciaganac go z pokretla... no i wykonanie tutaj napisze tylko ze pod bateria (na niej tez zreszta) nie widnieje "made in china" czy taiwan - wyprodukowany jest japonii...

wady? posiada, a jazke... jak kazdy o-)

tutaj tez bateria to tylko 2 dni pracy, do tego klawiatura - nieprzyjemnie sie na niej pisze smsy... za to tak jak w ericssonie jest tez aktywna klapka, do tego funkcja nagrywania fragmentu rozmowy - choc nie skorzystalem z tego mysle ze moze sie keidys przydac gdy ktos bedzie mi dyktowal nr czy cos..

 

dodam jeszcze ze naprawde wazne jes dla mnie odroznienie sie od reszty ludzi - i na pewno nie chodzi tu o super dzwonek o-) - dlatego naprawde dobrze sie czuje kiedy odbieram na ulicy rozmowe takim telefonem i widze ludzi ktorzy patzra na niego ze zdziwieniem o-) napewno mi nie zazdroszcza, napewno to nie wzbudza zachwytu a pewnie wprost przeciwne rzeczy im sie poajwiaja w glowach.. dla mnie jest wazne ze nie jestem jak oni o-)

 

mam nadzieje ze te telefonu beda mi sluzyly jak najdluzej i boje sie dnia w ktory ulegna awarii i stana sie bezuzyteczne.. bede wtedy skazany na kupno czegos nowego (bo mysle ze juz ciezko bedzie o dobry egzemplarz uzywanego teleofnu z lat powiedzmy 1999-2001) i naprawe nie wiem co zrobie...

 

to chyba tyle z mojej strony o-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemens S65

 

zalety: *fajnie wygląda ale...

*kilka potrzebnych funkcji

*przejrzysty wyświetlacz

*zewnętrzna pamięć

 

wady: ...tandetnie wykonany tzn. wszystkie części budy jaby sie obluzowały

*brak radia -porażka

*brak mp3 -przeżyje

*aparat pozostawia wiele do życzenia.słaba jakośc zdjeć mimo 1.3mpx,a tragicznie jak jest mniej światła

*bateria trzyma max 3 dni ( co za zjeb z siemensa dał baterie 700mAh ??? :mur: )

*drogie oryginalne części obudowy

*żadko zdarza się trzymanie zasięgu na max często spada nawet do 2 kresek

*jakość połoczenia średnia

*i co bardziej mnie wkur... to ,że podczas słonecznych ciepłych dni wyświetlacz dostaje szajby.o co chodzi? zaczyna przygasać i migać zostawiając w miare stabilny obraz tylko w środku :mur:

 

 

nie wymagam od telefonów mega smaków z które musze bulić ciężką kase.w zupełnośći wystarczyłoby żeby nie było w tym telefonie wad które wymieniłem i przez następny rok lub dwa nie musiałbym myśleć nad nową komórką.

 

telefon mam rok i musze powiedzieć ,że baaaaaaaaardzo żałuje pozbycia się nokii.jendym słowem SIEMENS S65 TO SZMELC !!!

Edytowane przez talib666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V3i...daczego??

 

bo powiedziałem sobie że czas wymienić moją już starą 3210 ( użytkowałem jej...hohoho,aż do kupna motki.)

 

poprostu doszedlem do wniosku, że raz na te "pare" latek mogę sobie pozwolić na wymianę telefonu na bardziej ekskluzywniejszy :D, który będzie mi pasował :). Nie ma co, ale obecny tel ma prawie wszystko, co jest mi potrzebne :]. BARDZO DOBRA bateria, gdy telefonem się nie "bawie" (żadko to robię) trzyma 6 dni. Poza tym, 3210 dzielnie zdobi biurko, i uwieżcie, nie dość że ten telefon przeżył wszystko to nadal dziala :) . Nie zamierzam Go ani wyrzucać , ani sprzedawać. Wiem że kiedyś jeszcze się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedna "zlota" mysl mi przyszla do glowy o-)

 

"telefon z gornej polki nawet po wielu latach bedzie telefonem z gornej polki

ale telefon z polki sredniej pomimo ze posiada wsyztsko to co te z wyzszych za kilka lat bedzie juz badziewiem"

 

o-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, może dlatego, że komórka to dla mnie nie tylko dzwonienie i SMSy, ale również gry, aplikacje, czy internet?

