Skocz do zawartości
kuruś

Matura 2007 i 2008 (od 48 strony)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jakoś ufam teraz, temu kolesiowi co wczoraj już pisał na polski i się sprawdziło, ale jak piszę, po co z anglika ? słuchania ani czytania i tak nikt nie poda, a pisanie chyba nie jest aż tak straszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie. przeciez to jest probna matura. nie rozumie czego tak spinacie poslady. tak wogole CKE poplynelo z tymi probnymi. jedni pisza wtedy, drudzy wtedy. ciekawe czy z oficjalna tez beda takie cyrki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy z oficjalna tez beda takie cyrki.

Oby. :D Poznamy temat dzień przd maturą z polaka :lol: Z moim humanistycznym uzdolnieniem tylko wtedy mam szanse zdać :D (chodź grudniową niby zdałem bez pomocy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I już na angielski są, ale sam sobie wole sam jutro napisać.

Na polski miałem te pytania, myśle sobię, że użyją mózgownicy nie dadzą wszystkich takich samych i się przejechałem :P bywa

Ja też tak patrze, o znowu jakiś przeciek, znowu ktoś robi furrore tamatami podając je na forach, które sam przed chwilką wymyslił :) A tu otwieram maturke na wypracowaniu, i oczka jak 5 złotych. Ale może to i dobrze?

 

to w końcu wiadomo jakie były pytania na podstawie z anglika , bo w necie już różne bzdury piszą i ciężko o wiarygodną odpowiedź B-)

Na angielskim akurat bardzo mi zależy więc nie będę na nic patrzył... gdybym wiedzial ze z polaka będą takie tematy - z pewnością looknąłbym na streszczenia, celem nie dostania wp.. od polonistki [;

Ale angielski broń boże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalezione na innym forum. Prosiłbym o nie wlepianie warna, tylko ewentualnie usunięcie

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Angielski - Podstawa :

 

1. (120-150 słów, 10pkt)

Przeniosłeś/łaś się z rodzicami do nowego domu na wsi. Napisz list do kolegi/koleżanki z zagranicy.

- Poinformuj o przeprowadzce na wieś i podaj powód zmiany miejsca zamieszkania.

- Wspomnij kim są Wasi nowi sąsiedzi i w jaki sposób Was przyjęli.

- Podaj DWIE zmiany w Twoim życiu spowodowane tą przeprowadzką.

- Zaproś kolegę/koleżankę na wakacje i zaproponuj wspólne zwiedzanie okolicy.

 

2. 5pkt

Napisz ogłoszenie o spotkaniu z pisarzem organizowanym dla uczestników Klubu Miłośników Języka Angielskiego.

- Podaj informacje o organizowanym spotkaniu.

- Wyjaśnij jakiego rodzaju książki pisze zaproszony autor.

- Poproś o przygotowanie się do wzięcia udziału w dyskusji.

- Poinformuj o upominkach dla uczestników.

 

3.

"Czytanie było jedno o Oliverze złodzieju, druga jakaś historia Lincolma, trzeciego nie pamietam, słuchanie jedno nagłowki tekstów, głownie o rodzinie, dzieciach, nastepne to wywiad o modzie."

 

Angielski - Rozszerzona :

 

"było wypracowanie, na temat kolegi którego zmienił sukces, zmienia wygląd, cechy charakteru.

Niestety wiecej nie wiem"

Edytowane przez Dudek89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos potwierdzic autentyczność ?? Widzialem ta wersje w internecie... jest to wersja krazaca ogolnie po internecie.... wersja podstawowa... mam obawy co do pewnosci tego zrodla.

 

Znalazlem takze pytania otwarte z roszerzonej z ang.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
1. Napisz krótkie ogłoszenie o sprzedaży samochodu.

-poinformuj o stanie samochodu

-dlaczego chcesz go sprzedać

-podaj cene

-jak z tobą się skontaktować

 

2. Napisz list formalny w którym zareklamujesz sprzęt audio

- Dlaczego oddajesz sprzęt do reklamacji

- Kiedy kupiłeś sprzet

- Jakie rozwiązanie proponujesz

- Podaj jak sie z toba skontaktowac

 

Macie moze niemiecki podstawowy ??

