Skocz do zawartości
kuruś

Matura 2007 i 2008 (od 48 strony)

Rekomendowane odpowiedzi

Też pisze ten syf ;)

jutro na 9 polski, po jutrze na 9 ang rozszerzony, popojutrze matma rozszerzona :)

Słyszałem tylko ze nienalezy sie tym przejmowac bo ta matura to takie niewiadomo co i jest w niej nasrane strasznie duzo błędów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nam nawet nie powiedzieli, ze jest szansa pisac w pt dwa przedmioty i piszemy jeden, ja wybralam matme rozszerzona...

A jutro polak podstawa, mam ambicje zdac to na 40% :P

 

Powodzenia wszystkim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nam nawet nie powiedzieli, ze jest szansa pisac w pt dwa przedmioty i piszemy jeden, ja wybralam matme rozszerzona...

A jutro polak podstawa, mam ambicje zdac to na 40% :P

 

Powodzenia wszystkim :)

to jest zależne od nauczycieli i dyrekcji, bo Operon wyłoży kasę za matury obowiązkowe a za te dodatkowe już nie.

 

Z jednej strony to dobrze z drugiej po 3 godzinach matmy nie bede miał głowy do fizyki, za to oblewać/zalewać bedzie można podwójnie :) , byle nie za wiele bo w sobotę rano znów fakultety w szkole ;/

 

przykladowe zadania z matmy :lol2: :

 

na półce leży 6 książek Operonu "matematyka dla maturzysty" "fizyka - zdasz maturę 2008 na 100%" "geografia - repetytorium" ...

oblicz prawdopodobieństwo wylosowania kolejno po sobie dwóch książek z nauk ścisłych :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: cola wreszcie by sie na cos przydala :P

 

@mihalo fajne zadanie, ale ja np nie mialam jeszcze prawdopodobienstwa..

wiec wolalabym zadanie: na półce leży x książek Operonu "matematyka dla maturzysty" "fizyka - zdasz maturę 2008 na 100%" "geografia - repetytorium" Ile to jest ksiazek? :D

 

za 5 miesiecy bedzie stypa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już PO próbnej (pisałem tą z Operonu). Tak na świeżo relacja:

- Czytanie ze zrozumieniem nie było wcale łatwe (przynajmniej dla mnie) i 2 albo 3 odpowiedzi strzelałem.

- Co do wypracowania to pisałem o Wokulskim (Do wyboru jeszcze było Wesele). W sumie nie trzeba było znać nawet treści książki bo wszystko było podane we fragmencie.

 

Teraz tylko czekać na wyniki, ale powinno być zdane :D.

 

A jutro angol rozszerzony. Coś czuje, że listening to będzie masakra :/.

Edytowane przez luqash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po. Czytanie takie sobie, być może dla niektórych trudne, ja jestem przyzwyczajony ponieważ dużo takich prac w liceum się pisało i z reguły były to trudniejsze teksty. Co do wypracowania to pisałem na temat Wokulskiego "Człowiek epoki przejściowej" czy jakoś tak to szło :-P Pełna partyzantka w moim wykonaniu, wycisnąłem wszystko co sie dało z podanego fragmentu + minimalne odniesienie do całości utworu. Licze, że te 21 pkt czyli 30% z całości będzie :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już też dawno po PL. Pisałem Lalke, a czytanie takie średnie na jeża.

 

Jutro niemiecki a pojutrze matma a potem fizyka.

 

Ma ktoś schemat odpowiedzi do polaka?? Ciekaw jestem czy wstrzeliłem się w klucz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tekst byl sredni... Pytania jeszcze gorsze :P A otwarte niby taki luzik, ale u mnie to opieralo sie na zwyklym streszczaniu i opisywaniu (wybralam temat o Wokulskim). Mam nadzieje, ze zdam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet nawet ta probna byla.. ja pisalem temat z wesela a to dlatego ze pisalem podobna prace.. a lalki jeszcze nie przerabialismy w szkole ;/ skonczylem ponad godzine przed czasem.. walnelem sie na lawce i spalem bo mozna bylo wyjsc dopiero pol godziny przed koncem.. ogolnie lajtowa ;)

ale w pt to sie zajebie.. chemia i biola rozszerzona.. :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polski nie był trudny (podstawa) wypracowanie z Wesela chyba banał dla tego kto przerabiał, spodziewałem się mniej "filozoficznego" tekstu i trochę lepszych pytań do niego... kto miał 11(chyba) z tymi fragmentami dwoma impresjonistycznymi czy jakoś tak? :rolleyes: jutro ang. podstawa no i piątek lipa na klate z matmy rozszerzonej omg....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sylwia 100% racji z tym tekstem. Ponoć większość tekstów Jana Pawła II na maturze jest trudna do opracowania...

Ja tam do tej matury podchodzę na luzie - przecież to tylko dla nas... Do klucza nawet nie chcę zaglądać, bo wtedy może być stres :wink:

W sumie to oba tematy nie były trudne... o chłopomanii w weselu mówiliśmy na dodatkowym polskim tydzień temu :D więc ten temat wybrałem - 2 strony z hakiem wyszły, ale czy na temat? Okaże się niebawem :D

Jutro podstawa angola i piątek podstawa fizyki.

We wtorek robiłem operonowską maturkę podstawową z fizyki, jak pytania będą podobnego typu to zbytnio nie ma się czegoś bać - trzeba mocno uważać na jednostki! Zwłaszcza na wykresach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ma ktoś ta mature w piątek na 7 rano? ;) pytania z matmy by się przydały :P jak bede mial 20% to będzie sukces... ciężka sprawa z ta matura oj ciężka...

LOL ! Niby po co Ci pytania na mature próbną ? Przecież chyba po to ona jest żeby każdy mógł się sprawdzić ile umie bez uczenia się i każde próby ściągania, kujoństwa chyba są największym nieporozumieniem. Chcesz samego siebie oszukać ?

 

 

Co do dzisiejszej matury z polskiego... tekst ogólnie przyjemny, pytania trochę zakręcone. Pisałem o Weselu ponieważ wystarczyła minimalna wiedza o lekturze a reszta była podana w tekście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale macie fajnie. U nas maturki są przeliczane na oceny wg szkolnego systemu oceniania (czyt. >45% na 2 :-D i co ja mam powiedzieć?).

U mnie w szkole też są maturki z Operonu. Jutro piszę angol podstawę, pojutrze matmę rozszerzoną. ;]

Edytowane przez MRJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...