 

Nie stać mnie na nic rewolucyjnego, mam jedynie SE T630, ale w wyborze kierowałem się przede wszystkim wyglądem, ważne są funkcje typu Bluetooth, ale również jakość wyświetlacza.

 

Cóż, jakby mnie było stać to chciałbym taką komórkę:

- ładny wygląd

- 262 tysiące kolorów

- 72 tonowa polifonia + dzwonki MP3

- obsługa gier 3D

- slot na kartę pamięci

- dość dobra bateria

 

Powiedzmy, że ja patrzę głównie na stronę multimedialną telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefony wymieniam często, ponieważ na tym częściowo zarabiam więc chcąc, nie chcąc dopłacic 50zł w tą albo nawet czasem zarobic 50zł a mieć model nowszy to żaden problem.

 

Real foto: :oops:

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

 

W tej chwili od 7 dni posiadam SE w800i, telefon zaskoczył mnie swoim niesamowitym wyglądem, funkcjami, szbykością menu, autofocusem w aparacie który na prawdę fajnie działa, fajną i wygodną obsługa, jakościa mp3 playera (walkmana), który wg. mnie powala i myślę że nawet audiofila zaspokoiła by jakość z defaultowych słuchawek SE oraz wbudowanego equalizera. Szkoda tylko że w porównaniu do brzydkiego w810i nie posiada EGDE ale da się przeżyć.

 

Poprzedni telefon Samsung D500 zaskoczył mnie:

 

- jeszcze szybszym menu niż SE w800i

- szybkoscią pisania sms przy troszke "dziwnej" klawiaturze

- MP3 player + słuchawki Samsunga były zjadliwe lecz to nie bylo to

- 90MB wbudowanej pamięci

- aparat 1.3M, który robił względnie ładne fotki

 

Brakowało mi:

 

- lepszego aparatu

- wymiennych kart pamięci

- lepszych słuchawek

- autofocusa w aparacie

 

Za pare dni na wezmę na test Samsunga D600 lecz nie sądze by zjadł on w800i ;)

 

Aha! Zapomniał bym...

 

Komórka jak wiadomo służy do szybkiego, bezproblemowego kontaktu ale wiadomo wraz ze wzrostem techniki dochodzi aparat, mp3player, organizer, gry, wap, internet i inne wg. mnie korzystne bajery z których lubię i często korzystam.

Edytowane przez Soker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Pierwszy telefon jaki mialem to byl Sony CMD J-70. Sluzyl tylko do SMSow i dzwonienia. Genialny telefonik, do tej pory go mam - lezy w szufladzie na wypadek awarii ktoregos z "doroslejszych" telefonow. Dlaczego wybralem akurat ten? Bo mial inne dzwonki, ktorych ton mi bardzo odpowiadal. I szybkosc dzialania - nawet Nokia 6310i sie nie umywa ;)

 

Drugi telefonik jaki mialem to byl Sony Ericsson T300. Dlaczego ten? Wiecej miejsca na SMSy, Irda, fajne gry na Mophuna (do tej pory gram w te same gry na starszym bracie). Niestety wytrzymal tylko poltora roku. Znacznie slabsza jakosc niz oryginalny Sony.