Edytowane przez sbchp250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1. angielski podstawowy jest dosyc latwy

po 2. to jest matura probna, nikt tu nie umrze jak straci kilka procent

po 3. te z rozszerzenia niektore to sa jakies glupoty, bo nie pisze sie tam ogloszen lub jakis listow formalnych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 3. te z rozszerzenia niektore to sa jakies glupoty, bo nie pisze sie tam ogloszen lub jakis listow formalnych...

No wlasnie mialem o tym wspominac... cos tu nie tak...

 

A kilka % w tą, czy w tamtą... wplywa w istotny sposob na ocenę koncowa w niektorych szkolach.

Co nie zmienia faktu ze oszukujemy sami siebie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rozszerzeniu możesz mieć recenzje, rozprawkę, opinion essay albo opowiadanie.

 

Tak w ogóle ja próbną mature piszę jakoś po 10 marca ; o.

Edytowane przez luqash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kilka % w tą, czy w tamtą... wplywa w istotny sposob na ocenę koncowa w niektorych szkolach.

mozesz nam wytlumaczyc jak to mozliwe? skoro wyniki z tych matur beda tydzien przed matura wlasciwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad masz takie info ? przeciez to sa oficjalne probne od cke, wiec ode mnie matury sa wysylane do krakowa i tam sprawdzane.

przynajmniej tak mi sie wydawalo

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

delikatnie mówiąc OKE nas olało, maturki będą poprawiane przez nauczycieli w szkole.

A przecieki są jak najbardziej prawdziwe(mówie o polskim) wczoraj czytałem te tematy, powiedziałem sobie "e bankowo nie będzie" a dzisiaj zonk na maturze jak były :]

Np. mój znajomy w Dukli jutro zaczyna dopiero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie OKE olało, tylko zawsze próbne matury są sprwadzane przez nauczycieli, to raz. Dwa, jaki jest sens w ogóle próbnej, skoro i tak wszyscy mają tematy i bardziej, lub mniej się ich spodziewają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa, jaki jest sens w ogóle próbnej, skoro i tak wszyscy mają tematy i bardziej, lub mniej się ich spodziewają?

Ja np. nie sprawdzałem tenatów z niemca wczoraj - i pomimo tego, że list na ten temat pisałem już w szkole na klasówce (z dobre pół roku temu :P) to dziś chyba oblałem... :(

 

Jutro "finały" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam próbnych w szkole poza majcą. Jutro jestem zwolniony z 3 pierwszych lekcji bo piszę maturę, a potem idę normalnie na lekcje. Jakaś dziwna ta moja szkoła ;o.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam próbnych w szkole poza majcą. Jutro jestem zwolniony z 3 pierwszych lekcji bo piszę maturę, a potem idę normalnie na lekcje. Jakaś dziwna ta moja szkoła ;o.

Nie tylko u Ciebie sa po maturze lekcje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory, ale jak se czytam o tych przeciekach to mnie skręca... matura próbna po to jest żeby sprawdzić swoje umiejętności a nie żeby ją napisać jak najlepiej chyba? Czy mi się coś pojebało? Czy wy macie nadzieje na przecieki z normalnej matury jak ją będziecie pisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akurat tak, że z próbnej matury wystawiane są oceny z danych przedmiotów i to o bardzo wysokim priorytecie (że tak powiem).

Nie zaszkodziłoby więc jak bym trochę znał zadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noo u mnie w szkole juz o tych przeciekach wiedza nauczyciele.. moze byc lipton.. ja osobiscie z nich nei korzystalem..

a teraz jestem po chemii rozszerzonej była średnio-trudna licze na jakies 80-90% skonczylem wszystko po ok 100minutach i mialem jeszcze 50.. w 10 sprawdzilem wszystko i zawinelem do domu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a ja dzisiaj pisałem rozszerzoną matę. Oby główna nie była trudniejsza to będzie luks :D Problem miałem tylko z bryłą (nie mieliśmy stereometrii jeszcze) i jednym podpunktem zadania na prawdopodobieństwo (jakie jest prawdopodobieństwo, że suma kwadratów liczb oczek wyrzuconych w 3 rzutach kostką sześcienną będzie podzielna przez 3). Próbowałem wypisywać przypadki, ale zapomniałem o kilku opcjach :P

 

Śmieję się z siebie, bo pole czworokąta w jednym z zadań liczyłem jako sumę trójkątów ze wzoru Herona zamiast zastosować twierdzenie cosinusów xD I mimo tego, że wszystko mi się ładnie poskracało, to chyba walnąłem się rachunkowo... cóż, czekamy na wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...