 

Dlatego mialem dylemat z wyborem trzeciego telefonu. Wiedzialem, ze chce Symbiana, ale Nokia czy SE? Wybralem SE P800. Dlaczego? Symbian. Przegladarka WWW, slowniki obcojezyczne, mozliwosc ogladania zalacznikow z poczty, karta pamieci. Plus programiki Symbianowe. Przezylem z nim 5 lat ;)

 

Teraz mam Sony Ericsson P990i. Dlaczego? Bo P800 spelnil wszystkie pokladane w nim nadzieje. A i przyzwyczajenie robi swoje. Do czego sluzy mi telefon? Slownik, dyktafon , WWW, email, konsola do gier. SMSow juz raczej nie pisze (czasami do znajomych w PL, ale wole zadzwonic), mp3 raz na ruski rok poslucham. Swietny zasieg, dlugi czas dzialania baterii (5-7 dni przy normalnym uzytkowaniu), rewelacyjna jakosc rozmow i... moje ulubione jogdial. Zdjec zrobilem moze z 10 ;)

Przede wszystkim Symbian i mozliwosci jakie on daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefonu używam do załatwiania spraw biznesowych głównie, dłuższych gadek 4fun nie urządzam (no chyba, że za dużo wypije i nudno jest), smsy raczej też czasami z nudów sie jakiś pusci. Ogólnie bajerów w telefonie nie używam bo:

 

- mp3 nie mam kiedy słuchać bo pieszo nigdzie nie chodze a w aucie jest radio

- aparat niby fajna sprawa ale mam cyfrówke, aparat w komórce tylko czasami sie przydaje

- gry to już wogóle mnie nie interesują

 

Aktualnie jestem w trakcie otwierania sklepu GSM więc telefonów mam parenaście ale używam Noki 8910i bo:

 

1) Nokia - miałem w swym życiu już ponad 200 telefonów wszystkich popularnych marek i dla mnie Nokia to Nokia, reszta to zabawki (oczywiście są perełki ale sam napis Nokia mnie urzeka)

2) Oryginalność - miałem V3 ale za dużo osób już ją ma a ja lubie mieć coś czego nie mają inni (przynajmniej nie dużo osób)

3) Prostota i elegancja - ja telefonu używam jak już wspomniałem do dzwonienia, nawet tapety nie ustawiam.

 

Następny mój telefon to będzie Nokia 8800 bo jest tak samo prosta i elegancka jak 8910i.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemens S65

 

zalety: *fajnie wygląda ale...

*kilka potrzebnych funkcji

*przejrzysty wyświetlacz

*zewnętrzna pamięć

 

wady: ...tandetnie wykonany tzn. wszystkie części budy jaby sie obluzowały

*brak radia -porażka

*brak mp3 -przeżyje

*aparat pozostawia wiele do życzenia.słaba jakośc zdjeć mimo 1.3mpx,a tragicznie jak jest mniej światła

*bateria trzyma max 3 dni ( co za zjeb z siemensa dał baterie 700mAh ??? :mur: )

*drogie oryginalne części obudowy

*żadko zdarza się trzymanie zasięgu na max często spada nawet do 2 kresek

*jakość połoczenia średnia

*i co bardziej mnie wkur... to ,że podczas słonecznych ciepłych dni wyświetlacz dostaje szajby.o co chodzi? zaczyna przygasać i migać zostawiając w miare stabilny obraz tylko w środku :mur:

 

 

nie wymagam od telefonów mega smaków z które musze bulić ciężką kase.w zupełnośći wystarczyłoby żeby nie było w tym telefonie wad które wymieniłem i przez następny rok lub dwa nie musiałbym myśleć nad nową komórką.

 

telefon mam rok i musze powiedzieć ,że baaaaaaaaardzo żałuje pozbycia się nokii.jendym słowem SIEMENS S65 TO SZMELC !!!

No mielismy pisac dlaczego kupowalismy telefony.

Jezeli Ty kupowales dla radia i wybrales S65 to pomyslalbym chwile czym sie walnac w łeb i zrobilbym to.

Aparatem z telefonu chcesz robic zdjecia w nocy/po ciemku ?

Aparat w telefonie jest to zrobienia ew. zdjecia swojej dziewczynie aby miec jej zdjecie w kontaktach/ksiazce tel. badz do zrobienia zdjecia z wakacji i wyslania go MMS`em.

Co do baterii to liczy sie rowniez waga telefonu i musi powstac kompromis miedzy ergonomia telefonu a przyzwoitym trzymaniem baterii. Moj trzyma 4 dni gdy dosc intensywnie korzystam oraz 5 dni gdy nie korzystam wcale (zrobilem kilka razy taki test).

Mam ten telefon 1,5 roku i jeszcze nie przymierzam sie do wymiany "oryginalnych czesci" w nim. Walczysz telefonem ?

Na temat zasiegu juz sie nie wypowiem bo mieszkam w miescie, w ktorym jest nadajnik - po prostu i w kanalach spada do 4 kresek :D

Jakosc polaczenia w S65 jest genialna !

Jakie Ty miales wczesniej telefony ?

I masz zjeb**** wyswietlacz i narzekasz, ze S65 pokazuje zle w sloneczne dni. Drugi raz bynm sie walnal tym samym narzedziem, ktore bym wybral za pierwszym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

ja kupowalem tela rok temu poniewaz potrzebowalem do rozmow / sms (glownie rozmowy) ;)

 

wybor padl na SE t630 (wiem ze szmelc) poniewaz dostalem go dosc tanio jak na tamte czasy ;) - 300zl.

Telefon wybieralem ze wzgledu na wyglad (bajerki mnie nie interesowaly ;))

 

moim nastepnym telem juz prawie napewno bedzie Motorolka e398 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mielismy pisac dlaczego kupowalismy telefony.

Jezeli Ty kupowales dla radia i wybrales S65 to pomyslalbym chwile czym sie walnac w łeb i zrobilbym to.

Aparatem z telefonu chcesz robic zdjecia w nocy/po ciemku ?

Aparat w telefonie jest to zrobienia ew. zdjecia swojej dziewczynie aby miec jej zdjecie w kontaktach/ksiazce tel. badz do zrobienia zdjecia z wakacji i wyslania go MMS`em.

Co do baterii to liczy sie rowniez waga telefonu i musi powstac kompromis miedzy ergonomia telefonu a przyzwoitym trzymaniem baterii. Moj trzyma 4 dni gdy dosc intensywnie korzystam oraz 5 dni gdy nie korzystam wcale (zrobilem kilka razy taki test).

Mam ten telefon 1,5 roku i jeszcze nie przymierzam sie do wymiany "oryginalnych czesci" w nim. Walczysz telefonem ?

Na temat zasiegu juz sie nie wypowiem bo mieszkam w miescie, w ktorym jest nadajnik - po prostu i w kanalach spada do 4 kresek :D

Jakosc polaczenia w S65 jest genialna !

Jakie Ty miales wczesniej telefony ?

I masz zjeb**** wyswietlacz i narzekasz, ze S65 pokazuje zle w sloneczne dni. Drugi raz bynm sie walnal tym samym narzedziem, ktore bym wybral za pierwszym razem.

Wal się w łeb czym chcesz :lol:

Telefonu nie kupiłem dla radia :rolleyes: ale dobrze żeby było,ok szczegół.Aparat tragedia bo miałem min.Nokie 3650( żałować że sprzedać) i bez porównania w jakości.Troche mniej światła i mega ziarnistość w S65.Jeśli chce dobre fotki to biore aparat a jak jest spontan to nie bede jak debil śmigał z cyferką przecie non stop <_< .Jeśli czeszesz telefon i nosisz go w samsonite to możesz powiedzieć że bude ma zdrową.Bateria to sprawa dyskusyjna.Ja sporo wisze na słuchawce i niby jak jest to telefon biznesowy to nie bede wiecej pisał na temat baterii...co do jakości połączeń jak Ci wygodnie jest fenomenalnie genialna! Zasięg hehe nie mieszkam we na we wsi.W Gdańsku chyba jest kilka nadajników.Jeśli chodzi o wyświetlacz to wyjaśniam bo może zle napisałem. Kiepsko znosi wysokie tepmeratury.To moje spostrzeżenie na ten temat.Tyle krytyki na S65 ,zawiodłem się na komce i tyle.

Jeszcze działa puki co.Następnym zakupem na bank będzie SE P910/i lub jakaś Nokia.

Edytowane przez talib666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...